De Lange de Moraaz, Heil-Gymnastiek. I. A. WISSELINK, Kermis te Bergen. HAAR imDOEL. Oudkarspel. 0 K en DANS. ii'com ALKMAARSCHE COURANT. Cé-evonden Voorwerpen. Nederland, Kantongerecht te Alkmaar. J. A. v. MIDDENDORP, Advertentiën. Openbare Verkooping Stoomsteezihouwerij. Café „HILBRAIV B", 25, 26, 27 Augustus e.k. P. HILBR4ND. FEUILLETON. Correspondenten van de Utrechtsclie Algemeene Brandwaarborg-Maatschappij VERZEKEREN tegen Brandschade. huihpoeoub. belast zicli met den aan.- en verkoop van Effecten, plaatst en bezorgt kleine en groote KAPITALEN op Hypotheek, verzekert op het leven tegen invaliditeit en ongelukken, belast zich verder met alles wat op het kassiers vak betrekking heeft. is CS 0 0 u CS 0 0 N j; Annie E. Holdsworth. Schrijfster van „Dolores." No. 98. Honderd en derde Jaargang. 1901. «omlag 18 Augustus 1901. Tweede blad. Te bevragen aan bet bureau van politie op werkdagen des morgens tussehen 9 en 12 uur Eeu^ band van een kinderwagen, twee rozenkranzen een ceintuur, een kaasjeeen serveteen smoushondje een defecte revolver, een witte boezelaar, een doosje inhoudende een wekker, een gouden broche, drie koperen gewichten twee kinderzakjes een pakje muziek een glacé handschoen een kinderzak, inh. een rozenkrans een paar manchetten, een gouden ring, een zweep. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 17 Aug. 1901. S. M. S. MODDERMAN Jr. Heer Hugowaard. Getrouwe lezers van dit blad, zoowel als van andere bladen, aan wier oog de verschillende berichten over Hngowaardsche koolprodncten niet ontsnapt zijn, zullen met het volste recht mogen aannemen, dat het hier »de streek bij uitnemendheid" is, waar men kool verkoopt. Dat het echter kool van de goede soort is, daarvan heeft een ieder zich kannen overtuigen, die er zijn mond wel eens aan te gast liet gaan. Men meene nu evenwel niet, dat dit de eenige wijze, is waarvan men zon kunnen zeggen dat het de moeite waard is, om met iets uit deze gemeente kennis te maken. Dat er ook voor het oog wat te genieten valt, zal een elk moeten erkennen, die een open blik hoett voor het rustig en recht landelijk schoon dat men hier te aan schouwen krijgt, voor het eigenaardige dezer omgeving. Alles ademt rust en vriendeljjkheid, wanneer go u op een mooie zomermorgen of namiddag alhier opweg begeeft. Hoe vriendelijk toch lachen do flinke boerderijen met op eenigen afstand van elkaar de meer of minder een voudige dorpswoningen daar tussehen, die bijna allen half in het groen verscholen liggen, u tegen. Waarlijk, die goed gevnlde boomgaarden en verdei de vele wilgen esschen, elzen en populieren, die bij afwisseling de huizen omringen geven op een afstand gezien den indruk van groote boschpartijen, die zich te midden der weilanden en de koolvelden met hunne rijke kleurschakeering, ver heffen. Wat ook een eigenaardige bekoring aan het geheel geeft, zijn de typisch houten bruggetjes, die toegang ver schaffen tot do woningen, die voor het meerendeel door een tamelijk breede sloot van den hoofdweg gesch iden zijn. Is het noodig nog meer op te noemen om de lezers van de Alkmaarsche Courant op te wekken eens een wandel of fietstocht, waarvoor de wegen uitstekend zijn, naar hier te ondernemen Die er zich aan wagen durft, zal zeker geen berouw hebben, maar met de overtuiging bniswaartsgaan, dat zij het ook op bescheiden