Laatste Berichten. StadsbericiitenT- Telegrafische Berichten. Markt- en Beursberichten. BURüE.KLIJKË 8 T A. N J). dervoer, jenever, katoengaas, lederapprötnur, melksuiker» spiritus, wyn uittreksel uit het verslag van den schei kundige bij den keuringsdienst van voedingsmiddelen te Rotterdam (dr. A. Lam)vervalschte saffraan bestrij ding van knoeiergen in den boter- en kaashandel on derzoekingen betreffende verlammende vergiftingsuitwer- king door mosselen melk in poedervorm tuberculose en vegen sanitaire vloeren invoer van geconserveerde groenten in Egyptetnrfstrooisel in de Vereenigde Staten kwakzalverij op aandeelen eieren te bewaren gemengde berichten; vraagbord en correspondentie; feuilleton: frissche lucht bij borstziekten het gebruik van paardenvloesch Teehnlkum Mlttwelila. Het onder Staatstoezicht staand Technikum Mitt- weida, dat op de tentoonstelling te Leipzig de hoogste onderscheiding verwierf, telde in de afgeloopen 35 school jaren 3567 leerlingen. Het onderricht in de Elektrotechnik is in de laatste jaren aanmerkelijk uitgebreid en werden vele nieuwe laboratia, werkplaatsen enz. enz. opgericht. De leerlingen vinden in uitgebreide fabrieken gelegenheid om zich practisch te bekwajnen. De nieuwe cursus voor deze inrichting begint 14 October, terwijl de secretaris op aanvrage kosteloos uitgebreide inlichtingen verstrekt. De toestand van den Koning. LONDEN, 7 Juli Esn gerucht, waarvoor eenige grond schijnt te bestaan, zegt dat met het oog op den merk- waardigen vooruitgang van 's Konings toestand de kroning zal plaats hebben tnsschen elf en vijftien Au gustus. Kitchener's afscheid. PRETORIA, 7 Juli. In een proclamatie neemt lord Kitchener afscheid van de troepenhij zegt dat hun gedrag in den veldtocht, die zich zich gekenmerkt heeft door groote moeilijkheden en ontberingen, boren allen lof verheven is. Hij wenscht hen vooral geluk met den goeden, humanen geest dien zij getoond hebben. hulde gebracht te hebben aan de groote krijgsmans- etgenschappen der Boeren en hun bewonderenswaardige wijze om de voorwaarde van overgave uit te voeren, zegt lord Kitchener, dat vele Boeren, die tot het einde den strijd volhielden, de hoop uitspraken, dat zij in de toe komst de gelegenheid zouden hebben om met 's konings troepen te zamen te strijden. Chamberlain gewond. LONDEN, 7 Juli. Toen minister Chamberlain heden middag in een cab van Westminster naar de Atbenaeum- club reed viel het paard. Chamberlain werd met kracht voorover geworpen en kreeg een ernstige wonde aan het voorhoofd. Hij werd naar het hospitaal vervoerd, waar de wonde verbonden werd. Later, 7 Juli. Het ongeluk dat Chamberlain over komen is, wordt niet als ernstig beschouwd, maar hij zal minstens een dag in hot hospitaal moeten blijven. Da heer Dr. O. Schreuders komt voor op de voordracht voor leeraar in de oude talen en oude ge schiedenis aan het gymnasium te Middelburg. Badhuis Witte Kruis. In de week van 30 Juni tot 5 Juli zijn in