Stadsberichten. Roekeloos. No. 1919 t 20000 No. UOOO f 5000 No. 17943 f 1000; Ns. 2210, 9904, 10263 en 15627 f 400; No. 17072 f 200; Ns. 1418, 6811, 13362, 17579 en 20618 f 100. No. 7875 f 2000; Ns. 176, 4404 en 19161 f 1000; No. 20376 f 400 Ns. 4381 en 11828 f 200; Ns. 4698, 12986, 14881 en 20326 f 100. Op den avond van den 20 had een fietsrijder nit Bussnm in de nabijheid van Naarden de onvoorzichtig heid de in vollen gang zijnde Gooische stoomtram onder het rijden vast te honden. Niettegenstaande hem tot twee malen toe verboden werd dit te doen, bleef hij op deze onvoorzichtige wijze rijden, met het gevolg dat hij viel en zijn rechterarm werd verbrijzeld. Dr. Le Conltre van Naarden, die toevallig in de tram zat, keerde van daar oogenblikkelijk met de noodige ver bandmiddelen op de fiets naar de plaats des onheils terug, om het eerste verband te leggen. De gewonde werd daarna per brandcard naar het Militair Hospitaal te Naarden vervoerd. Brand. Te Tiet is op den avond van den 19 door onbe kende oorzaak een hevige brand uitgebroken in een pak huis op een dichtbebouwd terrein. De brandweer slaagde er in den brand te beperken nagenoeg tot het aangetaste pand, waarin a.a. een groote hoeveelheid spek, hooi enz. geborgen waren. De belendende perceelen kregen eenige waterschade. Alles was verzekerd. Rllltalre wielrijders. Een aardig gezicht is, zoo schrijft 't »Handelsbl", het wanneer men de militaire wielrijders van het 7e reg, inf. alhier tegenwoordig ziet uitrukken onder bevel van den Init. met hun opleiding belast. Aan het hoofd van den troep bevindt zich een wielrijder die op een nikkelen signaalhoorn dezelfde signalen blaast als de hoornblazers aan het hoofd van een marcheerenden troep. Van der Zwaag op de planken. Den 27 en 28 dezer zullen er te Gorradijk groote festiviteiten plaats hebben, ter herdenking van het 50-jarig bestaan der Rederijkerskamer »De Vriendenkring". O. m. zal er een gecostnmeerde optocht worden gehou den, ontworpen door den decorateur Pontsma te Rotterdam. Des avonds van den eersten dag opvoering van Politie zaken", waarin het Kamerlid v. d. Zwaag, de eere-voor- zitter, de hoofdrol vervult. (Volk). Veehandel ln Friesland. De aanvoer van melk- en kalfkooien was niet groot. Belgische kooplieden waren ter markt en kochten hoofdzakelijk eerste kwaliteit melkkoeien, die goed betaald werden. Over het geheel was de handel in melkvee be hoorlijk ook voor Hollandsche rekening werd aange kocht. In minder soorten, die ruim aangevoerd waren, was de handel stugger. Vette koeien met grooter aanvoer goed gevraagd, met vaste prijzen. Stieren voor de slachtbank met grooten aanvoer stiller, door minder vraag door Holland. Vette kalveren, met goeden aanvoer, vrijwel in éen doen. De handel was eer wat stiller dan vlugger. In nuchtere kalveren was de handel opgewekt met flinken omzet en stevige prijzen. Vette schapen minder, doordat de Londensche markt met lagere prijzen afkwam. In melkschapen en lammeren tamelijke handel. Vette varkens goed gevraagd, met hooge prijzen ook Londensche biggen zeer gewild. De aanvoer was 150 stieren, 200 vette koeien, 600 melk- en kalfkoeien, 500 vette kalveren, 400 nuchtere kalveren, 1500 schapen en lammeren, 125 vette varkens, 600 vette biggen, 200 magere varkens, en 500 jonge biggen. De pnjzen zijn Vette koeien, le kwaliteit, 28 - 30j ct., 2e kwaliteit, 2427 ct., 3e kwaliteit, 19—22 et., stieren ct., vette kalveren 2535 ct., vette schapen 22—25ct.vette varkens 22—24 ct., Londensche biggen 1820 ct., alles per '/2 Kilo. Melk- en kalfkoeien: i 140—f 240, pinken f40—f60, nuchtere kalveren f 8—t 10, weideschapen f 16f 19, melkschapen f 15—f22,—lammeren f 8—f 11, magere varkens f 40—f 52, jonge biggen f 1.20—f 1.50 per week (N. v. d. D.) Harlngcarspcl. Den 21 vergaderde de