Groote Paardenmarkt te Alkmaar flinke Dienstbode. Inrichting Hooger Onderwys. Burgeravondschool Rps Hoogere Burgerschool. TIJDSCHRIFTEN BSooie bijverdienste. TE KOOP. Herwis. Coster Zoon. op Maandag 2 September 1901. Advertentiên. TITTTT ren TE HUUR twee Hecrcnliuizcn -ItUi-I-lJUrLr. zes kamers. Te bevragen bij J. LIND. puike kwaliteit Sig-aren ia depót gegeven. 1899 1900 2- Illustration 1898, 1899, 1900 3.ÖO Verkiezingen Tweede Kamer. Candidaat gesteld zijn de heeren Amersfoort. Jhr. mr. H. W. van Asch v. Wyck (antir.) en Mr. W. H. de Beaufort (lib.) Eist. S. M. v. Wijck (kath.) en W. bn. van Voorst tot Voorst (lib.) Grave. Gekozen de heer W. Friezen (kath.) 's Hertogenbosch. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt (kath.) en Mr. J. A. A. Bosch (lib.) L o c h e m. Uitgebracht 3543 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren Hesselink van Suchtelon 1771, Hels- dingen 1650, Vomer 122, zoodat herstemming moet plaats hebben tuBsehen de heeren mr. H. F. Hesselink v. Such- telen (lib.) en W. P. Helsdingen (soc.-dem.). Sliedrecht. Candidaat gesteld voor het nieuwe zittingsjaar (tot September waren geen nieuwe candidaten opgegeven,) P. H. Heldt (vrijz. dem.) en A, D. P. van Löben Seis (antir.) Weststellingwerf. Oekozen de heer F. W. N. Hugenholtz (soc. dem.) met 1990 van de 3626 st. De heer J. v. d. Molen (antir.) verkreeg 1636 st. Na een vreeselijk lijden is het jongetjedat te Uoosdulnen door de stoomtram werd overreden, 's avonds in het Haagsche gasthuis gestorven. llyse nterle. Door den inspecteur van het Geneeskundig Staats toezicht te Arnhem is de dysenterie epidemisch verklaard in de gemeente Hattem. Typhus epidemie. Onder de militairen te Roermond is eene typhns- epidemie uitgebroken. Reeds zijn 5 gevallen ten Stad- huize aangegeven. Ook is bij eene vrouw typhus gecon stateerd. Onweder. TeNederhorst den Berg zyn twee koeien van den veehouder S. in de weide door den bliksom ge dood. Te Lochem is de bliksem geslagen in een hooiberg, die om brandgevaar in de kom der gemeente te voor komen buiten de stad naast een twintig graan- bergen stond, waarin de landbouwende ingezetenen hun wintervoorraad bewaren. Achtereenvolgens werden een zestal bergen ock in vlam gezet doch daar de plaats overigens vrij afgezonderd ligtkon de brandweer zich bepalen tot het nathouden der onder de wind liggende huizen waar de brandende vlokken hooi over heen vlo gen en beperkte zich tot dezo bergendie over het algemeen behoorlijk geassureerd waren. Te Y e 1 p is een 17jarig jongmensch die voor de deur zijner woning zat, door den bliksem gedood. Ken jubileum. Den 3 Sept. hoopt de heer P. H. Versteeg zijn 25jarig ambtsvervulling te herdenken als predikant bij de Ned. herv. gemeente te St. Pankras. Hoewel hij niet minder dan 35 keer een beroep naar elders ontving, is de, zoowel door andersdenkenden als gelijkgezinden beminde, leeraar dermate aan zijne gemeente gehecht, dat hij zijne standplaats met geene andere wensehte te ver wisselen. President Kruger. De »Petit Bleu" ontving het volgende telegram van dr. Heymans, particulier geneesheer van Kruger. ♦Hilversum, 13 Aug. Wees zoo goed het gerucht van een ziekte van president Kruger tegen te spreken. De president lijdt noch aan een hersenaandoening, noch aan een hartkwaal, noch aan een oogziekte en er is geen enkele specialiteit bij hem