{Besteldienst I0R5ER-BANL Altaar. C. van stam, BantetL Aanbestedingr Sanguinose. Advertentièn. Openbare Verkooping Van 't station7 cts.p. 100 kilo, 1°. 500 liters Raapolie; 2°. 3800 E.G. petroleum, 3°. 600 KG. besteoudegeklopte bladreuzel 4°. 100 K.G. Stearinekaarsen; 5°. 200 K.G. gesmolten paardenvet. TJEï. van der- KLEI V Zuiver plantaardig ton icum. Lang-estraat KennemerstraatwegE 7 - Telefoonnummer 58, Het bonwen van een raadbnis met woning en bijbelioorende werken in de gemeente 8 c li o o r 1. den doode nog onteeren. Zij hebben het lichaam van den martelaar geopend, een Bokser van 8 jaren nam er het hart uit, dat door een bedelaar werd opgegeten. Veehandel In Friesland. De vreemde kooplieden komen weer opzetten. Naast de Belgische, aan wie we hier al gewend zijn, waren op de jongste markten ook Spanjaarden aanwezig, wien het om best melkvee te doen was. De Belgen kochten nu ook weer stieren, zoodat daarin meer handel was dan vroeger. Over het geheel kon de handel in melk- en kalfvee bevredigend genoemd worden; druk ging het echter niet. Voor best melkvee werden goede prijzen betaald, des te hooger als men daarbij in aanmerking neemt, dat menig boer door de droogte thans te veel vee heeft en weide zoeken moet. Vaak moet het vee driemaal per week verweid worden. Men smacht hier naar regen. Vette koeien in éen doen. Vette kalveren waren wel gevraagd, maar de prijs viel niet mee en de omzet even min. In stieren was de handel wel opgewekt, maar de prij zen liepen niet op. Voor de beste exemplaren werd wel eens een extraatje betaald, maar over het geheel steeg de prijs niet. In wolvee weinig handel. In melksehapen ging nog al. Vette varkens trager, maar met stijve prijzen. De aanvoer was125 stieren, 120 vette koeien, 700 melke- en kaive koeien, 600 vette kalveren, 300 nuchtere kalveren, 1200 schapen en lammeren, 120 vette varkens, 800 vette biggen, 200 magere varkens, 250 kleine biggen. De prjjzen zijn vette koeien le qualiteit 28—-SO'/j ct., 2e qualiteit 23-271ji ct., 3e qnaliteit 17—20 ct., stieren 21—24 ct., vette kalveren 23—33 ct., vette schapen 22 24 ct., vette varkens IS1^—21% ct, Londensche biggen 1920 ct.per 1I2 kilo. Melke- en kalvekoeien f 140—f240, pinken f45—f70, nuchtere kalveren f 7—flOJ, weide-schapen f 16—f 21, melksehapen 1 1420, magere varkens f 38—f 70, lam meren f 0fkleine biggen f 1f 1.10. (N. v/d D.) Zuid-Afrika. Eene blijvende tentoonstelling van Nederlandsche artikelen in Zui d-A frik a. Het Centraal-Bureau der Vereeniging tot bevorde ring van den Nederlandschen Export te 's. Gravenhage deelt mede dat het besloten heeft de oprichting te be vorderen van eene blijvende monsterkamer in een der voornaamste plaatsen van Zuid-Afrika waaraan de Ne derlandsche handel zal kunnen dee nemen. De redenen, welke hiertoe geleid hebben zijn de vol gende 1. De wenschelijkheid om de belangstelling voor Ne derlandsche artikelen bij de kooplieden in Zuid-Afrika op te wekken en hun tevens een denkbeeld te geven van den aard der producten de wijze van verpakking enz. 2. In den beginne althans zooveel mogelijk te voorzien in de moeilijkheden, welke verbonden zijn aan de intro ductie van artikelen, die tot dusver in Zuid-Afrika nog weinig bekend waren. 