Raad dezer gemeente. Nadat enkele mededeelingen voor kennisgeving waren aangenomen, werd vastgesteld een verordening op het herhalingsonderwijs, en bepaald dat dit kosteloos zal worden gegeven. Op de voordracht ter benoeming van twee zetters voor Rijks directe belastingen werden als eerste candidaten geplaatst de aftredende leden, de beeren W. Govers en J. Scboorl en vervolgens de heeren W. de Jongh en W. Keesom. Oostgiaftdijli. Den 20 ontstond er brand in een hooiklamp van den heer H. O., alhier, welke on middellijk achter zijne woning gelegen was. Spoedig was de brandspuit aanwezig en daar er op dat oogenblik weinig wind was, bleef het huis gespaard. Het hooi is geheel bedorven en was niet verzekerd. De brand ont stond door het wegwerpen van een brandenden lucifer door een der kinderen. Barslngerhorn. Den 20 word opnieuw een volksconcart in de openlucht gegeven door het fanfare corps »de Eendracht' te Kolhorn. Evenals de vorige maal, regelde het corps zich in een vaartuig, en werd lang zaam door het dorp heen en weder gevaren, zoodat het geheele dorp er van genoot. Schoon zomerweder begun- stigde deze uitvoering. Zooals zich denken laat, bewogen zich vele menschen op de straat. Schoone nummers wer den ten gehoore gebracht, welke over het water heerlijk klonken. Het corps, dat van de bevolking slechts een zeer matige financieele steun vraagt, (voor f 1.per jaar heeft men zelfs nog bijzondere rechten) geeft hier voor een veelvoudig genot terug zoodat men er van verbaasd staat. Te K o 1 h o r n is de ansjovisvisscherjj nn geheel ten einde. Reeders, visschars, zouters en zooveel andeie nog als nitplakkers enz. allen kunnen tevreden zijn, niettegenstaande de prijzen lager waren dan de iaatste jaren. Een zouterij kwam er bij, en toch hadden de bestaande geen visebje minder, maar het zelfs veel drukker. Poging tot brandstichting. Te Winschoten kwam den 17 zekere Harm van der Laan in het bierhuis van Raatjes, bestelde bier en dronk er van. Kort daarop ging hij naar het privaat. Toen hij even daarna terugkwam, bemerkte de huisvrouw dikke rook in de schuur. By onderzoek vond men boven het privaat, onder den hooizolder waarop iemand sliep, brandende lappen en daarnaast een pak buskruit. Van der Laan is in hecht, genomen. Hij had bij den ijzerhandelaar Mestingh bnskrnit gekocht. Verdere uitbreiding van den brand werd gelukkig voorkomen. Spoedig getemd. Te Nienw-Vossemeer is een paard van een land bouwer aldaar, dat als bijzonder onhandelbaar bekend stond, in een paardenspel, dat tijdelijk in die gemeente vertoefde, in éen dag getemd en zóódanig onderworpen aan den wil van den dresseur, dat het zelfs eenige kunstjes verrichtte. Te Delft is eene commissie gevormd, op aansporing van de verfraaiïngs-vereeniging »Delfia'', in zake het verkrijgen van een spoorwegverbinding tnsschen Delft en Zoetermeer, in aansluiting met de lijn Den Haag Gouda. Riddel en kwaal. Krachtens besluit van het gemeentebestuur is het verblijf van spreeuwen in de gemeente Harlingen niet geoórloofd. Doch boopen rupsen, die anders door de spreeu wen worden weggevangen, maken thans het verkeer langs de straat en in de tuinen minder aangenaam. De planten en boomen worden natnurljjk kaalgegeten. Te Zandvoort zijn in verband met de plannen tot het bonwen van een wandelhoofd in zee vóór bet Hötel »Knrhans" boringen gedaan, zoowel in zee als op het strand om den ondergrond te onderzoeken, namelijk of de schroefpalen, waarop het wandelhoofd zou moeten rusten, behoorlijk kunneD worden ingeschroefd. Brand. Te Haarlem is op den avond van den 18 de chemi sche wasscherij der firma Jul. Wnlff en Co., in de Helm- brekerssteeg, een felle brand uitgebroken. De brand was ontstaan in den schoorsteen en breidde zich binnen korten tjjd snel nit. Binnen weinige