No. 76. Honderd en derde jaargang. 1901. VRIJDAG 28 JUNI. Stemming. Stemming. Stemming. FEUILLETON. Buitenland. Annie E. Holdsworth. Schrijfster van „Dolores." ALRHAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag en Zaterdagavond uitgegeven per 3 maanden geheels rijk f 1, 3 Nummers f 0,06. Afzonderlijke nummers 3 ets Doiderdsg- w Abonnementsprijs voor Aikmus ft franco door het Telefoonnummer 3. PrlJs der gewone advertentlen s Per regel f O, Ift. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COSTER ZOON. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat op Dinsdag, den 9 Juli a.s., eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van 3 leden van den Gemeenteraad te Alkmaar voor het eerste kies district en wel uit de volgende candidaten COHEN STUART Mr. K. A. Langestraat 71. KOOL Pz. J. P. Kennemerstraatweg 15. POTGIESER J. G. Geesterweg 7. WILDDE C. G. Verdronkenoord 4. De stemming vangt aan des morgens 8 uren en duurt tot des namiddags 5 uren. Het stembureau zal zitting houden in de Besogne kamer in het Stadhuis alhier. De inhoud van art. 128 van het Wetboek van Straf recht luidt aldus Hijdie opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemtwordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Alkmaar De Burgemeester voornoemd 26 Juni 1901.G. RIPPING. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat op Dinsdag, den 9 Juli a.s., eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van 3 leden van den Gemeenteraad te Alkmaar voor het tweede kies district en wel uit de volgende candidaten BAK J. J. Lnttikoudorp 22. BOSMAN C. Kennemerstraatweg 13. LUITING D. A. Luttikoudorp 82. VONK H. J. Oudegracht 113. De stemming vangt aan des morgens 8 uren en duurt tot des namiddags 5 uren. Het stembureau zal zitting houden in een dor lokalen van de 2e gemeenteschool aan de Oudegracht, tegenover het: Wildomanshofje. De inhoud van art. 128 van het Wetboek van Straf recht luidt aldus Hij die opzettelijk zich voor eeD ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Alkmaar De Burgemeester voornoemd 26 Juni 1901. G. RIPPING. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat op Dinsdag, den 9 Juli a.s., eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van 3 leden van den Gemeenteraad te Alkmaar voor het derde kies district en wel uit de volgende candidaten GOEDE Dz. A. Kennemerpark 39 MOENS J. F. Kennemerstraatweg 19. UITENBOSCH M. Tuinstraat 7. VERHOEFF Mr. W. F. A. Oudegracht 147. haar mm. VAN 10) Als de gasten voorbij kwamen, drongen deze journa listen op den lakei aan om naar de namen te vragen, terwijl ze nit het hoofd een inventaris opmaakten van de kleuren en de kleedij, die voor hen de persoonlijkheid nitmaakten. Wanneer deze heeren zich verwaardigden een antwoord te geven, dan patroniseerden ze de verslaggeefsters, die geen acht sloegen op hunne onbeschaamdheid, haastige aanteekeningen maakten en opnieuw om inlichtingen vroegen. 't Was louter toeval, dat Catharina ook geen deel uit maakte van dat begeerig troepje, dat hunkerde naar allerlei bijzonderhedenmaar de bedienden wisten dat niet. Een van hen haastte zich bjj haar rijtuig te komen en toen ze uitstapte zorgde hij, dat haar japon niet tegen het wiel aankwam. «Wie is dat »Hoe heet ze »Dat is een japon uit het magazijn van Jay." Het gefluister klonk om haar heen, maar hield plot seling op, zoodat ze begreep, dat men haar herkend had. Ze trad onder de portiek en haar keurig geschoeide voetjes zonken weg in den zachten dikken looper. Toen stond ze stil, en stak aan de naastbijzijnden harer ken nissen de hand toe. »Wat ziet n er moe uit, Miss RoweIs u aan 't aanteekeningen maken Ik denk stellig, dat het erg saai zal zijn.... En wat een weer! Kijk eens, blijf maar De stemming vangt aan des morgens 8 uren en duurt tot des namiddags 5 uren. Het stembureau zal zitting honden in de Onderofficiers kamer in de Nieuwe Doelen in de Doelenstraat. De inhoud van art. 128 van bet Wetboek van Straf recht luidt aldus Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Alkmaar De Burgemeester voornoemd 26 Juni 1901.G. RIPPING. KENNISGEVING. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te Alkmaar brengtop grond van artikel 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der ingezetenen dat bij hem ingekomen en aan den Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven: het kohier der porsoneele belasting, Ns. 7voor het dienstjaar 1901 executoir verklaard door den Directeur der directe belastingen in Noord holland te Amsterdam den 24 Juni 1901 dat ieder verplicht is zijn aanslag, op de bij de Wet bepaalde wijze, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken binneu welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd G. RIPPING. Alkmaar, den 26 Juni 1901. IRUÏTSCMIANI1. Nu bericht ontvangen is, dat de veldmaarschalk graaf Waldersee op zijn terugreis is en dus de expeditie in Cöina officiëel afgeloopen is, heeft men de cijfers gepubliceerd van de verliezen door de Duitschers geleden. De Duitsche marinebrig&de heeft te zamen 155 dooden en 132 gewonden bij de Chioeepche troebelen en alles wat daaraan annex is, verloren. Daar de verliezen van het landleger 300 man bedroegen, kostte de geheele expe ditie aan Duitschland tot zoover 587 dooden en gewonden. Uit Leipzig wordt geseind, dat de aldaar geves tigde Leipziger Bond hare betalingen gestaakt heeft. Ofschoon de bankdirectie bij deze tijding de geruststel lende mededee.ing voegt, overtuigd te zijn, dat bij de geleidelijke afwikkeling aan alle geldelijke verplichtingen zal kunnen worden voldaan en dat zelfs voor de aan deelhouders een gunstig resultaat mag worden verwacht, heeft het bericht groote ontsteltenis veroorzaakt. De bank heeft een kapitaal van 48 Millioen Mark. Volgens de «Weser Ztg." is de arbeider Weiland, die den z.g. aanslag op keizer Wilhelm heeft gedaan, van ambtswege in een krankzinnigengesticht geplaatst. ENGEEANa*. In het Lagerhuis deelde de minister van oorlog, Brodrick, den 25 mede datnaar luid van niet slaan in dien regen. Ik zal de namen voor u op- scarijven en ze in 't voorbijgaan in Charles Street aan reiken Dan Loeft u niet te blijven staan." «Dat is erg vriendelijk van n," zeide het meisje, haar vermoeid gezichtje opheffende. «Ik ben te moe om iets te doen, en heb na koffietijd niets gegeten Mag ik aan de anderen zeggen, dat u in Charles Street komt, en zij ook naar huis kunnen gaan »Ja, natuurlijk," zeide Catharina; en ze liep voort in het trotsche bewustzijn, dat ze in de oogen der livrei knechts heel wat gedaald was. Ze begroette hare gastvrouw, en werd toen overgelaten aan Celandine Ambrose, die haar met den stroom mee voerde naar de receptie-kamer. Hij verschafte haar een stoel en daarover geleund begon hij met naar te praten. Ze dacht veel minder aan 't geen hij zei dan aan de menschen rondom haar. Cynisch maakte ze in stilte hare opmerkingen over de schoonheid zich aanbiedend ten ver koop, den ouderdom, die zich als jeugd vermomd had, de verf en de poeder, de verveling en de tweedehandsche beschaving. Maar de aanblik boeide haar tevens. Het electrisch licht getemperd door bloemen met zilveren meeldraden, de zacht stralende kaarsen, de fijne geuren, de geheele atmosfeer, die zwaar was van weelde en rijkdom en orna menten, streelden haar aesthetischen zin, en voerden haar geleidelijk weer terug naar de klanken van Celandine Ambrose's stem. Hij sprak gedempt over zijn nieuwe gedichten en haar vleiend artikel over Sociale Vlinders. «Vindt u dus aanhaling uwer woorden de grootste vleierij zeide Catharina, haar cynisme latende varen, terwijl ze hem met een haier bekoorlijke lachjes aankeek. «Wanneer u die aanhaling doet," zeide hij en verviel in een zeer teeder stilzwijgen. Hoog boven het gedruiscb der stemmen nit had een viool zich doen hooren, en de eerste tonen der Kreutzer Sonate, verdrongen het nietszeggend ramoer. Onmiddelijk de meesterhand Cerkennend keerde Catha rina zich om naaar die klanken, ging rechtop zitten, en de laatste berichten in de Kaapkolonie één tot twee duizend man onder de wapens zijn tegen Engeland. De gemiddelde oorlogskosten per week bedragen 1.250.000 pd. sterl. Terwjjl volgens de ministeriëele mededeeling ds berich ten nit Zuid-Afrika verre van opbeurend luiden, en de steeds aangroeiende partij van Stead, Labouchère, en hnnne medestrijders