m m If Groote Maj aars veemarkt. GRÖÜTË^EEMARKTEIV te Alkmaar, op Maandag en Woensdag 20 November a.s. Gevonden Voorwerpen. Kantongerecht te Alkmaar. Iti BURGERLIJKE STAND. 'A Te Rotterdam is door do recherche gearresteerd do twintigjarige Jan Doolaard, die voorzien was van ruiterpistolen en dolken en een koffer inhoudende ver schillende vermommingen. Hij wordt verdacht in do laatste weken onderscheidene diefstallen te Amsterdam, Den Haag Rotterdam en Hillegersberg te hebben ge pleegd. Doolaard werd opgevoed in de Kruisberg. Ken gevaarlijke rit. Te Uden, in de provincie Noordbrabant, kwam na een lange discussie over de door Barnum en Bailey ten aanschouwe gegeven wedrennen ook het moeilijke en kunstige ter sprake van de ruiters, die staande mot onder eiken voet^een paard, deze beestjes in woesten galop in toom wisten te honden en te besturen. Een der aanwezigen, Verbrukx genaamd, betwistte het gevaarvolle van zoodanigen rit, tenminste bij nam aan hetzelfde op een tweetal ongedresseerde paarden te leveren. Een weddenschap werd gemaakt en daarbij bepaald, dat Verbrukx ongeveer een uur afstands op deze wijze zou afleggen En werkelijk heeft de persoon de roekelooze wedden schap glansrjjk gewonnen. Met geen enkel oogenblik falende zekerheid is hij in duizelingwekkende vaart over den weg gevlogen, ver achter zich latende al wat in rijtuigen, op rij wieion of andere wijzo poogde den waag hals bij te honden. Onder luid bravo werd de heer Verbrukx eenige oogen- blikken later op den eindstreep, door degenen die volgden, begroet, terwijl het volk den koenen ruiter met bloemen begiftigde. (U. D.) Apeldoorn. Op de heide, achter het Koninklijk Park, genaamd »het Wiesselsche Veld," eigendom van Prins Hendrik zijn de werkzaamheden tot be- bossching in vollen gang. Eerst wordt het terrein gelijk gemaakt, voorts met wegen doorsneden en beplant en eindelijk zal er een groote vijver gegraven worden voor de herten, die later het bosch zullen bevolken. Het weekblad Onze Paarden geeft een over zicht van de in ons land dit jaar gehouden harddraverijen op de korte baan en komt tot de slotsom dat het oud- vaderlandsche harddraversslag hoe langer hoe zeldzamer wordt en dat zelfs op onze ouderwetsche korte baan de Amerikaansche paarden bovenaan op het lijstje staan. Terwijl de uitvoer van wolvee nog bij belangrijke hoeveelheden van Texel plaats vindt, is men begonnen met den invoer van jong rundvee. Gedurende de vorige week worden van elders 141 graskalveren op het eiland aan gebracht. Behalve uit de provincie N. en Z. Hollanden Utrecht, werd ook jong rundvee uit Friesland ingevoerd. Op verschillende plaatsen van %uld-Bcvelanti is het slachten van konijnen reeds eeuigen tijd aange vangen. De konijnen worden door de handelaars opgekocht en geslacht. Het vleesch wordt dan in kisten verzonden naar Vlissingen en verder naar Londen, waar eiken dag een groote hoeveelheid versch konijnenvleescb, soms wel 60.000 kilogram ter markt komt. Door een handelaar op een klein dorp in Zuid-Beveland werden het vorige jaar ongeveer twee duizend geslachte konijnen voor Londen afgeleverd. Te Akersloot hebben <je ingezetenen den heer J. Hennis, burgemeester dier gemeente, ter gelegenheid van zjjn 25-jarig huwelijksfeest een fraaien leuningstoel met zes stoelen, benevens drie stel tafelzilver aangeboden als