3. De besparing van bijzondere onkosten, verbonden aan de uitzending van reizigers, die in vele gevallen met de toestanden en handelsgebruiken niet voldoende ver trouwd zijn. 4. De gunstige gelegenheid voor iederen koopman om zonder bepaalde verbintenis de proef te nemen met eene kleine expositie, en het voordeel om, door adviezen of tegenmonsters van de zijde der beheerders, zelf een oordeel te kunnen vormen omtrent de mogelijkheid tot invoer van zijn artikel. De Vereeniging heeft reeds de instemming en mede werking van vertrouwde personen in Zuid-Afrika, en noodigt derhalve belangstellenden uit zich met een enkel woord bij het Centraal-Bureau voor eventueele deelname aan te melden. Reeds nu kan gezegd worden, dat de onkosten voor iedere firma afzonderlijk betrekkelijk gering zullen zijn. Van de ingekomen stukken zal de Vereeniging een dossier samenstellen en te gelegener tijd hare plannen in zake eene definitieve oprichting bekend maken. in de war gebracht door de tegenstrijdigheden in haar. Deze bruskheid was als koud water op de vlammen, die een oogenblik te voren waren ontstoken. »De varkens voeren" dat deed zijn geloof in haar weer pijnlijk aan. Kon het meisje werkelijk oprecht zijn, als ze iedere gele genheid aangreep om weer een vreemden karaktertrek te vertoonen Wat was haar bedoeling met dit vertoon van nederigheid, met dit doen van het allerminste werk op de hoeve Ze had geen gevoel voor proporties, ze overdreef haar rol Toen hij het huis bereikte, had hij zich weer heelemaal ingewerkt in zijn oude ergernis tegen Catharina, en deze kreeg de overhand op zijn wensch, met haar te spreken over zijn plannen. HOOFDSTUK XII. Goden of stervelingen? Zonder te kloppen kwam Tonina door de openslaande deur binnen. In de kamer stond ze stil, lachend om Ca- tharina's verbazing. »Tonina." >Ja, wie anders riep Tonina vroolijk en gaf haar een kus. Ze wierp haar hoed en handschoenen op de sofa en ging zitten. »Poef! Wat is het warm!'' »Tonina, wat is er gebeurd vroeg Catharina angstig. De brieven uit Ridgmont Gardens hadden in den laatsten tijd gezinspeeld op moeielijkheden tusschen Mark en zijn vrouw. »Ik ben weggeloopen," zeide Tonina, die een ondeugend pleizier had in Catharina's ontsteltenis. »Ik wou mezelf amuseeren, en dat is niet mogelijk als je getrouwd bent." Catharina's gelaat fleurde op bij het zien van de ondeu gend flikkerende oogen. »Hoe zul je jezelf dan hier op Great Lowlands amu seeren vroeg ze glimlachend. »En hoe moet Mark zich amuseeren zonder jou »Poef 1" zeide Tonina weer, Mark met een beweging Obda in. Geboren. 10 Juli. Marinis Dirk Pieter, z. van Cornelis Edel en Geertje Schoijtemaker. 20 Antoon, z. van Pieter Leek en Maartje Schuijten- maker. Overleden. 12 Juli. Dirk van Kampen, echtgen. van NeeltjeKlaver, 47 j. 13 Mijntje Spekken, wed. van Jan Rozendaal, 76 j. 24 Jan, z. van Dirk Leegwater en Aagje Spaander, 15 maanden. Kgmondblnnen. Geboren. 4 Juli. Gerardus Andreas, z. van Jan de Wit en Guurtje Zuurbier. 28 Catharina Hendrika, d. van Pieter Orij en Maartje Kazenbroot. Overleden. 3 Juli. Maria Johanna, d. van Wouter Baltas en Anna Maria Groot, 4 w. 4 Cornelis, z. van Johannes Gerardus Barnardus Oostermejjer en Petronella Maria Apeldoorn. 7 Aafje, d. van Jan Baltus en Grietje Kuiper, 8 m. 29 i Adrianus, z. van Dirk Tromp en Barbara Schuit Fguioud aan Zee. Getrouwd. 27 Juli. Bertus Konijn en Kniertje Glas. Geboren. 15 Juli. Klaas, z. van Simon Schnitemaker en AlidaBruijn. 17 Gerrit, z. van Jan Zwart en Trijntje Zwart. 31 Petronella, d. van Dirk van den Berg en Dirkje Dekker. Overleden. 1 Juli. Ede van der Ploeg, gescheiden echtgen. van Snzanna Elisabeth de Lange Windels. 