Openbare Verkooping HUIS op don Mam, Oproeping. Advertentiên. te Alkmaar, Koffiehuis met Vergunning, Openbare Verkooping 1. Een Villa met Tuin, 2. Een Woonhuis met Erf, 3. Een Woonhuis met Erf, 4. Een HEERENHUIS, 5. Een Heerenhuis met Erf 0. Hen Café, 7. Een stuk Bouwterrein, 8. Een HEERENHUIS, 9. Een Winkelhuis en Erf, Te huur of te koop. Bergplaats voor Goederen per jaar met 100 pCt. schadevergoeding. De Directie die deze premie laag noemt, verklaart de verzekering tot dit tarief als mogelijk, doordat de levende have het minst gevaar lijke risico van het landbouwbedrijf is. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar tarieven dier Mij., die op aanvraag gratis bij de Directie of hare agenten te bekomen zijn. Hensbroek. Den 11 hebben de leerlingen der beide hoogste afdeelingen der openbare school alhier, een uitstapje gemaakt naar Amsterdam. Na eene wan deling door het mooiste gedeelte der stad ter bezichti ging van het merkwaardigste, werd een bezoek aan Artis gebrachtwaar zij zich uitstekend vermaakten en des avonds hoogst voldaan huiswaarts keerden. Schadevergoeding-Zuld-Afrlka. Naar aanleiding van vragen die wij ontvingen, hoe het staat met het onderzoek der vorderingen wegens schade door Nederlanders in Zuid-Afrika geleden, voor welk onderzoek een Staatscommissie is ingesteld, kunnen wij van bevoegde zijde het volgende mededeelen De Staatscommissie heeft te onderzoeken ruim 1100 vorderingen tot een gezamelijk bedrag van ruim 700,000 ponden sterling (dus bijna 8V2 millioen gulden). Mitsdien bestaat er geen kans, dat het onderzoek in de eerste maanden zal worden gesloten, omdat tallooze inlichtingen noodig zijn en eene uitgebreide correspon dentie wordt vereïscht, naar aanleiding van de bepaling in het Koninklijk Besluit van 5 Februari 1902, dat geene uitkeering zal worden toegekend ter zake van schade of j verliezen, welke a. niet het onmiddellijk gevolg zijn van eenigen maat regel der Britsche militaire autoriteiten b. geleden zijn door personen, die op het oogenblik dat z0 zijn getroffen door den maatregel, welke hun schade of verliezen berokkende, hunne plichten als onderdanen van een neutralen staat hadden geschonden of de Nederlandsche nationaliteit niet meer bezaten. Voorts zij herinnerd, dat de som door de Engelsche regeering aan de Nederlandsche regeering uitbetaald tot goedmaking van geleden schade of verliezen, slechts be draagt 37,500 (f 450,000). Daarom moet ook het bedrag van ieders vordering nauwkeurig worden getoetst, omdat door velen niet in acht schijnt te zijn genomen dat slechts directe schade en verliezen in aanmerking komeD. (Handelsblad). Het maandblad tegen de vervalschingen, no. 11, bevat: een nieuwe suikerstroop-vervalsching conserveeringsmiddelen in levensmiddelen onderzoekingen van levensmiddelen en handelsartikelen gedaan aan het laboratorium voor chemisch en microscopisch onderzoek dr. van Hamel Boos en Harmens, Keizersgracht 291, Amsterdamcontrole-onderzoekingen beschuit, bier, boter, cacao, caoutchouc, email, hoender- voer, honig, kindermeel, levensmiddelen (verduurzaamde), levertraan, melk, mosterd, vleeschwaren, zeep melkver- valsching wet tegen de vervalschingen van levensmid delen in de Vereenigde Staten Amerikaansche verval schingen; een nieuw staaltje van brutaal bedrog; waar schuwing tegen zoogenaamd Thomasphosphaatmeeleen wjjn?