een blijk van hoogachting en waardeering. Prijsvraag. Door de Toonoelvereeniging >Thalia" te Tilburg is eone prijsvraag uitgeschreven voor humoristische voor drachten. De bekroonde werken zullen dan allen in de maand Januari a. s. voor het publiek voorgedragen wor den, naar verkiezing door de schrijvers zeiven. De prij zen zullen bestaan in gouden, zilveren en bronzen medail les met diploma's, tevens met daaraan verbonden geld prijzen van f100, f75, f50, f25. Een extra dames prijs is nog gesteld voor de beste uitvoering. De inzendingen moeten geschieden vóór 1 December e. k. aan den Pre sident van »Thalia", den heer H. P. Holtus te Tilburg, bij wien tevens de noodige gegevens verkrijgbaar zijn, als reglement en verdere mededeelingen enz. omtrent de prijs vraag-wedstrijd. Een en ander wordt op aanvrage gratis en franco per post gezonden. stond te spreken. Ze stelde buitengewoon veel belang in het werkvolk daar gindermnar hier zou de heele pa rochie kunnen verhongeren, zonder dat ze er iets van wist." »Ze hield verschrikkelijk veel vau de overleden juffrouw. Maar wat zegt de jonge Mijnheer toch over zijn meisje »Dat is maar zwetsen, omdat hij te veel gedronken heeft, daar moet je geen waarde aan hechten. Die meid was eorste qualiteit, al was ze altijd onder haar paarden. De jonge Mijnheer zat wat te knikkebollen Als do wjjn is in den man, is de wjjshoid in de kan Catharina richtte zich op. »Blijf hier wachten, Martha," commandeerde ze. Ze ging naar de deur, draaide de kruk om en trad binnen. De tabakswolk deed haar een oogenblik ach ter- uitdeinzen, en de mannen zagen eerst enkel een wit ge zichtje, dat zich scherp afteekende tegen don achtergrond van duisternis en storm. Ze herkenden haar toen ze naar voren kwam. Haar blik sloeg als een zeis hun oogen naar den grondéén voor één stonden de mannen schuifelend op en verdwenen naar de deur. Do herbergier zag van achter de toonbank het toonoel aan. Oatharina riep Martha, en samen beurden ze Tom op ou brachten hem naar ijuiten in do duisternis Half trek kend, half duwend, en ieder oogenblik stil staande om adem te halen, vonden ze hun weg over het weiland. Bij het hek van het kerkhof bleven ze staan.O, Mar tha, we krijgen hem nooit thuis," hijgde Catharina. Dan moeten we hem maar op het kerkhof laten," zoi Martha vrooljjk. »En als Mr. Tom nog meer geestrijks verlangt, dan heeft hij de geesten maar voor 't opgraven alsof het rapen waren. Kom, hartje, mijn oude beenderen doen me pijn van het dragen 't beste is hem op 't kerk hof te laten, de dooden zjjn stom." 't Was een onmogelijkheid voor de twee vrouwen, Tom den ganschen weg naar Great Lowlands moe te sleepen. Catharina gaf een zucht van verademing, toen ze hem op den drempel voor do poort neerlegden. Wordt vervolgd. IIcerhugowaard. Heeft »De Streok" haar grootste vervoer in den tijd der vroege aardappelen, hier zjjn 't vooral do maanden, welke den winter vooraf gaan, die op een druk vervoer kunnen wijzen. De maand October staat in dit opzicht wol bovenaan. Enorm is de hoeveelheid kool, die tegenwoordig wordt geladen. Bedenkt men, dat van geheel Langedjjk en de westelijk en noordeljjk gelegen dorpen, van Heerhugowaard met noord oostelijk daarvan gelegen plaatsen bijna al de kool wordt geladen of aan 't station Heerhugowaard öf aan 't station Noord-Schar- wonde, dan