Belangrijk Boelhuis Openbare Verkooping Openbare Verkooping Nederland. bevonden I/oor werpen. Kantongerecht te Alkmaar. 44 stuks puik best Hooruvee 1 PAARDEN, Landbouwwerktuigen Eenig HUISRAAD ALKMAAR liet uitmuntend WEILAND Veiling 17 April 1902, te Alkmaar. HOORUBKUBUL. miDuidsroiiiiL. AL.KMAA FL, te LIMMEN, gunstige resultaten van de gemeentelijke normaallessen reeds slaagden 3 leerlingen. De Voorzitter zegt dat dat aantalals hij goed is ingeliohtreeds vijf bedraagtwaarom de heer Kraakman meent, dat er nog meer reden is, om op den gunstigen uitslag van dit jaar te wijzen. Niemand meer het woord verlangende wordt de ver gadering te ongeveer elf uur gesloten. Bloemveldeu ln Kennemerland. Waar zoovelen zieh opmaken voor een tocht naar de streek tusschen Haarlem Lelden, mag het niet overbodig heeten, de aandacht te vestigen op wat Ken nemerland presteert op het gebied van bloembollen cultuur. De stoomtram Haarlem—Alkmaar doorsnijdt de streek in haar geheele lengte en brengt belangstellenden op gemakkelijke wijze direct te midden der bloemvelden Niet alleen te Schoten en te Kimmen strekken zich langs de lijn uitgestrekte akkers uit, met narcissen, hya cinthen en tulpen bezet, doch ook bij de verschillende halten treft men in de onmiddellijke nabijheid genoeg aan wat een uitstapje daarheen loonend kan maken. Een wandeling van de halte Sandpoort voert door de bosschen van Sparenberg en Bloemendaalhier en daar door bloemvelden afgewisseld, naar de velden van Overveen. Te Beverwijk is aan te bevelen een wandeling naar den Zeeweg en de daarvan afvoerende wegen door de tuinen van Wijk aan Duin. De Hoflanderweg naar Assnm- burg mag ook niet vergeten worden. Wie de omgeving van Heemskerk bezoekt, vindt mede ruimschoots van zijn gading. Uitstappende tegen over de oude schansen door den Heemskeikerweg, voert deze ons de tuinen in. Aan den eersten driesprong, die na enkele minuten zich voordoet, moet rechts afgehouden worden, om hier den binnenweg in te slaan. Aan het einde daarvan gaat men rechts naar Assumburg en langs den Hoflanderweg naar Beverwijk, links naar het dorp Heemskerk, vanwaar men de tramlijn weer kan opzoeken. Overal vindt men hier rijkdom van kleuren. In Hennemerland zijn Zondag, 20 April, de hya cinthen en narcissen op het schoonst. Vele tulpen zullen eerst een week later in vollen dos prijken, zoo althans het weer niet te veel tegenslaat en de kweekers niet te vlug snijden. Graft. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is benoemd de heer D. Vijzelaar te Midwoud. RijP' Den 16 is de lijnbaan »de Poel" weder in gebruik genomenthans voor particuliere rekening. In het begin van dit jaar was de exploitatie door de Maat schappij ter bevordering van Nijverheid alhier, gestaakt. Hoole Schenkingen. Uit Haaksbergen wordt aan de »N. R, Ct." gemeld: By uiterste wilsbeschikking heeft de heer W. H. Jor- daan, dezer dagen overleden, het zoogenaamde Nieuwkerken met alle huizen, landerijen en bosschen vermaakt aan de Ned. Herv. kerk alhier. Verder heeft hij een stichting in het leven geroepen, onder den naam Scholtenhagen, waarvan de bedoeling is het maken eener gelegenheid tot uitspanning voor de in gezetenen dezer gemeente en verder het ondersteunen van behoeftige oude werklieden der