wijze, »do Waard, zooals men hier zegt, wel waard is wat meer van nabij bekeken te worden. Brand te Botterdam. Den 15 's avonds ontstond brand in een perceel in de Mauritstraat te Rotterdam, bewoond door vier gezinuen. Glazenwasschers toevallig in de buurt redden een drie- en-zestigjarig man en een zestigjarige vrouw met ladders uit de tweede verdieping te midden van rook en vlam men, terwijl uit de eerste verdieping een twee-eu-tach Ggj&Gge vrouw die reeds bewusteloos was, werd gered door de brandweer. Urkens belcedlgd. Bij oen pleiziertochtje met de »Havelaar" zijn een achttal passagiers op Urk achtergebleven, 't Was ten deelo hun schuld niet, daar de kapition iets vroeger ver trok dan het plan was, een maatregel die noodig werd geacht, omdat een viertal jongelieden aan boord zich onbehoorlijk gedroegen. Zij spnwden naar de Urkeis in de schuiten, maar 't bekwam hnn slecht, want de Urkors klommen zooals de »K. Ct." schrijft »als katten in 't want en het viertal kreeg een ongemakkelijk pak slaag. Dank zij den gezagvoeder en den éénigen politie agent van Urk werden zij ontzet. De gezagvoeder achtte het, uit vrees dat de gemoederen opnieuw aan 't gisten zouden gaan, maar 't beste het ruime sop to kiezen. De acht achtergeblevenen stonden natuurlijk erg ssneu" te kijken 't was hen of zij »geen grond meer onder de voeten hadden' toen zij de boot zagen heengaan en zij, trots hun gewuif, niet terug kwam. Een Urker bood aan voor f 3 het vrachtje naar Kampen to brengen, maar gaf' de voorkeur aan een nachtverblijf op 't eiland. Zitting van 16 Augustus 1901. J. do W, Beverwijk, C. B., S. W., Heerhngowaard K. K., Amsterdamdronkenschap, de le f 0 50 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 2 boete of 2 dagen hecht., de 4e f 3 boete of 2 dagen hecht. M. O., Amsterdam, J. H. J., Alkmaar, straatschen derij ieder f 2 boete of 1 dag hecht. P. G., P. J., A. H. J, H., A. H., Alkmaar, P. B., Noordscharwoude J. D. Helder, overtreding politiever ordening de le, 2e en 4e ieder f 0,50 boote of 1 dag hecht., de Se, 5e en 6e ieder f 1 boete of 1 dag hecht. Behandeling van Kuggegraatsverkrommln- gen, verkeerde houding van het lichaam enz. massage. Opleiding examens. Kenncmerstraatweg 32. te HEILOO in het koffiehuis van Ruiter op Bon- derdag 29 Augustus 1901des avonds 6 uur, ten overstaan van P. JT. C. AAA TOORNl<]ABUKtlII, Notaris te Alkmaar van 1. Het Woonhuis met annex Timmermanswerk plaats Krf en Tuinte Heiloo, aan den Wes- terweg nabij hot Station en de R. K. Kerk, kadaster sectie A Nr. 1181 groot 6 A. 60 c.A. Eigendom van den heer N. BOLTEN, timmerman aldaar en te aanvaarden bij de betaling od 10 Oc tober 1901. 2. Drie perceelen Bouw- en Weiland en Bosch, bij den Limmortol, aan den Heerenweg en de Kapellaan, te Heiloo, samen groot 1 H.A. 29 A. 55 c A., zeer geschikt voor bollencultuur en inmiddels uit de hand te koop. Eigendom van den heer S. STIKKEL VAN DAM te Alkmaar en te aanvaarden 1 October 1901. Breeder bij biljetten omschreven. Meerdere inlichtingen geeft de Notaris. De Notaris B. VAN DER VEEN, te Schoorldam, zal in Oktober 1901in de herberg van den heer SLO- TEMAKER, des avonds verkoopen 1. 1VEILANU te Harenkarspel, sectie G, No. 172, groot 5 bunders 8 roeden 20 ellen. 2. BOUWXiAND en WATER te Ondkarspel, sectie C, Nos. 607, 608, 612, 614, 99, 100, 104, 105, 116, groot 2 bunders 57 roeden, 30 ellen. 