oogen- blikken stonden drie vertrekken, welke even te voren door het personeel verlaten waren, in lichtelaaie. Aan redden viel niet meer te denken. Door vijf brandspuiten werd het vunr met ongeveer tien stralen aangetast. De brandweer had een moeilijke taak, wijl het perceel in de nauwe steeg lastig te be reiken was. Binnen anderhalf nur was men het vnur meester. De kantoren, de pakkamers en de strijkkamers zijn ge heel uitgebrand. De wasscherij is niet door de vlammen aangetast, zoodat de werkzaamheden kunnen doorgaan. Alles was verzekerd. De ponten te Velzcn. Dat het Rjjk geen rlan heeft voorloopig de ponten in de vaart te brengenblijkt wel hieruit, dat reeds gegraven gaten in den Rijksweg, die, verder uitgebaggerd zijnde, het water van West en Zuid zouden verbinden, zijn toegegooid, dat de weg weder is hersteld en de tram baan weder is gelegd over de vroegere rooilijn. De ponten, ook de Keizarsveer II, hebben nu reeds 10 dagen stil gelegen. Hlndelijk gevat. Te Haarlem heeft men ten slotte den langge- zochten Rosier gevat, op wien ernstige vermoedens rusten de dader te zijn, van den onlangs aldaar gepieegden moord op een oude dame. Hen vechtpartij. Te Hnschede bestond tnsschen twee familiën, keetbewoners op »Tnbanti.a" reeds lang een hevige vijand schap. Deze heeft ten slotte aanleiding gegeven tot een openljjk gevecht, waarbij van beide kanten als wapentuig gebruikt gemaakt werd van de op het land gebruikelijke gereedschappen. Daarmede werd nu links en rechts zoo danig geslagen, dat ten slotte vrouw H. met een hooivork een slag op het hoofd ontving, waardoor zij buiten ge vecht gesteld werd, Uene aanvaring. Andermaal had den 19 eene aanvaring op den Amstel plaats. Een roeibootje kwam in botsing met een atoomboot, die dagelijks naar het Kalfje vaart. Allen, die in het roeibootje zaten, geraakten te water. Twee werden gered en één verdronk. Men zegt, dat het onge luk te wijten moet zijn geweest aan onoplettendheid der spelevarenden. De kapitein der stoomboot heeft zijn plicht gedaan gewaarschuwd met de stoomfluit en achteruit- geslagen. Hen poging tot moord. Te Hoogezand (Gr.) heelt de jongeling S. nit min nenijd eenige revolverschoten gelost op zijn medeminnaar en het dienstmeisje van den slager V., aldaar, gelukkig zonder een van be den te raken. De politie heeft hem terstond in verhoor genomen. Oudkarspel. Op de voordracht ter benoeming van Hoofd der School aan de Openbare School No. 1 te Zwijndrecht komt met no. 2 voor de heer J. M. Hoff- mans hoofd der sohool, alhier. Schuint verbod. Zeer teekenend is een bepaling, welke het gemeen tebestuur van München heeft vastgesteld voor de kermis, die in October gehouden wordt. De staanplaatsen voor tenten, waar bier getapt mag worden, zijn onlaDgs bij opbod toegewezen en daarbij is o.a. als uitdrukkelijke voorwaarde gesteld, dat van gemeentewege toezicht zal worden gehouden, dat de geleverde glazen bier voldoende gevuld zijn en geen te hoogen schuimrand vertoonen. Hierop is boete gesteld en de keliners, die zich er aan schuldig maken, moeten terstond worden ontslagen. De klacht over meer schuim dan bi r is in het bierland Beieren algemeen men beweert, dat alleen te München de bierhnishonders uit dat kunstje elk jaar 1 millioen mark slaan. De uitvinder der briefkaart. De uitvinder van de briefkaart, dr. E Hermann, deskundige bij het Oosten rij ksche ministerie van Koop handel, is op 83-jarigen leeftyd overledeD. In een artikel in de »Neue Freie Presse" ontwikkelde hij ten jare 1869 't eerst zijn denkbeelden betreffende de briefkaart. 