firma Jordaan, waartoe de overledene vroeger behoorde. Aan deze stichting vermaakte hij zijn buitengoed Schol tenhagen met alle daaronder behoorende boerenplaatsen en bosschen Als bestuurde.'s dezer stichting treden op de heeren D. B. H. Jordaan en J. H. Wisselink, leden van genoemde firma, terwijl een derde bestuurslid aan gewezen moet worden door den gemeenteraad. Te Maastricht is den 15 door de matéchaussée formeel slag geleverd tegen een bende beschonken woest- aards, die in een drankinrichting alles kort en klein ge slagen hadden en zich aan allerlei baldadigheden schuldig maakten. Twee maréchaussées waren niet bij machte den belhamels te keer te gaan, en eerst toen er versterking kwam mocht men er in slagen een achttal in arrest te nemen. De zaak is in onderzoek. Gevaarlijke Schutters. In den nacht van den 16 werd Schiedam in opschud ding gebracht, doordat vier beschonken personen, gekleed in de uniform van luitenant bij de schutterij, met getrok ken sabels door de stad zwierden en ten slotte bij de familie R., met die sabels al de ruiten van het beneden huis verbrijzelden. De politie nam de rustbewaarders" in arrest. Brand. Den 16 's nachts zijn te Enschede 10 woningen toebehoorende aan de Wed. Platvoet, totaal uitgebrand; slechts 2 bewoners waren niet verzekerd. Tegelijkertijd verbrandden drie woningen op den hoogon Bodhofhier was alles verzekerd. De oorzaak is onbekend. Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE. 1. Weiland NieuwpoortslaaD, groot 98 cent. Str. de heer S. Bregman, f 2125. 2. id. id, groot 1.11.43 cent. Str. dezelfde, 2605.— Afslag Donderdag 24 April e.k., des avonds 6 uur, in »de Raaf", te Alkmaar. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een horlogeketting, een slente), een opzet van eeD een paardentuig, een zilveren armband, een roodbont zakje, een witte kinderzak, een koperen tabaksdoos, een zwart lakeneche broek, een bewijs van lidmaatschap van een levensvei zekering. Alkmaar, De Commissaris vin Politie, IS April 1902.S. M. S. MODDERMAN Jr. Verjaring van vorderingen ten laste der gemeente. Degenen, die over 19ttl nog vorderingen be zitten ren laste der gemeente ALKMAAR, worden uit- genoodigd hunne rekeningen ten spoedigste in te zenden ter gemeente-secretarie. Vorderingen, Inge diend na 30 Juni a.s., v.ijra verjaard en mits dien nietig. UITSLA.G der keuringen van Bekhengsten in 1902, ter toekenning van onderhoudsbedragen en subsidiën uit de Rijks-en Provinciale bijdragen. Het bestuur der Afd. N oordholland van de Vereeniging „Het Ntederlandsch Paarden-Stamhock" maakt bekenddat aan de Ns. 1 en 13 onderhoudsbijdragen ad 400,— zijn toegekend de Ns. 2, 3, 8, 9 14 en 15 verwierven subsidiën ad f 250,—; No. 1 verwierf bovendien een premie van f 400,—. Naam en No. N. P. S. Naam en woonplaats van den eigenaar. Standplaats bij Adolf No. 627 Billsteiu No. 488 Franc No. 705 Sultan No. 625 Jonbort No. 704 Felix Faure No. 338 Adalbert, No. 469 Frits No. 527 Haiduk No. 467 Kathard II No. 628 Nelson No. 706 Prins Bismarck No. 528 Weltman No. 577 Jonker No. 629 Victor No. 630 Coriander No. 536 Hunnibald No. 423 Goudmijn No. 631 Tancred No. 56 Excelsior No. 313 Runibald II No. 709 Iwan II No. 710 Mars No. 707 Matador No. 708. Vereeniging »Hollands