-handelaar nieuwe Duitsche wijnweteieren con- serveeren door koelhoudenRicinuszaad-koekenver- valschte margarine-boter vernielende werking op het jjzer door water dat vrij koolzuur bevat; kunstmatig ver vaardigde diamantontbrandbare batoenen stoffen boter voor Smyrnatransport van levende visch Rusland's boteruitvoer Gluton een nieuw voodingspreparaatalco hol-tentoonstelling in 1902wetenschappelijke berichten: scheiding van eiwitstof door het koken der melkverband tusschen gestereliseerde melk en vee voeder zuivere melk van tuberculeuze koeien schade lijke gevolgen bij kinderen van het te gering gebruik van keukenzoutnatuurlijk gehalte van boorzuur in vruchten feuilleton: kamfer-misbruik de Mo rn. zaïsche wet en de hygiënische verordeningen daarin ver vat de sneeuw te Manchester dennengeur in de kamers reinigen van kleederen boekbeoordeeling. Zuidscharwoude. 1-31 Mei. Ondertrouwd en Getrouwd. T. Swart en A, de Wit. P. Kok en A. Swart. H. Bakker en A. Goudsblom. C. Komen en A. Getrou wd. O. J. Balder en K. Keizer. J. de Ruiter en A. E. Hart. P. Veen en M. van der Steen. T. Langedijk en M. Bakker. P. Berkhout en L. Zijp. Geboren. Aaltje, d. van D. de Jong en S. Hesselman. Johanna Maria, d. van J. Mettes en A. Berkhout. Jan, z. van A. Strybis en M. Zomer. Jannetje, d. van ;C. Blom en C. Kok. Grietje, d. van K. Kansen en A. Verheus. Overleden. Arien Tessel, 74 j. M, H. Bergen, 9 m. Waruenhulzen. 1-31 Mei. Onder trouw d. Cornelis Morsch en Geertruida Pelronella Pronk. Geboren. Cornelis, z. van Cornelis Stet en Aafje Admiraal. Cornells, z. van Simon Houtkooper en Maartje Blom. Trijntje, d. van Jan Biersteker en Grietje Blankman. Overleden. 9 Mei. Willem, z. van Jan Glas en Grietje de Leeuw, 7 w. Hendrik Kramer, echtgen. van Antje Bruijn, 35 j. 12 Obdam. Ondertrouwd. 16 Mei. Hubertus Kortekaasvan 's Gravezandeen Dieuwertje Klaver, alhier. Geboren. 18 Mei. Jacob z. van Jan Broersen en Aatje Blood- hoofd. 21 Hendrikus, z. van Klaas van der Molen en Brechtje van Schagen. Getrouwd. Oudkarspel. 1 Mei. 8 Mei. 15 22 v 24 29 ds. van Simon Jonker en 14 24 Jb. Schnitemaker en Hitje Smit. A. Kroon en G. Slot. Corn. Levendig en Aaltje Stam. Gerrit Bakker en Dieuwertje Vel. Willem Bakker en Margaretba Zuidam. Lourens Blauw en Guurtje de Wit. D. Bruijn en Maartje Bijvoet. Cornelis Glas en Jannetje Leijen. P. Ton en Jannetje Kuiper. Jan de Jong en Aagje Kossen. Arie Rus en Maartje Goed. Simon Timmerman en Grietje Bood. Geboren. 7 Mei. Helena er Geertje, Elisabeth Schrjjver. Theodorus Johannes, z. van Jan Prins en Neeltje Deelis. Johannes, z. van Dirk Bruin en^Marijtje Hooge boom. Overleden. 24 Mei. Helena, d. van S. Jonker en E. Schrijver, 17 d 25 Anna, d. van P. Bekker en M. Bruijn, 8 w. 26 Pieter Volkers, echlgen. van Grietje Kroon, 62 j. SToordscharwoude, Getrouwd. 4 Mei. W. ds Leeuw en M. Smit. G. Engel en Niesje Smit. Aafje Elders. 5 Klaas Wagenaar, wednr. van Cornelia Bregmaa. 8 W. Rampen en Klaartje Peijs. Albert Barten en Grietje Bos. Geboren. 8 Mei. Maria Catharina, d. van Jan Bruijn Dz. en Hille- gonda Dekker. Monter, z. van W. Kuiper en G. Steen. Antje, d. van C. Meurs en Trijntje Hofï. Trijntje, d. van C. Jonker Jz., en H. E. Prys. 8 24 25 28 Jan Beers en Alida Bregman referendaris, en praat over het weer, alsof er niets is voor gevallen. De lantaren boven de huisdeur en het kaars licht uit de vensters van het heerenhuis weerspiegelen zich in het ijs, dat het voorplein bedekt, alsof 't een gecireerde dansvloer is. »Dat zal waarschjjnlijk paardebeenen kosten," onder stelt de jonge rechtsgeleerde. Rosenbergk haalt de schouders op. »Houd je onderweg maar stevig vast, langzaam kan men nu niet rijden. Daar komt het rijtuig allo Het volgend oogenblik zit hij op den bok en neemt de tengels ter hand de referendaris zet zich naast hem, een van de andere heeren klimt nog op de achterbank nevens den knecht, en nu gaat 't voor waarts. Verscheidene andere rijtuigen volgen. Behalve