3?Oste taats loterij. le kl,, le lijst, 21 Juli. le Klasse, 2e lijst, 22 Juli. Stenografie. De jongeheer J. II. Sehenke, alhier verwierf dezer dagen het getuigschrift voor Stenografie stelsel Rients Balt. Badhuis Witte Hruls. In de week van 14 tot 19 Jnli zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen 61 kuipbaden, 74 regenbaden le kl. en 151 regenbaden 2e kl., tezamen 286 baden. Reeting te Bergen. De races, Zondag 20 door de Kennemer Sportclub op de baan te Bergen gehouden werden begunstigd door prachtig zomerweder. De verschillende nummers waren zeer interessanten ditgevoegd bij het heerlijke weer, verwekten eene zeer prettige stemming op de baan. De groote opkomst van het publiek versterkt ons wederom in onze overtuiging, dat deze races steeds meer en meer in aantrekkelijkheid winnen. Den uitslag laten wij hier onder volgen. I. Kranenburch-prijs. (Ij nnr.) Harddraverij 3e klasse voor Nederlandsche paarden, geen beter record dan 1.52. Handicap. Minimum afstand 1800 Meter. Winners na 13 Jnli 20 meter meer. le Prijs f 250, 2e prijs f 50, 3e prijs f 25. Inleggeld t 10, rouwgeld f 7,50. 1. Prinses Charlotte Eig. H. K. Glas Jz. 2. Electricity II S. Witteveen. 3. Schabernack H. Meijners. 4. Anna J. Koster. 5. Sekwa H. Siderins, 6. Vetlok J. Bakker. 7. Don Juan J. F. de Boer. 8. Don Quichotte W. A. Ockborst. 9. Redstar D. Vermaat. 10. Premier II Gebr. de Vlieger. 11. Liberty ex Swaska H. K. Glas Jz. 12. Miklós Stal L'Espèrance. 13. Miss Maggi Jorritsma en Witteveen. 14. Rita Stal Jan Steen. 15. Tabori. J. Spaans. 16. Mascotte A. A. v. d. Berg. 17. Antoinette Joh. de Mol. le pr. Maggie 3,28, 2e prjjs Miklós 3.293/6, 3e pr. Anna 3,33. Niet geplaatst Tabori, Mascotta, Don Juan en Electricity. II. Bergen-prijs. (2 nor.) Wedren op de vlakke baan. Sweepstakes voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Gewicht volgens schaal voor eiken gewonnen prijs vóór 1902 onder f 500,K.G. van 500,tot 1000,1 1000,— tot 2000,— 2 boven 2000,4 in 1902 onder 500,1 van f 500,tot 1000,— 2 1000,tot 2000,4 boven 2000,6 Afstand 3200 M. le pr. f 860, 2e pr. f 260, 3e pr. f 100, 4e pr. f 69. 1. Billiton Eig. Abr. v. Hoboken v. Hoedekenskerke. 2. Estconrt id. 3. Berthus id. 4. Diamant Jhr. L. Boreel. 5. Diadeem S. A. F. baron Crentz. 6. Dacaat G. J. A. A. bn. v. Heemstra. 7. Valerie Ritm. Metelerkamp v. Bronkhorst. 8. Cnra9ao S. A. F. bn. Creutz. 9. Ezel W. Jochems. le pr. Valerie, 2e pr. Cnrspao, 3e pr. Diadeem. Niet geplaatst Dncaat en Billiton. III. Gloegoer-prijs. (2J nnr.) Harddraverij 2e klasse. Handicap. Voor paarden met geen beter record dan 1,46. Als minste snelheid zal 1.56 aangenomen worden. Minimum afstand 2400 M. le Prijs f 300, 2e prijs f 75 3e prijs f 25. Inleggeld f 15, rouwgeld f 10. 1. De Lnitenant eig. J. Koster. 2. Prinses Charlotte H. K. Glas Jz. 8. Dncaat A. R. v. d. Hilt. 4. Anton Joh. de Mol. 5. D. D. S. Witteveen. 6. Nella. Stal Jan Steen. 7. Schabernack H. Meijners. 8. Anna J. Koster. 9. Vetlok J. Bakker. 10. Don Jnan Th. v. Niekerken. 11. Don Quichotte -'W. A. Ockhorst. 12. Redstar D. Vermaat. 13. Controleur H. K. Glas Jz. 14. Swaska II id. 15. Miss O'brien Tj. Witteveen. 16. Miklós Stal L'Espèrance. 17. Antoinette Joh. de Mol. le pr. Miklós 4.31 2e pr. Miss O'Brien 4.314/5, 3e pr. Nella 4.324/5. Niet geplaatst Anna en Don Jnan. IV. Uilenvlak-prijs. (3 uur.) Verkoopswedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en onder, uitsluitend en bona-fide toebehoorende aan Nederlanders, die te koop zijn gesteld voor t 1200. De winner wordt bij opbod verkocht. Gewicht volgens schaal: voor iedere 1100 meer te koop gesteld 1 Kgr. overwichtvoor iedere f 100 minder 1 Kg. ontheffing. Maiden 2 Kg. ontheffing, le pr. f 400, 2e pr. f 25, 3e prijs f 25. Afstand 1300 M. Inleg f 20. 1. Revne eig. A. A. v. d. Berg. 2. Woestdnin id. 3. May Fly H. Labouchère. 4. Holmes Cbapel Abr. v. Hoboken v. Hoedekenskerke. 5. Clermanicns id. 6. Cheeky id. 7. Royal Governess Jhr. C. de Peilers.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 2