Openbare Verhuring Mm fan liair cllijle Éfimi FANCY-FAIR j. aTneïten," j."a."wettbn7 Hekeningen Kantongerecht te Alkmaar. A dvertentiê n. Mr7j P. A. NCAROLÏ, Mr. Dr. A. SLOTEMAKER LHz., B est ÏJI ENZ AU )to koop MANGELW ORTELEN, Appelbollen en Appelflappen. Saucijzenbroodjes. Crouden Feest St. Vincentius Vereeniging. op 21, 22, 23 Januari, Sportartikelen, wegens in 1901 aan de gemeente ALKMAAR gedane leveringen worden ingewacht vóór 31 Januari 1902, wat betreft de gasfabriek en de Gemeente-reiniging bij de Directeuren van die takken van dienst en wat de overige takken van dienst betreft, ter gemeente secretarie, of, wat de openbare werken be treft, bij den gemeente architect. vraagt oen I -eerlinor» BANKETBAKKER en KOK. Eenig adres van de beroemde Akker- mau's Borstulevellen. Probaat middel tegen boest en verkoudheid. zaal „HARMONIE". OPE.MNG Dinsdag- SI Junuari, De heer Vonk zegt dat hij indertijd voor den aan koop van den grond heeft gestemd in de meening dat dat geschieddeom een fraaier verbinding te krijgen met den Bergerhont. Hij heeft thans tegen het voorstel op zich zelf geen bezwaar, maar of hij voor een herten kamp zal zijn, zal veel afhangen van de wijze van inrich ting en of het geheele terrein daarvoor zei worden gebruikt; tevens meent hij dat indien men met dit voorstel mee gaat men daarmede nog niet de verplichting op zich neemtom voor de inrichting van een hertenkamp te zijn De Voorzitter geeft te kennen, dat het de bedoe ling is, gebruik te maken van de bekroonde plannen van »Alcmaria" en dat men rekende de helft noodig te hebben voor een hertenkampdat dan aan de westzijde zon worden aangelegd. De heer U itenbosch beschouwt het aangekochte terrein als een erfenis van den vorigen raad. Waar bij de behandeling der begrooting ia gezegd dat de stand der financiën niet zoo gunstig is, acht hij het bezwarend om bet terrein zoo onproductief-te laten liggen. Hij vreest, dat de uitgaven de raming znllen overschrijden. Ook yraagt hij zich af, of de omgeving, gevangenis en twee kerkhoven wel zoo erg schoon is. Wat de uitgave van f 150 betreft, mei kt hij op, dat het wel eenigszins op den weg van »Alcmaria" had gelegen, de kosten van het opmaken van een plan voor hare rekening te nemen. De hoor van den Bosch is het met den heer Uitenbosch niet eens. De bedoeling is geweest het terrein indirect productief te maken door de aantrekkelijkheid van den Hout te verhoogen. Hij zon echter willen voor stellen B. en W. nit te noodigen twee plannen over te leggen opdat bij eventneele afstemming van een herten kamp men dadelijk een ander plan kan aanvaaiden. De heer Kraakman betoogt de wonschelijkbeid, om het oostelijk deel te gebruiken tot uitbreiding =u verbloeding van den Hont. De Voorzitter zegt, dat voor de plannen nog geen bepaalden vorm "bestaat. Hij meent echter, dat de kosten niet hooger zullen zijn dan bij de inrichting van een plantsoen. Om echter een plan met berekening der kosten te mak n wordt thans het crediet van f 150 gevraagd. De beer Cohen Stuart verklaart er bepaald tegen te zijn om oen Heitenkamp aan te leggen. Hij acht hat een »doodelijke" geschiedenis. Verder is volgens hemde oppassing dezer dieren vooral in den bronstijd niet zoo gemakkeljjk, wat men ook van deze dieren in de poëaie moge zeggeneen bijzondere oppasser zal noodig zijn. Wat meerdere toelichting bij het voorstel omtient de kosten had hij graag gezien en eenigszins humoristisch gewaagt bij van de prentbriefkaarten, die bij de stukken zjjn gevoegd. De Voorzitter zegt den vorigen spreker dank voor zijn humor ter afwisseling der vaak droge discussies. Het ligt echter in den aard der zaak, dat B. en W. niet met uitgewerk'e plannen konden komen. Juist tot nader onderzoek is het crediet van f 150 