Nederland. Wat de ondergrondsche spoorwegen te Londen betreft, ofschoon den gansehen nacht door stoombrandspniten gepompt werd, was den 26 het verkeer nog niet hersteld en stond er nog tien voet water in den tnnnel tnsschen Kings Cross en de Tarrigdonstraat. Er dreven dwar- liggers rond, zoodat de baan aanmerkelijke schade kan geleden hebben en 's avonds, toen het heirleger werklieden enz. noord- en noordwestwaarts wilde was de verlegen heid groot. Driehonderd arme menschen, die »hun woningen uit gespoeld waren'in 't zniden van St. Pancras, werden in schoolgebouwen ondergebracht. Gedurende de vijf uren welke de regen aanbield gaf in Westminster de regenmeter nagenoeg twee Engelsche duim aan. Turbine-stoomschepen. Do heer George Wilson, president van de Atlantic Shipping Company", heeft bekend gemaakt, dat hij eenige turbine stoomschepen zal laten maken welke de reis van New-York naar Bremerhaven in vier dagen zullen doen. Daarbij zai niet alleen veel tijd maar ook geld worden bespaard. Alleen door het stoken met petroleum in plaats van steenkolen wordt een som van 5000 dollars per reis uitgewonnen en op loonen voor stokers en ander personeel 2200 dollars per reis. Varder wordt er ook laadruimte bespaard welke anders door den steenkolenvoorraad werd ingenomen. Met nieuwe Ministerie. Ofschoon nog niet in de Staatscourant vermeld, is het nieuwe Ministerie gevormd. De kabinetsformeerder Dr. Knijper belatt zich met de portefeuille van binnenlandsche zaken. Het «Handelsblad" geeft de volgende korte mededee- lingen omtrent de andere ministers De minister van Bultenlandsche Kaken mr. E. Melvil baron van Lynden is sedert 1 Mei 1887 rechter in de rechtbank te Utrecht en sedert 1887 lid der Eerste Kamer voor de provincie Utrecht. Hij behoort tot de rechterzijde der antirevolutionairen. Mr. J. A. Loefï (Katholiek) is een nog betrekkelijk jong advocaat, in 1887 te 's-Bosch ingeschreven, en daar onder zijn confrères zeer gezien, zoodat hij door hen tot lid van den Eaad van Toezicht en discipline is benoemd. Eeist sinds 1896 is hij lid der Tweede Kamer voor het district 's- Bosch, en hteft daar bijna uitsluitend aan rechtsgeleerde debatten deelgenomen. Daarom is hem de portefeuille van justitie ten deel gevallen. Generaal Bergansius (Katholiek) is van 1888—1891, reeds in het vorig kerkelijk Kabinet minister van oorlog geweest, heeft toen een logerorganisaUe met afschaffing van plaatsvervulling voorgesteld, welker afdoening hij echter wegens zijn aftreden na de verkiezingen van 1891 niet heeft mogen ten einde brengen. De vorige maand is hij tot Kamerlid voor Eist gekozen. De gepens. vice-admiraal G. Krnya, die als minister van Marine zal optreden, heeft dat ambt reeds een paar maanden, van Maart tot Aug. 1891 vervnld, als opvolger van dec beer Dyserinck, in het Kabinet-Mackay, dat na de verkiezingen van dat jaar zijn ontslag nam. De heer mr. J. J. I. Harte van Tecklenbuig, Finan ciën, is sedert 1888 lid der Tweede Kamer voor het ka tholieke district Grave. Hij is een bekwaam jurist, maar beeft ook op economisch gebied zich bewogen en 11 jaar geleden een vlugschrift geschreven, waarin hij een soort van protectionisme heeft aanbevolen. De heer mr. J. A. de Marez Oyens is sedert 1885 met den titel van «Administrateur", hoofd van de af- deeling «Handel en nijverheid" bij bet departement van Waterstaat enz., waarvan hem na de geheele leiding is opgedragen. Hij boboort mede tot de