Vanieljewafeltjes deNaluur-V/ollen 0nd@rqoederen Gevonden IT oor werpen. Kantongerecht te Alkmaar. Advertentièn. P. J. C. yan Toornenburgh, J. VAN DER VEEN, KUUKSSïVr- en eene 2e MEID. P. BRANDS, Ritse voort A 32. 14 Cts. per ons BOTERCAKES, PELSSchapensteeg. 165t SPOED SPOED STEARINE-KAARSEN raörieks- IMHULSEN Té Koop, van de Stearine-Kaarsenfabriek „AP0LL0", 1658- T3ED KOOP weder toe te staan van levende varkens uit Nederland in het arrondissement Aken, wel hoofdzakelijk uit gezond heidsoverwegingen. De voorzitter onderwierp dit ministe rieel besluit aan strenge kritiek. Hij deed uitkomen dat Aken de duurste vleesehprijzen van geheel Duitschland heeft. Verder, wat de ziekte onder de varkens betreft, legde hij een statistiek over van de Nederlandsche regee ring, waaruit blijktdat in de maand December 1901 op de 10.000 varkens slechts 3 '/2 verdachte gevallen voorkwamen en in Januari 1902 slechts 1/10 geval. De Kamer zou de zaak nog eens in overweging nemen. Naar aanleiding der afwijzende beschikking is te Aken eene groote vergadering gehouden onder leiding van het lid voor den Rijksdag Jos Sittard, waarin de vleeschnood te Aken druk besproken werd. Deputaties der boeren, slagers en veehandelaars kwam aan het woord. De voorzitter verklaarde dat er te Aken slechts J/b deel van het vleesch verbruikt werddat er eigenlijk moest gegeten worden. Zijne vrouw had te Vaals vleesch gekocht van uitmuntende qnaliteit, voor de helft van den Akenschen prijs. Het resultaat der vergadering wasdat men met alle kracht moest trachten, sommige grenzen voor den invoer van levend vee, geopend te verkrijgen, al ware het slechts gelijk in België voor 3 of 4 weken. Verder de bevoegd heid tot openstelling over te laten aan de regeerings- presidenten. Boon's geïllustreerd magazijn. Verschenen is No. 38 van dit populaire letterkundig tijdschriftdat goede lectuur brengt onder veler bereik. De lijvige aflevering kost niet meer dan 35 cents. De inhoud is als volgt Het vijf-en-twintig-jarig bestaan der Ambachtsschool te Utrecht, door R. W. P. de Vries Jr.; Ben Austrian Bijenbewerkt door HoldaDrie opnamen van een zonsverduistering, in Indië, in Lapland, in N.-Carolina, door J. M. Bacon Do grootste camera van de wereld Merkwaardigheden uit het rijk der levende natuur, door Agrestis Een bezoek aan het klooster op den Mont Serrat in Spanje, door W. O. J. N.; Een keizerlijke ban nelingdoor J. G. R. VosVerhalen van de »Göld Star" Stoomboot-Maatschappijdoor L, T. Meade en Robert Eutace, Het cijfer met den menschelijken sleutel; Het secretaresje, door Anna de Savornin Lohman; Boek en Tijdschrift, door G. van Hulzen. Waruenhulzen. 1-31 Juli. Getrou wd. Cornelis Vlam en Trijntje de Geus, beiden alhier. Geboren. Jacob en Brechtje, z. en d. van Pieter Glas en Brechtje Miessen. Oatharina jMaria, d. van Gerardus Jacobus Mosch en Maria Leering. Simon, z. van Pieter Mosch en Grietje Groen. Gerardus, z. van Frans Potveer en Wilhelmina Rozendaal. Anna Wilhelmina, d. van Simon Ligthart en Catharina Johanna Swinkels. Ca- tharina Elizabeth, d. van Petrus Ligthart en Gnnrtje Tesselaar. Marrigje, d. van Jan S'oöbe en Grietje Kaai. Adrianus, z. van Dirk Kamper en Aagje Groen. Overleden. Levenloos aangegeven kind van Th. Gieling en Geer- tiuida Groot. Jacob en Brechtje, z. en d. van Pieter Glas en Brechtje Miessen, beiden 17 d.Jakob Wever, 60 j. Simon, z. van Pieter Mosch en Grietje Groen, 16 d. den duiveldan maakt den een den ander 'r bang mee en zelf is niemand bang voor 'm Die