Gesticht Meerenberg, W olvee-V ereeniging. MaatscM tot BeYorflorin der Mist, Daniël de Lange, Alkmaar's Ontzet, FEESTCONCERT llreclt De Residentie Hypotheekbank Wintermantels Costumes Nederland. Advertentièn. AO ENT EN gevraagd ¥rouwelijke Dienstboden, JLeerling-Uerplegers Schoenmakers, Ter dekking beschikbaar Te koop of te huur gevraagd Woensdag 2 October 1901, Voordracht van den Heer (8 OCTOBER 1901). (Iroote Kerk te Alkmaar, J. A. NETTEN. G. BLOM. Nr. 19859 f 10,000; nr. 9810 f 2000; ns. 4767,10513, 10680, 14137 en 16537 f 1000; ns. 6296, 9429, 10066 en 13084 f 400 ns. 8495, 10574, 11271, 14940, 17783 en 19053 f 200 ns. 2190, 5465, 10495, 11722, 13969, 14970, 15333, 15760, 16085, 16151, 18033, 18610 en 20612 f 100. nabij bet station Sandpoort-Meerenberg Afd. ALKMAAR en Omstreken. f des middags ten 3 ure, (zeer geurig). Bericht de ontvangst eener prach tige collectie voor Dames en Kinderen. COSTUUMROKKEN, BLOUSES en vele Nouveauté' s. gevestigd te 's-GRAVENHAGE, Het weekvoeder dient in bakken of schotels gegeven te worden. Deze moeten, evenals de drinkbakken, goed sohoongehonden worden. Dit doet men door ze dagelijks met heet water uit te schrobben. Een voederbak make men van gewoon grenenhout, 1 M. lang en 12 cM. breed. De lengtewanden moeten 5 cM. boven den bodem uitsteken, de breedtewanden 10 cM. Midden over den bak make men in de lengte een lat om te voorkomen, dat de dieren er in gaan staan, waardoor zij het voeder bevuilen en veel hiervan ver morsen zouden. Het drinkwater geeft men liefst in aarden schotels. Steenenzoogenaamde fonteinen hebben voor, dat de hoenders niet in het water kunnen gaan staan, maar tegen, dat zij des winters licht stuk vriezen. (Wordt vervolgd). Automobielen. Een behoudend anti-sportblad in Frankrijk gaf onlangs de navolgende definitie van een automobiel: »Helsche machine loopende op moordende luchtbanden en bestuurd door een blinde die laaghartig onschuldige slachtoffers doodt," Een nieuw wielrijdersrecord is geslagen en wel dat der jeugd, dat tot onlangs gehouden werd door den kleinen August Trousselier, die sinds zijn 21/J-jarigen ouderdom fiets reed en op 4-jarigen leeftijd tegeD een reus in het Velodrome d'Hiver te Parijs onder den naam Minimus- Maximus een wedstrijd reed, die door klein duimpje gewonnen werd. In dezelfde familie Trousselier werd dit record geslagen en wel door een kleinzoon van grootpa Trousselier, die reeds nu27 maanden oud en nauwelijks kunnende spreken, uitstekend wielrijdt. Zijn fiets heeft de volgende minimale afmetingen. Hoogte van het raam 20 c.M., mid dellijn der wielen met luchtbanden 27 c.M., en versnel ling 1 m. 30 c. Het gewicht van dit speeltuigje bedraagt 5 K.G. en het kost 400 francs. (Hdbld.) Rijks-Landbouwwinterschool. Het is met de aangifte voor bovengenoemde school te Schagen toch beter afgekomen dan eerst verwacht werd; na afgelegd examen op den 26 werden 4 leerlingen voor den volgenden cursus toegelaten. Voor het tweede leer jaar werden eveneens 4 leerlingen ingeschreven. Schagen. Voor de don 28 alhier te honden rammenkeuring vanwege de afd. Sehagen e. o. van de Holl. Maatschappij van Landbouw werden den 26 niet minder dan 98 stnks aangegeven. Haringcarspel. De ontwerp begrooting dezer gemeente voor 1902 sluit in ontvangst en uitgaaf op J 16394.78. Sint fOLaarten. De heer J. Brommer Jz., onlangs benoemd tot lid van den raad dezer gemeente heeft thans weder zijn ontslag als zoodanig genomen. Te Wormerveer zal de liedertafel Wormerveer's Mannenkoor in November haar 25-jarig bestaan vieren met een feestconcertwaarop o. a. sAlbrecht Beiling" zal worden uitgevoerd. Te IJrk is overleden de 92-jarige oud-strijder G. Bakkerde laatste op het eilanddie niet alleen den Tiendaagsehen Veldtocht medemaakt9maar ook een der verdedigers was van de Citadel van Antwerpen. hij vroolijk. »Ik weet, dat je nog niet slaapt en wou nog even een praatje maken." Hjj trad nader, bukte zich en zag in het witte gelaat van de doode Zelfs in dat flauwe licht herkende hij wat