3. HUIS, SCHUUR en ERVEN, aldaar, sectie D, Nos. 971 en 975, groot 12 roeden 73 ellen. 4.2 HUIKEN en ERVEN, aldaar, sectie D, Nos. 553, 554, groot 62 ellen. Eigendom van Mej. A. PAARLBERG, Wed. J. Rootjes IE* O Xj 3^E O (ged). Uitsluitend vervaardigd tegen Smetten Wondzjjn, Schaving, Jeuken, Brand, Uitslag, Barsten. Voorkomt Roodheid, Schrijning door Transpireeren, Schoren, Massage, iudsels, Zon, Wind en Weer. Bevordert zuivere hnid, bewaart voor Aansteking. Het ideale Smetpoeder voor Kindertjes. IW" Ingewrevenwordt niet verwijderd door lichaamsvocht. Beproefd middelgeheel onschadelijkAlleen in busjes met signature van THE POLMO Co., New York. Prijs 65 en 20 Cent. TT J- ^z. BASEE, coiffeur, Alkmaar J. TILBRI, den Helder LUSSENBERG, Enkhuizen DE BOER, Hoorn SICKERMAN, WormerveerHoofdagenten: VAN HENGEL Co., Amsterdam. H O U TT I U, No. 1, AliülBAAH, OP ZEEU BILLIJKE VOORWAARDEN, neemt GELDEN déposito, opent REKENINGCOURANT met rentevergoeding, geeft GELD op PROLONGATIE koopt cheques, coupons, vreemd bankpapier en specie voor de HOOGSTE KOERSEN, sluit VERZEKERING tegen BRAND en INBRAAK .ALKMAAR. Aanbevelend Hcercngrnclit 450, (Telephoon No. 3462), AmSTERHAM. De bank verstrekt gilden op eerste Hypotheek (ook op erfpacht) tegen zeer gemakkelijke voorwaarden. 'lij geeft 4°/0 en 4V2 °/o pandbrieven uit tot den koers van 98°/o en 101 °/0 resp. verkrijgbaar bij den Heer D. A. WISSELINK, Alkmaar. VAN 31) lie vrouw lichtte haar hoofd op. »Hij is nog niet heen gegaan, gek genoeg! Hij is vreeseljjk lang aan 't sterven en ik durf niet weg te gaan, hoewel er niemand anders op me wacht, die ieder oogenblik sterven kan." Waarom bljjf je hier De viouw scheen op te nemen of het meisje kans had op een lang leven. »Ik ben wel verplicht te blijven,"ant woordde ze. »Martha Collop is zoo in de contramineze zegt, dat ze zelf Collop wil afleggen en dat niemand het lijk mag aanraken Dit is een arme vroaw het brood uit den mond nemen, en nu zit ik hier om het te ver hinderen. Ik heb de strijkplank, de doeken en de windsels al klaar en op 't oogenblik, dat hij den laatsten adem uitblaast, dan zal ik maken, dat ik er bij ben en hem afleggen vóór Martha nog klaar is met haar rouwbedrüf on dat is iets heel natuurlijks voor een weduwe, die respectabel en zonder familie is achtergebleven. Catharina ging naar de deur en trok die wijd open >Ga onmiddellijk het huis uit 1" zeide ze, bleek van ergernis. »Versta je? Ga heen 1" Ze stampvoette en Susan Parkin strompelde naar de dear, terwijl ze haar een zijdelingschen boozen blik toewierp. »Tut, tut, tut je bent een mooie jonge dame, om in en nit te commandeeren," bromde 'ze. »Over niet te langen tijd, dan zul je me in 't groote ha s roepen Ik weet hot altijdIk ruik den dood al maanden te voron en ik heb het Martha ook verteld vóórverloden week, Ik zeg »Martha" zeg ik, »wasch je man en maak het hem gemakkelijk, want ik ruik den dood in hem. En zij, die de jonge Mevrouw Tom moet worden, zij is geteekend voor den doodja, ja, ik mik den dood." Woedend duwde Catharina de vrouw den tuin in en sloot de deur. Met een gevoel van walging klom ze de trap op naar Collop s kamer. Niets hoorende, opende ze de deur en ging naar binnen. Collop lag met zijn gezicht naar het raam, dat de omlijsting vormde voor een schilderij van