boeren Die boeren 1 En dan zegt men soms nog ai 't geloovige volk! Ja... Marie en Jozef zeggen, da's d'r heele gods dienst Hij trok den blauw en wit geruiten zakdoek uit den zak van zijn slaaprok snoot met geweld en nam een kalmeerende prise. Vervolgens trad hij achter den kus- senstoelwaarop Hanspeter zat pakte het hoofd van den hontknecht tusschen zijn beide handen en wiegde dat 6en weinig heen en weer. »Wees tevreden, Peterman, en wind je niet op En laat 't maar zoo blijvenDen volgenden Zondag na de predicatiodan zeg 'k er de gemeente een woordje van." Er scheen buiten in de gang een koude tocht te waaien, die juffer Ka trien heel slecht bekwam zij hoestte on afgebroken. Maar mijnheer Felicianus lette er niet op, »en wie nu die ouwe vrouw niet met vreö laat,", zei hy»die kan zich verheugen op 't vooruitzicht op den biechtstoelWe zijn niet ver meer van paschen af Hanspeter kneep de hand van den pastoor tot moes »God zegen uhoogeerwaarde God zegen u duizend maal Schei uit en knijp zoo niet riep mijnheer Felicia nus en bracht zijn hand in veiligheid »da'we die arme vrouw verlossen uit dat domme gekletsdaarvoor ku'j op mij rekenen Maar nou mo'je mjj ook een pleizier doen Hij zocht al tastend met zijn voet de verloren pantoffelliet zich weer neerzakken in de sofa en greep naar zijn pjjp. Met kracht moest hij trekken om haar weer goed aan 't dampen te brengen. Terwijl hij zoo voor zich uitpafte werd hij kalm en thans hervond hij ook zijn meer deftige taal»Zie Peterman. Voor mij zijn allen gelijk. Zonneschijn en regen den slechten tjjd en de goede dat alles geeft onze goede God dus moe ten wij ook met alles tevreden zjja. En juist zoo doe ik tegenover de menschen. Jij met je botergoed hart jij telt bij mij geen zier meer dan de eigenzinnigste dikkop in het dorp. In jou is geen bedrog je zult van alles, wat we met elkaar bepraten geen onvertogen woord zeggen tegen anderen en daarom wil ik je thans wel openhartig iets zeggen, wat ik anders aan geen ander zeggen zou." Buiten liet zichheel dicht bij de deur, een scherp en zenuwachtig gekuch vernemen. Ditmaal keek mijnheer Felicianus op. Krachtig blies hij een rookwolk over de tafel en zei: »wees zoo goed, Peterman en doe de kamerdeur dichtme dunkt het tocht een beetje Hanspeter deed het. Toen hij weer op den >bekleeden" zatmet de groote handen op de knieën zag hij den pastoor met zoo ernstig aandachtigen blik aan alsof het voor hem een heilige plechtigheid was, thans te zullen Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een klein harkje, een gouden medaillon met damespor tret, een zilveren broche, een onderstuk van een fietshoorn, een fietstaschje met pomp, een fielspomp, een witte parasol, een witte zijden strik met gouden broche, een gouden kruisje met zwart koordje, een ring met vier sleuteltjes, een paar witte dameshandschoenen. Alkmaar, 8 Aug. 1902. De Commissaris van Politie, S. M. S. MODDERMAN Jr. Zitting van 8 Augustus 1902. E. D. Cz. J. K. Jz. en H. G. Kz., Egmond aan Zee, dronkenschap, ieder f 1 boete of 2 dagen hecht. C. W., Grootschermeer, overtreding art. 455 wetb. van strafrecht, f 5 boete of 2 dagen hecht. W. K. Az. en T. V. Fz., Egmond aan Zee, overtreding 461 wetb. van strafrecht, de le f 1 boete of 2 dagen hecht, en de 2e f 0,50 boete of 1 dag hecht. E. D., Limmen, straatschenderij, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. P. en C. H., Amsterdam, overtreding spoorwegwet, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. W. K. Az., C. Z. Rz., K. Z. Cz. en