noodig. De heer Boelmans ter Spill gelooft, dat als men denkt als de heer Stuart de discussie gauw is afge- loopen. Men stemt dan eenvondig tegen. In het toestaan van het crediet, meent bij, ligt wel eenigermate opge sloten, dat men in beginsel voor het plan is. Meer toe lichting wordt er gevraagd, hij meent, dat men met minder had kunnen volstaan. Waar in Assen b.v. een hertenkamp is, waarom zou dat dan hier niet kunnen. Ten slotte wijst hij op de aangename afwisseling, die men er door krijgt in den Hont en zegt hij, dat hij van meening is, dat hot terrein niet inproductief zal zijn als het wordt ingericht tot verfraaiing van de omgeving der stad aardappelland kan men ei toch niet van gaan maken. De heort Cohen Staart verklaart natuurlijk tegen te zullen stemmen een enkele vraag aan andere ge meenten omtrent de onkosten berekening kon voldoende zijn. De Voorzitter deelt mede, dat wel bekend is, dat 20 herten f 300 znllen kosten, doch verder weet men nog mets, alles hangt ook van de wijze van inrichting al, De heer van den Bosch herhaalt nog eeus zijn voorstel om twee plannen op te maken: een hertenkamp en bijv. een waterpartij, die ook een aangename afwis seling kan aanbretgen. De heer Bosman ondersteunt dit voorstel, dat door B. en W. wordt overgenomen. De heet Kraakman vindt de toelichting ook wel wat mager en in den loop der discussie hebben B. en W. al meer toelichting gegeven evenwel men weet nog niet alles Dat B. en W. het opmaken van een tweede plan aanvaarden, veihengt hem, en waar de heer van den Bosch heelt gesproken van een waterpartjj acht bij het niet ongewenscht ook den waterstand daar ter plaatse en in de omgeving eens na te gaan. Na deze opmerking wordt het voorstel met het amen dement van den Bosch in stemming gebracht en met twee stemmen tegen aangenomen. Tegen stemden de heereu Cohen Stnart. en Uitenbosch JEervol ontslag en benoeming van een leeraar aan de getn. normaallessen. 8. B. en W. stellen voor le. aan ben heer T. Tninstra, op zijn verzoek, met ingang van den datum van het te nemen besluit een eervol ontslag te verleenea ais leeraar in dei) zang en het schrijven aan de gemeentelijke nor maallessen. 2e. ter vervulling der te ontstane vacature eene keuze te doen uit de volgende yoordracht 1. J. Eits, onderwijzer aan de 4de Gemeenteschool. 2. J. Ott, onderwijzer aan de 2de gemeenteschool. Het ontslag wordt eervol verleend met ingang van 15 Januari 1902. Benoemd wordt de heer J. Ott met 14 stemmen tegen 2 stemmen op den heer J. Eits. taemeente-begrootlngdienst 1903. 9. Van Gedeputeerde Staten der provincie is een schrijven ontvangen, met opgave van de redenen, die er toe hebben geleid de goedkeuring der temeante-be grooting te verdagen. Eerstens geven zij te kennen, dat bij de toelichting op den post Vergoeding van hot Rijk in de kosten van het lager onderwijs behooren te worden verstrekt de noodige gegevens, om te kannen nagaan of het geraamde bedrag ad f 13000 juist is. Ten tweede merken zij op, ten aanzien van de aflos sing der te sluiten leening dat het daarvoor op de begrooting uitgetrokken bedrag dient gebracht te worden op f 1500. Verder achten zjj het gewenscht de tijdelijke leening in zake het kastekort te veranderen in eene defi nitieve en in verband met de leening it f 7000 voor de Bergerbrng het totale bedrag der geldleening te brengen op t 91500. B. en W. stellen thans voor aan Gedeputeerde Staten in verband met de eerste opmerking over te leggen een staatmet behnlp waarvan het bedoelde bedrag aldus is geraamd. Wat het tweede punt betreft, zonden zij willen berich ten althans indien het voorstel van den heer Cohen Stnart niet wordt aangenomen dat aan het bezwaar is tegemoetgekomen en de aflossing is bepaald op f 1500 's jaars doch dat