Laatste Berichten. Stadsbericliten. Kantongerecht te Alkmaar. Markt- en Beursberichten. Arrondissements-Reehtbank te Alkmaar. kennisgeving! B U R (I E RL IJ K E STAAL. Jb. Waiboer Rz., Anna Panlowna, »Marie", H. de Graaf, Zijpe, »Louisa" en »Mina", J. Breebaart Kz. en Co., Winkel. Merriën geb in 1895, '96 en '97. Aangeboden 20. 4 Premiën van f 100 elk. Volgorde der plaatsing: »Anna" en »Marie", Jn. Blaanboer Cz., A. Panlowna, merrie van J. M, Koelman, Schagen, »Elsa", J. L. T. Groneman, Wieringerwaard»Ali'', P. Bandsma, Helder, »Nelly", J. L. T. Groneman, Wieringerwaard merrie van wed. A. 0. Bakker, id., »Ella", J. Kistsmaker, id., »Vos", H. Waiboer Az„ Winkel, Joli", N. D._ Kaan Wieringerwaard »Nelly", J. L. T. Groneman, id. Merriën van 8 jaar en ouder met veulen. Aangeboden 9. 4 Aanhoudingspremiën van f 40 elk. Volgorde der plaatsing »Jans", J. Blaanboer Cz., Anna Panlowna, merrie van H. Waiboer Az., Winkel, »Athea", Jb. Waiboer Rz., Anna Panlowna »Emma", A. C. Geertsemaidem merrie van W. Jimmink Dz., Zijpe, Anna'', P. D. Kaan, Anna Panlowna, Jans", D. Blaanboer, Barsingerhorn. Merriën, geboren in 1900. Aangeboden 17. 10 Aan houdingspremiën van f 40 elk. Volgorde der plaatsing: »Nedda", J. L. T. Gioneman, Wieringerwaard, merriën van H. Waiboer Az., Winkel, J. C. Schenk. Anna Pan lowna Jb. Kaan Kz., WieringerwaardJb. Bakker Anna Panlowna P. Sevenhnijsen Gz., Warmenhnizen E. E. Stoel, Anna Panlowna, G. Brands, idem, IJ. Best, ZijpeP. J. Visscher, Wieringerwaard. Merriën, geboren in 1901. Aangeboden 15. 7 Aanhou dingspremiën van f 10 elk. Volgorde der plaatsing Christina", J. L. T. Groneman Wieringerwaard 2 merriën van N. D. Kaan idem sEmma", P. Schaap, Winkelmerriën van D. O. Rezelman, Anna Panlowna, H. Waiboer Az., Winkel, Jb. Waiboer Rz., Anna Panlowna. Hengsten geboren in 1901. Aangeboden 17. 2 Aan houdingspremiën van f 100 elk. Volgorde der plaatsing »Waltram", J. L. T. GronemanWieringerwaard hengst van N. D. Kaan idem. Verder werden ter inschrijving in het Stamboek aan geboden 31 dieren waarvan 26 werden afgekeurd en 5 goedgekeurd. De keuringscommissie bestond nit de heeren J. Wester, plaatsverv. rijksveearts te Alkmaar, C. Oadjjk, te Wad- diDxveen, H. Costermans, veearts te Eist en Do Jonge v. d. Haaien, kapt. der artillerie te 's Hage. Tentoonstelling Fotografie-Artikelen. Internationale Tentoonstelling van Potographie en aanverwante vakken te Amsterdam, te honden van 28 Aug. tot 8 Sept. e.k., in het Gebouw »Velox" (Se cretariaat Keizersgr. 533). Het comité heeft in zijn jongste vergadering besloten, voor de handelaren in fotografische artikelen, op grond dat zij nóch fotograaf, noch fabrikant, toch in het vak een zeer belangrijk element zijn, als bijzondere onder scheiding 2 eere-diploma's te bestemmen één voor de grootste en één voor de fraaiste inzending. Tevens is een belangrjjke beslissing genomen, hoe objec tieven znllen worden beoordeeld om voor bekroning in aanmerking te komen. Immers alleen van aanzien kan men over deugdelijkheid van een objectief niet oordeelen Er znllen dus werd besloten bij het objectief eenige daarmee vervaardigde foto's moeten worden gevoegd, met een verklaring omtrent tijd, licht, diaphragma, plaat, ont wikkelaar enz., die tot de bewerking hebben gediend. Met die gegevens