Nederland. 3. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. H. M. Ibink Meienbrink, is door het Burgerlijk Armbestuur eene aanbeveling ingezonden, bestaande uit de heeren 1. L. M. J. Paleari. 2. H. J. F. Wanna. B, en W. wenschen geen gebruik te maken van de bevoegdheid om aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen. Benoemd de heer L. M. J. Paleari met 13 stemmen. Op den heer Wanna waren 3 stemmen uitgebracht. 4. Verordening op het bestuur van het Stads-ifilekenhuls. De Voorzitter deelt mede dat hierop amendementen zijn ingekomen van de heeren de Wit en Cohen Stuart en stelt met het oog daarop voor dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. De heer d e W i t beveelt aan ook over deze amende menten met, de regenten te confereeren waartegen, naar de Voorzitter meent geen bezwaar is Nog wordt den leden aanbevolen eventueele amende menten ten spoedigste in te dienen waarop conform het voorstel van den voorzitter wordt besloten. 5. Af- en overschrijving op de begrooting van het Mannen- en Vrouwengasthuls, dienst 1901 en vaststelling suppletolre begrooting voor hetzelfde jaar. Regenten van het Mannen- en Vrouwen-gasthuis ver zoeken 1°. machtiging tot afschrijving van f 194,90^ van 8 en overschrijving op 2 andere hoofdstukken hunner begrooting voor 1901 2°. de goedkeuring eener ingediende suppletoirs be grooting voor hetzelfde jaar tot een bedrag van f 4441,53 in ontvang en uitgaaf. Uit de door Regenten overgelegde memorie van toe lichting blijktdat op den post restitutiën f 1191,25 werd overgehouden voornamelijk toe te schrijven aan hot groot aantal verpleegdagen. Ook de hoogere uitgaven zijn grootendeels daaraan te wijten benevens aan de uitbreiding van het aantal verpleegsters en den aankoop van instrumenten. De commissie voor de belastingzaken enz. stelt voor de gevraagde machtiging te verleenen en do begrooting goed te keuren. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 6. Af- en overschrijving op de begrooting van het burgerweeshuis en suppletolre be grooting voor die Instelling, dienst 1901. Regenten van het burgerweeshuis verzoeken 1°. machtiging tot afschrijving van f 89,19] van 5 en overschrijving van dat bedrag op 4 andere hoofd stukken hunner begrooting voor 1901 2°. de goedkeuring eener ingediende suppletoirs be grooting voor hetzelfde dienstjaar tot een bedrag in ontvang van f200,55 en in uitgaaf van f 629,88:,, sluitende alzoo met een nadeelig saldo van f 429,33,]. Uit de door Regenten bij de suppletoirs begrooting gevoegde memorie van toelichting bleek, dat de verhoogde uitgaven werkelijk een gevolg waren van buitengewone omstandigheden, welke bij d? aanvankelijke raming dezer posten niet konden worden voorzien. Die uitgaven ver oorzaken dat de voorgestelde begrooting sluit met een nadeelig saldo tot het belangrijk bedrag van f 429,33], welk saldo door Regenten zal moeten worden geregeld op de door hen in te dienen begrooting voor het jaar 1903. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt voor de gevraagde machtiging te verleenen en de begrooting goed te keuren. Ben en ander behoudens nader grondig onderzoek der uitgaven bij de indiening der jaarrekening. Als voren. 7. Rekening der d.d. Schutterij, dienst 1991. De rekening der dienstdoende schutterij over het jaar 1901 beloopt in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 1440.95'/2. Aan opgelegde boeten en opbrengst van bniten dienst gestelde goederen werd f 74.25 ontvangen) zoodat eene toelage nit de gemeentekas van f 1266.70] voldoende was om de kosten te bestrijden. Dit bedrag bleef f 942.29] beneden de raming en f 21.91 beneden het over 1900 genotene. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt voor deze rekening goed te keuren. Ah voren. 8. Rekening van liet Stedeljjk Muziekkorps, dienst 1901. Het onderzoek der rekening van het Stedelijk muziek korps, dienst 1901, heeft geene aanleiding tot bedenkingen gegeveD. De gezamelijke uitgaven bedroegen f 3096.02 en zijn voldaan nit eene toelage der gemeente tot een bedrag van f 3076.52 en eene restitutie f 19.50, ontvangen voor verlichting van den muziektent bij buitengewone con certen. De toelage dor gemeente bleef f 23.48 beneden het oorspronkelijk daarvoor beschikbaar gestelde bedrag. De commissie tot de belastingzaken enz. adviseert de rekening goed te keureu. Als voren. 