m LE7EMSL i septemberT No. 104. Tweede blad. Honderd en derde jaargang 1901 ZONDAG Nederland. FEUILLE TON. Annie E. Holdsworth. Schrijfster van „Dolores." ALK1IAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dlnsda g-, Do nderda; en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f O, SO franco door het geheele rijk f 1,—. 3 Nummers f 0,06. Afzonderlijke nummers 3 ets. Telefoonnummer 3. Prijs der gewone advertentlën Per regel f O,lö. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COSTER ZOON Voordam C 9. Barsingerhorn. De motorbootdienst Kolhorn via Bai8ingerbornSchagen, zal nu 2 September den ge- regelden dienst aanvangen. De proefaemingen in deze week doen zien, dat de bezwaren en hindernissen thans zijn opgeheven. Avenliorn. Dat wij leven in den komkommertijd, wordt men hier thans al te duidelijk gewaar. Door ge brek aan handel in die zaken worden massa's van deze vrucht drijvende gevondon in de ringvaart. Dat deze rottende massa gunstig zal werken op water en gezondheid, valt zeer te betwijfelen. Tentoonstelling Dusseldorf. Er zal in 1902 te Dusseldorf worden gehouden een zeer belangrijke tentoonstelling op het gebied van handel, nijverheid en kunst. Naar wij 7ernemen zal door de direc tie der Nederl. Kiosken-Maatschappij te Rotterdam bin nenkort worden verspreid een fraai geïllustreerd werkje over Dusseldorf en hare tentoonstelling, dat voor een ieder, voor zooverre de voorraad strekt, kosteloos verkrijgbaar is. Belanghebbenden kunnen zulk een exemplaar reeds nu bg genoemde directie aanvragen na verschijning kan men op franco toezending rekonen ook kan men zich tot haar wenden om schriftelij ka inlichtingen, daar de commissie van de tentoonstelling meergenoemd de Nederl. Kiosken-Maatschappy heeft aangewezen om hare belangen in Nederland zooveel mogelijk te bevorderen. Meelvervalschlng. Wij meenen te kunnen mededeelen zegt het »N. Landb, Wbl." dat de Commissie uit hot Ned. Landbouw-Comitébelast met het onderzoek naar de meelvervalschingenna kennis genomen te hebben van de haar versti'ekte gegevens, tot het resultaat is gekomen, dat de algemeen heerschende meening omtrent die ver- valschingen voor zoover het nit het buitenland ingevoerd meel betreft, grooteudeels onjuist is en dus vervalscht meel proportioneel geen noemenswaardig deel van den invoer uitmaakt. We Maasbrug te Botterdam. De Maasbrug te Rotterdam, die, zooals men weet, de eenige vaste verbindingsweg is tusschen den rechter en linker Maasoever, wordt thans eenige k6eren daags aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Telkens wannen- zich een aantal vrachtwagens en voet gangers op do brug bevinden, wordt door do politie eenigen tijd hel verkeer gestremd, en hebben werklieden, die onder de brug zijn opgesteld, de doorbuiging na te meten. Een maand lang zal dit eenige malen daags moe ten geschieden in het belang van aller veiligheid. Doordat te Feijonoord van lieverlede eene nieuwe han delsstad zich heeft gevormd en kolosale vrachten telkens de Maasbrug passeersn, zal het gemeentebestuur in een niet te verwijderd tijdstip wel genoodzaakt zijn, een tweeden verkeersweg te openen tusschen de beide oevers. Op welke wjjze daarin zal worden voorzien is nog niet uitgemaakt. (Handelsblad). VA1V 37) De Donderdag was Tonina's ontvangdag en toen Catha- rina kwam, zat ze te speleu voor haar visite's. De kamer was donker en de lucht zwaar van den geur van gele rozen, die in blauwe bloembakjes op iedere