Stadsberichten. B U R E rTIJkÊ STAND. Telegrafische Berichten. Markt- en Beursberichten. vrouw Hoogenberg die haar wel eens plaagden ter wille van haar uiterljjkzij is zeer klein van stnk. De harmonie tnsschen de hnisgenooten moet nog al te wen- Behen hebben overgelaten. Zij is naar het huis van be waring te Zwolle overgebracht. Koninklijke Militaire Academie. De Minister van Oorlog brengt nader ter kennis, van belanghebbenden, dat, met wijziging van de aan kondiging in de «Nederlandsche Staatscourant van Zater dag 2 Augustas, de volgende cadetten der Cadettenschool voor eene plaatsing bij de Koninklijke Militaire Academie in aanmerking komen voor a. Infanterie hier te landeB. Bunschoten, P. R. Kuipers, J. W. Stoutjesdijk, A. T. Dufour, H. J. Osten. b. Cavalerie hier te lande R. O. van Gennep. c. Artillerie hier te lande W. G. de Bas, J. C. Spaicb, A. Fabius, J. E. Scheffer, Jhr. H. Laman Trip. d. Genie hi°r te lande E. T. Hissink, W. van der Hout. e. Infanterie in Nederlandsch-Indië E. K. A. de Neve, W. A. Grashuis, E. L. A. Becker, H. A. W. C. de Haze Winkelman, W. H, de Blaauw, A. R. P. van der Mark, J. W. K. Eichholtz, J O. Eek, J. L. van Gogh, J. D. Koopman, A. J. P. Dessauvagie, W. A. Boswjjk, H. M. Savalla, J. Hogewind, J. P. K. Scheuer. t. Cavalerie in Nederlandsch-Indië C. L Schener. g. Artillerie in Nederlandsch-Indië R. F. C. Smith, H. van Doornam, J. T. Mojet, J. H. Gade, H. van den Bossche, H. G. Brandon. h. Genie in Nederlandsch-Indië: W. M. Dudok, L. 0. A. van de Kasteele, I. J. Milborn, F. van der Goes. JBoteruitvoer. In de eerste helft van dit jsar werden, hoofdzakelijk uit ons land, naar België gevoerd 1,761,592 kilogram boter. Deze hoeveelheid komt vrijwel overeen met die van de eerste helft van het vorige jaar, doch is belang rijk minder dan die in het eerste halfjaar van 19 JO. Toen bedroeg ze 2,047,348 kilogram. In de laatste jaren worden echter langs de grensdorpen aanzienljjke hoeveel heden boter frauduleus over de grenzen gebracht, om het invoerrecht van 10 cent per kilogram te ontduiken. Warmenhulzen. Tot hoofdingeland van Oos- terdijk en Molengeersen voor de Banne Warmenhuizen is herkozen de heer T. Hoogeboom. Stotnpetoren. De uitslag der wedstrijden, den 12 alhier bij gelegenneid der kermis gebonden is als volgt: Ringrijden, 8 paar deelnemers, le prijs, de heer C. Heinis en mej, F. Schermer2e pr., de heer G. Glijnis en mej. B. C. Hofman3e pr., de heer R. Renooi en mej. G. Dubbeld. Wielrijden om 't langzaamst, 10 deelnemers, le pr., Jb. Kokkes 2e pr., S. C. Weesnoff; 3e pr., A. Godin. Hemdenwedren, 8 deelnemers, le prijs, M. Bood; 2e pr., J. W. Hofman 3e pr., R. Renooi. Zakloopen, 12 deelnemers, le prijs, C. v. d. Sluis; 2e pr., S. Zeekant; 3e pr. P. IJven. Hoewel het koude, gure weer niet meewerkte, woonde een vrij talrijk publiek de vermakelijkheden bij en slaagde het feest, dank zij de toewijding der commissie, uitstekend, lubraak. Amsterdam. In dan nacht van den 12 is in gebroken op den Overtoom bij de familie Bernhard, pas van de huwelijksreis teruggekeerd. Bjhalve veel zilveren voorwerpen is f 150 aan geld gestolen en f 29000 aan