antirevolutio nairen, en is een man van veelzijdige kennis. De nieuwe minister van Muloulën jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, is vroeger lid der Tweede Kamer geweest voor Amersfoort, en werd in 1890 als afwezigheid." Ze stapten af aan de Korenschoof en liepen toen naar de marktplaats, waarbij het gelaat van 't meisje weer kalm werd haar oogen stonden nu wijd open om zaken ta doen en zagen kritisch om zich. Het was paarden markt te Grimple en meer dan één jonge boer hield haar staande om haar oordeel te hooren over 't paard, dat hij had gekocht of van zins was te koopeu. Tom stond naast haar, te koop loopend met zijn intimi teit met Miss Saunders. Hij was trotscb op haar kennis en flinkheid. Daarvan straalde nog glans af op hemzelf, die haar had onderwezen. In Highstreet stelde een kanstanjebruine merrie haar gang en tegelijkertijd haar gebreken ten toon. Peggy stond stil. Ze stak haar banden in den zak van haar rijkleed en met het hoofd op zij en een cynischen glim lach om de lippen, stond zij er naar te kijken. Ten slotte gooide de merrie haar berijder af, en kwam op haar gemak de straat afstappen. Peggy trad vooruit, greep de tengels, en klopte het sidderende dier op een wijze, waardoor ze zijn vertrouwen won. Toen drentelde ze met de teugels over den eenen en haar japon over den anderen arm naar den koopman, die stond te vloeken, dat er voor 't oogenblik heelemaal geen zaken te doen waren. »Wat vraag je er voor vroeg ze terloops. Vijf en vijftig guinje's, juffrouw en geen cent minder.' Peggy had pleizier in het dier, nu het flink en recht op zijn beenen stond maar er lag ironie in haar stem. «Je doet je mond niet half genoeg open voor znlk een heerlijk karrepaard. Hier, ik zal je dertig pond geven en dan de gebreken op den koop toe nemen." Ze had het krachtige dubbele gebit geziendat een duim te hoog in den mond zat en de kinketting een paar schakels te vast. «Een gemakkelijk rijtuigje, slappe kinketting en een lichte band aan den tengel is al wat het noodig heeft," dacht ze. Ze ging een paar passen achteruit en liet haar oog eerst gaan over den bijdehandschen kant' der merrie, van den kop tot aan den staart, toen bekeekze op dezelfde wijze den vandehandschen kant. »Hm!" zeide ze de lip optrekkend. Ze bukte zich en bevoelde de beenen met hun pezen als ijzeren staven en eindigde met het openen van den mond. gouverneur naar Suriname gezonden. Na zijn terugkeer kozen de Staten van Zeeland hem, in 1896, tot lid der Eerste Kamer. Hij is sedert een jaar burgemeester van Amersfoort, maar is voor zoover wij weten nooit in Ned.-Indië geweest. Er zullen, wanneer het nieuwe Kabinet aldus wordt samengesteld, nieuwe Kamerleden moeten worden gekozen in de Eerste voor Utrecht en Zeeland, in de Tweede voor öliedreeht, 's Bosch, Eist en Grave. En daarbij rijst dan de vraag, of een of meer der nieuwe Ministers tevens weder tot Kamerleden wensohen te worden benoemd. Fe Kaandam is een oude aarden pot gevonden uit den Spaanschen tijd. Hij is door de gemeente aan het Museum van Zaansche Oudheden te Zaandijk ten geschenke gegeven. Den 25 Juli 1900 waren te Kandvoort 2500 badgasten aanwezigdit jaar op denzelfden datum was het getal 2780. Men zij gewaarschuwd. Eene dame die te Rotterdam in den trein naar Leiden plaats nam kwam tot de ontdekking dat haar beurs met geld benevens haar spoorkaartjehetwelk zij nog kort te voren aan de controle vertoond bad haar ontrold