de oude huurkales, waarmee de dames zijn gekomen en waarvan de koetsier hardnekkig weigert in te spannen, omdat hij, zoo als hij zegt, »zijn nek niet wil breken", en het coupétje van den advocaat, zjjn al de equipages merkwaardig vlug van het voorplein verdwenen. Als Karei Baldauf zich eindelijk heeft vrijgemaakt van de nog altijd snikkende Fifi, die zich krampachtig aan hem vastklemde en waggelend naar de gang gaat, staan juist de twee laatste heeren op het punt in hun rijtuig te stappen Karel's advocaat Treuberg en een jonge assessor. »Waar is die schurk roept Karei. Wien meent ge?" vraagt Treuberg, hem zacht bij den arm schuddende. »Kom toch tot bezinning, Baldauf Ge zijt op het punt geweest een groote dwaasheid te begaan. Met zóó iets engageert men zich niet Begre pen Houd je dan nu verder bedaard »Ik kan mij engageeren met wie ik wil 1" schreeuwt Karei, »en ik wil dien schutk na mijn zweep zal hij voelen Waar is hij Laurens mijn paard 1 Ik moet dien kerel na I" roept hij den koetsier toe. »Ge hebt groot gelijk zegt de assessor, die ook veel te veel heeft gedronken, »dat kunt gij niet op je laten zitten Rosenbergk is een brutale rekel 1" »Dan hadt ge de zaak heel wat gemakkelijker hier kunnen afdoen," merkt de advocaat spottend aan, »maar ik raad je, goede vriend, blijf thuis en slaap eerst uit. Morgen zult ge geheel anders daarover denken. Voor die beruchte Fifi schiet men elkaar niet overhoop." Lachend gaat hij de stoep af en stijgt in het rytuig. »Mijn paard is niet gescherpt, mijnheer Als Kareihalf krankzinnig van drift, met gebalde vuist op hem toetreedt, ijlt Laurens de stoep af en haast zich naar den stal. De knecht komt met rijzweep, pet en paletot aansnellenzjjn meester werpt hem echter den warmen overjas naar het hoofd. Zooals hij daar staat, in zijn rok en witte das, een camelia in het knoopsgat en verlakte schoenen werpt Karei zich op het trillende en snuivende dier. Een oogenblik schijnt 't, alsof hij er aan den anderen kant weer zal afvallen, maar na eenig heen- en weerzwaaien zit hjj toch in den zadel en het paard de sporen in de zijden drukkend, is hij pijlsnel van het voorplein verdwenen. De knecht, Laurens en nog een paar andere dienst boden staan hem ra te kijken. Liurens krabt zich achter het oor. Dat loopt nooit goed af," zegt hij, zoo wit als krijt. »Laten we hem maar voorzichtig achterop zien te komen. Ga onderwijl den ritmeester roepen, Caroline »Ik heb geen tijd, ik moet een logeerkamer voor de dames in orde maken," antwoordt het meisje. »En ik moet die lange roode te vriend te houden, nu ze hier dan toch onze mevrouw - ordt." Tegen den ochtendstond rijdt een kar, waarop eenig stroo is uitgespreid stapvoets over het voorplein Lau rens en een boer loopen er achter, zonder een woord te spreken, 't Is nog met licht op dien kouden winter morgen en een dichte nevel breidt zich over alles uit die elk takje in het park met blinkenden rijp bedekt en de baarden der mannen in die van grijsaards veranderd heeftwaardoor de strakke en ernstige aangezichten een huiveringwekkende uitdrukking krijgen. Als het hortende en stootende voertuig eindelijk voor de stoep stilhoudt gaat Laurens naar het huis van den opzichter, welks be nedenkamer verlicht is, en tikt tegen het raam. »Wij hebben hem mijnheer. iOch, ik heb 't wel ge vreesd 1 Hij lag onder het paard en geen van beiden ver roerde zich. Het beest is morsdood, maar van hem weet 't niet. Frederik is naar den dokter doorgestapt." De oude opzichter komt terstond naar buiten en gaat met Laurens naar de kar; waarna zy door den boer ge holpen den bewegingloozen man in huis en op zijn bed brengen. De oude