Ladelichten. mmimk Amerik. gillade is 11 e plaats beschikbaar. Verzuim niet GBASBOTEB. Nooit en Nergens W. WEBER, Het BOTERHUIS a 65 ets per 1/2 K.Gr. Firma J. C. Donnée. opgericht 1853, Boekhandel HERMs. COSTER ZOON, Alkmaar, No. 1 k f 3,75 No. 2 a f 2,50 IVTalezers Voor Ns. 1 en de nalezers is gelegenheid tot aansluiting. In het Leesgezelschap a f 2,5© per kwartaal, bevattende Hollandsche, Duitsche en een Engelsch Tijdschrift, No. 3 f 2,50 betersolider en goedkooper. Stoom-Wolspinnerij en Breierij, Nijensleek. Totaal onmogelijk indien men een in gebrnik stelt. Verkrijgbaar in bet Rijwielmagazijn van HOF, B 30. SCHOUTENSTRAAT A 20, DE LANGE DE M0RAAZ Tevens wordt om de 14 dagen een ROMaN verstrekt, zeer slecht te velde, en belooft een schralo oogst. Door de konde dezer maand heeft dit gewas zeer veel geleden. Veehandel ln Friesland. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was vrij wat kleiner dan in de vorige weken. Door de aanhoudende koude was de handel in melkvee aanmerkelijk stiller, met lagere prijzen vare koeien waren daarentegen fleu riger, met goeden omzet. Vette koeien waarvan de aanvoer ook vrij wat is afgenomen, waren goed gevraagd met steviger prijzen. Stieren voor de slachtbank, met grooten aanvoer betere handel door vraag naar het buitenland, waardoor de prijs aardig opliep. Vette kalveren waren ook meer gevraagd met hoogere prijzen. Nuchtere kalveren met meerdere vraag, beter gestemd en hoogere prijzen. De aanvoer van schapen en lammeren was groot. In melkschapen ging de handel vrij opgewekt met goeden omzet in lammeren daarentegen ging het niet bijzon der druk. De handel in vette varkens was goeden werden flinke prijzen besteed. Ook voor Londensche biggen, voor expprt, bestond goede vraag. Magere varkens gewild, kleine biggen flirk gevraagd met jstevige prijzen. De aanvoer was1000 melk- en kalfkoeien, 100 vette koeien, 120 stieren, 500 vette kalveren, 600 nuchtere kalveren, 8000 schapsn en lammeren, 150 vette varkens, 500 vette biggen, 200 magere varkens, en 800 kleine biggen. De pryzen zjjn Vette boeien, le kwaliteit, 29$—32 ct., 2e kwaliteit 2629) ct., 3e kwaliteit 20—24 ct., stieren 2629 ct., vette kalveren 26—29 ct., vette schapen 22$25$ ct., vette varkens 21$—24 ct,, Lon densche biggen 21$—22$ ct., per Kilo. Melk- en kalfkoeien: f 125—225, nuchtere kalveren f7.50f 11, weideschapen f 18—f21, melkschapen f 16 f 20, lammeren 6f9.50, magere varkens f38—f56, en kleine biggen f 1,20—f 1,50 per week. (N. v. d. D.) Het hoofdbestuur der „Frlcsche maatschappij van Landbouw" heeft aan do Koningin een adres ingediend, waarin verzocht wordt te willen bevorderen, dat het vleesch, hetwelk naar het buitenland wordt ver zonden, vooraf van Rijkswege worde gekeurd. Hcerhngowaard. De publieke verpachting van het vischwater in den polder bracht voor 1092 f 218.50 op over 1901 f 111.25. Koedijk. Den 24 werd alhier in tegenwoordigheid van Burgemeester en wethouders eene brandspuit,beproefd van nieuwe constructie uit de van ouds bekende fabriek van de firma Gebrs Kronenburg te Culemborg, hofleveran ciers van wijlen Z. K. H. Prins Prederik der Nederlanden. Deze brandspuit, die uitmuntte door nette, doelmatige en soliede samenstelling, heeft, zoowel met één, als met twee stralen werkende, in alle opzichten uitmuntend voldaan. fflnseum van Kunstnijverheid Haarlem. In de rotonde van het Museum van KunBtnijverhied to Haarlem, is thans eene verzameling stoffen, weefsels en borduurwerken uit de 18e en 19e eeuw tentoongesteld. Weldra zal in genoemd Museum eenelTentoonBtelling worden geopend van de vereenigingjvoor Kunstambachten »de Scalden" te Antwerpen. Deze Tentoonstelling zal zeer belangrijk worden en ons een overzicht geven van;den werkkring en de artistieke opvatting, die op het oogen blik in de Scheldestad heersohende is. Bevolking van Noord-Holland. Blijkens de opgave van het Centraal Bureau voor de statistiek in de »St.