lümtongereciit te Alkmaar. Cw-evonden Voorwerpen. 1 en de plantsoenen, heeft zich bij adres dd. 20 Februari ll. tot den raad gewend met de mededeeling, dat het hem op zijn hoogen leeftijd van 77 jaren moeilijk begint te vallen de aan zijne betrekking verbonden werkzaam» heden naar behooren te vei richten, weshalve hij verzoekt uit die bitrekking eervol te worden ontslagen onder toe kenning van een pensioen. Op dit adres dienende van bericht en raad, deeler B. en W. mede dat dit verzoek naar hunne meening be hoort te worden ingewilligd. Echte- vraagt de heer Van Kleef een pensioen tot het bedrag zijner tegenwoordige jaarwedde, zijnde f 800, en daarmede zonden zij zieh niet kunnen vereenigen, omdat zij daarvoor geeno termen aanwezig achten. De adressant zal weldra 35 jaren de gemeente hebben gediend wordt aan hem een pensioen toegekend, evenals het Rijk aan zijne ambtenaren ver zekert, van 1/eo der jaarwedde over het laatstverloopen jaar genoten, vermecigvnldigd met het aantal jaren in gemeentedienst doorgebracht, eere regeling welke hnn alleszins billijk voorkomt, dan zal Van Kleef in het genot komen van een pensioen van (800 60) X 35 f 466.66, stel in ronde cijfers f 468, zijnde f 39 per maand. B. en W. adviseeren het pensioen aldus vast te stellen en te besluiten: aan den heer Ads. van Kleef met ingang van 1 Oc tober 1902 of zooveel vroeger als zijn opvolger zal kunnen in functie treden, het gevraagde ontslag te veriaenen De heer Cohen Stuart maakt de opmerking, dat al eenige malen is ter sprake gekomen het veOeenen van wachtgeld aan gemeente beambten en ambtenaren, en dat in verband met een pensioenregeling die hij hoopt, dat niet te lang zal uitblyven is gewaarschuwd niet al te gul te zijn met de toekenning van die wachtgelden, om moeilijkheden te voorkomen. Nu spreekt men in dit voorstel zelfs van peusioon waarom hij vraagt of het niet beter is den term wachtgeld'' te beho iden. De Voorzitter zegtdat het woord pensioen toevallig nit de pen is gevloeid, waarom B, en W. gaarne het voorstel Oohen Stuart overnemen. De heer Glindermau zou nog liever vtoelage" lezen, wachtgeld geett men als de betrekking wordt opgeheven en dat is hier niet het geval. Verder vraagt hijof vau Klaef zelf verzocht om outslag tegen 1 Oct of zooveel vroeger, als de opvolger iu functie kan treden? Uit de voorlezing van het verzoek blijkt dat niet, waarom de heer Glinderman meent, dat die bepaling niet billijk is, van Kleef zou dan elk oogenblik ontslagen kunnen worden. De heer Boel mans ter Spill antwoordt hierop dat van Kleef zijn ontslag heeft gevraagd tegen 1 Oct., omdat hij dan een jaar lang f 800 heeft; hij meende, dat dat noodig was om daarnaar zijn pensioen te zien bere kend. B. en W. hebben hem echter gerustgesteld dat dit niet noodig is waarom van Kleef met de bepaling genoegen beeft genomen. De heer Glinderman beeft na geen bezwaar meer. De heer Kraakman meentdat van Kleef met veel ijver en toewijding zijne diensten aan de gemeente heeft bewezen behalve de diensten aan zijn betrekking verbonden waren dat ook andere. Door zijn optreden tegenover do kwajongons werd de beschadiging van den Hout heel wat minder. Van Kleef had er den schrik in. Waardeerende dezo goede diensten zou hij hem gaarne als onbezoldigd rijksveldwachter nog behouden daar hij beter dan een ander in staat is een proces-verbaal op te maken hij kant de jongens. Aan het continueereu van die betrekking zou hij daar van Kleef gehuwd is en zijn vronw sukkelt, een verkooging der toelage willeo verbinden van f 52 per jaar zoolang zijn vrouw leeft en na dien het bedrag f 52 lager willen brengen dan het thans wordt voorgesteld. Ook bij de muzieknitvoe ringen zon bij van Kleef als boschwachter nog dienst willen laten doen. De Voorzitter vraagt den heer Kraakman of deze van Kleef dan toch in de bijbetrekking zou willen hand haven als zijn