behoudt de jnry zich het recht van proefneming voor. Met betrekking tot den catalogus werd besloten, wegens de bijzondere eischen, daaraan te stellen, voornamelijk wat tijd van afdrukken betreft, zich daartoe alleen met Amsterdamsehe firma's in verbinding te stellen. Het aantal aanvragen tot deelneming aan de tentoon stelling neemt eiken dag toe. Het buitenland toont zeer groote belangstelling, over alle kiassen van het programma. Medailles zijn van verschillende zijden toegezegd. Dit bewijst dat men het vak eert en aanmoedigt, veel inzen dingen en een drnk bezoek van landgenoot en vreemde ling verwacht. Ieder inzender kan daar wèl bij varen Laten nn vooral de landgenooten zorgen, niet alleen dat de vreemdeling hnn plaats niet inneemt (de ruimte is beperkt,) maar vooral ook dat onze inzendingen het geen geldt voor vak-fotografen, amatenrs on fabrikanten den toets der vergelijking kannen doorstaan. Barsingerhorn. Van de muziekfeesten te Nienwe Niedorp op tien 15 genoot ook het dorp Kolhorn, 's Morgens 9 nre kwam de Wieringer harmoniekapel hier in de haven met de motorboot »Anna Maria'', vergezeld van een groot aantal andere feestgangers en toen 's avonds het korps als overwinnaar terugkeerde en het geheele gezelschap aan boord was, werden, de haven nitstoomende, een paar keurige muzieknummers uitgevoerd. De dijk en havenkade waren zwart van menschen, alles was op de been en toen van de prachtige boot, voor deze gele genheid opgetooid met vlaggen, stampvol met feestgangers, de heerlijke muziek over het water klonk, was dit bepaald een der schoonste nummers van den dag (op het feestterrein niet uit te voeren). Tot aan de zeesluis toe volgde het Kolhorns publiek. Haringcarspcl. Tot bestuurslid van den polder Schagerwaard is den 14 dezer herkozen de heer O. Kooij. Schagen. Het zomerconcert van onze harmonie kapel, den 15 in den tuin van den heer Broersma ge geven, mag zeer goed geslaagd heeten, ook wat het aantal bezoekers betreft. Voor dezen keer was er wezenlijk vrjj veel volk in den tuin. Door den heer G. Hulsman werd zeer goed voorgedragen een flait-solo, »La Oanari'' van F. Sabathilde grande fantaisie sur l'opera »Martha" van F. von Flotow, zoowol als »Bonquet des Melodies", potpourri van Cb. Rolla vonden om de schoone uitvoering een aandachtig gehoor en verwierven een welverdiend applaus. Jammer, dat het weer na de pauze zoo kond en regenachtig werd. Kijp. In de plaats van wijlen den heer S. de Graaff is tot wethouder dezer gemeente gekozen de heer P. Geerke. Graft. Het melkonderzoek, ingesteld door het Hoofdbestuur van de Noordhollandscbe Veresniging »het Witte Kruis" heeft ook in deze gemeente plaats gehad en heeft aangetoond, dat de melk bevatte 3,16 °/0 vet en 12,10 °/0 vaste stof. Veeziekten. In de »St.-Ct.'' No. 138 is opgenomen de staat van de gevallen van besmettelijke veeziekten, in Neder land voorgekomen gedurende de maand Mei jl. Van mond- en klauwzeer wordt daarin vermeld. In Noordbrabant geene in Gelderland 1 in Zuid-Holland geene; JVoord-Holland 50 gevallen bij 2 eigenaars (26 te Akersloot en 24 te Oterleek) in Zeeland geenein Utrecht geene - in Friesland 190 bij 6 eig.in Groningen, Overijsel, Drente en Limburg geene. Over het geheele Rijk alzoo 241 gevallen bij 9 eige naars, waaronder 37 