het badhuis van het, Witte Kruis genomon 54 kuipba den, 79 regenbaden le kl. en 146 regenbaden 2e kl., tezamen 279 baden. Aanbesteding. Uitslag der gehouden aanbesteding onder beheer van den architect 0. J. Ooms alhier, voor het bouwen van een woon- en winkelhuis met slachtplaats enz. voor den heer C. van der Hilst. Er werden 8 inschrijvings biljetten ingeleverd, n.l. van A. Andriesma, Alkmaar, f 2580, J. Singers, Heiloo, f 2645, G. J. Dikkeboom Alkmaar, f 2650, J. Obdam, Heiloo, f 2700, H. Andersom f 2800, A. Wallaart f 2996, J. Hnijberts f 3000, P. Har- tog f 3000, allen alhier. Raming f 2775. Gegund aan den laagsten inschrijver. lioop der bevolking en gezondheidstoestand te Alkmaar, over Juni 1902. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Juli 9217 mannen en 9683 vrouwen, te zamen 18900 personen. Geboren werden: 22 jongens en 29 meisjes, samen 51 kinderen, dat is 32.4 per 1000 per jaar. Als levenloos aangegeven werden ingeschreven 1 kind van het mannelijk en 1 van het vrouwelijk geslacht. In deze maand overleden: 10 mannen en 12 vrouwen, samen 22 personen, dat is 14.0 per 1000 per jaar. Aan besmettelijke ziekten bij de wet aangegeven over leden geene. Het sterftecijfer, dat voor Alkmaar 14.0 was, bedroeg voor Rotterdam 14.0, 's-Gravenhage 14.2, Amsterdam 18.0, Utrecht 15.4, Groningen 29.6, Antwerpen 16.1, Parijs 20.5, Londen 15.9, Weenen 23.2, München 22.9, Ham burg 19.3, Keulen 19.5, Bern onbekend, Christiania 14.4, Moskou 28.0, Brussel 15.7, Berlijn 17.9, Petersburg 25.0, Dublin 22.3 en Edinburg 16.8. Concert Bultensocletelt. Door het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den heer J. M. Otto zal op Woensdag, den 9, des avonds ten 7l/2 uur, een concert worden gegeven in den stadshont, waarvan het programma als volgt luidt 1. >Loyale Légion", Dédié a 1' ordre militaire des Etats Unis. v. J. P. Sousa, 2. Ouverture de 1' opéra »La Bohé mienne"G. Balfe. 3. a. Andante a. d. G-dur symphonie No. 6 Jos. Haydn. b. »Polish Dance No. 1, op. 3 X. Scharwenka. 4. Pantaisie sur des motifs de 1' opéra »Lakmé"Léo Délibes. o 5. Ouverture für Milit&r Musik" op. 24Mendelssohn Bartholdy. 6. Fantaisie sur des motifs de 1' opéra »I1 Trovatore"G. Verdi. 7. »Immer oder Nimmer'', Concert WalzerE. Waldteufel. 8. »Auf der Wanderschaft", Potpourri A. Reckling. Rijks Hoogere Burgerschool. De uitslag van de op den 7 en 8 gehouden over- gangs-examens van de leerlingen van bovengenoemde school is geweest als volgt Van le klasse A bevorderd tot de 2e klasse: Johanna van BujjsenD. R. Coster J. T. Hamstra, Grietje Helder W. J. van der HorstGeertje C. Hout kooper C. Kruiten L. F. PaleariA. Sannes. Voorwaardelijk bevorderd 2. Niet bevorderd 7. Van le klasse B bevorderd tot de 2e klasse K. Braak Oudorp J. L. de Boer Dirkshorn O. H. Bosman (enk. vak.), F. Buisman, Heer Hngowaard, G. C. B. v. d. Feen de Lille (enk. vak.), J. Gootjes Harenkarspel (enk. vak.) Alida HollandChristina E. Kooy, Midden-Beemster, Agnes