Zitting van den Gemeenteraad Markt- en Beursberichten. B B iï K »t E R \i 1-1 Kü STAN D. op 1) i n s d a g 2 S e p t. 1902 den stadshont, volksspelen zulieü worden georganiseerd bestaande in ringsteken en slenteltrekken door ongehuwde paren een groote wielerwedstrijd en hemdenrace op hitten. Des avonds zal er groot feest op het Doelenveld zijn en in de zaal van »Haru onie zal een specialiteiten gezelschap optreden. Badhuis Witte Mruls. In de week van 25 tot 30 Ang. zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen 55 kuipba den 67 regenbaden le kl. en 96 regenbaden 2e kl., tezamen 218 baden. Vacature Burgerschool. Het aantal sollicitanten naar de vacante betrekking van onderwijzer aan de Burgerschool, waarvoor bevoegd heid tot het geven van onderwijs in de vrije en orde oefeningen der gymnastiek vereischt wordt, bedraagt niet minder dan 52. Voor eene onlangs bestaande vacature, waarbij het bezit der akte voor de Fransche taal vereischt werd, hadden zich ook na herhaalde oproeping, slechts twee sollicitanten aangemeld. Duidelijk komt hierdoor aan het licht, waar de regeling der onderwijzersjaarwedden goed en waar zij niet goed is te noemen. Sloel en Spree. Zondagavond werd in de groote schonwburgtent gegeven »de Fabrieksbaas", het drama in 4 bedrijven naar Henri Arthur Jones. Dat men er op de vorige kermis zooveel succes mede behaalde is bekend en 't bleek ook nn nog veler belangstelling te wekken want de tent mocht flink bezet heeten en dan is 't getal der bezoekers zeker vrij groot. Eu of men weder succes had een daverend applaus en zelfs enkele uitroepen van een paar lieden wien 't hart op de tong ligtzooals men wei eens zegt waren 't zekerste bewijs. De heer Ten Hoonte als Jozeph Chandler eigenaar der fabriek was zoo degelijk in zijn rol marqué, dat hem een paar onge wijde namen werden toegeroepen en mevr. J. Spree Mönch sleepte 't meerendeelvooral der vrouwelijke bewonderaarsters zoo mededat velen hunne tranen niet konden bedwingen en eene het »te kwaad kreeg" zoo als men ons verzekerde. Ook de overige spelers waren flink in hunne rollen vooral Jesse Poggdie in zijn verliefde partij met Jane de tweede dochter van den fabrieksbaas, de vereischte afwisseling in 't drama bracht. Maar bovenal kwam de hoofdpartij goed uit. Bij onge steldheid van den heer M. Spree, was de ro! van Cyrus Blenkern ditmaal toevertrouwd aan den heer Klaizenaar en die bleek ook daarin uitstekend op zijn plaats te zijn Deze zeer moeielijke en vermoeiende partij werd uitstekend gespeeld en een daverend applaus van alle bezoekers was telkens een welverdiende hulde. Ieder zal toegeven, dat men dien avond niet minder succes bad, dan bij de herhaalde opvoeringen der vorige kermis. Maandagavond werd als aischeidsvoorstelling in 't lokaal »Harmonie'' gegeven»Madame Sans-Gêne de Waschvronw van Napoleon I. Dit tooneelspel in 3 be drijven en een voorspel naar 't Fransch van Viotorien Sardou werd hier ook reeds meer gegeven. Toen werd, evenals nuvooraf beweerddat 't stuk niet zou be vallen en dit mag zoo zijn voor enkelen, die niet houden van stukken »naar 't Fransch", omdat ze meer ernst en degelijkheid verkiezen maar daarvan was in de roll8n van serg0ant Lefebvre en zelfs bij mad. Sans Gêne °P verschillende oogenblikken ook hier genoeg te vinden; ai werd het naar den eisch van 't stuk los en ving weergegeven. De zaal was goed bezet en allen gaven hij herhaling blijk, dat men zich goed amuseerde. Het spel der actrices en acteurs was zeker van de meeste flink en los; terwijl de vele costumes van de firma Helmhout en Co., aller bewondering wekten. Zr waren dan ook rijk en met recht schitterend. Een overvloedige bloemenhulde werd bij deze gelegenheid gebracht aan den heer en mevr. Spree, hier Napoleon I en Mad. Sans-Gène. De waarlijk prachtige krans en bloemstukken trokken aller aandacht en waren zeker een mooie reclame voor de leveranciers, onze stad' genooten Kessels eu Doggenaar. Onder eau daverend applau werden deze geschenken vereerd aan de beide verdienstelijk leden van bet gezelschap Stoel en Spree, dat ook gedurende deze kermis velen zulke genoeglijke avonden bereidde Bregman in zake goedkeuring van een GETROUWD. 