IrscleeSi Graanzakken, Utermöhlen Co. Advertentiên. Bewaarschool. G. S. GROENE WOUD D. Balder Dz., Acliterdam A1 k m a a r. Wijnhandel enz. De ZAAK is verplaatst van PAYGLOP naar de SOHAPEMSTE EG. Wed. J. DE GROOT- Aardbeziën Bakjes. Haagseke Beschuitjes. Zouten Krakelingen. Zouten Bolletjes. KAASKLEEDEN enDEKKLEEDEN in verschillende soorten voorhan den, tot lagen vasten prijs bij Beleefd aanbevelend KOETSVELD. Harddraverijen en Hennen te Bergen. De aangifte voor de op Zondag 20 Jnli te Bergen te bonden courses is buitengewoon groot, daar niet minder dan 94 paarden zijn ingeschreven t. w. 36 voor de ren nummers en 58 voor de harddraverpen. Aan prjjzen wordt het belangrijke bedrag van f 4000 beschikbaar gesteld; voor de Bergenprijs alleen f 1280, behalve de inleggelden. Deze races worden jaarlijks belangrijker. Het bestuur van de Ken- nemer Sportclub spaart geene moeite om èn baan èn ter reinen in eerste klasse conditie to brengen. Dit jaar zijn weer verscheidene nieuwe boxes bijgebouwden daarbij is Bergen, die prachtige oase in de vlakke weilanden van Kennemerland, met zijn heerlijk natuurschoon, een punt van groote attractie voor iedereen. Zoodat zondag a.s. ongetwijfeld vele sportliefhebbers en beminnaars van deze schoone omgeving de races zullen bijwonen. KENNEMER. SPORTCLUB. Programma der Harddravergen en Rennen. (Onder de reglementen der Ned. Harddraverij- en Ren- vereeniging.) Harddraverij-Comité: J. van Reenen voor zitter; H. P. de Kat van Hardinxveld Jhr. W. A. L. Mock, N. A. ConjjnA. de Vries secretaris. Ren - com i te: A. bn. van Brienen van de Groote Lindtvoorzitter; Julius Petersen, 2e voorzitter; Majoor H. F. D. BraamsS. A. F. bn. Oreutz kapt. jhr. R. J. Rutgers v. Rozenburg, luit. G. J. A. A. bn. v. Heemstra, J. van Stolk, secretaris. I. Kranenburch-prgs. (1J uur.) Harddraverij Be klasse voor Nederlandsche paarden, geen beter record dan 1.52. Handicap. Minimum afstand 1800 Meter. Winners na 13 Juli 20 meter meer. Ie Prijs f 250, 2e prijs f 50, 3e prijs f 25. Inleggeld f 10, rouwgeld f 7,50. 1. Piinses Charlotte Eig. H. K. Glas Jz. 2. Electricity II S. Witteveen. 3. Schabernack H. Mnijners. 4. Anna J. Koster. 5. Sekwa H. Siderius. 6. Vetlok J. Bakker. 7. Don Jnan J. F. de Boer. 8. Don Qaichotte W. A. Ockhorst. 9. Redstar D. Vermaat. 10. Piemier II S> Gebr. de Vlieger. 11. Liberty ex Swaska H. K. Glas Jz. 12. Miklós Stal L'Espérance. 13. Miss Maggi Jorrit8ma en Witteveen. 14. Rila Stal Jan Steen. 15. Tabori. J. Spaans. 16. Mascotte A. A. v. d. Berg. 17. Antoinette Joh. de Mol. II. Bergen-prijs. (2 uur.) Wedren op de vlakke baan. Sweepstakes voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Gewicht volgens schaal voor eiken gewonnen prijs vóór 1902 onder 500,— J K.G. van 500,tot 1000,1 1000,tot 2000,2 boven 2000,4 in 1902 onder 500,1 van f 500,tot 1000,— 2 1000,tot 2000,4 boven 2000,6 Afstand 3200 M. Ie pr. f 860, 2e pr. f 260, 3e pr. f 100, 4e pr. f 69. 1. Billiton Eig. Abr. v. Hoboken v. Hoedekenskerke. 2. Estconrt id. 3. Berthus id. 4. Diamant Jhr. L. Boreel. 5. Diadeem S. A. F. baron Creutz. 6. Ducaat G. J. A. A. bn. v. Heemstra. 