Nieuwj aarswenschen. ABONNEMENTEN ADVERTENTIEN Briefkaarten met Stadsgezichten in circa 50 soorten. VISITEKAARTJES. INSCHRIJVING NATIONALE MILITIE. NIEUWJAARSWENSCHEN, a 25 ets. a contant Nederland. Stoomdrukkerij van HE EMS. COSTER ZOON, Alkmaar. Telegraaf Nieuws van den Dag, Algemeen Handelsblad, Standaard Tijd Nieuwe Rotterdamsche Courant, en alle andere couranten, worden zon der verhoo- ging van kosten aange nomen. Alle couran ten worden, voor zoover daarvan hier ter stede agenten ge vestigd zijn, onmiddellijk na aankomst der treinen bezorgd. Nc In het nummer van ons blad, dat op den Oudejaarsavond (DINSDAG 31 DECEMBER) verschijnt, zal wederom gelegenheid bestaan tot het plaat sen van van 1 tot 5 regels. passende enveloppes Kaartjes f 0,50 Kaartjes Nr. b f 0.45 gele passende veloppesfl daardoor bij hem was ontwaaktde kinderen hadden met open mond naar ooms vertelling geluisterd, en Marie verheugde zich van gan cher harte over de om standigheden, die haar broer, van wien ze zoo innig veel h eld, weer tot haar had gebracht. Maar toen later op den avond de kinderen naar bed wa en, en broeder en zuster te samen bleven, nam van Walcheren Marie's hand in de zijne en sprak „Marie, ik heb je een voorstel te doen. Uit hetgeen je mij van middag heb medegedeeld, begrijp ik, dat ge nog al zorgen hebt, en het je moeielijk valt, de kin deren eene goede opvoeding te geven. Met mij is dat andersaan middelen ontbreekt het mij niet, doch ik mis iets, dat gij mij kunt geven, nl. gezelligheid, ik ben altoos alleen. Daarom wilde ik je vragen, met je kinderen bij mij te komen, en voor mijne huishouding te zorgen, zoudt ge daartoe kunnen besluiten ,0 zeker Bernard maar zal die opoffering voor jou niet te groot zijn, zult ge geen berouw krijgen van je edelmoedig aanbod vroeg Marie. „Ik geloof het niet; ik wl eens beproeven, of mijne vrienden uit de achterbuurt gelijk hebben, dat het een zegen is, een eigen gezin te bezitten. Ik geloof, dat ik er bij winnen zal, maar jij moet je wel bedenken, of ge lust hebt, met mij tezamen te wonen." „Yan harte gaarne, het is mij eene uitredding, ik hoop alles te doen, om het je aangenaam te maken, o, beste broer 1" „En ik", zei van Walcheren, „ik geloof, dat ik tot heden iets verzuimd heb, ik heb iets goed te maken, aan u en aan mij zelf." Hij bleef nog een paar dagen, en bracht ook den Oudenj aarsavond bij zijne zuster door. Ik meen zelfs gehoord te hebben, dat hij bij die gelegenheid met haar naar de kerk ging, en er geen -pijt van had. 't Duurde niet lang, of hij had eene geriefelijke woning gehuurd, en Marie kwam met haar kroost bij hem Hij bleef, wat hij altoos geweest was, een zeer vrij zinnig man hij liet zicli niet bekeeren tot het geloof van het oude moedertje, dat kon hij niet, en dit was ook niet noodig. Maar op het Kerstfeest waren voor hem toch ook engelen neergedaald. Engelen van liefde, van toewijding, en geloof in de menschheid, en zij bleven hem ter zijde op zijn verderen levensweg. Marie er kende het dankbaar, dat haar broer haar steun wa-<, en de kinderen vonden in hem een vaderlijken viiend. Ook zijne vrienden uit de achterbuurt vergat hij niet, maar bezocht ze nu en dan, en toonde hun belang stelling. En toen na verloop van eenigen tijd, Jacob de Boer hem kwam vertellen, dat grootje gestorven was, vergezelde dr. van Walcheren uit eigen beweging de lijkstoet mar de begraafplaats, en sprak bij de ge opende groeve een hartelijk deelnemend woord, zooals hij vroeger nooit zou geloofd hebben te kunnen spreken. 