31 Aug. Pieter de Geus en Alida Theresia Ofman. Willem Verhagen, wednr. van Guurtje Knip en Hendrikje Kamp, wed. van Jacob Verhagen Nicolaas Okke Johannes van der Stok en Maria Geertruida Hosman. GEBOREN. 29 Ang. Bernardina Petronella Maria, d. van Petrns Cornells Pels en Marianna Petronella Maria Hilkmann. 30 Johanna, d. van Jacob Kopjes en Lummigj Hendrika Janse. 31 Cornelia Helena Louisa, d. van Martinu3 An- thonius Erkamp en Elisabot Beerepoot. 1 Sept. Evert, z. van Willem van den Arend en Marie Lonise Osmania Lohmann. OVERLEDEN. 1 Sept. Catharina Helena, d. van Johannes Jacobus Bak en Maria Zanjee, 18 j. en 9 m. VAM AliKfflAAB, 's namiddags 1 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer G. Ripping. Secretaris: de heer C. D. Donath. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig de heeren Stoel en Bosmanda eerste we gens ziekte de laatste wegens uitstedigheid. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1. Mededeellngen en Ingekomen stukken. Ingekomen zijn Schrijven van: a. Dr. Dirkenhoudende mededeelingdat hij de be noeming tot stads geneeskundige, aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. adres var? S bouwterrein. In handen gesteld van bnrg. en weth. om bericht en raad nadat de heer Kraakman in overweging geeft nategaan in hoeverre een wijziging wensehelijk is. idem van de Afd. Noordholland van den Nederl. Po litiebond in zake de bezoldiging van gemeente-veld wachters en politiebeambten. Gesteld in handen van burg. en weth. om bericht en raad. d. Schrijven van den heer G. J. Bosman, houdende ver zoek om eervol ontslag als lid der plaatselijke com missie van toezicht op het M. O. Eervol verleend met dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen» diensten. Verzoek van N. Burger om recht van uitgang aan den Kalkovensweg. De Voorzitter stelt voor dit adres te stellen m handen van burg. en weth. om bericht en raad. De heer Kraakman beveelt aan te onderzoeken in hoeverre er vergunning is gegeven. De Voorzitter zegtdat de raad daartoe nooit vergunning gaf, doch de heer Nuhout van der Veen. Nadat de heer Kraakma n nog als zijn meening geeft dat tot op een zekeren afstand uitgang is toegestaan en de Voorzitter belooft dat B. en W. dit zullen onder zoeken, wordt overeenkomstig het voorstel van den Voor zitter besloten. f. Verzoek van A. Asjes Dz. om recht van uitgang. Ge steld in handen van B. en W. om bericht en raad. g. Dankbituiging van mej. E. M. Buys voor de vergnnning om weder gebruik te maken van een lokaal der Bur gerschool voor haren slöjd-cursns. Voor kennisgeving aangenomen. h. Schrijven van Ged. Staten verzoekende het besluit van 23 Juli 1.1. in zake wijziging der politieverordening in te trekken. Conform besloten. Verzoek van dr. O. Scbreuders met begeleidend schrijven van dr. Moltzer, om weder tot Aug. 1902 benoemd te mogen worden tot leeraar aan de inrichting voor gym nasiaal onderwijs. De Voorzitter stelt voor dit verzoek dadelijk te behandelen en vraagt of men er zich mee kan vereeuigen dat de heer Schreuders opnieuw wordt benoemd. Daar niemand bezwaar heeft wordt dienovereenkomstig besloten zonder hoofdelijke stemming. 