ontbodenzijn gezondheidstoestand is volkomen goed." Amsterdam. In den nacht van den 13 is inge broken in de woning van de familie Cuijpers, terwijl deze afwezig was. Volgens opgaaf van een der huisgenooten, die thans in de stad is gekomen, is voor een aanzienlyk bedrag aau gouden- en zilveren voorworpen en aan juweolen gestolen. Trampaarden. Naar aanleiding van het bericht omtrent de af keuring van 38 Haagsche trampaarden, wegons ongeschikt heid ten gevolge van oververmoeidheid, deelt de directeur der H. T. M. het volgende mee aan »Het Vad.": Door onze Maatschappij werd geprotesteerd tegen d0 ik hem op de rechte wijze beminde. En nu is het te laat." De ootmoedige, gebroken woorden drongen Catharina tot in de ziel. Ze nam Peggy's hand. ♦Neen, 't is nog niet te laat. We zullen 't samen be proeven, Peggy. Er staat niemand tusschen jou en Tom Als je iets verder hadt kurnen zien dan je eigen be langen, dan zou je het tegendeel al lang gemerkt hebben," zeide Peggy kortaf. Ze stond op en ging heen, vroolijk fluitend. Maar Ca tbarina had haar deerniswaardigen blik gezien. ♦O, wat een kwelling is de liefde 1" dacht Catharina, toen ze haar nakeek. Ze bleef zitten peinzen over 't geen Peggy gezegd had, boos over haar beschuldigingMaan natuurlijk was het niet zoo. Peggy had een scheven blik op de zaak, en begreep haar moeilijkheden met Tom verkeerd Zijn koelheid beduidde niets, ze was wat gepiqueerd over zyn weigering van 't paard. De geschiedenis van Tonina zette ze met een schouderophaling op zij, Peggy had alt yd een onberedeneerde antipathie tegen haar gehad. Tom zou zich nooit aan trouwbreuk tegenover Peggy schuldig maken. Hij was een luie jongen, maar beminnelijk en hij had een goed hart. In do langdurige ziekte van zijn moeder had hij haar iederen dag de trap afgedragen en haar uren lang in den tuin in haar wagentje gereden. Catharina dacht aan haar thuiskomst en het maal, dat hij haar in ditzelfde prieel had voorgezet. Toen was hjj eenvoudig en vriendelijk en hartelijk geweest. Vijftien maanden konden hem niet zoo diep hebben doen zinken en zoo'n lafaard van hem hebben gemaaktZe hoefde maar eens met hem te praten, en dan zou hij deze kleine kibbelarij wel weer bijleggen. En wat dat verhaal van bezoeken aan Tonina betrof, dat was eenvoudig belachelijk Ze maakte een gebaar van vastberadenheid. Dadelijk zou ze Tom gaan opzoeken en die zaak in orde brengen. Op weg naar huis kwam ze een van de meiden tegen. ♦Neem me niet kwalijk, juffrouwOollop ligt op ster ven en Martha vraagt, of u zoo gauw mogelijk komen wilt." bedoelde afkeuring, ten gevolge waarvan de beslissing in dit verschil werd opgedragen aan eene commissie van drie deskundigen. Het door hen uitgebrachte rapport luidt woordelijk als volgt De uitslag van dit onderzoek is dat geen der opge geven (38) paarden om bovengenoemde reden ongeschikt voor den dienst kan worden verklaarddat echter volgens oordeel der commissie eenige paarden, te weten nos. 176, 281, 449, 600 en 784 ongeschikt voor verdere diensten zijn verklaard en den directeur ten verkoop zijn opgedragen, waartoe deze zich onmiddelijk bereid verklaarde." Ten dienste van de veiligheid op het kermisterrein te Rotterdam, zijn aldaar op verschillende punten observatieposten der brandweer opgericht, zijnde wacht huisjes met kijkgaten, staande op een ongeveer 6 meter hooge stellage. Van