O. J. van Leeuwen, de RijpJ. F. van Leeuwen de RijpP. O. Meurs Schagen, S. de Moor, OudesiuisW. Nobel, Schagen, W. F. L. OudenhovenSchagenA. C. G. Post Heerhugowaard Suzanna P. Stolp Beemstor G. W. Stöve SchagerbrugP. D. de Veer, Schagen, A. Zon dervan Schagen. Voorwaardelijk bevorderd 1. Niet bevorderd 5. Van de 2e klaBse A bevorderd tot de 3o klasse J. J. A. Aghina Neeltje BreebaartWinkel Mar- garetha J. Buning (enk. vak.), Johanna A. Collard Krommenie K. EdelBeemsterJ. de Geus Bergen J. G. de Graaff, Edam, J. de Groot, Purmerend H. HamstraH. G. Hofstee Amsterdam H. C. Holtz Beemster C. E. Jacobs Oost Indiö, Aaltje Kaan (talen), Heildina J. Kuilman Schermerhorn (talen), H. J. de Lange (enk. vak.), P. W. de Lange, Marie van Legden, Krommenie H. W. Pisart, Cornelia C. J. Walig, Zaan dijk. Voorwaarlijk bevorderd 2. Niet bevorderd 1. Van de 2e klasse B bevorderd tot de 3e klasse Theodora M. Beun A. Haringhuizen, Nieuwe Niedorp, J. Hoek, Frederika J. Langeveld Hardinxveld M. P. de Lange Thekla H. C. Maschmeijer, Bergen (enk. vak.), S. van der Maaten Schagen, Anna Overduin P. W. van Raven, de Rijp. Camelia C. Rajjter Heiloo, G. H. SchenkeR. E. Wierenga, St. Maartensbrug M. J. Wilmink, Dinxperloo. Voorwaardelijk bevorderd 4. Van de 3e klasse bevorderd tot de 4e klasse Elisabeth M. H. Aghina Johanna M. BuekersF. J. J. Buitendijk, Clara C. Cock (enk. vak.), J. Dirkmaat, Broek op Langedijk K. Edel Grootschermer, M. C. de Graaff, Edam, C. de Groot, Purmerend, D. Haan, Beemster H. M. Lau, B. H. Lobman, J. Moll, J. Noë, AssendelttW. H. Spanjaard, Batavia, R. Theodora Verdam L. L. VogelHeiloo. Voorwaardelijk bev. 1. Niet bev. 1. Met 1 wordt het examen voortgezet. Van de 4a klasse bevorderd tot de 5e klasse L. J. van den Bergh Utrecht, J. P. Brasser, Stom- petoren A. Hoek (enk. vak.), A. Lind, Anna L. Rasch, H. A. D. Tussenbroek N. H. Verdam, C. M. Visman, W. van der Voort, Elisabeth M. de Wit. Voorwaardelijk bev. 1 niet bevorderd 1, met één wordt het examen voortgezet. Malaria. Aan den gemeenteraad van Alkmaar 1 »De wenschelijkbeid mag betoogd worden, dat alle slooten, die niet strikt noodig zijn, gedempt worden en alle keine water verzamelingen zooveel mogelijk te ver mijden zijn en moeten zij blijven bestaan, ze dan zooveel mogelyk onschadelijk te maken met petroleum." blz. 19 der brochure van dr. Schoo, arts te te Krommenie, over >Malaria". Dempt zooveel mogelijk alle wateren in de bebouwde kom der gemeente, die niet strikt noodig zijn brengt op de riet gedempte of niet te dempen wateren alle 14 dagen een laagje petroleum, indien daartegen geen be zwaar bestaat." Blz. 30 van bovengenoemd geschrift. Een INWONER. BflVOLKIHe. Onderstaande persoon wordt verzocht zich ton spoedigste tor secretarie aan te melden J.ambcrta Arnolda Knuers, geb. 9 Nov. 1881, gekomen uit de gemeente Norg. GETROUWD. 6 Juli. Jacobus Weterings en Jaooba Maria Roozendaal. GEBOREN. 