-Ct." telde de provincie Noord- Holland op 1 Januari 1902 485,594 mannelijke en 516,204 vrouwelijke inwoners, totaal 1.001.798. Amsterdam had 530,718 inwoners, id. 251,817 mannen en 278,901 vrouwen. De overige gemeenten met meer dan 10.000 inwoners warenAlkmaar 18,638, Haarlem 66.827, Haarlem mermeer 16.953, Helder 26.075, Hilversum 20.639, Hoorn 10.929, Velsen 11.748, Zaandam 22,022. Aan den Langedijk zijn door het koude weder de vroege aardappelen zeer achterlijk. De aardappelen veilingen, welke anders gewoonljjk in de eerste dagen van Juni beginnen, zullen dit jaar wel eanige dagen later gesteld worden. De vroege koolplanten hebben, tengevolge van het vochtige weder, geen nadeel ondervonden van de aard- vlooien, welke anders zooveel verwoestingen kunnen aan richten. Komen de warme dagen, dan zijn de planten wel reeds zóó ver, dat zij den strijd tegen deze insecten kunnen doorstaan. Besmettelijke ziekten en melk. In het Tijdschrift'' der Ned. Maatsch. tot bevor dering der Geneeskunst is opgenomen het door de hoeren H. W. O. E. Hofstede, M. W. Pijnappel en H. G. Ringe ling aan de Maatschappij uitgebracht verslag van een onderzoek naar de verbreiding van besmettelijke ziekten door zuivelfabrieken en melkhandel veroorzaakt. De commissie vindt aanleiding, aan de algemeene ver gadering voor te stellen, zich te wenden tot de Regeering met het verzoek maatregelen te treffen, dat de room en de afvalproducten in de zuivelfabrieken een bewerking ondergaan waarby met zekerheid alle ziekteverwekkende kiemen worden gedood dat het centrifugeslib worde verbrand, en dat door regeling van den melkhandel waarborgen worden verkregen tegen de verspreiding van besmette lijke ziekten door het melkgebruik. en ook thans is de post uitgebleven. Madame was den geheelen dag alleen en is blijkbaar erg geagiteerd. »Mis- schien is hij gewond, misschien Goede God, zeker is er het een of ander gebeurd zijn regiment was immers ook bjj Königgr&tz. 't Kan ook iets met Karei zijn, dat ze ons niet willen schrijven, kind," steunt en jammert zij. Eva wil haar troosten, maar de keel ia haar als toe geknepen en ze kan geen woord uitbrengen. Als Madame eindelijk vraagt, boe Hanne 't maakt en hoe zij haar heeft gevonden, antwoordt zij kortaf »Goed, tante. Ze zal gauw eens hier komen.'* 't Is haar onmogelijk, de oude vrouw met nieuwe zorgen aan boord te komen. Oudcarspcl. Bij de aanbesteding voor de le vering van verschillende houtsoorten ten behoeve van den polder Geestmer-Ambacht (Oosterdijk en Molen- geersen) waren ingekomen twee inschrijvingsbiljetten, nl. van de firma J. Eecen Gz. te Oudearspsl, en de Wolff en v. d. Maten te Beets. De inschrijvingssom van eerst genoemde firma bedroeg f 1537.92, terwijl die van laatst genoemde was f 1767. Aan de firma Eecen is, als zijnde de laagste inschrijver, de levering gegund. Bouwkunde. Schagen. Den 25 had in het lokaal »De Beurs" alhier de tentoonstelling van teskeningen plaats, ver vaardigd door de leerlingen van den teekencursus van de vereeniging tot bevordering der bouwkunst voor Schagen en omstreken. De lessen'werden dezen winter weer gegeven door de heeren F. Gielen (handteekenen) en J. Roggeveen Wz., (bouwkundig teekenen). De vol gende prijzen werden toegekend Handteekenen le leerjaar, H. J. Roggeveen, le prijs, O. Kniper, 2e, S. Smit, 3e, allen van Schagen2e leerjaar, N. Baars, le, J. Kuit, Zjjpe, 2e 3e leerjaar, Jb. Post, getuigschrift, A. de Waard, 2e. Bouwkundig >teekenen le leerjaar N. de Waard, Zijpe, le, P. de Geus, Bar- singerhorn, 2e2e leerjaar, D. Overtoom, 3e leerjaar, R. Knin, Dirkshorn. Meergevorderden, O. Burgmeijer, Zij dewind, le, W. Roggeveen, Schagen, 2e. De prijzen be stonden meerendeels uit teekenbehoeften. Bergen. Den 25 was er tentoonstelling in de kolfbaan van den heer Veenhujjsen het gevolgvan een besluit genomen in een wintervergadering van »Nut en Genoegen" alhier. Deze tentoonstelling mag als flink geslaagd beschouwd worden. Uit inzendingen van velen is gebleken, dat in onze gemeente de winteravonden goed besteed worden. Zaagwerk snijwerk bindwerk, handwerken, nuttige en fraaie, teekeningen, fotographiën en alles wat door Bergers gemaakt