effecten. Een bewijs van verregaande brutaliteit van de dieven is zeker dat zij op de slaapkamer der familie B. de sleutel der brandkast zijn gaan balen uit de dicht bij het ledikant hangende pantalon van den heer des huizes. kene waarschuwing. Hoender--cholera. In het jongste bulletin der Vereenigiug tot bevordering der Pluimveehouderij in Nederland waarschuwt de heer J. Kooiman, algemeen secretaristegen het koopen van Italiaansche hoenders. In Italië heerscht een epidemie van hoendei-cholera de ziekte is door den uitvoer reeds overgedragen naar Duitsch- land Frankrijk en Luxemburg. JHrgerliJk. Dan 10 reed de heer C. op een motorrijwiel nabij Zeist toen een 16jarige jongen een stuk bout tusscben het achterwiel stak waardoor de berijder viel en zeer ernstig gewond W8rd. JLantl- en tuinbouw in Woord-Holland. Aan het N. v. d. D. wordt gemeld 't Is bekend, dat er op het gebied van land- en tuin bouw in Noord-Holland een opg wekt leven heerscht. De »malaise" heeft de eultuor in een andere richting gedreven, de uitbreiding van spoor- en tramnet den afzet der producten mogelijk maakt. Menig station, waar in de wintermaanden nauwelijks een dozijn reizigers per dag uit- en instapt, vertoont gedurende de zomermaanden door zijn afslagmarkt een tooneel van leven en bedrijvig heid. In De Streek (tusscben Hoorn en Eukhuizen) heerscht een vroeger ongekende beweging. In het Geestmerambacht waartoe de Langendijk behoort, is in 1900 voor meer dan één millioen guldon aan kool verkocht. Alleen op de markt van Broek-op-Langendijk is in 1901 voor een half millioen aan diverse producten afgeslagen. Toen voor een viertal jaren de West-Priescbe tram van Schagen naar Wognum gelegd werd, ontstonden ook daar al spoedig vereenigingen, om de nieuwe cultuur-methode te helpen invoeren en den afvoer Uer producten te bevor deren. In verschillende gemeenteu werden afslagmarkten opgericht maar de meeste moesten na een kwijnend bestaan van een paar jaar weer worden opgeheven. Alleen het tramstation te Latjewinkel (gemeente Winkel) heeft door zijn bijzonder gunstige ligging aan land- en water wegen, de markt gehandhaafd. Na 15 Augustas wordt ze, evenals de vorige jaren, geschorst om plaats te maken voor Winkel. De aardappel-campagne is dan achter den rng en de oogst van boomvruchten begint. Verwachtingen van den oogst te Heerhugowaard. De ontwikkeling van sommige gewassen liet door voortdurend koude en natte weersgesteldheid wel iets te wenschen over. Het weiland evenwel prijkt me* malsch gras, de scha ren zijn gevuld met geurig hooi, de veestapel is gezond, de zuivelopbrengst voldoende. De kool, hootdprodukt, van den landbouw, is bevredi gend, evenwel niet zonder gebreken met draaiharten, enz. De vroegere soorten (bakplanten) brachten in den beginne betrekkelijk hooge prijzen op, thans door grooten aanvoer, dalende. De vroege aardappelen zijn in qaaliteit te roemen. Tarwe, rogge, gerst, haver en vlas doen eene goede oogst verwachten. Andere gewassen worden weinig verbouwd. Frnit be looft niet veel. Over het algemeen ziet men eene gunstige toekomst tegemoet. Jaclit. In de provincie Noordholland is het