W. G. Jz., Egmond aan Zee, het vervoeren van eieren van in het wild levende vogels, de le f 2 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 2 boete of 2 dagen hecht, en de 4e 2 maal f 0.50 boete of 2 maal 1 dag hecht. C. K., Stompetoren, P. B., Broek op Langendijk, D. P., Alkmaar en P. J. Noordscharwonde, het in staat van dronkenschap de orde verstorende le f 25 boete of 5 dagen hecht.de 2e f 4 boete of 2 dagen hecht. de 3e i 1 en 1 5 boete of 1 en 3 dagen hecht, en de 4e f 3 boete of 2 dagen hecht. W. S., J. B., Alkmaar, G. W., Egmond aan Zee, J. K., Helder en P. B., Noordscharwonde, overtreding Provinciaal Reglement, de le f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e en 4e ieuer f 0,50 boete of 1 dag hecht. do Se f 2 boete of 2 dagen hecht, en de 5e L 1,50 boete of 1 dag hecht. A. C. K., R. P., J. O., J. K., P. C., B. V., J. H. H., J. v. M.Alkmaar, J. M., Heer Hugowaarden P. G., Stompetoren, de le, 2e, 5e, 6e, en 8e, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht., de 3e, 9e en 10e ieder f 1 boete of 1 dag hecht.de 4e f 2 boete of 2 dagen hecht, en de 7e f 2 boete of 1 dag hecht. van vernemen wat mijnheer Felicianus vanders geen ander zeggen zou." »Zie Peterman thans ben ik al over de dertig jaar lang pastoor bij je in 't dorp. Veel heb ik meegemaakt veel heb ik moeten doorslikken veel overwinnen. Voor dertig veertig jaar ben ik ook eens zoo'n gewel dige driftkop geweest en heb gedacht ik moet het blauw van den hemel naar beneden rukken e,a het de menseben in hnn ziel stoppen of zij willen of niet Maar met den tijd ben ik gauwer voldaan geworden. En tegenwoordig ben ik tevreden als ik een mensch in zijn donkeren zielenacht slechts voor een uurtje een lichtje kan ontsteken. Al gaat 't ook weer nit een klein weinig nalichten doet 't altoos wel. Ik ben daarmee tevreden omdat ik heb leeren inzien dat wij met den besten wil niet meer tot stand brengen. Iemand een beetje voorthelpen op den goeden weg, dien hij vindto-o-o ja Maar de menschen anders willen maken als ze zijn Mijnheer Felecianus voltooide den zin niet. Hij schudde het hoofd en blies daarbij den rook voor zich nit, zoo dat de blauwe streep een slangelijn vormde. »Zie Peterman... toen ik hier in het dorp ben ge komen heb ik oude menschen en een hoop kinderen gevonden. De ouden zijn gestorven de kleinen zijn groot gewordenen jongbroed is achter aan gegroeid. Bij de duizend parochiekinderen zjjn mij door de handen en door het hart gegaan. Ieder heeft een andere neuspunt gehad ander haar en andere oogen ieder een ander rokje andere vreugden en andere smarten. Maar als men 't naawkeurig bekeek zoo was het toch meestal hetzelfde en in den grond der zaak is de eene mensch geweest zooals de andere, allemaal hetzelfde deeg alleen met dit onderscheid dat de meelbal gebakken in een goede oven, een beetje anders gebakken is als die in een open vnnr. En naarmate ik onder ben geworden en eeu beetje kal mer de dingen leerde zien kijk, Peterman, non maak ik weinig uitzonderingen meer, men mag zich over de lni nog zoo dikwijls groen of blauw ergeren maar ik heb bevonden, dat men eigenlijk nog heel tevreden wezen kan, en dat er veel meer goede menschen zijndan men ge meenlijk denkt. En menschelijke slechtheid ook dat is meest niet anders dan onverstand en worm in een ziek hoofdWordt vervolgd. 