9. Rekening Algemeene Bewaarschool. Do rekening der algemeene bewaarschool over 1901 vermeldt in ontvang een bedrag van f 1966,93 en in uitgaaf van f 1930,73], zoodat de dienst, welke aanving met een nadeelig saldo van f 40,09], sluit met een batig saldo van f 36,19], De uitgaven konden bestreden wor den door het subsidie van de gemeente Alkmaar ad f 1000, benevens door de jaarlijkschs bijdragen van leden en begunstigers ad f 416 en door ontvangen school- en overblijfgelden ad f 550,93. De commissie voor de belastingzaken enz. heeft tegen de goedkeuring geem bedenking. Als voren. 10. Rekening Hamer van Koophandel en Fa brieken, dienst 1991. De rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken over het jaar 1901 vermeldt in uitgaaf f 174.91 en in ontvang f 175.66] en sluit alzoo met een batig saldo van f 0.75]. De ontvangst bestaat nit het batig saldo der rekening van 1900 ad f 0.66] en eene bijdrage van de gemeente ad f 175. Bij bet onderzoek der uitgaven trok het de aaudachè der commissie dat daaronder een post van t 2,50 voor komt wegens abonnementsgelden voor oen verslag van de handelingen van den Gemeenteraad met de bijlagen, over 1901, voor den beer Mr. J. Verdam, terwijl nit ingewonnen inlichtingen bhek, dat een zoodanig verslag van gemeonte-wege kosteloos ten behoeve van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aan haren Voorzitter, den heer A. Prins Az., wordt toegezonden. De commissie meent daarom, dat de genoemde post van f 2.50 van de rekening dier Kamer moet worden afgevoerd en het batig saldo met dat bedrag worde verhoogd en gebracht op f 3,25], en stelt voor de rekening terng te zenden. Als voren. 11. Af- en overschrijving op tie begrooting van het burgerlijk Armbestuur, dienst 1901. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt voor Regenten van het Burgerlijk Armbestunr te machtigen 0m de uitgave van 1 516.15, bedeeling in geld op de begrooting, dienst 1901, te brengen onder den post, ver pleging in gestiohten. Als voren. 12. Rezwaarschrltt inzake afschrijving hoof delijken omslag. Aan den heer J. H. van der Hegge Zijnen te s' Her togenbosch werd door B. en W. afschrijving verleend van s/12 van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1901, wegens vertrek uit de gemeente. Genoemde heer heeft zich daarna tot den raad gewend met het verzoek zoodanige beschikking te willen nemen, dat hij niet te Alkmaar en te s' Hertogenbosch tegelijk werd aangeslagen voor de maanden Mei, Jnni en Juli 1.1. en daarom restitutie gevraagd voor dien tijd, op het Alk maarsche aanslagbiljet. De oommissie voor belastingzaken enz. meentdat het voor haar niet noodig is te onder zoeken in hoeverre do aanslag te '3 Hertogenbosch juist isdoch wijst er op dat een gelijktijdige aanslag in meer dan een gemeente mogelijk en bestaanbaar is. Ver der merkt zij op dat adressant zijne woning te Alkmaar heeft aangehouden tot 1 Augustus en daar zelf ook aan wezig was van Zaterdag tot Maandag. De zetel van zijn gezin bleef naar het haar voorkomt tot 1 Aug. te Alk maar daar had hij zijn hoofdverblijf en bleef hij dus belastingplichtig. De commissie stelt daarom voor af wijzend op 'eet verzoek te beschikken. Als voren. De heer Cohen Stuart drukt den wensch nit, dat over dergelijke verzoeken wat vroeger wordt beschikt. 13. Uitstel termijn aanleg stoomtram Schagen—Zijp e—Alkmaar. Het bestuur van de Noorderstoomtram-vereeniging heeft verzocht om den termijn binnen welken de stoom tram SchagenZijpe— Alkmaar in exploitatie moet zijn gebracht, te willen verlengen. Art. 24 der concessie-voorwaarden stelt dien termijn op 31 December 1901, welke evenwel door B. en W. tot 1 Juli 1902 kon verlengd worden, van welke be voegdheid is gebruik gemaakt. Tegen de inwilliging van het bovenbedoelde verzoek bestaat geen bezwaar, waarom zij voorstellen deze ter mijnen te verlengen tot 1 Maart en 1 Oct. 1904. Goedgekeurd. 