was. Te Haarlem loopen thans mannen langs den trein om te waarschuwen tegen zakkenrollers, die bijna alle stations onveilig maken. Gehoede paarden. oor het eerst kon men verleden week te Rot terdam paarden zien met stroohoeden op voor de zon. Het was de heer Schravesande sleeper, die de nieuwig heid had aangedurfd. Dat de twee paarden waarvoor hij de kopbedekking had aangeschaftbekijks hadden laat zich denken. Bankpapier gestolen. Bij de familie L. aan den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam is een brutale diefstal gepleegd. De eige nares van de zaak, die daar wordt uitgeoefend kwam tot de ontdekking, dat haar brandkast was geopend eu daaruit een aantal bankbiljetten tot een bedrag van ruim t 1000, waren yerdwenen. Een bediende, die tegelijk met het geid zoek is, zekere B. S., wordt verdacht den dief stal gepleegd l.e hibbeu. De heer C. Kroon heeft ontslag gevraagd als Burge meester van H oordscliarwoude en tevens als secretaris dier gemeente. Eerstgenoemde betrekking werd 45 en de andere 58 jaren door hem verveld. Mishandeling. Te Os is den 28 in de Molenstraat de heer P. de E., zonder aanleiding, aangevallen door den boerenzoon W. S. en zoodanig met een mes in de zjjde gestoken, dat groot gevaar voor zijn leven bestaat. De dader is kort na het voorval in zijne woning door de politie gearresteerd. Fleren bewaren. Het middel is zeer eenvoudig en berust daarop dat door eeD korte ondordompeJing in kokend water het ei luchtdicht wendt gemaakt. De zoo versch mogelijk ingezamelde eieren legt men gedurende een kwartier in lauw water van 35 graden C. Deze behandeling is noodig om het springen der schalen bij het later onderdompelen in kokend water te voor komen. Daarna znivert men ze met een spons van alle onreinheden en legt ze vijf seconden in kokend water. Pan laat men ze in koud water ai koelen eu op een doek liggentotdat zij geheel droog zijn. Zoodra dit het geval is pakt men ze in kisten met zaagselkaf of houtwol en bewaart ze op een droge, koele, doch vooral vorstvrije plaats. Do op deze wijze bewaarde eieren blijven maanden lang goed, omdat door het onderdompelen in kokend water lie isiemen van vuil eu bederf vernietigd zijn en omdat het eiwit van de eihuid en de binnenzijde der kalklaag stolt en de poriëen verstopt, zoodat de lucht niet meer kan binnendringen. Eieren in Juni en Juli aldus behandeld wareu in Februari nog geheel versch. Belangwekkende tentoonstellingen. De tijdelijke tentoonstellingen, die thans in het Mnsenm van Kunstnijverheid te Haarlem geopend zijn, wekken de algemeene belangstelling. Beide hebben be trekking op het verleden van twee volkeren, die in de kunstrichting, godsdienst en beschaving zeer verschillende opvattingen hadden. De eene tentoonstelling licht eenigszins den sluier op, waarachter tot op bet oogenblik de geschiedenis der oudste bewoners van Griekenland nog verborgen ligt en geeft ons te aanschouwen de getrouwe reproductiën van voorwerpen, die in de graven gevonden werden van het fabelachtige renzenvolk der Pelasgers, dat nu ruim 3000 jaar geleden den burcht van Mykenae bewoonde. De andere tentoonstelling voert onze gedachte naar het verre Oosten, zij bevat oorspronkelijke borduurwerken en muurschilderingen, waardoor wij in staat worden ge- steld de hooge kunstuiting van het Ohineescbe volk te leeren waardeeren. Het is door bijzondere, gelukkige, omstandigheden, dat gedurende de vacantiedagen beide merkwaardige