5 Juli. Maria d. van Jan van der Velden en Guurtje Heddes. Johanna Bernardina Antonia Maria, d. van Gerardus Hendricus van Giezen en Doro thea Catharina Landman. 7 Hendrica, d. van Johannes Philippue Kallenbach en Sjoukje Jansen. Jacob Nicolaas Willem, z. van Muus Speur en Grietje Paarlberg. Grietje, d. van Hendrik Pieter Roelof Boogh on Trijntje Krap. 8 Frederica Wilhelminad. van Pieter Wilhelm Boulonois en Johanna Wilnelmina Helleman. Harlngcarspel. Geboren. 2 Jnni. Klaas z. van Willem Manneveld en Geertje van Wjjland. 8 Cornelia d. van Jan Zutt en Aafje Dekker. 12 Aagje, d. van Dirk Groothuizen en Trijntje Smit. 13 Corneliad. van Arie van Legen en Cornelia Bood. 15 Pieter, z. van Reijer Bronder en Neeltje Borst. 20 Cornelia d. van Lourens Meeldijk en Hendrika IJfs. 22 Adrianusz. van Pieter Bakker en Cornelia Dekker. 30 Oatharina Mariad. van Johannes Petrus Tes- selaar en Trjjntje Filmer. Overleden. 14 Juni. Maartje Butter echtgen. van Gerbrand Slote- maker, 50 j. 22 Maartje Doodemau echtgen. van Jan Zat, 27 j. Oude Niedorp. Geboren. 2 Juni. Pieter, z. van Jacob Bood en Jantje Kee. 3 Trijntje d. van Oornelis Dekker en Aagtje Bak. 19 Pieter, z. van Klaas de Leeuw en Trijntje Zwart. 3 Levenloos aangegeven dochter van Dirk Leek en Agatha Bakker. Heiloo. Getrouwd: 11 Juni. Jacob Reik, wednr. van Guurtje Strooker, alhier, eu Antje Duin, wed. van Cornelis van der Mo len, te Oudcarspel. 18 Sipke Jan Galama en Hermina Bertha Oud- steijn, beiden alhier, laatstelijk te Amsterdam. Geboren: 2 Juni, Dirk, z. van Aldert de Groot en Woltje Wijn gaard. 3 Hendrik Johannes, z. van Abraham Pieter Jo hannes de Vries en Dicuwertje Dekker. 13 Catharina, d. van Oornelis Mulder en Agatha Stam. 14 Petras Adrianus, z. van Petrus Wilhelmus van Kessel en Sieuwtje Admiraal. 18 Willem, z. van Hendrik Zonneveld en Leentje Hollen berg. 27 Gerardus, z. van Jan Bakker en Antje Pruijm. 29 Petrus Paulus, z. van Arie Kaandorp en Cor nelia Catharina van der Park. Overleden: 12 Juni. Gerrit Willem Karei Witteveen, 23 jaren en 9 maanden, wonende te Hengelo. 14 Oatharina, d. van Cornelis Mulder en Agatha Stam, bijna 1 dag. 21 Jacobus Geeneu, 60 jaar en 4 maanden. 26 Cornelis van der Velden, wedDr, van Marijtje de Waard, eerder gehuwd geweest met Guurtje van Dijk, 60 jaar en 11 maanden. 27 Klaasje Bak, echtgen. van Klaas Admiraal, 23 jaar en 5 maanden. Nieuwe Niedorp. Geboren. Jansje, d. van Arie Verhagen en Trijntje Bouwer. Getrouwd. Hinne Stellingwerff en Maartje Hovenier. Pieter Hof en Cornelia Leegwater. Ondertrouwd. Klaas Koorn, wednr. van Maartje Bakker, en Neeltje Aker. Anske Syperda en Christina Peereboom. O verleden. Grietje Knijper, echtgen. van Willem Stoop, 62 j. Jannetje, d. van Hendrik de Graaf en Trijntje Keijzer, 7 m. Gerrit Molenman echtgen. van Aafje van der Slugs, 71 j. Marijtje, d. van Pieter Hartman en Aafje Doves 9 m. 