zal men kunnen begrijpen, dat er tegenwoordig dagelijks zoo'n gooie zestig waggons van die beide stations vertrekken. Donderdag vertrok de kooltrein van't station Noord-Schar wonde met niet minder dan 38 waggons. Wat op de veilingen aan beide stations wordt aange voerd, wordt bjjna geheel mot wagens en karren daar heen gebracht, wat langs onze wegen vrij wat vertier geeft. Bjj een vluggen handel wat betreft roode en gele koolzjjn de prjjzen niot hoog. Witte kool geldt al zeer weinig. In den loop der vorige week werd zware witte kool verkocht voor f 2,50 per 100 stuks. Aan 't station Heerhugowaard werd de witte kool soms per spoorwagen gepresenteerd, doch geen kooper deed zich voor. Goede partjjen roode kool gelden f 3 tot f 4, vele par tijen gaan voor f 3,50. De prijs der gele kool is vrijwel gelijk aan die der roodealleen mooie partjjen brachten boven de f 4 op. De uienprjjs is zoo omtrent f 1 per 50 kgr. Slechts enkele partijen werden gepresenteerd. (Enkh. Cour.) Nederland en de Kuld-Afrlkaanschc Republieken. Eenige dagen geloden kwam in de bladen het be richt voor, dat de inhoud van zeker aantal kisten mot goederen uit Nederland, voor een der vrouwenkampen in Znid-Afrika, door den Engelschen superintendent van dat kamp, was uitgedeeld onder politie, kampbewakers en dorpsmensehen. Wjj vernemen thans nader, dat, hoewel aan de juist heid van het bericht niet valt te twijfelen, geen der Nederlandsche Comité's, die zich bezig houden met de rechtstreeksche uitzending van goederen in natura, tot dusverre ooit hoeft vernomen, dat de goederen niet in goede handen zijn gevallen. Naar alle waarschjjnljjkheid heeft het bericht betrokking op oen zending van een comité uit Kaapstad, waarbjj ook, door dat comité, uit Nederland ontvangen goederen zjjn gevoegd en het is vermoedelijk alleen aan de adresseering aan den Kampsu perintendent te wijten, dat de goederen niet zijn verdeeld onder de noodlijdenden, voor wie ze bestemd waren. De Nederlandsche comité's voor de noodlijdenden in Zuid-Afrik» zenden uitsluitend aan betrouwbare corres pondenten aldaar en ontvangen geregeld bericht van de goede aankomst en verantwoording van 't gebruik dei- goederen. Er is dus geen aanleiding, om gaven niet met gerustheid te blijven toevertrouwen aan deicomité's, met welke men tot dusverre in relatie was. (N. v. d. D.) Wik- en wcegloonen. Naar wij vernemen, is er te Schageu een commissie werkzaam, om tot een aanmerkelijke wjjziging in het betalen der wik- en weegloonen dor kaasmakers op do kaasmarkten te geraken en, naar men verzekert, zal dit met oen weinig medewerking der kaasmakers kunnen gelukken. Voor men echter tot dit plan wil overgaan, wil men eerst trachten te Schagen een kaasmarkt te stichten, omdat dit de verste strekking heeft en men dan niet de kaaskoopers passeert, die buiten de wik- en weegloonen staan. Eene conferentie met B. W. van Schagen doet de commisaie hopen, dat van deze zijde veel steun mag vor- wacnt worden, terwjjl men thans bjj circulaire de me dewerking der kaasmakers zal vragen in hoofdzaak zijn het kaasfabrieken, die zjjn gevraagdmaar de Secretaris der commissie, de heer Joh. Merz, te Schagen, houdt zich aanbevolen, ook van particuliere kaasmakers toe zegging te ontvangen. Indien ook dit een gunstig resultaat mag geven, zal men zich tot de kaaskoopers wenden, terwijl het dan van dezen zal afhangen, of door het stichten van een het werk der commissie zal zjjn afgeloopen (Hoornsche Cour.) Besmettelijke Veeziekten. St.