7. Valerie Ritm, Metelerkamp v. Bronkhorst. 8. Cura9ao S. A. F. bn. Oreutz. 9. Ezel W. Jochems. III. Gloegoer-prijs. (2è uur.) Harddraverij 2e klasse. Handicap. Voor paarden met geen beter record dan 1,46. Als minste snelheid zal 1.56 aangenomen worden. Lachend had de vrouw hem nagekeken. Nu zag zij naar de kamer, waar Liesbeth sliep, en weer naar de deur waardoor Hanspeter verdwenen was alsof zij in gedachte haar slank kind vergeleek met dien dubbel- men8ch. Wat zij dacht daarbij, deed haar zuchten: »As ie 'r 'n beetje, as ie 'r andeis uitzag een heel beetje mompelde zij zacht. En zuchte weer «Onze lieve Heer heeft zich toch vergrepen aan dien Ze wou haar bezigheid weer beginnen maar het werk scheen haar geen genot meer te gevenen plotseling schoof zij de spullen van zich weg, ruimde de tafel op, nam de kleine lamp uit den hanger en ging de kamer van Liesbeth in. Dat was een armoedig vertrekje zoo klein, dat rond het tweeslaaps bed nog slechts een smal pad overbleef. Geen haard in de kamer, geen kast, de paar kleeding- stukken hingen aan een kapstok aan den wand het eenig sieraad van deze kale muren vormde een krnsifiks, welks Christus den rechterarm verloren bad. Annamaria hield de lamp boven het bed en knikte tevreden, toen zij zag, dat Liesbeth sluimerde. In grooten overvloed lag het losgemaakte zwarte haar om het smalle gezichtje, welks moede trekken beschenen waren door het zonnelicht van een stillen glimlach, alsof een vriendelijk beeld voor het oog der droomende stond. »God zij dank, zij heeft haar schrik verslapen Een kruis slaande keek zij op naar het krnsifiks en blies de lamp uit. Onderwijl zij in 't donker haar kleeren uittrok, bad zij fluisterend. Buiten, achter de kleine schuur die tegen de hut was aangebouwd, knarste een vlijtige zaag in den stillen win ternacht. Hanspeter had, om Liesbeth niet door 't la waai van het werken te wekken, den zaagbok achter het huis in den tuin gedragen, en daar werkte hij nu in het flanwe schijnsel der sneeuw, het eene uur na het ander. Toen alle blokken van het geheele vaam in kleine stuk ken waren gezaagd, kloofde hg ze in de sneeuw op den grond, om weinig gerucht te maken. En zoo ijverig was hij bij dien arbeid, dat hij zelfs niet luisterde als de klok sloeg. Minimum afstand 2400 M. Ie Prijs f 300, 2e prijs f 75 3e prijs f 25. iDleggeld f 15, rouwgeld f 10. 1. De Luitenant 2. Prinses Charlotte 3. Ducaat 4. Anton 5. D. D. 6. Nella. 7. Schabernack 8. Anna 9. Vetlok 10. Don Juan 11. Don Quichotte 12. Redstar 13. Controleur 14. Swaska II 15. Miss O'brien 16. Miklós 17. Antoinette eig. J. Koster. H. K. Glas Jz. A. R. v. d. Hilt. Joh. de Mol. S. Witteveen. Stal Jan Steen. H. Megners. J. Koster. J. Bakker. Th. v. Niekerken. W. A. Ockhorst. D. Vermaat. H. K. Glas Jz. id. Tj. Witteveen. Stal L'Espérance. Joh. de Mol. IV. Uilenvlak-prgs.. (3 uur.) Verkoopswedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona-fide toebehoorende aan Nederlanders die te koop zijn gesteld voor f 1200. De winner wordt bij opbod verkocht. Gewicht volgens schaal: voor iedere f 100 meer te koop gesteld 1 Kgr. overwicht voor iedere f 100 minder 1 Kg. ontheffing. Maiden 2 Kg. ontheffiug. Ie pr. f 400, 2e pr. f 25, 3e prijs f 25. Afstand 1300 M. Inleg f 20. 