19 Hendrik, z. van Gerrit Stam en Cornelia Scholder te HEILOO in het kolfiehuis van Ruiter op Ibon- derdag 29 Augustus 1901des avonds 6 nur, ten overstaan van F. C. V AX TOOHXKXBl RUU, Notaris te Alkmaar van 1. Het Woonhuis met annex Timmermanswerk plaats Erf en Tuin te H e i 1 o o aan den Wes- terweg nabij het Station en de R. K. Kerk, kadaster sectie A Nr. 1181 groot 6 A. 60 c.A. Eigendom van den heer N. BOLTEN, timmerman aldaar en te aanvaarden bij de betaling op 10 Oc tober 1901. 2. Drie perceelen Bouw- en Weiland en Bosch, bij den Limmertol, aan den Heerenweg en de Kapellaan, te H e i 1 o, samen groot 1 H.A. 29 A. 55 c.A., zeer geschikt voor bollencnltuur en inmiddels uit de hand te koop. Eigendom van den heer S. STIKKEL VAN DAM te Alkmaar en te aanvaarden 1 October 1901. Breeder bij biljetten omschreven. Meerdere inlichtingen geeft de Notaris. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van de SC HER- MEER zijn voornemens op Zaterdag, den 17 Aug. 19® 1, op het raadhuis to A I» K M A A JR bij enkele inschrijving aan te besteden de levering van (Amerikaausche in houten vaten) Inschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk op den 16 Augustus 1991 zijn ingeleverd bij den Secretaris van de Schermeer, te Stompetoren, alwaar de voorwaarden der aanbestedingen tor inzage liggen. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd S. DE JONGHDijkgraaf. O. DEKKER Pz., Secretaris. barer hand van zich afschuivend. »Als Mark alleen is, verveelt hij zichzelf; als ik bij hem ben, verveelt hij mij." »Ben je niet heelemaal geweest, Tonina?" Catharina bekeek met aandacht dat gelaat, dat er ver vallen en veel smaller uitzag dan bij Tonina's eerste be zoek op de hoeve een jaar te voren. Tonina's vroolijkheid viel als een masker af. Ze zonk achterover in de kussens. »Ik ben moe, Catrientje,'' zeide ze klagelijk. »En ik heb heimwee naar zon en licht. En ik heb geen muziek meer biunen in mijEn toen dacht ik aan den zomer en ons vroolijk leventje onder de appelboomen en ik zeide tegen Mark »Ik ga naar Catharina sTonina, dat was lief van je Catharina lichtte het gezonken hoofdje op en kuste het hartelijk. »Wat ben ik blij, dat je bedacht hebt hierheen te komen. Je moet hier den geheelen dag in de zon zijn. Dan help je me met het hooi en in den tuin, en dan zul je weer gauw heelemaal sterk zijn »De hemel beware me!" lachte Tonina. Verbeeld je, ik met roode handen en een heel bruin gezichtO neen, dat niet. Maar we zullen aardbeien eten, en rozen plukken, en onder de boomen liggen en zoo eens echt va- cantie hebben." Catharina dacht met een onbehagelijk gevoel aan haar werk. Hoe zon ze tijd vinden om met Tonina vacantie te houden Maar, Tonina, ik kan niet den heelen dag luieren. Je moet óf met mij werken óf jezelf zonder mij amnseeren. Tonina pruilde. »0, maar dat gaat niet. Als jij me niet amuseeren kunt, wie dan Vóór Catharina kon antwoorden, hoorden ze een hek hard dichtvallen eu 't geluid van hoeven op de grond. »Daar is Tom zeide Catharina. »Hij heelt een van Peggy's paarden geprobeerd. Hij zegt, dat hij het wil koopen maar het eindje zal wel zijn, dat ze het hem geeft. Maar 't is ten mooi dier Tonina vloog naar 't raam, en klapte in de handen bij het zien van Tom, die prachtig te paard zat en de laan kwam afrijden. Kooltuin. ALKMAAR. Grootste keuze in Horloges, Pendules, Regulateurs, Ba- someters, Wekkers enz. Reparatiën worden goed en rpoedig afgeleverd. Abonnement voor opwinden. Te Alkmaar bij W. PENAAT W.Pz. J. POT. Naar het station 10 cent per 100 kilo. met