-Ct." No. 245 bevat een staat van de ge vallen van besmetteljjke veeziekten in Nederland, voorge komen gedurende de maand September 1901. Als ge vallen van mond- en klauwzeer worden daarin vermeld In Noord-Brabant geene Gelderland geene Zuid-Holland 86 gevallen bjj 15 eigenaars- Noord- Holland 4 gevallen bij 1 eigenaar (in de Beemster) Zeeland geeneUtrecht 15 hij 2 eig.Friesland 6793 bjj 138 eig.; Overijsel geene; Groningen 11 bij 2 eig.Drente geeneLimburg geene. Over het geheelo Rjjk 6909 gevallen bij 158 eigenaars, waaronder 2876 gevallen bij schapen en geiten, en 245 gevallen bjj varkens. Heiloo. De heer H. Klerk, van Oudorp, volon tair ter secretarie, alhier, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Amersfoort. Veehandel In Friesland. Op de jongste weck- on jaarmarkten groote aan voer van rundvee. Meer dan 2500 melk- en kalfkoeien werden aangeboden. Desniettegenstaande dezen grooten aanvoer ging het in deze soort van vee druk en liet de omzet niet te wenschen over. Voor een groot deel was dit het gevolg van groote aankoopen door buitenlandsche kooplieden, terwijl ook voor de Zuidolijke provinciën aangekocht werd. Belgische en Italiaansche kooplieden deden het meest. Vette koeien wel zoo gewild, prijs stevig en wol zoo hoog. Stieren voor de slachtbank behoorljjko handel met matige prijzen. Vette 'kalveien waren iets trager, de prjjs was ietwat lager. Graskalveren, met grooten aanvoer, wel gewild. De prjjzen waren echter niet hooger. Ook in schapen en lammeren was de handel beter dan de vorige week, maar daarmee zij niot gezegd, dat de handel fleurig was. Er ging meer om, maar kalm was do handel zeker. De handel in vette varkens en biggen was levendig met flinke prjjzen. Tegen het eindo dor markt werd de markt flauwer, zoodat de tweede hand goedkooper prijzen kon besteden. kaasmarkt, of niet. De i De aanvoer was 2500 melk- en kalve-koeien, 400 vette koeien, 100 stieren, 0 pinken, 375 vette kalveren, 100 nuchtere kalveren, 1500 graskalveren, 2400 schapen en lammeren, 125 vette varkens, 600 vette biggen, 180 magere varkens, 400 kleine biggen. De prijzen zjjn Vette koeien le qualiteit 27Va—301/., ct., 2e kwaliteit 24—27 ct., 3e qualiteit 1720 ct., stieren 2224'/j ct., vette kalveren 2234 ct., vette schapen 2325 ct., vette varkens 201/223 ct., Lon- densche biggen 19211/2 ct. per ]/2 Kilo. Melke- en kalve-koeien t 140f 225—f 0—, pinken f 55f 80, graskalveren f 40—f 60 nuchtere kalveren f 7.50—f 9.50f 0, melke-schapen ff weide- schapen f 14^-f 21, lammeren f 10f 15f 17, magere varkens f 30—f 45, kleine biggen f 1.15—f 1.50 per week. (N. v. d. D.) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de öroetc Naj aars veemarkt op Baandag, A November a.s. hot vee, dat niet per vaartuig naar de markt wordt gebracht, alleen aangevoerd mag worden langs den Heldersclien weg, over de Hei- loërbrug on over de draaibrug over het Kroof AToordhollandsch Banaalbij welke plaatsen het vee door deskundigen moet worden gekeurd. Aanvoer van vee langs het Zeglis, over de Geosterbrng, de Vlotbrug, de Nieuwlanderbrug en de rustieke voet brug is mitsdien verboden. Het vee, dat per vaartuig aangevoerd wordt, mag niet gelost worden dan onder toezicht van don daarmede belasten deskundige; die losslngmag alleen geschieden aan dc Kanaal kade, op de door den havenmeester aan te wijzen plaats. Die plaats is voor de marktschuiten en vletten aan de lage steigers aldaar. Geen voe mag tor markt geplaatst worden, zonder vooraf gekeurd en gestempeld te zijn. Het is voorts aan stalhouders uitdrukkkelijk verboden mest of stroo op de marktplaats neer te leggen of te strooien. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 19 Oct. 1901. C. D. DONATHSecretaris. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusscheu 9 en 12 uur Een bontje, een bril in étui, een gouden oorknopje, een paar zwarte kousen, vier ijzeren pennen, een dames hoedje, een pakje kindergoed, een zilveren armband, een paarlemoeren rozenkrans, een gouden kinderoorbelletje, een zilveren broche, een zilveren broche met steentjes, een oliekleed, een duimstok, een medalje of insigne, een ring met 8 sleuteltjes, 2 boorijzers, 1 tangetje, 1 schroefdraaier, een hondenhalsband, eon R. C. kerkboekje, een Zeenwscho manchetknoop, oen lederen sigarenkoker, een onderstukjo van een oorbellotje, twee lapjes katoen, een rozenkrans, een bruine jas. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 19 Oct 1901. S. M. S. MODDERMAN Jr. Zitting van 18 October 1901. J. S. Oz., Uitgeest, O. v. O., Velsen overtreding art. 461 Wetb. v. Strafr., f 1 boete of 1 dag hecht. H. v. S., Velsen, in staat van dronkenschap do ordo verstorenf 5 boete of 3 dagen hecht. G. V., Uitgeest, overtreding provinciaal reglomont 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag heebt. O. B., Spanbroek, D. B., Alkmaar, J. C., Zuidschar- woude, B. de J., Spierdijk, C. H., Hoorn, E. de G., Lim- men, overtreding politie-verordening de le f 1 en f 0,50 boeten of 2 maal 1 dag hecht., de 2e 2 maal f 3 boete of 2 maal 3 dagen hecht., do 3e en 6e ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht., de 4e en 5e ieder f 1 boete of 1 dag hecht. P. v. L., Beverwijk, A. B., Purmerend, J. v. G., Lei den, T. de B., Zuidscharwonde, J. v. W. A. W., Bergen, J. P. v. G., zonder bekende woonplaats, D. v. S., J. R., W. Z., P. P., H. do R., C. K., J. v. 8., A. K, A. M„ L. P., S. K., A. S,, J, N. S., D. B., Alkmaar, dronken schap de lo 3e, 10e, 11e, 12e, 14e, 15e, 17e en 18e, ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e en 7e ieder t 3 Loete of 2 dagen hecht., de 4e f3 boete of 1 dag hecht., de 5e f 6 boete of 3 dagen hecht., de 6o f 4 boete of 3 dagen hecht., de 8e 2 maal 2 dagen hecht., de 9e en 16e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 13e f 3 boeto of 3 dagen hecht., do 19e 2 maal f 3 boeto of 2 maal 3 dagen hecht., do 20e f 1 boete of 2 dagen hecht., de 21e f 2 boete of 1 dag hecht. Hclloo. Ondertrouwd 5 en Getrouwd 25 Sept. Pieter de Groot en Grietje Mossel. Ondertrouwd. 26 Sept. Christiaan Harreveld, wod. van Imke Vloo on Antje Hartog. Getrouwd. 17 Sept. Jacob Biaak, to Limmen on Trijntje Kraakman, alhier. Geboren. 5 Sept. Simon Johannes, z. van IJsbrand Briefjos on Adriana Verduin. 11 Anna Maria, d. van Petrus Ter voort en Maria Verduin. Overleden. 12 Sept, Pieter Bankersen, ochtgen. van Tijtje Groen- dijk, 51 en 7 m. 26 Simon Johannes, z. van IJsbrand Briefjes en Adriana Verduin, 3 w.

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6