Noorderkwartier, Alkmaar." Dezelfde. N. D. KaanAnna Paulowna. Dezelfde. H. Waiboer Az., Winkel. K. A. Kaan Anna Paulowna. Vereeniging «Hollands Noorderkwartier", Alkmaar. Vereeniging «IJpolders". Vereeniging «Hollands Noorderkwartier", Alkmaar. Vereeniging «Hippos", Pnrmerend. A. A. v. d. Berg Haarlem. J. D. G. v. Gulpen Spaarndammerpolder. Z U 1 D E R U K L. Vereeniging «Haarlemmermeer". H. F. Bultman Hz., Haarlemmermeer. Vereeniging «Nieuw-Vennep". Vereeniging «Haarlemmermeer", Oostzijde. D. Knibbo Haarlemmermeer. H. F. Bultman Hz., Haarlommermeer. B. Biesheuvel Haarlemmermeer. A. A. v. d. BergHaarlem. A. Colrjn Jr., Middenpolder A. A. v. d. Berg Haarlem. AmBtolveon. Dezelfde, A. Coliju Jr., Middenpolder Amstelveen. Merriëngedekt door bovenstaande aanbevolen of aodere in het aan de premiekeuringen deelnemen. Merriën, gedekt door hengsten, enkel zijn van mededinging uitgesloten. Hen lette hierop vooral Zitting van 18 April 1902. A. W., Bergen, H. S., Castricum, J. K., Heerhugo- waard, M. V. Wz. en L. K. Az., Egmond aan Zee, T. K., Uitgeest, en K. V., Alkmaar, dronkenschap, de le 3 maal f 4 boete of 3 maal 2 dagen hecht., de 2e en 3e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e f 1.50 boete of 2 dagen hecht., de 5e f 2.50 boete of 2 dagen hecht., de 6e f 2 boete of 2 dagen hecht., de 7e f 1.50 boete of 1 dag hecht. G. K. Az., P. D. Az, en A. Z. Sz., Egmond aan Zee, overtreding provinciale verordening, de lo f 3 boete of dagen hecht., de 2e f 1.50 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 1 boete of 1 dag hecht. T. S. Jz., L, K. Az. en T. G. Cz., Egmond aan Zee, konijoendelven, do le f 1 boete of 2 dagen hecht., de 2e 2 maal f 1.50 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 3e f 2 boete of 2 dagen hecht. L. v. d. B., Borgen, K. S. Wz, en L K. Az., Egmond aan Zee loopen over verboden grond, de le en 2e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 3e f 1.50 boete of 3 dagen hecht. H. H., G. V., J. L., G. E. W. en S. F. K,, Alkmaar, K., Egmond aan Zee, en J. B., Westgraftdijk, over treding politieverordening, de le, 4e en 5e ieder f 0.50 of 1 dag hecht., dc 2e, 6e en 7e ieder f I boete of 1 dag hecht., de 3e 2 maal f 0.50 boete of 2 maal 1 dag hecht. A. G. Jz., J. V. Tz., A. V. Tz., E. G. Hz., H. B. Jd., L. G. Hz,, E. V. Gz., K. S. Jz., J. W. Jz., H. S. Gz., K. G. Jz. en K. V. Tz., Egmond aan Zee, strooperij, de le f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 2e f 1.50 boete of 2 dagen heebt., de Be en 4e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 5e 11e en 12c ieder f 1 boete of l dag hecht. G. Grin, Wieringerwaard. Jr. BoonBenningbroek. Den eigenaar. Te Wieringen. H. v. d. Sluis, St. M.vlotbrng. P. Tiessen, Waardpolder. J. GoversZijpe. K. de Vries Jr., IJpolder. W. Scbermerhorn, Heiloo. S. A. Hupkes Pnrmerend. P. KieftLimmen. Den eigenaar. Hoeve Goud uit Schuim, Haarle m mermeer. Hoeve Goud uit Schuim, Haarlemmermeer. A. A. v. Wijck Lz., Hoofdvaart, Haarlemmerm. A. Knoop, Haarlemmermeer. Den eigenaar. Hoeve Goud uit Schuim Haarlem merm oer. Den eigenaar. J. Troost, IJ weg, Haarlemmermeer. Den eigenaar. J. Troost, IJweg, Haarlemmermeer. Den eigenaar. N. P. ingeschreven hengsten kunnen door de Rijkscommissiën goedgekeurd, te HOË6R1S, gem. Helder, ten