tafel stonden. Het meisje knikte lachend tegen Tonina, zonk in een stoel, en keek eens om zich. Die weelde en zachtheid, die la'mpen met zijden kappen, die fluisterende stemmen, dat alles behoorde tot een andere wereld^ dan die, waarin Mark en zij hadden geleefd. Catharina trok de lippen op. Geen wonder, dat Mark in zulk een omgeving verwijfd en zelfzuchtig was ge worden En Tonina zou hem niet aan een krachtiger leven helpen. Catharina keek met gefronst galaat naar de schoone vrouw in haar gale draperieën. Celandine Ambrose was er ooken Franklin, wiens aanwezigheid was als een schrille toon in de harmonie van de kamer. Zijn gelaat zag er vermoeid uit, zijn kleo ding vormde een zonderling contrast met de keurigheid der andere haereu. Ambrose, geparfumeerd en gekruld, scheen bij het ameublement van de kamer te behooren. Catharina wendde zich van hem tot Franklin, trotsch op het contrast tnsschsn die twee. Franklin was, zeide ze tot zichzelf, de eenige man in de kamer. De anderen waren voor het meerendeel van beroep amateurs. Ze glimlachte vergoelijkend, nu ze lette op al hun gekun steldheid. Gaandeweg maakte de muziek plaats voor conversatie. Het gesprek was vol zinnetjes, die de een begon en de Het haimersysteem. Dr. Catharine van Tusschenbroek te Amsterdam heeft aan het Handelsblad mededeeling gedaau van een gevalwaarbij de toepassing van het zoogenaamde hamersysteem van dr. Mezger aan eon harer patiënten groot nadeel had toegebracht. Deze patiënte kon nog tijdig gered worden, maar de pijn had haar niet gewaarschuwd, on de waarneming daarvan is absoluut geen deugdelijk middel vau contróle voor do ongevaarlijkheid van de toe passing. Rupscnplaag. In het westen van Noord-Brabant heerscht een ware rupsenplaag. Er zijn bijna geen koolsoorten onaan getast sommige velden zijn geheel kaal gevreten. Door de bliksem getroffen. Te St.-Krnis in Zeeland werd een meisje van 14 jaar door de bliksem getroffen. Zeer gewond op den rug en aan de beenen bleef het kind, dat op de kooien moest wachten, geruimen tijd bewusteloos op het veld liggen. Toen eindelijk hulp kwam opdagen, werd het meisje naar huis gebracht en onder geneeskundige benandeüng gesteld. Haar toestand is niet buiten gevaar. Te Hilversum is door een rukwind een metse laar van een hoogea steiger aan een in aanbouw zijnd huis gevallen. Zwaar gekneusd en met gebroken pols werd hij naar zijne woning vervoerd. Eenige spelende kinderen te Gestel hebben hun zevenjarig speelmakkertje met lucifers in brand gestoken. De knaap is met brandwonden overdekt en zijn toestand is zorgwekkend. Te Zeist wilde oen in Amsterdam thuisbehoorend werkman met een vrachtwagen mederijden naar Utrecht. Toen hij op de wagon wilde stappen, had hij het onge luk uit te glijden waardoor hij onder de wielen kwam. Een been werd verpletterd en het andere verwond. Per omroeper. In de Friesche gemeente Scnallingerland lieten melk- verkoopers omroepon, dat de melkprijs per liter met één cent was verhoogd doch nauwelijks was dit geschied of de burgers lieten omroepen, dat zij dien prijs niet wilden betalen. Een besteld concert. De heer Oor. E. Van der Bilt, kleinzoon van den bekenden Amerikaanschen Spoorwegkoning, vergezeld van zijne familie, had te Rottordam een orgelconcert bijgewoond en wilde nu ook het orgel in de Groote Kerk te Haarlem hooron. Op zijn wensch per telegram werd nu een afzon derlijk concert gegeven, na afloop waarvan het gezelschap de reis naar Amsterdam