1. Revue eig. A. A. v. d. Berg. 2. Woestduin id. 3. May Fly H. Labonchère. 4. Holmes Chapel Abr. v. Hoboken v. Hoedekenskerke. 5. Clermanicus id. 6. Cheeky id. 7. Royal GovernessJhr. C. de Pesters. 8. Something G. J. A. A. bn. v. Heemstra. 9. Zamiella id. 10. Brancaster Jhr. Rutgers v. Rozenburg. 11. Reinette W. Jochems. 12. Perverse id. 13. Marked Man S. A. F. bn. Creutz. 14. Reaction id. V. J u 1 i - pr ij s. (3 x/2 uur). Heat-Harddraverij (2 maal winnen). Han dicap. Als minste snelheid zal 1.48 worden aangenomen. Minimum afstand 1600 M. Prijs f 300, f 50, voor den tweede aankomende in de beslissende heat. Indien meer den twee heats moeten worden geloopen, zullen de prijzen voor iedere heat meer met t 50 worden verminderd. Inleggeld f 15, rouwgeld f 10. 1. Bellwood Eig. A. A. v. d. Berg. 2. Robert See Steele Joh. de Mol, 3. A Mountainier J. W. Schuijl. 4. Abdul Ameer id. 5. Clerimond A. A. v. d. Berg. 6. Moquette C. H. Oppelaar. 7. Hirye H. Meijners 8. May D W. A. Ockhorst. 9. Dobrina S. Witteveen. 10. Fedora F. Horstman. 11. Eiber id. 12. de Luitenant J. Koster. VI. Sch ulpenvlakprijs. (4 uur.) Horaenren. Voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona-fide toebehoorende aan Neder landers en bereden door Nederlandsche heerrijders. Handicap zwaar gewichtvoor iedere prijs gewonnen nè, 12 Juli, 3 Kgr. overwicht. Ie pr. f 300, 2e pr. f 60, 3e pr. f 40. Afstand 2800 M. Inleg f 20, rouwgeld f 10. 1. Revuo Eig. A. A. v. d. Berg. 2. Tailfer id. 3. Woestduin id. 4. May Fly H. Labonchère. 5. Loafer Mr. Oakshot. 6. Waddon Eig. Abr. v. Hoboken v. Hoedekenskerke, 7. Germanicus Eig. id. 8. Golden Fruit id. 9. Madame Danylans W. Jochems. 10. Cher Amour id. 11. Le Cid id. 12. Neris id. 13. Parsimony id. VII. Volhoudings-prjjs. (4i uur). Record-Harddraverij le klasse, voor paarden van 1,46 en beter, iedere betere recordseconde 25 meter meer. Minimum afstand 3600 M. le Prijs f 400, 2e prijs f 150, 3e prjjs f 50,4e prijs f 25. Inleggeld f 20, geheel rouwgeld. 1. Anselor eig. J. W. Schuijl. 2. Bellwood A. A. v. d. Berg. 3. Clerimond id. 4. Hirye H. Megners. Eerst omstreeks middernacht, toen de oude klapwaker met zgn heesche stem door de dorpsstraat zong, merkte Hanspeter, hoe laat het geworden was. Maar de paar blokken, die nog te kloven waren.., «die krijg 'k nog wel klein dacht hij. En werste voort. Buiten op de straat klonk de stem van den klap waker steeds meer van nabij »Geef acht op vuur en licht, Dat mensch en vee geen kwaad geschiedt" Mijn beste menschen, laat 't je zeggen, De klok heit twaalf Het laatste woord van zijn gezang bleef den klap waker in de keel steken, en verschrikt keek hij naar de monsterachtige, zwarte gestalte, die in den tuin der huisjesflikster zoo'n vreemden arbeid verrichtte. »Alle goeie geesten stotterde hij, sloeg een kruis over zijn neus en begon to hollen, zoo hard als zijn beenen hem droegen. Wordt vervolgd. 5. Belle Bay 6. Quicklime 7. Sierra 8. George H 9. Sersant. 