Nederland. Veiling van vaste goederen. INSCHRIJ VINR NATIONALE MILITIE. Tabaksfabriek „de Waag." Café „de Pool". Brood- en Koekbakkerij. 1894 1798 1895 1399 1896 1246 1897 1156 1898 604 1899 327 1900 115 «ezusters Wilsin Mode-Artikelen. p_ Zilverstraat.I J. H. Willers p en Echtgenoote. J. A. van der Waal. en Echtgenoote. Bij den aanvang van het nieuwe jaar zij onze geachte cliëntèle en vrienden, zoowel binnen als buiten deze stad, alles goeds toegewenscht. J. van Wetturn p> f. en Echtgenoote' SCHOENHANDEL. j SCHOENMAKERIJ. W. van der Waal en Eehtgenoote. Boterstraat. Alle kennissen en cliëntèle geluk gewensoht bij de intrede van 1902. J. A. Wallas!. p. f, I,. O. Letzke. Th. P. van der Waal p_ en Echtgenoote. Timmerman. P. van der Waal p. f. en Echtgenoote. By den aanvang van het jaar 1902 wordt aan onze geachte begunstigers, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toegewenscht. Joh. Waijboer en Echtgenoote. p. f. W. A. Wienker en Ecbtgenoote. p. f. H. A. van Woerden. p. f. K. Willig. O. Willig—Covers, Aan mijne geachte begunstigers wordt veel heil en zegen toegewenscht. H. Wolzak Mzn., Lutfik-Ondoro C 21. in Petroleum. p. f. J. F. Wigman. F. WfgsnanHaat. p. f. F. Wiginan. A. B. Wigman—Sealé. Veel bniten H. IJspeert en Echtgenoote. heil tn zegen aan onze begunstigers binnen en deze stad. Ritsevoort A 17. p f. A. F. Zeilmaker en Familie. K. W. Zaadnooru{)k en Echtgenoote. Hoek NIEUWLANDERSINGEL. W. Zaadnoordijk en Echtgenoote. P- f- Bij den aanvang van het ni uwe jaar wensch ik aan al mijne geachte cliëntèlevrienden en begunstigers zoowel binnen als buiten deze stad, een gelukkig Nieuwjaar. C. C Zindel, Agent der Z.-Holl. Bierbrouwerij, den Haag. Paardensteeg B 8. Uitvoer van paarden uit Nederland naar Frankrijk. Hoe schrikbarend de uitvoer van paarden uit Neder land naar Frankrijk is afgenomen blijkt naar wij in »Onze Paarden" lezen uit de volgende statistiek 1893 1535 paarden Hond-en klauwzeer. Onlangs werd medegedeeld, dat in België vanwege het Departement van Landbouw proeven werden genomen met de inspuiting van snblirté (methode-Baccelli) ter genezing van mond- en klauwzeer. Deze proeven zijn niet ten gunste van het middel afgeloopen. Ook proef- nimingen, door particulieren genomen, hebben niet den gewenschten uitslag gehad. In Italië wordt het middel echter nog steeds geprezen. Bloembollen. Op de Yelnwe onder de gemeente Voorthuizen waar verleden jaar eene proefneming met bloembollen goed slaagdeheeft men thans bijna een hectare met verschillende soorten bepoot. Te Hlocmendaal zal in Maart 1902 vanwege de afdeeling Overveen-Bloemendaal van de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencnltnur een tentoonstelling worden gehouden van bloeiende bolgewassen enz. draft. Den 27 heeft de raad dezer gemeente tot leden van het burgerlijk armbestuur benoemd de heeren: J. Besse te Graft, P. Brum te Noordeinde, J. Hanuema te Oostgraftdyk en B. Keizer te Westgraftdijk. De heer W. Koppen, te Westgrafidijk, heeft bedankt voor debe trekking van ambtenaar van den burgerlijken stand van deze gemeente. Westgraftdijk. Aan mej. A. Eijken, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, is, op haar verzoek, te6en 1 Februari 1902 eervol ontslag verleond. Schermcrhorn. Woensdag, den 25, gaf de rede rijkerskamer »Amtcitia" alhier een openbare uitvoering. De volgende stukken werden ten tooneele gebracht: »De werkstaking", tooneelspel door Ros. Faassen, »Üe klein zoon", tooneelspol door A. F. J. Reiger en »Daar is mijnheer", blijspel met zang door M. J. Gillissen. De °Pv(Y«jring werd met aandacht gevolgd en een luid applaus getuigde, dat de tooneelstnkken en het spel zeer in den smaak vielen. Veehandel ln Friesland. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was niet groot en de handel niet vlug, vooral niet in kalfvee. In melk vee ging het nog met den omzet. Toch brachten de aangevoerde dieren nog goede prijzen opzij werden gekocht door eigen veehandelaren vreemden waren niet ter markt. Een enkele Belgisehe veekoopman was aanwezig, die vet vee kocht. In vette koeien, met behoorlijken aanvoer, was de handel stevig met weinig veranderende prijzen. In stieren voor de slachtbank stadige handel in nuch tere kalveren was de handel zeer gewild; ook in vette kalveren meer handel en betere prijzen. Was de handel in wolvee niet drnk, in vette lammeren en schapen ging meer om dan in de laatste weken en ook de prijs was wel zoo hoog. In vette varkens was de handel goed toch maakten de kleine opkoopers bij den boer minder winst dan waarop zij gerekend hadden, want de prijs viel tegen. Zij hadden bij het opkoopen te hooge prijzen besteed. De aanvoer was 300 melke- en kalfkoeien, 300 vette koeien, 200 vette kalveren, 100 stieren, 400 nuchtere kal veren, 4500 schapen en lammeren, 120 vette varkens, 500 vette biggen, 150 magere varkens, 200 kleine biggen. De prijzen zijn Vette koeien, le qualiteit 29 311I1 ct., 2e qualiteit 26—28 ct., 3e qualiteit 18—22 et., stieren 2 24 Vj ct., vette kalveren 30—36 ct., vette schapen 211/225 x/2 ct., vette varkens 201/i—22I/jOt., Lon- densche biggen 191/221 ct. per 1ji Kilo. Melke- en kalfkoeien t 125—f 215—, pinken f 45—f 65 nuchtere kalveren f 7.50f 11, weideschapen f 16—f 21, lam meren f 15—f 20 f 21, magere varkens f 32—f 52, kleine biggen f 1.20—1 1.45 per week. (N. v. d. D.) l&otterdam. Droevigo ongelukken zijn alhier in de Kerstdagen voorgevallen. Aan het station Dslftscho Poort is de vrouw vaü den machinist Van der Ster, die met den trein naar Vlaar- dingen wilde vertrekkeu, bij het in beweging komen van dan trein op de treeplank gesprongen. Zij had daarbij het ongeluk te vallen en werd een eind meegesleept. Toen zy in het bureau van don stationschef gebracht werd, is zij kort daarop overleden, aan de gevolgen van schedelbreuk. Twee werklieden van Feijenoord, M. Groenendijk en L. van Bureu, die ter bekorting van hun weg naar huis den spoorweg halverwege IJselmonde overstaken, werden door een trein van het station Delftschepoort overreden. Beidec werden kort daarop levenloos en aan het hoofd vreeselijk verminkt tnsschen de rails gevonden. Beiden waren gehuwd de eerste had twee, de ander tien kin deren. Een bootwerker, die des Woensdagnachts gewerkt had, is bij het naar huis gaan bij ongeluk beklemd geraakt tusscheu de leuning der brng over de Koningshaven, toen deze werd opengedraaid. Met ingedrukte borstkas werd hij opgenomen da ongelukkige bezweek weldra. Op Feijenoord werd schipper J. A. de Kok, van oen te Papendrecht thnisbehoorend aakschip, door een sleepers- wagen overreden. Hij weid met gekwetste borstkas en gebroken been naar het hulp-ziekenhuis gebracht en is aldaar den volgenden morgen overleden. Inbraak. Te Zaandam is in den nacht van den 24 inge broken in het kaaspakhuis »De Schoen", waaraan verbonden is een kantoor, beide van den heer J. 0. Keg. De buitendeur werJ opengestoken met een beitel, de binnendeur met een looper in de brandkast werd eerst een gat gesneden en daarna bet slot geforceerd. De buit wassen zak met contanten, ongeveer 40ü gulden. Deo: de politie zijn drie personen aangehouden, als verdacht van dezen diefstal. Verdronken. In