vrouw overleden is en hi"' us in het ge not komt van f 104 minder, lerwijl hei. hem verbaast, dat de heer Kraakman dan in de middagzitting ook niet is opgekomen voor den werkman die verhooging van zijn wachtgeld vroeg. De heer Glinderman meent, dat het hier iets anders is, het geldt een man die heel wat diensten heeft gepresteerd waarmede de heer de Wit geheel instemt. Zoolang als het mogelijk is om dienst te doen zooals de heer Kraakman bedoelt, zou hij hem f 52 meer wil len geven. Do heer Oohen Stuart., hulde brengende aan van Kleef voor de wijze, waarop hij zyn betrekking beeft waargenomen, ziet er bezwaar in op zoo'n hoogen leeftijd KHMNKBME9AMSVSBB maal oesters vandaag. Ik had de dames om drie uur aan het station willen ontmoeten, maar ksvam te laat, de trein was al in beweging. Lindner nog hals over kop er in, Finkeudorp achter op oen buffer gesprongen, schrijlings er op zittende, meegereden de dames in den trein van angst over hem bijna uit den coupé gevallen ik wijselyk achtor- gebleven, geen zin om mij te echacffeeieu, heb allen lateu trekken Weer naar het casino prettig gefuifd Dit alles wordt met dikke toug en onder luid gelach uit gebracht, terwijl hjj onophoudelijk in zija kopje roert. Eindelijk nnar huis gereden, deu hal ven wog geloopen, omdat de bruin wat kreupel hmis't gepermitteerd om te rooken, dames »Ik heb wat hoofdpijn, mijo jongen,'' antwoordt Madame szou 't niet beter zijn als ge beneden giugt rookon Ik breng ja de kolfie dan ook daar.'' Zij zegt dit bedaard en vriendelijk, maar aan het harde rammelen van haar brei naalden kan men hare ontroering bespeuren. »Wel neen, moeder'je go denkt zeker dat ik wat aangeschoten beu, is niet, herneemt hij lachende. »Dat rocken kan ik ook wel laten, dat kan mij niet schelen, maar Ik blijf nu hier, ik wil wat van Hohenburg hooron en van de Waterhoeve en van Maurits O fooi, als ge Finkendorp daar op dien buffer hadt zien zitt6n 't was kolossaal, zomls de wagon met hem voort reed de inspecteur hief de oogen en handen ten hemel en bedreigde hem met alle aardsche en hemelsehe straffen en de kerel zat daar zoo innig tevreden op zijn ijzeren ros, een sigaar in den mond. en grijnsde de omstanders aan. Zoo iets kan alleen een Finkendorp 1" Wordt vervolgd. nog meer dienst van den man te vorderen. De toelage te verhoogen zoolang zijn vrouw leeft, komt hem ook niet gewenscht voor. Van Kleef is in het bezit van een eigen huisje, ook dat mag men wel in aanmerking nemen. Nog wyst hij op de moeidijke positie, waarin van Kleef door don nog van hem te vorderen dienst zou komen tegenover ziin opvolger. De Voorzitter merkt den heer Kraakman ook op, dat de positie van van Kleef nog wel zoo is, dat hij een rustigen ouden dag tegemoet gaat. De heer Kraakman hel voorstel van B. en W. geenszins onbillijk achtende, wijst er nog met nadruk op, dat hij de verhooging zou willen toestaan in verband met den nog te vorderen dienst als onbezoldigd rijksveld wachter en neemt het denkbeeld van den heer d e W i t over om Ie bepalen, dat hij f 52 meer zal genieten, zoo lang hij die betrekking kan waarnemen. De heer Uitenbosch zegt in geen geval daarin mee te gaan. Men zon onbillijk zijn tevenover andere ambtenaren of werklieden, die zelfs niet meer dan f 3.50 per week hebben. Het voorstel van de lieeren Kraakman, de Wit en Glinderman wordt daarna in stemming gebracht. De stemmen staken Zeven voor zeven tegen. Voor de heeren de Wit, de Lange, Kraakman, Vonk, Janssen, Kool en Glinderman. Op voorstel van den Voorzitter wordt de geheele voor dracht thans aangehouden tot de volgende vergadering. Verhuring van den kelder In het Accljnsgcbouw. 