gevallen bij schapen en 12 bij varkens. Te Haarlemmermeer en omliggende plaatsen worden thans vele varkens tegen de gevreesde vlek ziekte door een rijksveearts iDgeënt en zulks naar de methode van dr. Lorenz. Het eerste concours voor trekhonden, uit gaande van den Bond tot bescherming van den trekhond in Nederland", zal gehouden worden op Dinsdag 24 Juni a.s., 's namiddags half drie, op het Schoolplein te Katwijk-Binnen. Het is verdeeld in vier afdeelingen voor reuen, voor teven, voor éénspannen en voor meer spannen. Keurmeester is de heer L. Seegers. Te Hellt is den 15 de bliksem geslagen in een hnisde bewoners, die aan tafel zaten, bleven onge deerd alleen werd van een 14-jarig meisje de rok verschroeid. Hagelslag. Uit Oud-Gastel (N.-Br.) schrijft men, dat Zondag avond bij een hevig onweder een buitengewoon sterke hagelslag was waar te nemen. Er vielen steenen van IV2 centimeter grootte en op verschillende plaatsen lagen deze 1 decimeter dik. Anderhalf uur na dit noodweer was do hagel nog niet gesmolten. Vele boomen staan bladerloos als midden in den winter, en bier en daar ziet men mussehen en spreeuwen er onder dood liggen. Vele bieten- en vlasakkers zijn geheel vernield, ook de erwten staan bladerloos als kale sprieten op den akker. Gelukkig hebben vele landbouwers hnnne veldvruchten verzekerd voor vele anderen is de schade zeer aanzienlijk. Te Rotterdam is verleden Zondagavond in do Groote Kerk der Ned. Herv. Gemeente uit dankbaarheid voor het herstel van H. M. de Koninginvan een on bekenden gever een gift gecollecteerd van f 5000 voor de Diaconie-armen. Hensbroek. De jaarlijksche vergadering van on derwijzers en onderwijzeressen in de arrondissementen Hoorn en Medemblik zal gehouden worden op Dinsdag, den 24 Juni, 's morgens 10 nur, in 't Park te Hoorn. Door den beer F. van Rijsens, distr. schoolopziener, zal een voordracht gehouden worden over Napoleon Bo naparte, terwijl de heer Dekker te Beemster zal inleiden het onderwerp Onderwijzer-Paedagoog. De werkzaamheden zullen afgewisseld worden door het zingen van enkele solo-nummers. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de openbare school te Hensbroek hebben zich 38 sollicitanten aangegeven. Waterstaatswetgeving. Bij de uitgevers H. D. Tjeenk Willink Zoon te Haarlem is verschenen Be waterstaatswetgeving in Neder land bij den aanvang der twintigste eeuw, met voorwoord en enkele wijzigingen door Mr. E. Fokker. Do heer Fokker biedt bier aan eene verzameling van de voornaamste wetten op het gebied van den waterstaat, waar in een kort bestek alles is bijeengebracht wat kan worden beschouwd tèn als van algemeenen aard èn als een afgerond geheel zonder dat bijzondere reglementen of provinciale verordeningen behoeven geraadpleegd te worden. De chronologische volgorde is in dit boekje in acht genomen met dien verstandedat alle vermelde wette lijke verordeningen naar tijdsorde zijn gerangschikt onder verwijzing t voor zoover ze niet volledig zijn op genomen, naar het nummer waar ze behandeld worden. Uitdrukkelijk ingetrokken wettelijke verordenin gen zijn vermeld onder verwijzing naar het voorschrift waarbij ze zijn ingetrokken terwijl eene alphabetische inhoudsopgave door aanwijzing der plaats waar de onder werpen naar de chronologische rangschikking