de Raad van oordeel is dat, zoolang de boedel van den ontslagen ontvanger Poll waaruit de gemeente Dog een deel toekomtnog niet is geliqui deerd, het wenscheljjk is het nog ontbrekende aan het kastekort te dekken door een tijdelijke leening. En oindeljjk, dat de raad de tijd voor de leening voor de Bergerbrng nog niet gekomen achtdaar de plannen nog niet eens zijn opgemaakt. De heer Kraakman verdedigt de tijdelijke geld leening, waartegen door Ged. Staten bezwaar is gemaakt, waarna aan B. en W. wordt overgelaten om in betrek king tot de geidleening van f 57000 het schrpven te wijzigen in overeenstemming met het aangenomen voorstel van de heeren Kraakman en de Lange. Overigens wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Ligger der wegen. 10. Ingevolge art. 5 van het reglement op de wogen in Noordholland moet eene raadscommissie worden be noemd, ten einde een ieder, die een bezwaarschrift heeft ingediend tegen het opgemaakte ontwerp van den ligger der wegen of die tegen de bedoelde bezwaren in verzet is gekomen, in de gelegenheid te stellen zijne beweringen mondeling of door een gemachtigde toe te lichten of te verdedigen. Tijd en plaats van do zitting der commissie is door den voorzitter van den Raad bereids vastgesteld op Maan dag 20 Januari a.s. des avonds ten 8 uur ten Raadhnize. Als leden der commissie werden benoemd de heeren Kraakman Bosman en Stoel, de eerste als yoorzitter. ROIOVBAA6. De heer Uitenbosch brengt in herinnering, dat volgens de gewijzigde wet op het Liger Ouderwijs, na 1 Jan. 1902 aan de gehuwde onderwijzers boven 28 jaar een tegemoetkoming voor woninghnnr moet worden uit betaald. Nu de raad nog niet het bedrag daarvoor heeft vastgesteld, zon bij gaarne vernemen, hoe bij de eerst volgende uitbetaling van onderwijzers-salarissen zal worden gehandeld. De Yoorzitter ban hierop antwoorden, dat de voor stellen omtrent de wijziging der onderwijsverordeningen by B. en W. in bewerking zijn en dat die waarschijnlijk in de volgende zitting aan de orde komen. De uitbetaling zal op den ouden voet geschieden. De te nemen besluiten znllen echter gerekend wo deu in te gaan met 1 Jaunari, eo bij afzouderljjk mandaat zal dan later den onder- wi zers worden uitbetaald wat hun volgens de verorde ning nog toekomt. In de tweede plaats merkt de heer Uitenbosch op, dat de gemeente bij de laatste aanbestedingen weer eenige voordeelen heeft gehad, doordat de aannemings sommen vrijwat onder de raming ble en. Hij weet echter, dat de verordeningen door de aauemers niet altijd worden nageleefd, en dat er minder loon wordt uitbetaald, dan is voorgeschreven. Hij vraagt of B. en W. niet kracht dadiger te.^en die aannemers kunnen optreden. De Voorzitter zegt, dat da architect de werklieden gewoonlijk vraagt, of ze het bepaalde loon hebben out- vangee, en klachten zijn niet vernomen. Hij weet er geen anderen weg op. De heer Uitenbosch erkent, dat het een moeielijke kwestie is, daarom hoopt hij, dat B. on W. de vakver eeniging n ter wille zullen zijn, wanneer deze de zaak onderzoeken. De heer de Groot gaat geheel met den heer Uiten bosch mee en geeft in ovei weging om een opzichter bij de uitbetaling tegenwoordig te doen zijn, dat doet ook het rijk. Den heer Uitenbosch is bekend, dat men zelfs de arbeiders een blanco staat laat toekenen en later het uit betaalde loon invult. De heer Boelmana ter Spill zou dergelijke patroons willen uitsluiten bij de aanbestedingen. De heer van den Bosch vraagt, of de werkman verplicht is, die lijst te teekenen. Ook hem zijn wel eens kluchten ter oora gekomen, en bij meent, dat het zeer zeker op den weg ligt voor B. eu W. om na te gaan of krachtig optreden hier gewenscht is. De Voorzitter beantwoordt de vraag van den heer van den Bosch bevestigend