's-Gravenbage 8 Juli 1902. Men seint onsdat gisteren avond te Doorn is overleden de Staatsraad Mr. P. F. Hubrechtvroeger Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken. Verkiezing leden Eerste Kamer. Noordholland. Herkozen de heer Breebaart met 51 van de 76 stemmen, de heer de Jong met 53 van de 74 stemmen. Gekozen ter vervanging van den heer Rutgers van Rozenbmg, die bedankt heeft, mr. W. F. van Leeuwen, burgemeester te Amsterdam, met 46 van de 76 st., na tweede en herstemming tegen de heer Hugo Muller de heer Koopman te Amsterdam had 30 st. Limburg. Herkozen de beer Regout met 42 van de 43 stemmen de heer Pinckers had 1 stem. Zuid-Holland. Vacature Hordijk. Uitgebracht 76 stemmen. Gekozen prof. dr. J. Woltjerhoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam met 45 Bt., de heer Hordijk had 31 st. Herkozen de heeren Bevers en Havelaar met 45 en 44 st.; de heeren Plate president van de kamer van koop handel te Rotterdam en de Beaufortoud-minister van buitenl. zaken hadden 31 en 30 st. Utrecht. Gekozen de heer Bosch van Drakenstein met 29 van de 37 st. De Burgemeester had 3 st. Drente. Herkozen de heer van Lier met algemeene stemmen (34). Noordbrabant. Herkozen de heeren van der Biesen en Sassen met 47 en 48 st. 3 st. blanco. Gelderland. Herkozen de heeren Cremers en Thooft reap. met 35 en 39 van de 54 st. Friesland. Uitgebracht 49 st., 2 blanco. Gekozen mr. J. Sickenga met 24 st., verder badUen Statenlid De Vries te Minnertsga 20 st., Pollema 1 st., Edo Bergsma 1 st. en Sickenga zonder aanduiding 1 st. Groningen. Gekozen bij tweede vrije stemming J. F. Scholten met 25 van de 44 st. Overige stemmen verdeeld. Overijsel. Gekozen de heer Dijckmeester met 26 van de 43 st. Zeeland. Waarschijnlijk God.n de Beaufort. Alkmaar, 7 Juli. Aangevoerd 3 koeien en ossen f 210 a 240,'227 vette kalveren f 35 a 86, per P. 70 a 80 ct., 43 nuchtere kalveren f 8.a 18, 810 vette schapen f 20 a 29.—, 0 lammeren f 0, 193 vett8 varkens, por P. 42 a 51 c., 21 magere varkens f 15 a 18.0 paarden f Amsterdam 7 Juli. Friesche Dokkumer Jammen f 0,a 0,Magnums 0.a 0.—, id. Blauwe f 0. a 0.Zeeuwsche Spui-sehe Jammen f 0.a 0. Z. Blauwe f 0.a 0.id. Bonte f 0.a 0.Flak- keesche f 0.a 0.—, Geldersche BlauwejT 0.a 0. Pruisische roode f 0.a 0.Andijker Muisjes t 3.60 f 5.Westlandsche Zand f 4.50 a 4 80, Nieuwe MaKa 6 a 8 ct. per Kg., Westlandsche Kleimanden f 3.50 a 4. PURMEREND, 8 Juli. Aangevoerd 569 runderen, waar onder 324 vette, f 0.60 a 0,78 p. Kg., vette prijshoud, vlug, melkkoeien f 120 a f 190, prijshoud. matig, gelde- koeien f 130 a f 280, prijsh. stug, 23 stieren, 269 vette kalveren f 0.60 a 0.80 ets. p. Kg., matig, 265 nucht. f 9 a 20, vlug, 40 paarden, 1597 schapen f 18 a 27, lager prijs stug, 380 lammeren f 8 a 15, pryshoud. stug, 204 vette varkens 40 a 50 ct. p. Kg., vlug, 44 magere dito f 16 a 24, 226 biggen f 6 a 11,50 matig. Kleine kaas f 27,50, Middelbare f Aangevoerd 322 stapels, wegende0 K.g., 2312 kg. boter f 1.05 a f 1.15, kipeieren f 3 a 3.50, eenden dito 3,10 p. 100.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 3