sterf huize van den heer O. MATERS, aan de M i d d e n v 1 i e t, ten overstaan van den Notaris C. STAMMES, op Blos dag 22 April 1902, 's morgens 9 uur, vau bestaande in 22 Koeien, die gekalfd hebben of op kal ven staan 4 Geldekoeien, 6 Vaarzen, 9 Hokkelingen, 1 Vaarzonstier, 2 Hokkelingstieren; als 1 zwarte Venlmerrie, 1 bruine Venlmerrie, 1 bruin Ruinpaard, allen aftands, 1 driejarige brnine Merrie, 1 éénjarige Vosmerrie, 1 éénjarige Hengst, 1 Hit. Voorts: 2 Varkens, een party Kippen, Jachtwagen, Tilbury (weinig gebrnikt), beide met patentassen, Bak- wagen, 3 Boerenwagens, 4 Driewielskarren, Gierkar. waaronder: DorschmachineHooihark2 Wanmolens, Pioegen, Eggen, Hakselsnijder, Veevoederketel, Tobben, Kuipen, Emmers, Schotels, Vaten, Karn, Botermont, Bas cule, Zaadzeven. Sljjpsteeu, oude Boot, diverse Tuigen. era heigeen meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags vóór en op den verkoopdag. Verdere inlichtingen geeft genoemde Notaris STAMMES te Helder. Het gekochte Vee, hetwelk bestemd wordt voor do Scha-germarkt, kan een dag blijven staan. Gelegenheid tot stalling op de plaats. TE op Maandag 21 April 1902 bij o p b o d en Maan dag 28 April 1902 bij afslagen combina tiën, telkens des avonds 6 unr, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, in het koffiehuis van den heer N. Konijn, aan den Dijk, van de volgende perceelen te 1. Een nieuw gebouwd PAKHUIS, waarin KANTOOR, met ruime Zolders en ERF, gelegen aan het Luttik-Ondorp, nabij de markt, waarin sedert vele jaren de graanhandel en grossierderij in koloniale waren bene 'ens koffiebranderij, met succes werd uitge oefend door wijlen den heer T. G. vau den Bosch, en thans tijdelijk wordt voortgezet door diens weduwe, groot 2 A. 35 c.A. De kooper van dit perceel heeft het reoht den naam T. G. VAN DEN BOSCH te blijven voeren. 2. Een PAKHUIS, waarin gelijken handel benevens petroleum, naast het vorige perceel, groot 90 c.A. 3. Een PAKH1U8 waarin stalling voor Paarden en ERF, aan het Groot Nienwland, groot 3 aren 50 centiaren. Nagelaten door den hoer T. G. van den Bosch. 4. Een WlUHELHOi, aan het Luttik-Oudorpwaarin gedurende 50 jaren de handel in tapijten, matteD en kleeden wordt uitgeoefend, groot 1 are 10 centiaren. 5. Een PAKHUIS achter het vorige perceel, waarin den handel in brand stoffen, groot 47 centiaren. Eigendom van Mej. de Wëd. W. Veer. 6. Een HUI8 en ERF, aan de Overdiestraat, groot 54 centiaren. Bij de week verhuurd aan van Wieringen voor f 1.55. Eigendom van den heer C. P. J. Bleeker. Inmiddels uit de hand TE HOOP. Alles te aanvaarden bij de betaling der koopsom op deu 9 Juni 1902. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaiis aan de Breedstraat te Alkmaar. op Dinsdag 22 April 1902des avonds 5 uur, in de herberg van Mej. de Wed. A. GROOT, ten over staan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LAHTGE, genaamd «de negen morgen", te LIMMEN, kadaster sectie A, no. 482, groot 7.75.40 H.A. Te veilen in 8 perceelen op het terrein aangewezen. Eigendom van Mej. de Wed. W, BUREN en de Wed. J. KONIJN. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven door voornoemden Notaris, Kantoor Breedstraat, te Alkmaar. Druk Herms. Ooster Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 10