11. De heer G. H. Kosters hi eft zich bij adres d.d. 12 Februaii 1.1. tot B. en W. gewend met het verzoek om den kelder in het Aecynsgebouw te mogen huren voor den prijs van f 25,per jaarten einde dien kelder eventueel te bezigen als bergplaats van rommeling ten behoeve van de Alkmaarsche veebooten. Het komt B. en W. voor, dat dit verzoek voor inwil liging vatbaar is weshalve zij den Raad voorstellen te besluiten aan G. H. Kösters, voor den tijd van een jaar, onderhands te verhuren den kelder in het Accijnsgebouw, voor een huurprijs vau f 25,— per jaar, onder de ge noemde voorwaarden. Goedgekeurd. Overschrijden der gemeente-begrootlng dienst 1903. 12. Dienende van bericht en raad op het verzoek der stads werklieden G. Bruijns en J. Klugt, om hun week loon te willen verhoogen berichten B. en W., dat de in genoemd adres gedane opgaven omtrent diensttyd en belooning juist zijn. Wel is waar behoort hun werk gedurente de marktdagen niet tot het vermoeiendste, doch zij mogen het marktterrein niet verlaten omdat hun hulp elk oogenblik kan noodig zijn. Buiten de marktdagen worden de adressanten voor verschillende bezigheden gebruikt. Van Zondag op Maandag en van Vrijdag op Zaterdag wordt nachtdienst van hen gevorderd. Bij gelegenheid der drukste veemarkten komtn ze niet zelden reeds des avonds ten 11 nnr in dienst. De adressanten behooren tot de slechtst betaalde werk lieden met do meeste diensturen. Daarom zouden zij dan ook gaarne hun loon metfl, per week willen verhoogen en noodigen zij den Raad uit hun daartoe in de gelegenheid te stellen door hen te machtigen den post onder volgn. 84 der gemeente begrooting voor 1902 Kosten van de Waag" met f 104, te overschrijden. Alsvoren. De Voorzitter merkt hierbij op, dat spoedig een voorstel tot nadere regeling der looneu van de gemeente werklieden zal worden iugadiend. Eerste suppletolre hegrooting dienst 9991. 13. Goedgekeurd en vastgesteld op een bedrag van f 101.518 08Va. Rondvraag. De heer Uitenbosch vestigt de aandacht van B. en W. op de ondoelmatige omheining van de water plaatsen bij de brug aan de Mient. De Voorzitter zegt dat in de eerstvolgende ver gadering van B. en W. van deze opmerking nota zal worden genomen. De openbare zitting werd daarop te ongeveer elf uur gesloten, waarna de raad in geheime zitting overging ter vaststelling van het 3e suppletoir kohier Hoofd. Omslag dienst 1901 en de behandeling van belas ting-reclames. Zitting van 7 Maart 1902. J. B. Zuid- en Noordschermer, J. D. E., A. de G., Alkmaar, oveitieding leerplichtwet, de le en 2a ieder f 1 boete of 1 dag hecht., do 3e f 0.50 boe'e of 1 dag hecht. N. D., Alkmaar S. K., Akersloot, P. de W., Heiloo, C. L Rotterdam, W. B., K. W., Hoorn, dronkenschap, de le f 2 boete of 2 dagen hecht., da 2e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e f 2 boete of 1 dag hecht., de 4e f 1 boete of 2 dagen hecht., de 5e f 6 boete of 3 dag6ü hecht, en do 6e f 5 boete of 3 dageu hecht. C. S. Jz., E. de G. Jz., J. G. Lz., Egmoud aan Zee, konjjaendelven, de le f3 boete of 3 dagen hecht., de 2a en 3e ieder 2 maal 1 2 boete of 2 maal 2 dagen hecht. B. B., Cdstricum, A. G. Jz., W, de G. Jz., E. S. Kz., W. Z, Tz., Egmoni aan Zee, strooperij, de le en 5e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., do 2e f 1 boete of 2 dagen hecht., de 3e en 4e ieder f 0.50 boete ot 1 dag hecht. P. D. Az., W. de G. Jz., W. Z. Tz., M. P. Jz„ P. Z.Cz., Egmond aan Zee, overtreding jachtwet, de le f 2 boete of 1 dag hecht., de 2e f 1 boete of l dag hecht., de 3e 1 2 boete of 2 dagen hecht., de 4e en 5e ieder f 3 boete of 3 dagen hecht., S. P., zonder bekende woonplaats, K. S., B. H., Alkmaar, overtreding poiitie-veiordening ieder f 1 boete of 1 dag hfchtenis. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen Jes morgens tusschen 9 en 12 uur Eeu witte kinderzakeen zilveren penning van een Kegelclnb, eonigo metalen portretstandaarda een mesje, een giaafsehop. Alkmaar De Commissaris van Politie, 7 Maart 1902. S. M. S. MODDERMAN Jr. Noordscharwoude. Ondertrouwd. 28 Febr. Simon Groot, te Bergen, en Dienwertje Ootjers, te Noordseharwoude. Getrouwd. 