volgende be paald a. de jacht op klein wild met uitzondering van die op hazen en fazanten, zal worden geopend op Zaterdag 30 Augustus 1902, met zonsopgang b. de jacht op hazen en fazanten zal worden geopend op Zaterdag 27 September 1902, met zonsopgang c. de korte jacht zal dagelijks, met uitzondering van den Zondag, en de lange jacht alleen op Woensdag- en Zaterdagmorgen worden nitgeoefend. Wol. Of de groote sterfte onder het wolvee in Australië, waar wegens de lange droogte 27 millioen van de 60 millioen schapen stierven er de oorzaak van isdan wel of andere invloeden zich laten gelden, een feit is 't, dat de wolprijzen in den laatsten tijd rijzende zijn. De Londensche markt schijnt bijzonder bij den invoer van wol nit Australië te zijn geïnteresseerd ten minste koopliedendie in den laatsten tijd de houders van schapen in Priesland's zuidoosthoek bezoeken, verzekeren, dat de aanvraag aan de Europeesche hoofdmarkt, in den laatsten tijd grooter is dan jaren geleden. Sommige opkoopers die hun wol van 't vorige jaar hebben be waard om de toenmalige lage prijzen en er dit jaar ook voor weinig geld in den beginne eene groote hoeveelheid bijboehten maken nn goede zaken. (N. v. d. D.) Het maandblad tegen de vervalschingen no. I, bevatloodvergiftigmg door drinkwater en het voorkomen daarvan onderzoekingen van levensmiddelen en handelsartikelen, gedaan aan het laboratorium voor chemisch en microscopisch onderzoekdr. van Hamel Roos en Harmens, Keizersgracht 291, Amsterdam con trole-onderzoekingen: azijn, bier, boter, brood, cacao, elixer, email, jams, jenever, kindermeel, likeur, limonades, suikerwerken, zeep (toilet); zeep (zachte); vervalsching van advocaatindlgo-vervalsching opium- vervalschingleder-vervalsch-ing vervalschte Neder- landscbe boter in hot buitenlandpeper-vervalsching menie-vervalsching watergebalte van boter in Dnitsch- land het toegestane maximum kopergehalte in Dnitsch- land bij geconserveerde vruchtenvergiftiging door aluin; het steenmeel van Hensel; een nieuwe poging tot vervaardiging van kunstmatigen diamant een electrische rookaankondiger wetenschap- pelijke berichten: vetgehalte van Zwitsersche melkkarnemelk als voedsel voor zuigelingen aanwe zigheid van arsenicum in het menschelijk organisme feuilleton: de levensduur van den menschmaat regelen bij onwederkostbare eieren sprokke lingen op hygiënischenmaatschappelijk gebied. Aangekomen vreemdelingen te Bergen, op Vrjjdag 8 Aug. 1902. Pension »K e n n e m e r o o r d.'' Mevr. van den Boom en mej. Tiisswinkel, beiden uit Rotterdam. Pension »Beaulie u." Do heer en mevr. Esseis en familie, nit Amsterdam; mevr. de wed. van Vliet en men. de wed. van der Lin den, beiden uit IJmuidenmevr. de wed. Juchter en familie, uit Den Helder. Het wapen van Bergen. De heer en mevr. Schut, uit Amsterdam. Bij Particulieren. De heer en mevr. Sandberg, uit Nijmegen. VERBETERING. In het vei slag vau de vergadering van gemeente werklieden in ons nummer van 13 Aug., leze men aan 't eind (regel 13 van onderenj tmagen'' in plaats van «vragenen moet het woord «koppen" in regel 7 van onderen vervangen worden door *knoopen". Deze