was, mocht ingezonden worden. Wij zullen de inzendingen niet bespreken of be- oordeelen. Door het één te noemen, zou misschien het andere voorbjjgezien worden, maar velen deed het zeker goed, zooveel arbeid van Bergen's ingezetenen bij elkaar te zien. Bij de waardeering wat door velen nit onze ge meente is gedaan, behoort nog melding gemaakt te wor den van de medewerking van "den heer directeur der Ambachtsschool te Alkmaar. Deze leende ons ter op luistering het smids -, schilders- en timmerwerk door leerlingen van Bergen in de school gemaakt. Alleen deze inzending was reeds eene tentoonstellingeen belang stellend bezoek overwaard. En er is druk gebruik go- maakt van de gelegenheid dit alles te zien 1 »Nut en Genoegen'Lkan tevreden zijn. Zuid- en Noord-Schermer. Ondertrouwd: 11 Apr. Albert Zwart en Marijtje Modder. Lodowijk Walch en.Maartje Schuitemaker. 18 Klaas Groot en Wilhelmina Heinis. Getrouwd: 27 Apr. Albert Zwart en Marijtje Modder. 24 Klaas Groot en Wilhelmina Heinis. 13 Simon Smit en Neeltje Kwak. Geboren: 3 Apr. Willem, z. van Willem Slooten en van Aagje Vorst. 22 Klaas, z. van Jacob Buis en van Cornelia Hart. 30 Trijntje, d. van Cornells Kieft en van Antje Hop. Overleden: 1 Apr. Trjjntje Mulder, echtgen. van Simon Poeser, 78 j. 5 i> Louwrens Kieftechtgen. van Trjjnje Plug- boer, 61 j. 6 Guurtje Dubbeld, 38 j. 24 Klaas Buis, z. van Jacob Buis en van Cornelia Hart, 2 dagen. VB1JDA9 a.s., tusschen 11 en 4 uur, gratis inlichtingen te vragen aan het Kantoor der Eerste Nederl. Spaarkas voor Kunsttanden en Gebit ten in goud gezetmet driejaar g a- op zeer gemakkelijke wijze te betalen. rantle, Vcrdronkenoord H 35, ALKMAAR. Hoofdkantoor: Prins Hendrikkade 9, Amsterdam. Barnes effen Housen in 't zwart, blauw, grijs, bruin grijs beige en lichtgrijs 50 Ct. Beeren-Sokken in dezelfde kleuren, 45 Ct., Lange Kinder-, Rclsjes- en Jongens-Kniekousen, tot 2 jaar 20, 4 jaar 25, 6 jaar 30, 8 jaar 35, 10 jaar 40, 12 jaar 45,14 jaar 50, 16 jaar 55 en voor Dames 60 Cent per paar alles in dezelfde kleuren. Geef kleur en maat van den voet (in centimeters) op. Gegarandeerd zuivere Wol. Echte kleur. Bij 6 paar franco, zending rembours. bericht de ontvangst van prima GRASBOTKR Aanbevelend verleent Credteten tegen eene rente in vorhouding tot het disconto der Ned. Bank. Neemt Gelden a déposito, rente thans mot 1 dag opzegging 21/, °/o i 1 maand vast 2 3/4 Belast zich met Incasseerlnguitbetaling enz DE DIRECTIE. AGENTSCBAP, ALKMAAR BREEDSTRAAT A 48. VOORBAM, C LEESGEZELSCHAPPEN. per kwartaal, (Nalczers f 1,?5), bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Eigen Haard. Revue des Deux Mondes. Illustration. Tour du Monde. Magasin d'Education. Nord und Siid. Illustrirte Zeitung. Gartenlaube. Fliegende Blatter. Cornhill Magazine. Graphic. Punch. per kwartaal, (Nalezers f 1,25), bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Woord en Beeld. Nederland. Humoristisch Albnut. Eigen Haard. Fliegende Biiitter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. London News. Wordt vervolgd. worden ten allen tijde aangenomen. Voor hen, wien het er niet aan gelegen is of zjj de tijdschriften wat later ontvangen staat TEN ALLEN TIJ BE de gelegenheid open eene portefenlll e te ontvangen met detijil- schrlften en romans No. 1 è,fl,9'5en met die van Ns. 2 en 3 af 1,25 per kwartaal. Voor geabonneerden bul ten de stad kanzoo noodig, de verwisseling van deze portefeuille op Zater dag worden bepaald. voor No. I in de 4 moderne talen, voor Nos. 2 en 3 alleen Hollandsche. Het aantal lezers is in de Ns. 12 en 3 tot twintig beperkt en verdeeld in vier seriënzoodat ieder vyftal lezers een vierde deel der tijdschriften het eerst ontvangt. De verwisseling der tijdschriften heelt des WOENSDAGS plaats. per kwartaal, (Nalezers f 1,25), bevat Gids. Elsevier's Maand clirift. Woord en Beeld. Tijdspiegel. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Biiitter. Gartenlaube. Ueber Land nnd Mee.. Illustration. Druk van Herms. Coster en Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6