bladeren, tril end op een achtergrond van wolken zoo wit als dé kus sens, waarop hij lag. Een licht windje verspreidde de geur van eenige kruiden - tijm en kruizemunt die op de sprei onder zijn vingers lagen. Martha hield zijn andere hand vast. Haar gebloemde rose japon was het eenige kleuiige in de kamer. Catharina bukte zich en gaf haar zwijgend een kus. Hij voelt of hoort niets meer, jufifie," fluisterde Martha. »Hjj zal vredifer heengaanuitziende op de bloemen waarvan hij altijd zooveel hield. Ik heb met opzet de gordijnen afgenomen." »Wat ziet alles er helder uit, Martha. Je hebt alles zoo mooi gemaakt." Martha s lippen trilden, maar ze keek met trots om zich heen. *Hij was er altijd bijzonder op gesteld alles netjes te hebben, mijn oudjehij kon vuiligheid nooit verdragen Het is hard, van hem te denken, dat hij tot stof zal wederkeerenVan middag zag ik dat het oogenblik aanstaande was, en toen stond ik op om een schoon ka- toontje aan te trekken, zoodat hij mij tot het laatst toe even netjes zon zien als in den tijd, toen hij mij het hof maakte Ik vrees, dat ze 't hem niet zoo be- hagelijk zullen kunnen maken daarginder De dominé vertelde hem van de engelen en de muziek en do har pen Maar Collop kon nooit die Duitsche straatmu zikanten verdragen. Hij hoorde liever de stem van zijn oude vrouw dan de mooiste muziek Juffie, u heeft zoo vreesolijk veel uit de boeken geleerd. U knnt de dingen beter weten dan ons menschen. Ik had zoo graag, dat n mij zeide, dat Collop 'en ik weer samen zullen leven, als 't God behaagt." Catharina zweeg't was of haar een brok in de keel zat. Haar boeken-geleerdheid had haar geen troost voor Martha versohaft, de philosophie kon geen voldoening schenken aan het hart, als de wegen zich scheidden. »Mijn oudje had zooveel met u op, hartje", zeide Martha. Wanneer iets hem hinderde, zei hij altijd »Als Miss Catharina maar hier was, dan bracht zij dat wel in orde zoo snel als de gedachte." En het is zoo'n voor name vraagte weten of Collop en ik weer vereenigd zullen worden." Haar oogen hongerden naar een antwoord. Catharina zocht onder hare herinneringen naar een of andere waar heid, waarbij het hart der arme ziel rast zou kannen vinden. Ze had in haar geest een verwarrende massa praemissen en feitenmaar ze zag geen ander logisch gevolg op de praemis van het leven dan den dood. En nog, was het een logisch gevolg Ze herinnerde zich eenige versregels van een Perzisch dichter: »Uw huis, al was het millioen jaren ond, Dit aardsche huis valt ééns in puin; Zoo delf uwe steenen uit 't Al van kristal, En bouw aan den dom, bedreigd door geen val." Maar welke troost was hier voor het hart van ster venden en levenden Catharina bleef stom. Haar tranen druppelden neer en vielen op Martha's hand. Martha's vingers omknelden die van Collop vaster; baar oogen verlieten het gelaat van bet meisje en wendden zich tot den onden man, waarop ze bleven rusten, zonder hope Door het ver ster drong het geluid der kerkklokkeu luidend voor don avonddienst De oude vrouw rees langzaam op van haar stoel, en kuste de koude hand vóór ze die neerlegde. t Is tijd, dat de kippen hun eten krijgen," zeide ze. »Ik zal ze gaan helpen als juffie bij den onden man wil blijven." *Ik zal ze wel gaan voeren Catharina sprong vol ijver op. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 5