laatste zinsnede toch doelde op den aanwezigen agent van politie. Elvang. Xiuth. gemeente. Men veizoekt ons mede te deelen dat op Zondag den 17 des voormiddags te 10 uur de dienst zal ver vuld worden door den heer A. D. Brinkerink pred. te Bovenkarspel in die der doopsgezinde gemeente door ds. Kielstra van Leiden. Arbelds Inspectie. De Minister van Binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat, te rekenen van 1 September 1902, zal bevoegd zijn in de 5e arbeidsinspectie, de opzichter van den arbeid, M. Herman, met standplaats de gemeente Alkmaar. Noord- Hollandsche Katholiekendag. Omtrent den in October te houden Noord-Holland- scben Katholiekendag verneemt »de Maasbode'', dat deze zal gehouden worden te Alkmaar, op een binnenkort vast te stellen werkdag. Mgr. A. J. Oallier, vicaris-generaal van het bisdom. Haarlem, heeft zich bereid verklaard het eere-voorzitter- scbap op zich te nemen. Als inleiders van de te behandelen onderwerpen, welke uitsluitend bet vereenigingsleven zullen betreffen, zijn aangezocht en hebben zich bereid verklaard de heer L. J. J. Hageraats rector van het R. K. weeshuis te 's-Gravenhage en de heer W. O. J. Pastoors lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en voorzitter van den »Ned. R. K. Volksbond." Het uitvoerend comité bestaat uit de navolgende heeren mr. J. N. J. E. Thijssen, te Haarlem, voorzitter G. T. M. van den Bosch, te Alkmaar, onder-voorzitter M. L. van Gemert, te Haarlem, secretaris notaris P. Bos, te Hoorn, penningmeester; mr. E. P. P. A. van den Bogaert, te Amsterdam J. M. Goes, te Castricnm, eentraa!-pre- sident der R. K. kesvereemgingen in het district Bever wijk B. Lammers, secretaris van het centraal bestuur van den »Ned. R. K. Volksbond"; J. W. Smit, voorzitter der afdeeling Amsterdam van dien Bond; G. H. P. Stof fels, pr., centraal-pres. der »St.' Josephsgezellen:Vereeni- ging", en dr. P. J. P. Vermeulen, oud-lid der Tweede Kamer, allen te Amsterdam. Op 21 Aug. a.s. houdt het comité eene vergadering te Alkmaar, waarop de nadere regeling enz. zal worden vastgesteld. GEBOREN. 12 Aug. Cornelia Maria, d. van Karei Akkerman en Catharina Geertruida Rezei. 13 Aug. Jacobus, z. van Laurens de Wildt en Aaltje de Jongh. OVERLEDEN. 13 Aug. Jannetje, d. van Klaas van Lienen en Meinsje Schenk, 2 j. en 2 m. Winkel. Geboren: 4 Juli. Lucas z. van G. van der Bel en A. Zeeman. 5 Neeltjed. van A. Krap en G. Blokker. 13 Cornells, z. van Jb. C. Groot en M. O. Kuiper. 14 Arie z. van A. Geel en T. Dekker. 22 Jacoba Maria, d. van Jb. Brugman en G. Vries. 23 Arie, z. van Jb. Blokker en N. Krap. 27 Maartje, d. van G. Smit en A. Gons. Hui- bertns z. van L. de Jongb en G. Klein. Overleden: 4 Juli. Jan, z. van D. Joon en T. Amels, 13 m. 13 Cornelia, d. van P. Molenaar en S. Oudendijk, 9 m. 29 Huibertus, z. van L. de Jongh en G. Kleer, 2 d. Jantje Ligthait, echtgen. van K. Witsmeer, 53 j. Barslngcrhorn. Ondertrouwd en getrouwd. Floris Korver en Aaltje Beers. Geboren. Cornelia, d. van Simon Liefhebber en Jannetje Kaper. Dirk Pieter, z. van Simon Gerard de Lange en Vrouw tje Oosterman. Antje, d. van Arie Johannes Kwantes en Maartje Brouwer. Guurtje, d. van Pieter Stids eu Geertje van der Oord. Aafje, d. van Gerrit Wilms en Grietje Amels. Jan, z. van Jan Geel en Guurtje Los. Cornelia Neeltje, d. van Simon Droog en Ma- rijtje Roggeveen. Overleden. Hendriks, d. van Arie Mnl en Carolina Admiraal. Hensbroek. 