voortzette. Overreden. Te Groningen werd eene vrouw uit Bokstel beide boenen afgereden. Zij was gestruikeld bij het instappen van een in beweging zijnden trein en kreeg toen drie wagens over zich heen. De hoofdprijs in do Sliedrechtschc land bouwtentoonstelling tentwagen met paard, ter waarde van f 800 is gevallen op no. 3591, van den landbouwer C. Visser Hz., aldaar. andor voltooidehot handelde over den laatsten nieuwen roman, over het raadsel-spel en de beste persoonlijke meening daaromtrent. Catharina luisterde ongeduldig. Nog niet zoo lang geleden had ook zij dit leven genoemd, deel uit te maken van dergelijke groepjes, succes Hare gedachten dwaalden naar Martha en Collop, naar hun eenvoudige liefde, hun nog eenvoudiger leven aan den boezem der natuur. Leven, liefde en dood schenen ver af te staan van de menschon hier. De korst van het ge zellig verkeer scheen den waren mensch te verbergen. Ambrose kwam met matte bswegingen naar haar toe de glans van verrnkking in zijn oogen werd gedoofd door haar koele begroeting. »Hoe vrseselijk robust is n geworden znehtte hij. Catharina lachte. Zeker, dat is vreeselijk." »Ja," zeide hij met een gevoel van spijt. »U heeft uw verrukkelijke teederheid verloren, en.... waarlijk.... u is minder «Slank," zeide Catharina, daar hij zocht naar een woord. »Ik geloof, dat dit het moet zijn." Hij keek treurig naar haar. Die gezonde tint was zeer bepaald grof; en de rondheid van haar gelaat toonde bedenkeljjken aanleg tot een onderkin. »Neen, maar den volgenden zomertusschen de rozen"mompelde hij. «Wie is die droevige figuur ginder, die zoo naar n staat te kijken, Miss Fleming We hebben allemaal om hom moeten lachen. Iemand noemde hem Johannes den Dooper, zijn kleeding, ziet n »0 dat is mijn vriend, Mr. Franklin," zeide Catharina met luide, heldere stem. «Als hij lijkt op Johannes den Dooper, dan is dat zeker omdat hij geen schulden heeft bij zijn kleermaker Ambrose hief zijn linkeroog, dat van een monocle voorzien wasop en richtte het op Franklin. «Op mijn woord, een zeer origiueele persoonlijkheid f' Eenige bezoekers, en onder hen ook Franklin, waren opgestaan. Met een korte verontschuldiging stond Ca tharina eveneens op. Twee roode vlekjes brandden op haar wangen, haar Ongeluk bij een Wielerwedstrijd. Een den 26 gehouden wielerwedstrijd te Woensel bij Eindhoven heeft een zeer treurigen afloop gehad. De gemeente-veldwachter Peters bevond zich aan de eindstreep, om het volk van de baan te keeren, voor de aankomende deelnemers aan den wedstrijd. In vliegenden ren naderde een zestal de eindstreep de eerste, zekere v. d. Horst uit Strijp, rende tegen hem aan, waardoor de veldwachter op zijde vloog en zoo ernstg gekwetst werd aan hoofd en beenen, dat hem de laatste genademiddelen der Kerk moesten toegediend worden. De heer v. d. H. stortte van zijn wiel en kreeg ernstige kwetsuren. Vlak daarachter volgde de heer Pereire, uit Helmond deze reed op den gevallene, vloog eenige meters omhoog en kwam op zijn hoofd terecht. Hevig bloedend werd hij opgenomen. Hij gaf nog slechts eenige teekenen van leven, doch dr. Lungen, die spoedig ter plaatsB was, kon slechts den dood eonstateeren. Een derde, zekere van Lieshout, uit Tongelre, kreeg ook versehi lende kwetsuren aan hoofd en armennog twee volgenden hadden minder letsel. Automobiel-brand Een automobiel, die te Scheveningen achter het Hotel des Galeries tegen het hek stond geposteerd, vatte met een geweldigen