't Was voor hem toch wel een gezegend Kerstfeest geweest EINDE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar; maken bekend, dat de Inschrijving voor de Nationale Militie van de geborenen van 1883 geschiedt in de maand Januari 1902, in een der vertrekken van het Raad huis alhier, des middags van 12 tot 2 ure, op Dinsdag en Vrijdag, tot 20 Januari 1902 en verder ter gemeente secretarie. Verder wordt verwezen naar de aangeplakte bekend making, waarin wordt omschreven welke personen zich ter inschrijving voor de Nationale Militie moeten aan geven, benevens binnen welke gemeente die inschrijving moet geschieden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 25 Dec. 1901. C. D. DON \TH, Secretaris. Vrouwenarbeid. Aan de verschillende vrouwenbladen van ons land werd door het Nationaal Bureau van Vrouwen arbeid,Jacob van der Doesstraat 68's-Gravenhage, toegezonden het eerste van de, in volgorde der aan vragen, door dit Bnreau saamgestelde formulieren, aan gaande beroepsopleiding (tuinbouw), dat tegen matig tarief aan het Bnreau verkrijgbaar is in bruik leen. "Na voltooiing werd dit omvangrijke formulier ou derworpen aan het oordeel der Inspecteurs van den Landbouw en van het Landbouw-Onderwijs, die instemming betuigden en welwillend toestonden hiervan melding le maken. Beiden bewezen den dienst aan hun schryven enkele aanvullende opme-kingen toe te voegen, waarvan dankbaar gebrnik gemaakt werd, Verder melden wijdat het aaDtal deelneemsters aan den van het Bureau uitgaanden cursus over coöpe ratie steeg tot 8 5, waaronder vele jonge vrouwen van de meest uiteenloopende arbeidscategorirën, leden van den Naaistersbond. van de Dienstbodonvereeniging, leer lingen van de Huishoudschool, reeds gevestigde huis vrouwen, verpleegsters, arm verzorgsters, onderwijzeressen, kantoorbedienden, enz. D-> locali'.eit van het Bureau is Voor dit gruot aantal te klein, zoodat de cursus wordt gehouden in het Toussa ntliuis Toussaimki.de II, ta Amsteidim. Het aantal plaatselijke c >m té's eu c irres- pondeDtscbiippen van het Bureau klom tot dertig. De aanvragen om plaatsing blijven zeer talrijk en uiteeu- luopend. Op dit geb ed ontbreekt nog de zoo noodige medewerking van de werkgevers, die het Bureau spoedig op ruime schaal hoopt in te roepen. Japan en China. In »De Ini. Mercuur" van 17 December komen tal van recente, belangrijke berichten aangaande deze landen voor benevens een enkel woord over Korea. De gegevens ten deze werden door den heer C. Kraaij ver strekt, en wel in aansluiting op zijne vroegere pnbliea tiën in genoemd weekblad. Belangstellenden verwijzen wy voor alle bjjzondorheden en cijfers naar »Ds Ind. Mercnur" en vermelden hier alleen dat het navolgende op den voorgrond treedtals 1. Het streven van Japau om in Ghinaook wat bank- en mijnwezen betreft meerderen invloed te ver krijgen 2. De nienwe bepalingen in Japan omtrent verhuur van grond3. De giooto uitbreiding in de laatste j iren van Japan's handelsvloot; 4, Het optreden van Japan ten aanzien van Ned.-Indiö in het bijzonder wat suiker en scheepvaart betreft5. De invloed van do Boxers-troebelen op den handel tnsschen China en Japan; 6. De mededeeling dat het aantal katoenspin nerijeu in China thaus 17 bedraagt7. Het recente nadere bericht omtrent den vermoedelijken sieenkolen- trjkdom van China en in verband daarmede dat, omtrent het tnsschen Chinoezen en Japanoezen geteekende contract ter exploitatie van steen kolen ir ij uen nabij Shanghai. Benoemingen, Tot lid van het bestnur der banna Landsmeer is benoemd de heer S. Trimp Szu. Tot bestuurslid der banne sllpendam" en Watergang is gekozen de heer T. Schreuder. Aanbesteding. Door het provinciaal bestnur van Noord-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed 1. Het onderhoud van de duinen en zanddijken onder de gemeente Callantsoog, gedurende de jaren 1902, 1903 en 1904 ingevolge de wet van 15 Jnli 1898 (Staatsblad no. 187). Raming