ten toonstellingen in het Haarlemsch Mnsenm konden geopend blijveD, alwaar overigens op het gebied der decoratieve kunsten en het kunstambacht nog veel belangrijks te zien is. Door de machine gegrepen. Te Renkuin is den 29 de jongeling H. V. in den waterkorenmolen van de firma Groeneveld Silfhout tnsschen de kamraderen geraakt. Hij werd zeer ernstig verwond en is binnen weinige oogenblikken aan de ge volgen bezweken. Een kranig stukje. Den 29 had een officier der jagers te Katwijk het geluk een kind van een boerenwagen te redden, waarvan het paard aan het hollen was geslagen. Met zijn peloton wielrijders langs den weg gezeten en net hulpelooze luid schreeuwende kind ziende, sprong hij met een zijner manschappen op zijn rijwiel, rende den wagen na en zijn kans schoon ziende, lichtte hij het kind uit de kar eu bracht het per fiets op zijn arm aan de moeder. Het paard werd oven voorbij Katwijk-Bien n tot staan gebracht. Gepakt. Aan de waakzaamheid van den badmeester, den heer Hogerhorst en het badpersoneel van het Zeebad SSchevenlngen is 't den 28 gelnkt een jongman uit d0n Haag op diefstal in badkoetsen te betrappen, waarna hij aan de politie is overgeleverd. Voor enkeie weken werd uit een badkoets een bank biljet van i 60 gestolen en reeds toen viel de verdenking op dezen man. De dader, zekere S., die gisteren etnige voorwerpen uit een badkoets stal, heeft nu ook bekend het bankbiljet te hebben ontvreemd. Overreden. Den 29 is nabij het station Abcoude de timmerman J. Eeijnders door een trein overreden en gedood. Ver moedelijk i3 de ladder, waarop de ongelukkige stond, door den trein omver gereden. Het water in het Noordhollandsch Kanaal is tegen woordig verbazend slecht. Op sommige plaatsen is het- over eene geheele oppervlakte geheel groen gekleurd en is hetalsof er cone groote hoeveelheid groene verf overgegoten is. Ook de vaarten die met dit kanaal «Bijna vijf," zeide ze tot zichzelf, «en die blik in haar oogen is van vuur en moed, niet van nukkighoid Ik zal maar in ondeihandeling treden.... Ze wendde zich tot den man. »Hm"! zei ze weer geringschattend, je gninjes wilt hebben, dan zal ik over die meerdere shillings heen komen en 't er op wagen." »Geen denkeu aan antwoordde de koopman. »Goed, dan houd jij je merrie en ik mijn geld" zeide ze, zich onverschillig afwendend. »Zoo haastig niet," zeide de man. «De schaduw van het dier op den maar is al de heele som waard die ik vroeg. Maar ik ben geen Quaker u kunt haar nemen of niet nemen voor vijf en dertig." «Pond!' riep Peggy, vals je mij een souveiein terug geeft als gelukspenning." Ze stond voor het raam hem na te kijken, toen hij in korten galop de laau afreed, na een diepe ironische bnigiug voor haar te hebben gemaakt. Te paard zag hij er op zijn best uit. Geen wonder, dat Peggy dien mooien jongen bewon derde, dacht Oatharina met een zucht. Toen zette zo Tom uit haar gedachten en ging met den ouden koeherder mee om de schapen voor de markt te Plimpton uit te zoeken. Waar de weg zich scheidde bij de gemeenteweide, stond Peggy op Tom te wachten. Hij bemerkte den trots, waarmee ze hem zag aankomeD, en dit troostte hem voor Cathariua's minachting. Peggy's openlijke toewijding aan hem gat hem zijn zelfgevoel weer. Wat gaf hij om zoo'n dreumes van een meisje, ais hij een schoone vrouw als Peggy om den vinger kon winden Cathariua mocht gerust haar meerderheid bewijzen, hij zou haar graag alle gelegenhoid daartoe