te vinden zijn het naslaan vergemakkelijkt. De uitgevers staken dit boekje, waarvan de prijs f 1,90 bedraagtin een handig formaat en wij vertrouwen dat deze nieuwe uitgave aan velen welkom zal zijn. LONDEN, 16 Juni. De avondbladen zeggen, dat de ziekte van den Koning ernstiger is dan eerst gedacht werd. De Koning gevoelde zich gisteren bepaald onlekker en laudanum werd hem toegediend om de pijnen te stil len. Een bepaalde diagnose is nog niet gemaakt. Wandel- en boottocht. Naar wij vernemen znllen Zondag den 22 door gymnastiek- en sportverenigingen uit HelderNoord- soharwonde en Rijp een wandel- en boottocht worden gehouden naar Alkmaar en omstreken. Voorwaar een bewijs van opgewekt sportleven in die gemeenten. Wij hopen dat de hier bestaande gymuastiekvereenigingen deze gelegenheid znllen benutten om de collega-turners de hand te reiken en kennis met hen aan te knoopen. Examens. De beer J. G. Hazeloop, rijkstuinbouwleeraar alhier, is benoemd tot lid der commissie belast met bet afnemen der examens in land- en tuinbouw M. en L. O. Concert Bnltensocletelt. Door het Stedelijk Muziekkorps onder directie van den heer J. M. Otto zal op Woensdag, den 18, des avonds te 7 '/j uur, een concert worden gegeven in den stadshoutwaarvan het programma als volgt luidt 1. »L'Anniversaire" Marehe Militaire v. George Rosey. 2. »Feest-ouverture"Albert Lortzing. 3. »Aufforderung zum Tanz" Rondo O. M. v. Weber. 4. Fantaisie brillante sur l'opéra »Une Nuit a Grenade"C. Kreutzer. 5. »La Montagnarde" ouverture de concertv. F. I. Schweinsberg. 6. Fantaisie sur l'opera »Don Carlos" v. G. Verdi. 7. a. »Sérénade" »Ruy bias" Weckerlin, b. »Fiühlings-Riickkehr" concert polka lür cornet a piston Olivier Lebierre. 8. Fantaisie op motieven uit de opera »Die Grossherzogin von Gérolstein" I. Offenbach. Badhuis Witte Hruls. In de week van 9 tot 14 Juni zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen 26 kuipbaden, 57 regenbaden le kl. en 124 regenbaden 2e kl., tezamen 207 baden. Zitting van 13 Juni 1902. T. K., N. Z.j J. O., P. V., J. G. P. V., Akersloot, straatschenderij, ieder fl boete of 1 dag hecht. A. B., Alkmaar, overtreding Boterwet, f3 boete of 2 dagen hecht. N. S., Schagen, overtreding spoorwegwet, f 5 boete of 2 dagen hecht. V. B., Zuidscharwonde, G. H., zonder bekende woon plaats, het in staat van dronkenschap de orde verstoren, de le f 2 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 2 dagen hecht. P. S,, Heiloo, L. K. Pz., Egmond aan Zee, overtreding provinciaal reglement, de le fl boete of 1 dag hecht., de 2e f 2 boete of 2 dagen hecht. D. P. Phz., L. S. Az., J. B. Kz., Egmond aan Zee, strooperij, de le f 1.50 boete of 3 dagen hecht., de 2e f2 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 2.50 boete of 2 dagen hecht. K. G. Jz., K. Z. Tz., A. W. Pz., A. W. Pz., A, G. Jz., Egmond aan Zee, overtreding art. 461 wetb. van straf recht, de le f 1.50 boete of 2 dagen hecht., de 2e i 1 boete of 1 dag hecht., de 3e en 4e ieder f 3 boete of 8 dagen hecht., de 5o f 1 boete of 2 dagen hecht. Zitting van 17 Juni 1902. A. D., Egmond aan Zee, vern eling, vrijgesproken. P. G., als boven, mishandeling, 1 maand gev. J. Kl., Zwaag, huisvredebreuk, 2 maanden gev. J. K„ Berkhout, strooperij, f 3 boete, subs. 3 dagen hecht. M. S., Twisk, strooperij met behulp van een vaartuig, f 3 boetesüos. 