6 Febr. H. C. Stoutjesdijk en H. O. J. van Los. Geboren. 2 Febr. Jan, z. van Oornelis Langedjjk en Geertje Goudsblom. 3 Dirk, z. van Jan Dirkmaat en Grietje Govers. 21 Anna, d. van Jan Duin Jz. en Aaltje Klingeler. 26 Neeltje, d. van Oornelis de Gens Dz. en Jantje van Wijland. 27 Hendrikus Johannes, z. van Johannes Hendrikns Witsmeer en Stijutje Henke. Ov erleden. 16 Febr. Oornelis Kroon, ec'ntgen. van Christina Maria Elisabeth Westerman, eerder wednr. van Haartje Blom, nog eerder vau Neeltje de Ree. Oudkarspel. Geboren. 3 Febr. Johannes Blasius, z. van J. Beers en Ursula Bos. 4 Jannetje, d. van Arie Seheltns en Gnurtje Hniberts. 5 Teela Maria, d. van Nieolaas Schipper en Trijn tje Smit. 21 Cornells, z. van Jan Kos en Dienwertje Bakker. Overleden. 12 Eefje Roos, eehtgen. van Reindert de Vries, 33 j. 13 Trijntje Borst, eehtgen. van Pieter Gelder, 60 j. 24 Cornells, z. van Jan Kos en D. Bakker, 4 dagen. 25 Levenloos aangegeven kind van het mann. gesl. van P. Henke en Johanna de Boer. 27 Jantje Volkers, wed. van D. Jonker, 88 j. O b d a Geboren. 6 Febr. Alida, d van Pieter van Diepen en Jansje Boots. 7 Margaretha, d. van Pieter de Boer en Grietje Molenaar. 26 Jacob, z. van Jacob Visser en KlaasjRenooij. Hensbroek. 1—28 Febr. Geboren. Johan, z. van Cornells Mus en Aafje Pauw. Adriana, d. van Cornells Breed en Neeltje Komen. Overleden. Levenloos aangegeven kind van Jan de Boer en Antje Ur8em. Oude Nledorp. Ondertrouwd 7 en getrouwd 23 Febr. Oornelis Dekker en Aagtje Bak. Geboren. 5 Febr. Aaltje, d. van Jan Vriend en Marijtje van Velzen. Overleden. 16 Febr. Trijntje Langerois, eehtgen. van Simon Veen, 70 jaar. üchermerliorn. Getrouwd: 9 Febr, Jan do Jong eu Krijntje de Boorder. 16 Cornells Dubbeld en Trijntje Nat. Geboren: 9 Febr. Jannetje, d. van Klaas Kalis en Jannetje Plan- teidt. Overleden: 8 Febr. Maartje Bengeling, wed. van Gornelis slot 71 j. 21 Geertje de Bakker, wed. van Cornell's Beets. 77 j. Zuldscharwoude. Ondertrouwd 14 en Getrouwd 27 Febr. K. Kansen en A. Verhens. Geboren: 17 Febr. Cornells, z, van C. Grootjes en E. Zut. Overleden: 2 Febr. Anthonia Broks, oud 27 j. 3 Antje Langedijk, ond 60 j. 18 Antje Zentveld, oud 39 j. Haringkarspel. Gndertrouwd. 28 Febr. Willem Snip en Cornelia Wit. Geboren. 4 Febr. Oatharina Jannetje, d. van Pieter Swager en Antje Dekker. Antje Aaltje, d. van Abraham Klomp en Geertje Tiel. 8 Maartje, d. van Dirk Dekker en Trijntje Ursem. 9 Oornelis, z. van Pieter Spoor en [Maartje jRaap. Johannes, z. van Gerrit Entes en Hilletje Vlaar. Overleden. 7 Febr. Elisabeth Tekela, d. van Wilhelmus Karei de Jong en Grietje Pror.k, 10 m. 'Silcuwe Niedorp. Geboren. 12 Febr.Maria, d. van Oornelis Beerepoot en Antje Veldman. 26 Helena, d. van Oornelis Takken en Ida Kruyer Overleden. 2 Febr. Trijntje Biersteker, eehtgen. van Gerrit Blom, 57 joverl. te Amsterdam. 21 Levenloos aangegeven z. van C. van Verwerden en M. Bruin. Roon's geïllustreerd Magazijn. Verschenen is n°. 33 van dit populaire letterkundig tijdschriftdat goede lectuur brengt onder veler bereik. De lijvige aflevering kost niet meer dan 35 cents. De inhoud luidt als volgt Nationale kleederdrachten, Marken, door R. W. P. de Vries Jr.; Naderlandseha moderne kunst in tapijten toegepast door de Amersfoortsche tapijtfabriek, door G.; Gekroonde Hoofden, het Hof van Portugal, door Louise Straten as; Amsterdamsche schetsen, door Adriaan Ilsen; Van een zwerftocht in Belgiëdoor D. Konwenaar en R Dekker; Prinses Th-ndesinde, door D. J. de Kofif een verhaal nit het leven van koning RadboudMotor booten door v. E.; Merkwaardigheden nit het rijk dei- levende natuur, door Agrestis. Voor het tooneel(Verzen, monologendialogen en stukken)Het einde van een ideaal, drama in drie bedryven, door E. A. Butti; Boek en tijdschrift, door G. van Hulzen.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 10