man legt het oor op de borst van zijn meester en luistert. Met een gesmoorden zucht heft hij het hoofd weer op. »Geen docter zal hier mear kunnen helpen,", zegt hij zacht. »Mijnheer", vraagt Laurens medelijdend, windt ge 't erg naar 1 Betreur hem maar niet hij was op weg om diep rampzalig te worden." De oude man wischt een traan met de handpalm af. Ik denk aan zijn moeder Laurens." (Slot volgt.) op Dinsdag, 17 Juni 1908, bij opbod en op Dinsdag, 24 Juni 1902 bij afslag, telkens des avonds 6 nar, in het koffiehuis »de Pool" van den heer K. WILLIG in het Fnidsen, ten overstaan van den te Alkmaar ge- vestigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE van Het gunstig gelegen en goed bezochte genaamd »Café de Nederlanden", aan de Mient, tusschen de Kaasmarkt en de Langestraat te ALKMAAR, groot •1 are 40 centiaren, hebbende uitgang door eene gemeens steeg ten zuiden naar de Mient. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom, mits ge stand doende de bestaande huur tot 1 Mei 1904. De huursom bedraagt voor 1902 f 19 per week en voor 1903 en 1904 f 18 en wordt maandelijks voldaan. Eigendom van den heer J. M. W1LTSON te Amsterdam. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor- noemden Notaris, aan de Breedstraat, te Alkmaar. (wegens sterfgeval) te ALKMAAR op Dinsdag 17 Juni 1902 bij opbod en op Dinsdag 84 Juni 1908 bij afslag en combinatiën telkens des avonds 6 uur, in het C a f 'de Pool", van den heer WILLIG, in het Fnidsen, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van de volgende peiceelen te ALKMAAR aan de Kanaalkade met STEEG, groot 2 aren 1 centiare. aan den Koningswegachter perceel 1groot 70 cen tiaren verhuurd a f 3 per week. aan don Koningsweg, naast perceel 2, groot 70 centiaren, jrhuurd f 3 per week. met ERF, aan de noordzijde Gedempte Nieuwesloot root 1 are, 18 centiaren, verhuurd k f400 per jaar. en SCHUURaan de Hoogstraatgroot 1 are 55 cen tiaren verhnnrd f 325 per jaar. met Vergunning, genaamd »Eifeltortn", met ERF, hoek Hoogstraat en Gedempte Nieuweslootgroot 1 are 77 centiaren verhnnrd a f 360 per jaar. gelegen nabij het Station bij het verlengde der Stuart- straatgroot 9 aren 74 centiaren. Te veilen in diverse perceelen. en ERF, aan groot 1 are 45 aan het Groot Nieuwland, groot 2 aren, 30 centiaren. De perceelen 1 tot en met 6 en de helft van perceel 7 behooren tot de nalatenschap van Mejuffrouw de Wed. D. KOS Gz., de andere helft van perceel 7 aan den heer E. KALVERBOERperceel 8 aan Mevrouw de Wed. K. VISMAN en perceel 9 aan den beer I KEESIE. Perceelen 1 en 9 zijn dadelijk te aanvaarden, de andere perceelen bij de betaling der kooppenningen onder gestand- doening van de huur wat betreft de perceelen 4, 5 en 6. De perceelen 4 en 5 zijn uitsluitend te bezichtigen op de verkoopdagen 's middags van 124 uur. Inlichtingen worden gegeven door den heer M. J. DUIN- KER te Alkmaar en door voornoemden Notaris. den Bergerweg centiaren. nabij den Stationsweg, Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zgn aan of borgtochten ouder zich hebben geteekend door wijlen den EdeiAchtbaren heer A. MACLAINE PONT en zijne Echtgenoote Vronwe J. S. O. M. VAN PABST RUTGERS beiden gewoond hebbende te Alk maar en aldaar respectievelijk don 27 Juni 1899 en 5 Mei 1902 overleden gelieven daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 1 Juli 1902 ten kantore van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE a/d Breedstraat te Alkmaar. met eene diepte van 37 M., vroeger bewoond door den heer B. BEEKMAN, wordt aangeboden voor of zaken. Te bevragen aan het bureau dezer Courant.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6