en zegt een streng onderzoek toe. De heer Kraakman brengt B. en W. een wiord van dank, omdat ze al reeds gevolg hebben gegeven aan zjjn verzoek om den weg bjj de gasfabriek eu de Texol- scüe brag te bebarden en vraagt naar den afloop van de kwestie van de Tuinstraat. De Voorzitter deelt mede, dat de zaak in der minne is geschikt, de eigenaars hebben zich bereid ver klaard te betalen, wat er betaald moest worden en de gemeeule heeft niet de minste schade. Weldra zal de straat kunnen worden overgenomen. De heer Kraakman betuigt zijn dank voor deze mededeeling, waarna de vergadering te ongeveer üalt elf wordt gesloten. Zitting van 17 Januari 1902. E. de G. Jz., W. v. d. S. Gz., W. K. Lz. en J. G. Dz., Egmond aaD Zee, loopen over verboden grond, de le en 3e ieder f 2 boete of 1 dag hecht., de 2e f 2 boete of 2 dagen hecht., de 4e f 1 boete of 1 dag hecht. A. G. Pz., Egmond aan Zee, strooperij, f 1 boete of 2 dagen hecht. H. B. H., A. 8., C. le B. en G. M. v. V., Alkmaar, J. S. en A. G., Zijpe, en J. B. Lz., Egtrord aan Zee, dronkenschap, de le en 6e ieder f 3 boete of 3 dagen hecht., de 2e f2 boete of 2 dagen hecht.., de 3e, 4e, 5e en 7e ieder f 1 boete of 1 dag becht. K. S., J. J. D., A. M. C„ A W. v. Z., W. B. en A. H., Alkmaar, W. de L., Sint Pancras, J. Z. Ez., Egmond aan Zee, N. P., Heiloo, J. H., Bergen, en K. L., Oudorp, overtreding politie-veroi'dening, de le, 5e, 6e, 7e en 9e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 1 dag hecht., de 3e, 4e, 8e, 10e en 11e ieder f i boete of 1 dag hecht. K. S. Jz., E. Z. KS., J. V. G„ P. G. Pz., G Z. Phz., E. S. Az., K. S. Jz. en H. V. Gz., Egmond aan Zee, J, W. Sz., Wijk aan Zee, en K. M., Uitgeest, jachtwet overtreding, de le f 5 boete of 3 dagen hecht., de 2e 6e en 9e ieder f 3 boete of 2 dagen hecht., de 7e en 8e ieder f 3 boete of 3 dagen hecht., de 10e 2 maal f 2 boete of 2 maal 1 dag hecht. W. Z. Tz„ D. G. Pz., T. S. Jz., O. S. Jz. en A. B. Kz., Egmond aan Zee, n T. R., Schoor], konijnendelven, de le f 2 boete of 2 dagen hecht., de 2e 2 maal f 1.50 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 3e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 4e f3 n f 1 50 boeten of 2 maal 1 dag hecht., de 5e 2 maal f 2 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 6e f 3 boete of 2 dagen becht. te AI.KBIAAK, in het »Cnfé Neuf" aan de Honltil, op Zaterdag 3d Januari 1903, namiddags ten 1. ure precies, van het WKILAM», aan den Noorddijlr in de Schermeer, gemeente Oterleek, behoorende to' de kavels 8 en 9 in polder A, te zomen 20 hectaren, 58 aren, 70 centiaren, om te beweiden, voor bet, tijdvak verloopendetnsschen 25 Jannari 1902 tot 25 December 1902. Behoorende aan Mejuffrouw de Wed. O. BRAK. Inlichtingen te bekomen ten kaDtore van den Notaris P. A. DE GELDER te Stompetoren. Advocaat Lid van den Gemeenteraad van Amsterdam en van de Provinciale Staten van Noordholiand Kantoor A. Spiegelstraat 33 en Advocaat en Procnreur Kantoor Keizersgracht 456 deelen hieibij mede dat zij hebben opgerich t een (Gemeente- en Waterscbaprecht, Verordeningen, Hinder-, Veiligheids-, Arbeids-, Ongevallen-, Militie-, Pensioen-, Woning-, Gezondheidswetten bdz. enz.) Het bnreau is gevestigd aan hunno voormelde kantoren te Amsterdam. BANKETBAKKER KOK, Verdronkenoord alsmede eene partij bij K. Sz. DUIP St. Pancras. Dagelijks verkrijgbaar versche Zaterdag 's avonds DER des avonds 9| uur. Ue FASCï-KAIB ten voordeele der armen, wordt bcleeld aanbe volen In de bekende weldadigheid van het geachte publiek. Afnemers of subagentcn gezocht voor 1ste k ln-sa goed geintroduceerde CK.ICK.MT- en TKAAI8- <59KDMIlMfï. Br. fr. No. 5065 aan Intern. Annonce- Bureau Keizersgracht 576 Amsterdam,

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6