hij aan schouwde en hij bleef staren, met stomheid geslagen gedachte, gewaarwording, gevoel bleven werkeloos. Peggy 1" den naam had bij in zijn geheugon, maar hij was hem vreemd. Hij behoorde niet bij het gelaat, dat op die kussens naar hem keek, bij die glazige half gesloten oogen Toen kwam de vrees en verbrijzelde die verlamming. Wat beduidde dit Wat beduidde dit Wie lag daar op Catharina's bed, zwijgend en bleek en vreesaanjagend Zjjn droge lippen bewogen zich »Peggy Peggy. Peggy Een voor één vielen de woorden in de stilte en peilden de diepte daarvan Zweetdroppelen parel den op zijn voorhoofd Hij strekte de hand uit en raakte haar aan Bij de koude aanraking van die stijve gestalte tuimelde hij achteruit tegen den muur, waar hij bleef staan, terwijl zijn blik gekluisterd werd door het doode gelaat. Was dat Peggy, die hij had be mind en verlaten, Peggy, die hij nog beminde en niet meer verlaten wilde Evenals een mot gleed zijn blik door de schaduwen heen en fladderde rondom het licht van die witte gestalte. Daar brandde hij zich en schrompelde ineen, maar hij bleef daar om die peluw heen fladderen en kon niet sterven »Peggy", kreunde bij »ik heb jo lief... Ik was een dwaas Ik kwam je zeggen dat ik je liefheb Tonina is mij onverschilligik bemin alleen jou." J Het was de waarheid. Peggy die daar dood ter neder- lag, voor altijd buiten zijn bereik, was hem dierbaarder dan looit tijdens haar leven. Hij dacht aan dien lente morgen toen ze haar eigen gang was gegaan en zijn hartstocht had aangeblazen tot een waanzinnig verlan gen En nu was ze haar eigen weg gegaandien grooten weg op waar hij haar nooit kon inhalen Opnieuw vlamde de hartstocht in hem op, aangewakkerd door wroeging en spijt en een onvorvnlbaar verlangen De kaars was neergobrandplotseling werd de kamer duisteralleen het bleeko schijnsel van de omfloerste maan viel naar binnen. Het veranderde licht gaf de sensatieals ware de stilte verdreven door geluid en het deed Tom ontwaken uit zijn bedwelming. Hij stommelde naar de deur, doch op den drempel keek bij om Het gelaat vormde een lichtplek, terwijl al het overige schaduw wasen trok hem opnieuw in de kamer terugHet was wreed haar zoo te laten liggen starend in de duisternis Hij bedekte haar, maar nog wreeder dan do duisternis scheen nu dat laken aan haar gelaat klevend. Hij trok het weg en sloeg zijn armen om haar heen. Wordt vervolgd. President Hruger. Uit Den Haag wordt gemelddat President Krnger den winter niet in het buitenland gaat door brengen doch behoudens onvoorziene omstandigheden te Hilversum blijft wonen. Een ernstig ongeluk heeft den 26 te Amsterdam plaats gehad. Twee schildersknechts, Mulder en Dooren burg genaamd, moesten een gevel schilderen en hadden daartoe een zoogenaamden Rotterdamschen steiger aan de dakgoot bevestigd. Vermoedelijk heeft die bevestiging niet voldoende plaats gehad want eenige oogenblikken later vielen beide mannen daarmede op straat. Een hunnerMulder bleef op de plaats dood Doorenburg moest in bedenkelijken toestand naar het Gasthuis worden gebracht. De politie stelde dadelijk een onderzoek in gebleken is, dat de goot en de steiger zelf stevig genoeg waren, geen van beide is noemenswaard gehavend; blijk baar hadden de ongelukkige mannen dus den steiger niet genoeg bevestigd. Veehandel In Friesland. De aanvoer van melke- en kalve-koeien was op de jongste (weekmarkten niet groot. De vraag naar dit vee was tamelijk. Wel waren Spaansche kooplieden aanwezig om le qualiteit te koopen, doch dit vermocht niet een levendigen handel te doen ontstaan. De handel »ging", zooals men dat in een marktterm zegt. Stieren voor de slachtbank waren beter gevraagd de prijs daarvan liep echter niet beduidend op. Vette kalveren, met een bescheiden aanvoer, waren ook beter gewild, de omzet was flink en al was de prijs wel zoo hoog, van eene belangrijke rijzing was geen sprake. Nuchtere kalveren ook beter. Met weidekalveren of graskalveren won het niet. Voor de beste soort bestond wel eenige animo, maar