3 dagen .hecht, M. B., Hoogwoud, mishandeling, i maand gev. S. K., Alkmaar, diefstal, 1 jaar gev. C. R., Heiloo, vernieling, beleediging en wederspan- nigheid, le feit vrijgesproken, 2e feit 1 maand gev. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te Alkmaar brengtop grond van artikel 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22)ter kennis der ingezetenen dat bij hem ingekomen en aan den Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven: de kohieren der Bedrijfsbelasting Nos. 11, 12 en 1, voor de dienstjaren 1901/2 en 1902/3 executoir verklaard door den Directeur der directe belastingen in Noord holland te Amsterdam den 14 Juni 1902 dat ieder verplicht is zijn aanslag op de bij de Wet bepaalde wijze, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken, binnen welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, Alkmaar, den 17 Juni 1902. G. RIPPING. GETROUWD. 15 Juni. Theodoras Hendricus Hoedjes en Geertje Por- tegijs. 17 Dirk Bosman en Albertha Augusta Bauermann. GEBOREN. 14 Juni. Evere Geertruida, d. van Willem Tinkelenberg en Agnes Hazeloop. Dieuwertje, d. van Klaas Rens en Al aria de Koning. 16 Aagje, d. van Cornelis Benjamin en Maria van den Berg. Johan George Frederik z. van Johan George Joseph Kueter en Johanna Smiers. OVERLEDEN. 14 Juni. Anna Anthonia Warmoldina Idema, wede. van Willem Geihardus v. Driesten, 65j. en ruim 10 m. 15 Hillegonda Banning, wede. van Jan Willem Geuke, 82 j. Alkmaar, 16 Juni. Aangevoerd 6 koeien en ossen f 225 a 270,249 vette kalveren f 35 a 94, per P. 70 a 85 ct., 34 nuchtere kalveren f 8.— a 18, 846 vette schapen f 20 a 28.—, O lammeren f 0, 169 vette varkens, per P. 42 a 51 c., 25 magere varkens f 16 a 18.0 paarden t Edam, 14 Juni. Aangevoerd 82 stapels kaas, wegende 19.993 Kg. a f 27.— per 50 Kg. Leiden, 14 Juni. Boter. Prjjs le qnal.^f 48.— a 52.— 2e qual. f 42.a 46.Aangevoerd 457 achtste en 51 zestiende deelen, tezamen 9650 stukken. Kampen, 16 Juni. Boter Per '/8 vat t 22.—a 24.50 per 1jlt vat f 11.— a 12.25 per '/i &.G. 52 a 57 cent aangevoerd 460 achtste en 160 zestiende vaten en 400, stukken van Kgr., wegende samen 0Kg. Schiedam 16 Juni. Ruwe Spiritus f 51/8, Stemming flauw, Makelaars f 8,—, Beurscommissie 1 7.25, Jenever f 12.—, Spoeling f 0.90, Amst. proef Zaandam 12 Juni. Aangevoerd 21 stapels kleine kaas. hoogste prijs f 24.50. Zwolle, 13 Juni. Boter, per kg. f 0.90 a f 1.05, pe >/8 vat f 23.50 a 1 24.—, afwijkende f 22.a 23. 2e soort f 20.— a 11.—, per V vat f lu-— a 12-— stukken, wegende samen 20510 Kg. PURMEREND, 17 Juni. Aangevoerd 732 runderen, waar onder 291 vette, f 0.65 a 0,78 p. Kg., 24 stieren, vette lager prijs stug, melke- en geldekoe en, lager prijs stug, 343 vette kalveren f 0.55 a 0.75 ct-s. p. Kg., stug, 255 nacht, f9 a 21 matig, 78 paarden, 2915 schapen en lammeren f 0 a lager prys stug, prijshoudend stug, 183 vette varkens 45 a 50 ct. p. Kg., matrg, 51 magere id. f 16 a 27, stug, "215 biggen f 8 a 13, stug. Kleine kaas i 27,50, Middelbare f Aangevoerd 339 stapels, wegende0 K.g., 2873 kg. boter f 1.05 a f 1.15, kipeieren f 2.75 a 3.25, eenden dito 3,10 a 0, per 100,kievietseieren 0.— a 0.— per stuk.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 3