den ons'nimigen nacht van 24 op 25 December jl. zijn twe jongelingen (broeders) nit de Friesche ge meente Schoteilaid, die a n het bunsing jagen waren, door het omkantelen van de boot, in het Tjingerkanaal verdronken. Benoemingen. Benoemd tot bestunrsliu lier banne Broek in Wa terland de heer J. van den Berg, te Broek in Waterland. Tot heemraad van den polder Lagehoek is gekozen do heer 0. Reuzen aar, te Opmeer. Tot Ld van het Dagelijkseh Bestunr der banne Wogunm is gekozen do heer P. Ootes en tot hoofdin gelanden de heeren G. Kok en P. Tool Jz. Tot bestnnrslid der banne Hoog- en Laag Zwaagdijk is benoemd de heer C. Groen; tot hoofdingeland de heer O. Boots. Te Kampen zon het geheele gezin van don vee houder D. S. duor kolendamp gestikt zijn indien niet een der kinderen wakker was geworden, hevig benauwd werd en begon te braken. Nu bleek het, dat man, vrouw en kmdereu al.en neigiLg hadden tot braken en bijna niet loopen konden. S. was nog in staat de deuren te openen en vrouw en kinderen naar buiten te brengen, met het gelukkig gevolg, dat allen weer bijkwamen. Men had des avonds, bij het ter ruste gaan, de schuif der vulkachel gesloten, mennende, dat de kachel uit was. Een tekort, Men meldt uit «rootegast: De vaste eigendommen van den in het begin van dit jaar overleden notaris Hofstede zyn ingezet op eene som vaa f 72,001). De roerende goederen brachten f 4000 op. Het passief moet f 300,000 bedragen. IKertogenkoscli. »Het schijnt vast te staan, dat bet tekort in de kas van de »Gedshu zen" alhier, thans berekend op f 87.UOO, alleen maar over de laatste drie jaren loopt, en men meent vrij algemeen, dat de fondsen van die inrichtingen nog op veel giooter schaal zijn benadeeld." Knalsignalen. Ter verbetering der vuiligheid bij mist worden by de H. IJ. S M. proeven genomen met nieuwe kualsig- nalen. Deze zelfwerkende signalen staan in verbinding met bet blokhuis en kunnen vandaar nit getrokken worden. Hierdoor wordt voorkomen het wegschuiven waarvan wei gering van deD knal het gevolg is. Hcerhugowaard. De verpachting van giasgewas en bouwgronden van den polder heeft bij pubdeke ver huring opgebracht: 1 6963 voor grasgewas, enf546 voor bouwgronden, het vorig jaar was de opbrengst f6369 en f 485, Barslngcrhorn. Den 25 werd te Kolhorn, eene tooneelvoorstelling gegeven ten voordeele van bet Schoolfeestfonds. Opgevoerd werd »De Stokebrand", blij spel in 4 bedrijven van Benedix en als nastnkje »Twee die niet durven". De voorstelling slaagde zeer ten genoegen der, jammer genoeg, weinig taltijk opgekomenen. Te Kolhorn werd dm 25 het Kerstfeest gevierd, in de gereform. kerk, met de kinderen dor zondagschool. Den 26 had eene dergelijke feestviering plaats in de Nederl. herv. kerk. Beide kerkgebouwen waren te klein om al de bezoekers te bevatten. Hoorn, Den 24 werd alhier door den schoolop ziener in het district Alkmaarden heer v. Rijsens bijgestaan door de heeren Bnssemaker, directeur der kweek school voor onderwijzeressen te Haarlem, Broere, leeraar aan de kweekschool voor onderwijzers aldaar en Pronk leeraar aan de R. Kath. kweekschool voor onderwijzers te Hoorn het vergelijkend examen gehonden voor hoofd der school te Wester-Blokker. 