uit hun hooge standplaats kannen de brandmeesters het terrein met zijne vele brandge vaarlijke inrichtingen overzien. Beneden in den observatiepost staan mannen gereed met de noodige brandslangen enz. Een korperaal der infanterie te Breda sprong met het hoofd omlaag in het ondiepe bassin der militaire zwemkom. Hjj kwam met zoo'n kracht op den zandigen bodem, dat hij er met het hoofd in bleef zitten. Zijn gevaarlijke toestand werd gelukkig spoedig bemerkt, en men verloste hem. Hij was echter inwendig in den hals gekneusd, zoodat de officier van gezondheid hem naar het hospitaal deed vervoeren. A or densk j öld. De Noordpoolonderzoeker baron Adolf Nordenskjöld is den 12 in den ouderdom van 69 jaren overleden. Brand. De stad Tarsuna (Noorwegen) is een prooi der vlammen geworden. Twaalfhonderd menschen zijn van al hun have en goed beroofd. Spoorwegramp. Bij Noyant (Frankrijk) heeft een trein een wagentje aangereden, waarin 5 jonge meisjes en een kind zaten. Het kind werd letterlijk het hoofd afgesneden. Het eene meisje werd door den locomotief 20 meter voortgesleept en toen verpletterd. Een tweede werd op den tender ge slingerd en viel met gespleten schedel op den grond. De anderen werden ernstig gekwetst. lEcerhugo waard. Ondertrouwd. 25 Juli. Cornelis Tesaelaar en Guurtje Speur. Geboren. 7 Juli. Cornelia, d, van Klaas Broersen en Jantje Wiering. 9 Elisabeth, d. van Gerrit de Jong en Antje Buis. 10 Wilhelmina, d. van Jacob Beerse en Leentje Bet. 14 Sijtje, d. van Klaas Langedij ken Dieuwertje Geus. 16 Johannes, z. van Jan Molenaar en Maria Ooievaar. 28 Jacobus, z. van Pieter de Groot en Johanna Schil der. Overleden. 5 Juli. Maria Burger, wed. van Hendrik Gerdes, 80 j. 22 Aagtje Blom, wed. van Frans Kuiper, 88 j. Bar singer horn. (1—31 Juli.) Ondortrouwd en getrouwd. Timothens Kos en Jacoba Sluis. Getrouwd. Cornelis Braaf en Jantje Liefhebber. Geboren. Guurtje, d. van Klaas Over en Dieuwertje Smit. Jannetje, d. van Klaas Kaper en Trijntje Wagemaker. Trijntje, d. van Jan Spaans en Grietje Raat. Corneliad. van Hendrik Wagemaker en Catalyna Eli sabeth Dubbelman. Anna Cornelia Albertinad. van Cornelis Ooijevaar en Geertje Bakker. Maria, d. van Pieter Sluis en Albertje Groen. Uitgeest. Geboren. 3 Juli. Jacobusz. van Johan Wilhelm Hageman en Guurtje Kloppenburg. Zonder een woord te zeggen begaf Catharina zich naar Milkmaid Cottage. Al het vuur van haar besluit snel op te treden, was van haar gelaat verdwenen. Arme Martha! Arme oude Martha!" zeide ze mede lijdend. Ze had met zich zelf ook medelijden. Als Collop stierf, wie zou haar dan helpen met da boi rderij Hij had haar altijd gezegd, wat er gedaan moest worden, wanneer te maaien, wanneer de rapen te steken, wanneer het koren rijp was, welke stieren moesten verkocht worden en hoe veel schapen gehouden, die orde en regelmaat van el- ken dag, die tot het boerenbedrijf behooren, dat zoo ver bazond eenvoudig lijkt, en in werkelijkheid zoo wanhopig ingewikkeld is Haar succes had ze aan hem te danken, en niemand had vermoed, dat hij de godheid was achter de schermen. Ze kwam langs den vijver en lette niet op de takken, die in 't water afhingen, de rimpelingen door den wind veroorzaakt, de beweging der plantjes in de kleine golfjes. De vergeet-my nieten deden haar weer denken aan Sara's leeswijzer met da blauwe bloempjes en harten en