1657, Een goed rendeerend VERKOOPHUIS in 1 n x e- en huishoudelijke Artikelen, op een welv. dorp in Noord-H. Koopsom f 800 voor den inventaris. Winst f 2000. Boeken ter inzage. Aan koopmansgoederen voor radig f 5 a 6 mille. Inl. verstr. J. DE GROOT Co., Singel 475 hij de Munt, te Amsterdam. Notaris te ALKMAAR, zal pnbliek verkoopen in het Koffiehuis »de Posthoorn", aan den Dijk aldaar, op Von- derdagen 14 Augustus 1903, bij opbod, en 31 Augustus 1903 bij afslag, telkens des avonds 7 uur. Eén Woonhuis en drie pakhuizen, erven en eteeg te Alkmaar aan den Achterdam, in vier perceelen, breeder bij biljetten omschreven. Aanvaarding 1 November 1902. Eigendom van den heer W. F. LUBBE c.s. te Alkmaar. Meerdere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. Aotaris te ALH1HAAR. is voornemens op Donderdagen 14 Augustus 1902, bij opbod, en 21 Augustus 1902, bij afslag, telkens des avonds te 7 nre, in bet café »de Posthoorn", aan den Dijk te ALKMAAR, in het openbaar te verkoopen: 1. Een Huis, ingericht tot broodbakkerij, met Erf en Pakhuis, zeer gunstig staande en liggende aan Zeven huizen nabij de Bergerpoort te Alkmaar, kadaster sectie A, nummer 2867, groot 3 aren, 89 centiaren. Aanvaarding 15 Oktober 1902. Eigenaar de heer P. C. BAKKER te Alkmaar. Door B. en W. der gemeente A!kmaar is, tot weder- opzeggens toe en onder speciale corMtiën, aan den eigenaar van dit perceel in gebrnik gegeven een strookje grond, afkomstig van het gedempte Geestwater en grenzende aan gemeld perceel. 2. Een voor vele doeleinden geschikt Pakhuis met Erf en Bovenwoning aan de Nieuwstraat te Alkmaar, kadaster sectie B, nummer 525, groot 63 centiaren. Bovenwoning en pakhuis zijn verhuurd elk voor f 1.50 per week. 3. Twee naast elkander staande Huizen in de onmid dellijke nabijheid van de marktaan de Paardensteeg te Alkmaar, kadaster sectie A, nummers 144, groot 19 centiaren en 145, groot 46 centiaren. Respectievelijk verhuurd tegen f 1,en f 1,90 per week. Deze perceelen zijn nit de hand te koop. Eigenaar de heer H. H. HOFMEESTER te Alkmaar. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoem den Notaris en zijn bovendien, wat perceel 1 aangaat, te bekomen bij den heer G. BALDER, Fnidsen No. 72, te Alkmaar. Er biedt zich aan een meisje van Texel, bekend met koken en werken, drie jaren in betrekking geweestliefst in een klein gezin, P.G. Adres fr. Br. Nieuwe Tex. Courant, Texel. Mevrouw CNOPIUS Kennemerstraatweg verlangt tegen 1°. Sept. eene Zich te vervoegen bij Mevrouw DE BOERKenne merstraatweg. Steeds voorhanden: Per ons. Per ons. Prima gekookte Ham 33, Tonpenworst ÏO ets. Gerookt Vleesch v/d. muis 23, Plockworst 14 Sancisse de Boulogne 88, Hamspek 14 Boterhammenworst ÏO, Probeert eens de fijne Leidsche Leverworst, 8 ets. p. ons Beleefd aanbevelend. en 18 Ct. per Ons. Een van ouds bekende Sigarenwinkel voor Spotprijs. Inl. verstr. J. DE GROOT 8e Co., Singe) 475, b/d Mnnt, Amsterdam. HARDEWITTE enZÜIVERE te SCHIEDAM. Bekroondte Weenen 1873 met de Verdienst-Medalje; te Parijs in 1878 met de Gouden Medalje; te Amsterdam in 1883 met de ©ouden Medalje; te Antwerpen in 1885 met het Eere-Diploma (hoogste onderscheiding.) te Parijs In 190O met ©rand Prix. Zijn verkrijgbaar b|| alle voorname winkeliers Deze kaarsen vonken niet na m geven zeer weinig rook bij het uitblazen. Een sinds 16 jaren goed rendeerende zaak in Comes tibles en Kruidenierswaren in een drnkke buurt gelegen, rraebtige Winkel met Kantoor, goed en net iugeriebt Woonhuis. Ontvangsten f 400 p. w. Winst 15°'0i 6e kooper kan zich voldoende overtuigen. Inl. verstr. j. DE GROGT Co., Singel 475, bij de Mnnt, Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6