anders was do handel traag. Over het geheel was eene kleine verbetering merkbaar in den handel in wol vee. Melk-schapen waren goed ge vraagd met stijgenden prijs, lammeren ook wel zoo gewild. Vette schapen en lammeren hooger in prijs met goeden omzet. Vette varkens en biggen met drukken handel en grooten omzet, dat verhooging van den prijs tengevolge bad. De aanvoer was: 600 melk-en kalve-koeien, 170 vette koeien, 150 stieren, 150 pinken, 350 vette kalveren, 160 nuchtere kalveren, 900 graskalveren, 1800 schapen en lammeren, 120 vette varkens, 600 vette biggen, 200 magere varkens, 400 kleine biggen. De prjjzen zijn Vette koeien le qualiteit 28—30^ et., 2o kwaliteit 25—27,/i ct., 3e qualiteit 16—20ct. stieren voor de slachtbank 22—27 ct.vette kalveren 2534'/2 ct.vette schapen 231/,261/2 ct., vette var kens 2123 ct. Londensche biggen 1921 ct. per 1j1 kilo. Melke- en kalve-koeieu i 125f 205—f 215, pinken f 40f 80, graskalvoren f 26—f 58, nuchtere kalveren f 8f 9.50— f 10, melko-schapen f 18f 21, weide- schapen f 16—f 20, lammeren f 13—f 16,50, magere varkens f 32 f 48, kleine biggen f 1.20f 1.50 per week. (N. v. d. D.) 367ste Staatsloterij. 5e klasse, 8e lijst, 27 Sept. Gevraagd met Kersttijd eene flinke BOEREN MEID, goed kunnende melken, loon 2,50. Brieven franco onder letters B. M., Hulppostkantoor te H e i 1 o o. voor den verkoop van een degelijk Artikel van den eersten rangin elke stad en dorp van Neder land. Zij, die H.H. Drogisten, Kruideniers enz. geregeld bezoeken genieten de voorkeur. Franco brieven ODder letter V., ter Handelsdrukkerij O. A. SPIN ZOON Amsterdam. kunnen geplaatst worden op een salaris van f ÏOO,tot f 150, op een salaris van f 140,—. op een salaris van f 120,tot f 100,— Aanbiedingen in persoon 's morgens vóór 12 unr aan het Gesticht of met franco brieven aan den lsten Ge neesheer-Directeur VAN DEVEATER Sz. tot zeker aantal schapen De volbloed Lincoln-Ram, gestationneerd bij P. HUI- BERTS te Anna Paulowna; do Volbloed Wensleydale-Ram, gestationneerd bij K. J. GOVERS, te Stompetoren; de volbloed Cotswold-Ramgestationneerd bij A. J. PEECK te Schoorl; de volbloed SSampshlredown-Ram, gestationneerd bij RUTGER KAAN te Wieringerwaard; tegen betaling van 12,— dekgcld en f2,kost geld per Schaap. Dektijd zevon weken aanvangende 1 October a.s. Namens het Bestuur P. SCHENK Dz., Secretaris. een te Alkmaar gunstig aan het water ge legen PAKHUIS, Zaadinarkt of daar nabij. Brieven franco onder letters B. L., bureau v/d Blad. (LOKAAL HARMONIE), (van AMSTERDAM). Onderwerp: Muziek en Muziekonderwijs. AANVANG half acht. Introductie voor belangstellenden wordt gaarne verstrekt door den Secretaris C. J. REIZIGER. in de met medewerking van Mejuffrouw N. BöHM Sopraan. H. SCHOLTEN, Al f. Den Heer G. ZALSMAN Bas. C. PHLIPPEA.U Tenor. W. ROBERT, Viool. J. M. OTTOOrgel. En het Haarlenische Vocaal-Kwartet. Programma: Kwartetten van Mozart, Praetorius, Valerius en Diepenbroek. Duet van Mendelssohn. Solo's van Cé3ar Franck en Gounod. Vioolstnkken van Bach HS'ndel en Schamann. Orgelstnkken van Dr. Volekmar en Handel. Entree 50 CENTS. Do Toegangsbewijzen en Tekstboekjes 10 cents zijn verkrijgbaar bij HERMs. COSTER ZOON, en vóór den aanvang aan de Kosterswonin'. De Leden der Ontzet- Vereeniginq hebben op vertoon van hun diploma vrijen toegang. VERDRONKENOOHD. Ju li Marti'. EN BELEEFD AANBEVELEND, verstrekt gelden uitsluitend onder eerste hypothecair verband en stelt, onder notariëele contröle, verkrijgbaar, op naam en aan toonder 4 °/0 Hypothcekbrleven a 99 °/0 a ÏOIV, De laalsten niet aflosbaar binnen vijf Jaar na uitgifte. Hypotbeekbriefhouders hebben het recht, des ver kiezende, het kapitaal rè, 10 jaren h pari terug te vorderen Hit de eerst-lnkomendc geiden van hypothecaire leeningen. Nadere inlichtingen en prospectussen worden gaarne verstrekt ten kantore der Bank Plaats Ia bij de IN CASSO-BANK en de Heeren WESTHOFF Co. te Amsterdam en bij den Heer J. DE LANGE CORN. jOHZn. te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6