f 2950 per jaar. Minsts inschryver J. Bnrger Wz. te Texel, voor 2680 per jaar. 2. Het verrichten van baggerwerk in de Vis'chershaven te IJmniden. Geen biljetten ingekomen 3. De uitvoering van baggerwerk in bet Noorder-Spaarco. Minste inschrijver C. de Ruiter, te Leiden voor f 5790. motorrijtuigen. Vanwege Gedeputeerde Staten der provincie N-Hol land is aan de gemeente- en waterschapsbesturen in die provincie een schrijven gezonden in zake het rijden met motorrijtuigen. Daarin vestigen zij de aandacht op het reglement dat dienaangaande door de Provinciale Staten van genoemde provincie is vastgesteld en verzoeken zij indien naar het oordeel der besturen in hunne gemeente of in hun water chapwegen mochten zijn die voor het berijden met motorrijtuigen ongeschikt moeten worden geacht zich vóór 1 Februari tot Ged. Staten te wenden met het verzoek die wegen uit te zonderen. Verder zeggea zijdat de wegen die mede tot doorgaand ver keer tusscben de gemeenten onderling, voor het berijden met motorrijtuigeu geopend zullen moeten blijven en dat dus nimmer een verzoek zal kunnen worden ingewilligd om alle wegen in eenige gemeente gelegennit te zonderen. Uit Botterdam meldt men dat in de stoombran- derij »Kiderlen" een 54-jarige timmerman A. Denrknel door het springen van een stoombnis levend verbrand is. Hooge Raad. Bij Koninklijk Besluit van 21 Dec. 1900 is benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman thans rechter in de arrondissements-reebtbank te 's Gravenhage. Amsterdam. Den 21 werd aan den oud burge meester mr. 8. A. Vening Meinesz door mr. H. L. M. Laden namens een groot deel der burgerij een gouden herinneringsmedaille aangeboden als blijk van waardee ring der zeer vele diensten aan Amsterdam bewezen. Treinongeluk. Den 21 te ongeveer 5 nnr heeft in de onmiddel lijke nabijheid van het station Velsen een botsing plaats gehad tnsschen een goederen- en een personentrein ten gevolge waarvan de laatste derailleerde. Persoonlijke ongelukken hadden, niettegenstaande de schok vrij hevig was niet plaats. Het verkeer ondervond nogal vartra- ging doch de dienst kon op enkel spoor worden voort gezet. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Texel. De bejaarde veehouder D. in den Prins Hendrik-polderis door een misstep van den hooizolder gevallen en heeft zich daarbij zóó ernstig bezeerd dat hij aan de gevolgea is bezweken. Vogelmoord. In Friesland zijn in de laatste dagen zeer veel pluvieren (wilsters) die vermoedelijk wegens het vrie zend weder in den »trek", meer er deels met slagnetten worden gevangen. Men schat het getal dezer vogels alleen Vrij lag en Zaterdag j. 1. in de provincie gevangen, op ongeveer 32,000. De meesten worden verzonden naar Frankrijk Engelau en België. De prijs is gemiddeld 43 cent per stuk zoodat de vogelvangers goede zaken maken. Sint-Maarten. Tot lid van het dagelijksch be stnur van de banne Eenigenburg is herkozen de heer N. van Leeuwen aldaar en tot hoofdingeland de heer J. P. Filmer te Burgerbrng (Zijpe.) VOOR i Het E brengt 1845 (S dat bij 1 directe I is overgi het su het diens der direi den 24 dat it bepaalde van zes knnnen Hf Alkmi BEL het weti en Spa T eenheid van alle EMC geen hl Zoid-Af troepen De c man, zo maar 7 soldaten door de Yorkshi 29 offici wijl de 170 ma Betre de Engi Het i twee sc te bewa waarts Vele overleve positie De E De B kanonm een hin vuur n< Van deel na werd c Grooto tjes, I hinderh schen a - E te Las Zuid-Ai Tegelijk FRA zich de In d. gegeven concent Jhr. het cos gejnichi les Boe C gesprok Brière, hebben, Brièi verhooi zich to heeren heb al dig bei De j Brièi Hij f kind, dig te Een zijn, zi XI i vorig i de Kor dat be vaalscb Een van di

Alkmaarsche Courant | 1901 | | pagina 6