1 Jnli—1 Aug. Getrouwd. Arie Sehermer en Engeltje Geel. Geboren. Geertruida, d. van Dirk Konijn en Trijntje Dekker. Pieter, z. van Cornelis Bommezij en Aaltje Boot. Overlede n. Aagje Wit, echtgen. van J. J. Willinge, 43 j. liltgeest. Ondertrouwd 11 Juli en getrouwd 29 Juli, Simon Brakenhof en Geertje Druiven. Gehore n. 19 Juü. Pieter en Jacobzs. van Hendrik Teral en Maartje Schaap. 26 Grietje d. van Klaas Bloedjes en Wilhelmina Rijs. Overleden. 15 Jali. Geertje Stam, echtgen. van Willem Bas, 56 j. 22 Hendrik Daan 23 j. Willem Vlottes, echt gen. van Kniertje Wijker, 56 j. Zuldscliarwoude. Ondertrouwd 4 Juli en getrouwd 17 Jali. J. Elswijk en A. Tessel. Ondertrouwd: 25 Jali. A. Legen en G. Ootjers. A. Keeman en W, Beek. Geboren. 2 Juli. Emerentiana Cornelia Maria, d. van K. Grootjes en E. Kramer. 17 Jnli. Jan, z. van D. Kasten en D. Nieuwland. Pieter, z. van Jb. Kraakman en P. Kaag. 23 Wouter z. van B. van der Wal en T. Keizer. 28 Cornelis, z. van Jan Bommor en C. Goudsblom. 30 Johann Petrus Cornelis, z. van J. W. 0. Kroon en A. M. H. 0. Immink. Overleden. 12 Jnli. Levenloos aangegeven kind van A. Hartog. 13 id. id. id. Jb. Kossen. 14 J. F. Blom 76 j. 's-Gravenhage 14 Ang. 1902. De .Regeering voornemens zijn voorstellen te doen tot verhoogiDg van de accijns op gedistilleerd, ter voor ziening in bet aanstaand begrootingstekort van 8 millioen ongeveer. Uit de beste bronnen kan verzekerd worden dat nummer verruiling voor den dienst van het blijvend gedeelte der militie, allerminst door bet Departement van Oorlog is gedrukt, daar de Minister de meest ruime be voegdheid tot nummerruiling verleend heett, door deze uit te strekken over den geheelen duur van den diensttijd, zelfs ook dan, wanneer men niet meer onder de wapenen is en ruilen wil met iemand die wel ODder de wapenen is. Schiedam 13 Ang. Ruwe Spiritus f 63/s, Stemming willig, Makelaars f 8,25, Beurscommissie f 7.75, Jenever f 12.25, Spoeling f 0.80, Amst. proef MEDEMBLIK, 12 Aug. Aardappelen. Groote Muizen a 0.90 a 1.—, Kleine id. f 0.30 a 0.40, Groote ronde f 1.— a 1.10, kleiDe id. f 0.— a 0.—, blauwe f 0.80 a f 0.95. Aanvoer 1000 manden of zakken. 13 Aug. Groote Muizen f 0.85 a 0.90, kieine id. a 0.30 a Ó.35, groote ronde f 1.25 a 1.45, kleine id. f 0.— f 0.—.Blauwe t 0.70a0.80. Aanvoer 1500manden ofzakken. Schagen, 14 Ang. Aangevoerd 17 paarden 1 80 a f 200. 18 stieren f 80 a t 220, 30 geldekoeien i 130 a 195,72 vette koeien i 190 a f 26o, 80 kalfkoeien f 160 a f 235, 5 pinken f 70 a 90, 30 nuchtere kalveren f 8 a f 28, 600 vette schapen f 19 a 26, 200 magere dito f 12 a 17 250 lammeren f 10,— a 15,—, 20 magere varkens j 16.a 18.—, 13 vette varkens f 0.51 a 52 ct. p. K.G., 40 biggen i 9,50, a 12,— 960 kop boter 50 a 55 ct., 9000 kipeieren f 3,— a t 3,50, 250 eenden dito f 3,10.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 3