18 HeTen namen aan het examen deel. Met een 6-tal zal later het examen worden voortgezet. Verdronken. Op het Alkmaardermeer is den 28 een droevig ongeluk gebeurd. Drie heeren nit Amsterdam waren in een roeibootje aan 'het visschen, toen plotseling het bootje omsloeg en alle diie te water geraakten. Een van ben wist door zwemmen den vasten wal te bereiken doch de beide anderen verdronken. Benoeming, Tot heemraad van het Ambacht van West-Friesland, genaamd »Drechterland" vanwege de Wester-Kogge is benoemd de heer 0. de Grootte Avenhorn. Boterwet, Met- wijziging van eene vroegere Min. beschikking van 11 Mei j l. ter uitvoering van de Boterwet (van 9 Juli 1900) heeft de Minister van Biunenlandsche Zaken bij beschikking van 28 dezer (opgenomen in de »St.-Ct.' No. 304) bepaalddat de daarin vervatte vergunning voorloopig ook na 31 December 1901 van kracht zal zijn. Mond- en klauwzeer. De Belgische Regeering heeft een prijsvraag uitge schreven voor een voorbehoed-en geneesmiddel tegen mond- en klauwzeer. De Minister van Landbouw heeft thans eene commissie van 4 leden benoemdonder voorzitterschap van den heer Degivo directeur van de Rijks-Veeartsenijschool om de ingekomen antwoorden en geneesmiddelen te beoor- deelen. Deze antwoorden moeten voor 31 Januari 1902 ingezonden worden bij den Minister van Landbouw. Een premie van tienduizend francs zal toe- kend worden aan den inzender van het bekroonde antwoord. Overreden. In den morgen van den 30 is te Uitgeestbij bet rangeeren van een trein de rangeerder Metsker aange reden waarbij het rechterbeen beneden de kuit zeer ernstig werd verminkt. Voor Steenkolen-Handelaars. Reeds lang werd bij den toeneraenden handel in steenkolen het gemis gevoeld aan het bestaan van een Vakblad, waarin de handelaars in dat artikel alles byeen zouden kunnen vinden, wat zij noodig hadden te weten, zoowel van binnen- als buitenland. Iu Daitschland bestaat de «Kohlen-Zeitung die te Berlijn verschijnt, maar in ons land ontbrak tot hiertoe een dergelijk vakorgaan. Thans zal door de bekende sieenkolenbandelaars A. L. Schneider te Amsterdam on W. O. Jansen le Utrecht begin Januari een dergelijk blad worden ondernomen onder den titel van »DE VULKAAN" dat zjjne lezers o. m. geregeld op de hoogte zal houden der marktprijzen, contracteD wekelijksche leveringen en al wat voorts op dit gebied wetenswaardig kan worden geacht. De abonnementsprijs zal slechts f 4 per jaar bedragen. Het eerste nnmmerdat 4 Januari verschijntkan ontboden worden bij den heer W, C. Jansen, Oosterstraat, te Utrecht. Een fraaie kalender. De firma Van den Bergh's limited, te Rotterdam, zendt ons een kalendertje voor 1902, dat zij aan de ver- b uikers van hst door haar in den handel gebrachte botersnrrogaat vVitello", kosteloos aanbiedt. Het ziet er alleraardigst nitieder blaadje geeft eene voorstelling van hetgeen iedere maand van het jaar'kenmarkt. Het is in kleuren gedrukt en zal ongetwijfeld aan de gebrui kers van het genoemde fabrikaat een zeer welkom ge schenk zyn. 30 Doe. Door den Notaris P. A. DE GELDER Stompetoren. Hnis, Schuur en Erf, in Meeningweer, Zuid- en Noord- scharmeer 16.22.54. Str. K. Reijne f 5930, Verhoogd door D. Veldhuis met 70, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar; maken bekend, dat de Inschrijving voor de Nationale Militie van de geborenen van 1883 geschiedt in de maand Januari 1902, in een der vertrekken van het Raad huis alhier, des middags van 12 tot 2 ure, op Binsdag en Vrijdag, tot 20 Januari 1902 en verder ter gemeente secretarie. Verder wordt verwezen naar de aangeplakte bekend making, waarin wordt omschreven welKo personen zich ter inschrijving voor de Nationale Militie moeten aan geven, benevens binnen welke gemeente die inschrijving moet geschieden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 25 Dec. 1901. C. D. DONATH, Secretaris. Druk van Herms. Coster en ZoouAlkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 8