14. Inrichten van een kantoor ten behoeve van den reinigingsdienst. De gemeentelijke reinigingsdienst, die zich geleidelijk uitbreidt, eischt, dat een lokaal worde aangewezen, waarin de directeur en de adjnnct-directenr kantoor kunnen honden en waar deze ambtenaren op eenige vast te stellen kantooruren dagelijks voor de ingezetenen te spreken zijn. B. en W. stellen den raad voor daarvoor te bestemmen de kamer in het Accijnsgeboaw en de nog loopende huur met het rijk tegen 30 Sept. a.s. op te zeggen. Voor de inrichting van dat kantoor wordt een crediet aangevraagd van f 150. Als voren. 15. Financleele voorstellen In verband staande met de sluiting van den dienst 1901. Deze voorstellen betreffen enkele af-en overschrijvingen op de begrooting van 1901 en worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 16. Vaststelling kohier hoofdelijken omslagdienst 1902. Behandeld in eene zitting met gesloten deuren. 17. Reclames tegen aanslagen in den hoofdeljjken omslagdienst 1901. Als voreu. 18. Renoemlng van een onderwijzeres aan de Meisjesschool. Ter vervulling der vacature ontstaan door het aan mej. A. H. van der Sluis verleend eervol ontslag, is door B. en W. de volgende voordracht aangeboden, ter benoe ming van eene onderwijzeres, met verplichte akte voor de Fransche taal, aan de Meisjesschool 1. Mej. M. A. E. de Wit, onderwijzeres te Alkmaar. 2. J. W. Krull, tijdelijk 3. J. A. H. Tpelaar, Delft. Benoemd mej. de Wit met 15 stemmen. De heer de Wit nam tiet aan de stemming deel. 19. Renoemlng van een onderwijzeres aan de Rurgcrschool. Ter vervulling der vacature, welke zal ontstaan door het aan mej. J. C. P. Pasman te verleenen eervol ontslag, bieden B. en W. den raad de volgende voordracht aan ter benoeming van een onderwijzeres aan de Burgerschool: 1. Mej. A. van de Pol, onderwjjzeres te Sint Pancras. 2. K. Nes, Stompetoren. 3. M. Bakker Worknm. Benoemd mej. van de Pol mtt 16 stemmen. Vervolg lüerste Blad. Te JSew-ïork is een ernstig automobiel-ongeluk gebeurd. Een eleetrische automobiel reed in snelle vaart on geveer 1 mijl per minnnt toen opeens de bestuurders de machine niet langer meester waren en het gevaarte mijden onder een menschenmenigte vloog. Een man werd gedood verscheidene werden gewond en nog twintig anderen werden omvergeworpen. De bestuurder en zijn assistent, die ongedeerd bleven, hoewel de motor geheel vernield is, werden in hechtenis genomen en zullen vervolgd worden wegens manslag door onvoorzichtigheid. Verleden jaar Augustas was te Hannuvcr een zesjarig aanvallig kindje, Elise Kassei, spoorloos verdwenen. Alle onderzoekingen bleven vruchteloos en de arme ouders gaven van lieverlede de hoophun lieveling nog eens terng te zullen zien, op. Maar dezer dagen kwam te Franckenthal eon bende Zigeuners, die 't was terstond te zien een vreemd kind bij zich had. Een inwoner herinnerde zich het geval van Hannover, waarschuwde de politie, en 't bleek nu, dat do man zich niet vergist had. Het heidenvolkje werd gearresteerd en het kicd werd aan de ouders ternggegeven. De tehuiskomst kan men zich voorstellen de moeder bezwijmde, toen zij haar doodgewaand kind weder aan 't hart drukte Hofberichten. H. M. de Koningin stelt zich voor indien haar gezondsheidstoestand het toelaat den 10 Jnni met H. M. de Koningin-Moeder naar Schanmbnrg te vertrekken.' De heer Pot; geneosheer der hofhouding te Apeldoorn, zal de Koningin op de reis vergezellen. De Prins, zal eerst gedurende eenigen tijd enkele familie leden bezoeken, om zich daarna ook naar Schanmbnrg to begeven. Utrecht. Aan de conferentie, welke den 3 door President Krnger en de Boeren-deputatie met de andere Boerenleiders werd gehouden, werd deelgenomen door Dr. Leyds^ en door de heeren Grobler, Van Boeschoten en De Bruin. De heeren Wolmarans en Weasels vertrok ken weer naar Den Haag. Aangaande het verhandelde op deze bijeenkomst 'is niets bekend, daar geene mededeelingen daaromtrent aan de pers werden verstrekt. Dr. Leyds verklaarde aan een vertegenwoordiger van de pers volstrekt niets te weten en daarom niets te kunnen mededeelen. De heer Piet Krnger, kleinzoon van President Krnger met zijn gezin te Kampen wonende, is een paar dagen geleden weer naar Zuid-Afrika vertrokkon. Van den vrode was toen nog niets bekend. Vee-uitvoer naar België. In de afgeloopen maand zijn langs het grenskantoor Es8chen uit Nederland naar België verzonden 520 stnks fokvee en 3180 stnks vet vee, ter waarde van ruim een half millioen francs. Wegens tuberculose werden 65 stnks vee teruggezonden. Tot hoofdingelanden van den Anna-Paulowna- polder zijn herkozen de heeren Jb. Zijp en Jb. Stammes, met algemeene stemmen. Bijzondere Retourkaarten. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen" worden op alle Zaterdagen en Zon dagen van de maanden Jnni, Jnli,Augustus en September benevens op 2, 14 en 15 Augustus a.s. bijzondere retourbiljetten der drie klassen uitgegeven, geldig twee dagen, tusschen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, tegen betalen van de enkele reisvracht. Met deze biljetten mag de reis onderweg niet worden afgebroken. De biljetten zijn verkrijgbaar Te Amsterdam Centraal-Station en Weesperpoort en aan het informatiebureau, Heerengracht hoek Raad huisstraat te 's-G ravenhage Station Staatsspoor en aan het informatiebureau, Plaats No. 10 te R 0 11 e r- d a m Station Maas, Delftschepoort en Beurs, en aan het informatiebureau, Noordblaak No 91. Warmenhulzen. Aan het posttelefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Mei behandeld 31 inlagen Spaarbank te zamen f 1925,55, 9 terugbetalingen te zamen f 981,87, 164 pakketten 33 telegrammen. - De heer D. G. Knijnenburg, le onderwjjzer aan de openbare lagere school alhier, komt voor als no. 1 op de voordracht voor hoofd der 0. 1. school te Spierdijk. Aieuwe haring. Ais een niet onaardig toeval wordt ons gemeld dat dit jaar de Eerste Hollandsche haring werd aango- braeht door het stoomschip de »Koningin Emma", onder directie van de firma A. Hoogendijk Jzn., Vlaardingen. Dit jaar word dns aan Koningin Wilhelmina de eerste haring verzonden aangebracht door het ss. »Koningin Emma." Tramongeluk te Haarlem. Den 3 's avonds heeft te Haarlem een ernstig ongeluk met de eleetrische tram plaats gehad. Op de Willemsbrug ontspoorde de eerste wagen van een Zandvoortsehe tram, waarschijnlijk doordat er kiezelsteenen tusschen de rails lagen. De tweede wagen drong den ontsporende op, die de brugleuning verbrijzelde en in 't water stortte. Ge lukkig had de tram, daar het reeds 11 uur was, slechts één passagier, die er, evenals de wagenvoerder en conduc teur, vrij goed met enkele kwetsuren afkwam. Een meisje, dat juist voorbij kwam kreeg een groot stak glas in het lichaam. Te Bloemendaal reden den 1 's middags baro nesse en freule Van Tnyll van »Velserbeek" met haar dogcart, toen, wijl iets aan het tuig brak, het paard plotse ling op hol sloeg. Het rijtuig viel geheel onderste boven. Vooral de freule heeft zich vrij ernstig bezeerd, doch gelukkig niet gevaarlijk. Op »Dain-en-Dal" werd de eerste hnlp verleend. Museum vau Kunstnijverheid. Het Mnseum van Kunstnijverheid te Haarlem, werd gedurende de maand Mei bezocht door 743 belang stellenden, terwijl nit de aan het Museum verbonden boe kerij 156 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden werden. Roeken voor het volk. De commissie, in het begin van dit jaar gevormd om den honderdsten gedenkdag van mr. Jacob van Len- nep3 geboorte te vieren door een volledig stel van zijne romantische werken, met een portret van den schrijvor en in een door Berlage geteekend omslag nit te reiken aan volksbibliotheken en de Boerenkrijgsgevangeuen, heeft thans haar taak nagenoeg ten einde gebracht. In het geheel zijn 591 stel of 7092 deeltjes verzonden. Het aantal aanvragen heelt alle verwachtingen overtroffen en nog iedere week worden aanvragen nit 6ns land ont vangen, meest nit afgelegen plaatsen, waar de burgemeester de dominé of de onderwijzer een kleine boekerij heoft gesticht. Het zou wel wenschelijk zijn, deze instellingen ook te bedenken en de commissie blijft daarom gaarne nog eenige bijdragen tot dat doel in ontvangst nemen om daarna definitief hare werkzaamheid te beëindigen. Tot zoolang blijft het adres van den secretaris-penning meester H. S. M. van Wickevoort Crommelin, Raam- singel 42, Haarlem. Drnkkory v. Herms. Coster en Ziou, Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6