10. Edallah 11. Cyclant 12. Isabella Eig. A. v. Wickevoort Orommelin. W. A. Ockhorst. Stal Avanti. Joh. de Mol. J. Koster. Stal Trio. A. v. Wickevoort Crommelin. A. A. v. d. Berg. Bedding van schipbreukelingen. Men meldt aan het N. v. d. D. uit New-York: De gezagvoerder van het stoomschip „Potsdam", der Holland-Amerika lijn, kapitein A. Potjer dat den 29 Juni 1.1., komende van Rotterdam, te New York aan kwam rapporteert een gelukkige redding van schip breukelingen. In het midden van den Atlantischen Oceaan, des mor gens om 8 uur, ontdekte de uitkijk een barkschip in zinkenden toestand, met de noodvlag in top en nood seinen lossende. Onmiddellijk werd een reddingsloep onder bevel van een der stuurlieden, overboord gebracht en daarmede met een vrij hooge zee koers gezet naar de bank. De passagiers van de »Potsdam" konden de redding zien. De schipbreukelingen werden in de sloep afgelaten, en, daar de bark in den koers van het vaarwater dreef en gevaar voor de scheepvaart opleverdewerd deze in brand gestoken. Met groote gastvrijheid werden de schipbreukelingen aan boord van bet Nederlandsch stoomschip opgenomen en van al het noodige voorzien. Het bleek een Noorsche bark te zijn, genaamd «Bris- kop Bruu'', komende van Limmerick (Ierland) en in ballast naar Canada. Reeds zes dagen dreef de bark, welke midden in den Oceaan lek gesprongen was, hul peloos rond, en reeds hadden de opvarenden, ten getale van II man, alle hoop op redding opgegeven, toen de »Potsdam" gelukkig nog kwam opdagen. De belangstelling der passagiers van de «Potsdam" in het lot der schipbreukelingen was groot, en dadeljjk werd onder de le en 2e klasse passagiers eene collecte gehouden om de Noormannen bij hunne aankomst te New-York van het noodige te voorzien, welke collecte 150 pd. St. (f 1800) opbracht. Herhaaldelijk betuigde de kapitein van de «Briskop Brun" zijne groote dankbaarheid aan kapitein Potjer. OUDERS die hunne kinderen met Augustus op de Algeineene Bewaarschool wenschen toe gelaten te zien kunnen zich voorzien van de ge boorte- en inëfltingsbewijzen der leerlingen aanmelden aan het schoollokaalDoelenstraat, Dinsdag, 15 Juli, des avonds tusschen half acht en half negen. REGENTEN van het BURGERWEESHUIS te ALK- MAAR zijn voornemens op Maandag 81 Juli e.k., ten 9 uur 'snam,, in de regentenkamer van het gesticht, aan tc besteden De levering van na te melden benoodigdheden voor het onderhoud der weezen van 1 Aug. 19023 Juli 1903, als Rundvleesch Varkensvleesch Soepvleesch gerookt Spek ReuzelRookworstGortgebroken Boetweit BoekweitmeelRijstNatuurboter ZoutZachte Zeep SodaStijfselBasterd- en Witte SuikerStroop Koffie Thee Azijn Zoete- Patent- en Raapolie Elec- traolie Brandspirituskorte en lange Turf. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter visie in het kantoor van den Weesvader, door wien de noodige inlichtingen zullen worden verstrekt. De inschrijvingsbiljetten moeten in het gesticht zijn bezorgd op 81 Juli e.k., uiterlijk 7 uur 's nam. Alkmaar, S. DE LANGE P.Bz., 11 Juli 1902. Secretaris. Zich te adresseeren onder lett. W aan het bureau van dit blad. Verkrijgbaar bij Hofleverancier. V Y

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6