slag vuur. De benzine was ontploft. De vlammen sloegen zeer hoog, tot aan de tweede étage, terwijl de vonken hoog in de lucht over het hotel vlogen. Ofschoon er das wel gevaar bestond voor het hotel, heeft de vlam geen schade veroorzaakt. Toen de brandweer op het terrein verscheen was met behulp der politie en dei- burgerij da straat reeds opgebroken en met zand gepoogd het vuur te dooven, doch zonder resultaat. De beheerder had zich juist verwijderd, toen de benzine ontplofte. Ongelukken zijn niet te betreuren. Ziekte In de kool. In Zeeuwsck-VTaanderenwestelijk deel heerscht ook in hooge mate in verschillende koolsoorten eene ziekte, welke aldaar ook aangeduid wordt met den naam van «knolvoet". Ten gevolge van den droogen zomer staan vele planten zonder hart; zij staan wel gul in hun blad maar krijgen geen kropdeze zijn alleen geschikt voor beestenvoerwijl zij voor den handel volstrekt geen waarde hebben. Velen hebben reeds onderscheidene middelen beproefd tot bet bestrijden van de ziektemaar alle zijn tot dusver mislukt. Deu 25 had nabij de Belgische grens een gevecht plaats tusschen marechaussees uit Sas van Gent en eenig e Belgen die met verboden vischtuig vischten. Een der mareehanseeesdie onder vaten geduwd werd maakte van zijn vuurwapen gebruik met het gevolgdat hij zijn aanvaller doodde. De vier andoren gingen toen op de vlucht, doch eeu hunner werd nog gevangen genomen. Mond- en klauwzeer. Men schrijft aan de N. R. Ct. Ofschoon België zjjne grenzen zorgvuldig gesloten houdt voor het Nederlandsehe vee, blyven het mond- en klauw- oogen schitterden. Ze zou openlijk voor haarvriendschap uitkomen in tegenwoordigheid van hen, die om hem hadden gelachen. Zij die stonden te kijken grinnikten, toen ze de ontmoeting tusschen den armoedig gokleeden man en het mooie meisje zagen. Een zacht licht scheen uit haar oogen haar mond was een weinig geopend de uitdrukking op haar gelaat was schoon. Ze zagen haar hand in de zijne rusten. Franklin's gelaat werd levendiger toen hij tot haar sprak. «'t Spijt me nudat ik zoo spoedig weg moet maar ik heb nog een massa te doen vóór ik om zes uur weer vertrekik ga terug naar Grimple." «Ik ga ook met den trein van zessen," zeide ze snel. «Goed, dan zal ik naar u uitkijken." Hij glimlachte weder terwijl hij wegging. In zjjn oogen was nieuwe glans gekomen door de warmte van haar blik. Catharina bleef, tot de andere gasten vertrokken waren. «Ik wou eens met je praten, Tonina," zeide ze, toen ze alleen waren. «Ik ben met opzet gekomen om eens met je over Tom te spreken." Tomna schonk haar een harer schitterende lachjes. >0, mon ami Tom Hij is de groote beer, dien ik tem." Ze ging tusschen de kussens op de sofa zittennam een zachtharige poes van het kleedje op, en begon die te aaien en te plagen. «Tonina, wees nu eens ernstig!" riep Catharina.Wat doet Tom als bij hier komt Tonina trok haar lieve lipjes op. «Hij luistert goddelijk. Met open oogen zit hij te luis- renterwijl ik al maar door speel." «En als je ophoudt met spelen >0, dan vind ik hem niet langer amusantdan zendt ik mijn dommen beer weg." «Ik wist weldat dat alles wasriep Catharina triomfantelijk nit. «Natuurlijk ook Maar Tonina,je moet hem niet meer laten komen. Het bederft hem. Nu wei gert hij met Peggy te trouwen." Zoo Des te beter voor Peggy." Tonina lachte zacht. «Je vergeet, dat ze hem liefheeft", zeide Catharina met ernstig gelaat. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 5