laten En bovendien, nu kon hij zijn tijd gebruiken precies zooals hij wou. hl iemand kon hem verwijten, dat üij zijn werk verwaarloosde, nu Catbarina het hem uit de handen genomen had. Er was iu zijn manieren een aantrekkelijke zorgeloosheid, een triomfantelijke vroolijkheid, die Peggy verrukten, toen ze zoo naar Grimple reden. Ze beantwoordde zijn stemming op gelijke wijzeze sprongen over hekken, hielden wedrennen met elkaar en kwamen eindelijk lachend en verhit de stad binnen, als een echt verliefd paartje, dat de lente in 't bloed voelt. Wordt vervolgd. in verbinding staan vertoouen hetzelfde verschijnsel. Brand. In den middag van den 27 ongeveer kwart over een ontstond te Groningen brand in de meubelma- gazijnen van den heer W. Melles. De brandweer was den brand spoedig meesterzoodat hij kon worden be perkt tot het bovenste gedeelte van de beide perceelen, waarvan het oene als bergplaats, het andere als werk plaats dient. Deze beide gedeelten zijn geheel uitgebrand. Ook het ondergelegen gedeelte, als winkel ingericht, kreeg eenige brand- maar vooral waterschade. De brand moet ontstaan zijn op de werkplaats waar voor het warm- maken van lijm en andere stoffen steeds vuur aanwezig is. Alles was verzekerd. l'ro-Bocr Engelschen. Men schrijft uit Vlissingen aan bet »N. v. d. D." Met de dag-mailboot Willem Prins van Oranje" kwamen Zondagavond alhier aan een 30-tal anti-oorlogsgezinde Engelschen, onder leiding van den heer J. K. van der Veer. Op verschillende plaatsen in ons land zullen enkele dezer toeristen als spreker optreden, waarbij de heer Van der Veer als tolk zal werkzaam zijn. Het gezelschap vertrok met den aansluitenden sneltrein naar Utrecht, waar het eerst zal worden gesproken. Ie Middelburg zal de vergadering den 8 Augustus ge houden worden in de groote Schuttershotzaal. Onvoorzichtig. Een koopman uit Holland, die in den D trein zat van Frankfort naar Keulen, slak zijn arm uit de coupé, terwijl de trein in vollen vaart was. De arm sloeg tegen een signaalpaal en de reiziger ver kreeg een dubbele armbreuk. Alle beentjes in de band waren gebroken. De patiënt werd in het ziekenhuis te Keulen opgenomen. Schagen. Den 27 vergaderde de vereeuiging «Algemeen belang" alhier voor de eerste maal na hare oprichting. De voorzitter, de beer Feisser, heette de onge veer 20 aanwezigen welkom en sprak zijn spijt uit, dat er maar zoo weinigen van de 150 leden wareu opge komen, toch hopende, dat de te honden beraadslagingen in het nut der gemeente en der vereeciging zouden zijn. Uit het jaarverslag van den toestand der vereenigiug bleek, dat pogingen waren aangewend tot het uitgeven van een adresboek, hetwelk niet gelukt was; dat den 22 November 1900 de Koninklijke goedkeuring op de statuten was verkregen dat voor verbetering der straatverlich ting bij den raad was gerequestreerd, ten deele geslaagd; dat eene beschrijving der plaats was opgezonden naar «Baedeker" met verzoek om opname ter bevordering van het vreemdelingenverkeerdat voor boomenbeplanting van het marktterrein vergeefsche pogingen waren aan gewend dat gepoogd was den Keinsmerweg bij de ISehagertrap verbeterd te krijgen tot rijwegdat het gelnkt was vrachtrijdersdiensten in het leven te roepen op Anna-Paulowna, Wieringerwaard, Caliantsoog, Petten, Langedyk, Langereis en Aarts woud. Pogingen zullen nog worden aangewend gelijke diensten te verkrijgen op Heer-

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 2