voor recht en menschelijkheid, de Regeering voortdurend bestoken wordt deze met een nieuw wapen in handen der oppositie gedreigd. Niemand minder dan de zeer populaire lord Beresfordeen van Engelands eerste zeelieden heeft in een brief aan een der couranten, een vernietigend vonnis uitgesproken over de Engelsche vloot. Men verwacht naar aanleiding daarvan een inter pellatie in het Lagerhuis. De laatste verliezeulijst geeft op twee officieren ge- woud, drie man gesneuveld, 13 man gewond, meeren- deels ernstig en één vermistbenevens 17 man aan ziekte gestorven. VEREEN1GDE STATEN. Een ontzettende over strooming wordt nit Virginia gemeldt zij moet te wijten zijn aan de zware regens der laatste dagen. Vlak voor de ramp stroomde de regen dertig uren aaneen en ten slotte maakte een zware wolkbreak de maat vol. Het nanwe Eekhorndal werd overstroomd, de dijk brak door en een wilde stroom bruischte de stad Keystone binnen. De plaats werd bijna geheel vernieldvele huizen zijn letterlijk weggeveegd. Slechts één hnis bleef ongedeerd staan: een tapperij. Vele kleinere plaatsjes in den omtrek zijn ook vernield. De Norfolk and Western-spoorweg beeft zwaar geleden. Omtrent het aantal der slaehtofiers is nog niets met zekerheid bekend. Sommige berichten spreken van 500 zelfs 1000 dooden, anderen van 100. De officieele raming is drie honderd dooden. De slachtoffers zijn voor het meeren- deel mijnwerkers met hunne gezinnen. De stoffelijke schade wordt op 3 millioen dollar geraamd. Daar alle telegraaf en telefoonlijnen vernield zijn, zijn nog niet veel bijzonderheden bekend. KUMD-AJFIRIIiA. Via Marseille is naar Brussel vertrokken de heer van Lier, oud-chef van een Boeren- commando, die beloM is met een zending aan dr. Leyds. Natuurlijk werd de heer van Lier door een dagbladcor respondent uitgehoord. De ex-commandant spreekt beslist tegen de plannen, die aan generaal Botha worden toegeschreven om den oorlog te eindigen. De laatste dagorders van den generaal aan de legers geven de vredesvoorwaarden aan waarvan de Boeren in geen geval zullen afwijken. Zij behelzen o.m. de onaf hankelijkheid van de beide Repnblieken, zoowel den Vrij staat als de Z.-A. Republiekep en volledige amnestie voor de Hollanders en de Kaapsehe bondgenooten die de wapens hebben opg nomen met de Boeren. De heer van Lier voegde daarbij dat Botha in werke lijkheid de opperbevelhebber is. Hij acht de toestand voor de Boeren zeer gunstig en meent dat deze in de laatste tijden nog verbeterd is, terwijl de overgroote leng e der operatie-linies van de Engelschen hun groote troepen macht verlamt. staarde naar de violiste, een meisje wier gele japon op den voorgrond naast de piano lichtend uitkwam. »Wie is dat vroeg ze in eens met groote belang stelling. «Dat meisje Wel Tasma Railton. Heeft u haar nog nooit gehoord Ze maakt tegenwoordig verbazenden op gang ze heeft een massa engagementen «Zoo?" zeide Catharina vaag. «Is zij das Natuur lijk heb ik wel van Tasma Railton gehoord." «Natuurlijk, wie niet? Ja, 't is haar beroep een mooi meisje, als je van zware vrouwen houdtik niet." «Zijn zee-groene oogen zagen beteekenisvol naar Catharina. «Weet gij wat meer omtrent haar P Wat is haar eigen naam vroeg ze, zijn blik vermijdend. «Tónina Rossetter de vader is een Italiaan of zoo iets. Ze is, meen ik getrouwd, of anders gaat ze trouwen, zooals iedere vrouw Maar ik stel geen belang in Miss Railton Wat ik zeggen won, u herinnert me aan een rondeau, dat ik onlangs dichtte Mag ik 't eens opzeg gen Het heet Sleutelbloem, de bloem, die in de lente verschijnt In uwe handen, geliefde, Rust gouden sleutel der lente De weiden zijn goud bestoven De leenwrik zweeft hoog op zijn wiek Zijn gezang zendt heldere tonen Als levende sterren het wond in In uwe handen, geliefde, Rnst gouden sleutel der lente. Maar de dag is wintersch en kond En de leenwrik kan niet meer zingen Gehuld in miBt zijn de weiden, En uw hart voor zijn koning gesloten In uwe handengelieide, Rust gouden sleutel der lente. «Het metrum is goed", zeide Catharina, terwijl ze haar oogen neersloeg om niet te verraden, dat het haar lach-

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 1