strikken. Onder de boomen was de boot vastgelegdze rees en daalde met de bewegingen van het water. Hare gedachten gingen terug naar dien zomermorgen lang geleden, toen zij in die boot Peggy de les had gelezen en nu had Peggy haar aangeklaagd Ze opende het tuinhek en liep naar het huisje toe tus schen rijen stokrozen en zonnebloemen door, waar Martha zooveel van hield. Een groot groen kussen met lavendel- roode spelden stond naast de deur; en onder een hees er lag Fanny te slapen mot een jong van tweo maanden. Fan opende de oogen en kwispelstaartte lui ter verwelkoming. Het huis was doodstil. Catharina keek door het keuken raam en sidderde op het gezicht van een gedaante, die bij het vuur gehurkt zat. Het was Susan Parkin, de of- ficieele ♦aflegster" van PlimptonDus was Collop al dood Op haar teenen ging ze de keuken binnen. ♦Wanneer is 't gebeurd fluisterde ze. Wordt vervolgd 9 Johannesz. van Lourens Zonneveld en Anna Maria Groen. 10 Anna Maria, d. van Jan Berkhout en Johanna van der Laan. Willem z. van Jan Heijne en Anna Boon. 17 Janz. van Klaas Kooij en Trijntje van den Berg. 19 Christina Hendrika Catharina, d. van Anthonie Piek en Magdalena van der Pyl. 21 Cornelia, d. van Jan Hoek en Catharina Klous Simon s. van Jan Baars on Guurtje Mays. 23 Hendrika d. van Jan van der Eng en Maria Tromp. 27 Geertjed. van Klaas Kat en Antje Tuinzaad. Adrianusz. van Wulbeit Bourgonje en Anna Maria Vermeulen. 30 Catharina, d. van Hendrik Schonk en Maria Anna Margaretha Hools. Overleden. 6 Juli. Willemz. van Jan Heijne en Anna Boon 6 j. Jan z. van Willem Groen en Anna Zonneveld, 5 m. 7 Jacobad. van Willem Rozemeijer en Wilhel mina Blank, 5 m. Zuidscharwoude. Ondertrouwd 5 en getrouwd 18 Juli. B. v. d. Wal en T. Keizer. O ndertrouwd. 12 Juli. H. Mol en T. Kraakman. 19 S. Rodenhuis en G. C. Dujjvestein. P. Schoon en T. de Wit. Geboren. 2 Juli. Petras z. van W. Kraakman en J. Molenaar. 5 Johannes, z. van K. Buur en M. Sijm. 12 Antoni, z. van A. H. Scholte en D. Brink. 14 Nicolaas Theodoras, z. van J. Kos enT. Gilde- meijer. 16 Mariad. van J. Woel en M. Groen. Cor nelia, d. van A. Heeman en A. Broks. 20 Johannad. van A. v. Kleef en N. Kos. 29 Elisabethd. van A. Goudsblom en K. van Schagen. Overleden. 10 Juli. Cornelis Plak, 5 m. 20 Arend Dekker, 17 j. Mevrouw SCHIPPERte Egmond aan Zeevraagt tegen October, eene Aan H.H. WINKELIERS en ook aan PARTICU LIEREN worden op gemakkelijke en voorde e- 1i g e conditiën Br. fr. lett. A Z boekh. G. MEIJER Dz., te Wormorveer. De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot de levering van de voor den nieuwen cursus benoodigdo Boekwerken, Schrijf- en Teekenbe hoeften. Alkmaar. HERMs. COSTER ZOON. (VOOR OUD.) Per jaargang. Klsevlers Maandschrift 1899,1900 f 2.SO Nederland 1895, 1896, 1898 1.25 Tijdspiegel 1894, 1895, 1896,1897, 1899 1.25 Woord en Beeld 1899 2.25 Oahclm 1895, 1896, 1897 l.SO Gartenlaube 1895, 1896, 1899 l.SO Uilenspiegel 1892,1893,1894,1895,1896, 1897 O.SO Vliegende Blatter 1897,1898,1899 1900, l.SO Ueber Land und Meer 1895, 1896, 1897, London News 1898, 1899 3.ÖO Cornlilll Magazine 1900 2. Revue des deux mondes 1900 5. lllustrlrtc Zeltung 1900 3.50 Punch 1900 2. Nord und Süd 1900 3. Tour du monde 1900 2.SO Graphic 1900 3.50 Magasln d'éducatlon 1900 2. Aanvragen te richten tot de Boekhandelaars

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6