een minimum van 10 cent. Belast zich met den aan- en verkoop van Effec ten op zeer billijke conditiën en het plaatsen en bezorgen van Gelden op Hypotheek De Bank geeft tllElME'IEX en VOOB- SCH9TTFN op nader overeen te komen voor waarden zij neemt Gelden a déposito, geeft en neemt Gelden op prolongatie, opent Rekening-Courant met rente-rekening, koopt Engelsche Cheques en geaccep teerd papier op het Buitenland en bezorgt inkassee- ringen op alle plaatsen binnen en buiten het Rijk. Hoogste pryzen voor Coupons, lossingen, vreemd Bankpapier en muntspeciën. DE DIRECTIE. houdt zich beleefd aanbevolen voor de leverantie vau alles wat zijn vak betreft. Verkoopt CHOCOLARF! en MESSKRTWER- KEX van verschillende fabrikanten, en diverse <KR©EÏI- TKW IN BLIK nit de fabriek »Kennemerland" BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente S C H O O R L, zullen op Bondcrdag 22 Augustus 1901, des voormiddags II uur, ten Raadhuize aldaar, aanbesteden Bestekken van deze aanbesteding zijn verkrijgbaar tegen betaling van f 1,5© bij den Heer H. G. T. MANN, Architect, Hazepolder, gem. Zijpe, na, 13 Au gustus 1901. Aanwijzing van het werk zal plaats hebben Vrijdag 16 Augustus i 901 des voormidd gs tusschen 10 en 12 uur, op het terrein naast het bestaande raadhuis» Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. PEECK, Burgemeester. A. COUWENHOVEN, Secretaris. »0, maar hij is een Apollo, onze vroolijke Tom riep ze. »lk won. dat Mark er zoo uitzag Tom moet mij ook leereu rijden." »Ik zal blij zijn, als je dat van hem gedaan krijgt,''" zside Catharina droogjes. Ik heb nog nooit zoo'n luien jon gen gezien." »Des te beter voor mij," riep Tonina verheugd' »Dan zal hij me wel amuseeren. Laten we dat monster van lui heid eens tegemoet gaan." Ze sprong de dear uit en liep de laan af. Met haar roode japon, die zo had opgenomen en aen rok met vele strookjes, die om haar heen viel als de bloembladen van de roode roos, leek ze een onverwachte bloesem onder de groene lindetakken. Tom hield de teugels in voor dat schitterend schep seltje, dat daar voor hem op den weg danste als een dwaallichtje. Hij sprong nit het zadel en heette haar met zijn vriendelijkst lachje welkom. Tonina nam zijn hand in beide de hare en keek hem met stralende oogen aan. »Zet mij op dat verrukkelijke paard, mooie Tom. Ik wil er ook zoo goddelijk uitzien." Tom bloosde en lachte verlegen, terwijl hij haar op het zadel hielp en hield haar daar vast, terwijl Catharina Rocket de laan langs leidde. In drie dagen had Tonina zich een plaatsje veroverd in huis. Ze praatte met Mrs. Fleming, boeide Tom, en bemoeielijkte Catharina niet. Buiten verlangde ze geen ander gezelschap dan Tom. Hij leerde haar paardrijden, mennen en roeien. Wanneer ze niet verdiept waren in deze gewichtige bezigheden, dan speelden ze verstoppertje in het hooi of tennis in de oude steengroeve. Tonina's viool rustte stil in het foedraal. Peggy was bezig een jong paard af te rijden en voegde zich niet bij het luierende paar, dat veertieu dagen lang vacantie hield. Toen nam Tonina op zekeren avond haar viool en speelde uren lang Den volgen den morgen verliet ze de hoeve even plotseling als ze gekomen was. Ze bad hare kunst weergevonden. Voor het raampje van den coupé stond ze Catharina kushanden toe te werpen. Ze was weer geheel de oude in al haar glans. Maar Tom stond haar van 't perron na te kijken met een nienwen blik op bet gelaat. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6