2. Benoeming wethouder. Deze benoeming moet plaats hebben wegens periodieke aftreding van den eersten wethouder den heer J. M. de Sonnaville. Benoemd de heer J. de Wit met 13 stemmen, terwijl op de heeren de Lange en Vonk ieder 1 stem was uit gebracht. De Voorzitter vraagt of de heer de Wit gebruik wenBcbt te maken van de termiju gesteld om de benoe ming in beraad te honden. De heer d e W i t zegt, dat bij met znlk eene meerder heid verkozen, niet aarzelt de benoeming aan te nemen Hij dankt den raad voor het in hem gestelde vertrouwen en verzekert, dat hij zijn bescheiden krachten zal aan wenden om zijn taak te vervullen. (Applaus). De Voorzitter spreekt daarna een woord van dank tot den heer de Sonnaville, die gemeend had zijn taak op jongere schouders te moeten overdragen. Hij brengt hem hulde voor hetgeen de heer de Sonnaville in bet belang der gemeente deed en voor zijne welwil lende houding in het college van B. en W. (Applaus). De Voorzitter wenscht daarna den heer de Wit geluk met zyn benoeming en verzoekt hem den wet houderszetel in te nemen. 3. Benoeming stembureau Op 7 October a.s. zal in het le kiesdistrict de verkie zing plaats hebben van een lid van den gemeenteraad in de plaats van den heer W. F. Stoel. De eventueele stemming zal worden gehouden op 21 Oct., de herstem ming, zoo noodig op 4 Nov. a.i Het stembureau wordt samengesteld uit de heeren Cohen Stuart en Luitingplaatsvervangers de heeren Kool en de Sonnaville. 4. Benoeming van tijdelijke leeraren aan de Burgeravondschool Voor de jaarlijksche benoeming van tijdelijke leeraren aan de Burgeravondschoolkomen dezelfde leeraren als te vorigen jare in aanmerking, met uitzondering van den heer G. Tjalkens, die benoemd is tot leeraar aan de Ambachtsschool en de Burgeravondschool te .Nijmegen De commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs hieromtrent gehoord heeft berichtdat bjj eene herbe noeming bij haar geene bedenking bestaatterwijl ook van den Minister van B. Z. bericht is ontvangen, dat Z. E. in deze benoeming kan berusten. B. en W. stelles daarom voor te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool voor den cursus 1902— 1903 voor het geven van onderwijs in Vakteekenen, den heer ben te ontvangen berichtdat Z. E. in de tijdelijke benoeming van den hier bedoelden leeraar zal berusten. Benoemd de heer Bokhorst met algemeene stemmen. 6. Benoeming van een Ud der commissie lot wering van schoolverzuim. In verband met het aan den heer T. Tninstra op zijn verzoek verleend eervol ontslag als lid der commissie tot wering van schoolverzuim, is in overleg met de genoemde commissie eene aanbeveling opgemaaktbestaande uit de heeren 1. A. Dijkers, hoofd der bijzondere Christelijke School. 2. A. Schuur Enting, onderwijzer aan idem. waaruit B. en W, in overweging geven eene keuze te doen. Benoemd de heer A. Dijkers. 7. Benoeming van eene onderwijzeres aan de 2de Gemeenteschool. Ter vervulling der vacatureontstaan door het aan mej. M. A. E. de Wit verleend eervol ontslag, bieden B. en W. den Raad een vooidracht aan, opgemaakt in overleg met den Arrondissements-schoolopziener na in gewonnen bericht van het hoold der school, ter benoeming van eene onderwijzeres aan de 2e Gemeenteschool 1. Mej. M. Bakker, onderwijzeres te Worknm. 2. v K. Nes, id. te Stomperoren. 3. E. v. Albada, id. te Heer Hugowaard. Benoemd mej. Bakker met 9 stemmen mej. Nes be kwam 6 stemmen. 8. Benoeming van onderwijzers, heiast met de leiding van het herhallngsonderwijs. Volgens de Verordening tot regeling van het openbaar lager onderwijs znllen er in deze gemeente ten minste twee herhalingsscholen zijn eene bestemd voor jongens en eene voor meisjes. In verband daarmede zijn door B. en W. in overleg met den Arrondissements-schoolopziener, de navolgende voordrachten opgemaakt ter benoeming van de onderwij zers, die met de leiding zijn belast. Voor de herhalingsschool voor jongens worden voor gedragen 1. J. Eits, onderwijzer aan de 4e Gemeenteschool, 2. J. A. Zwarteveen, id.4e voor die voor meisjes 1. J. Papeveld onderwijzer aan de Burgerschool. 2. J. J. T. Koog id. le Gemeenteschool. B. en W. noodigen den raad uit tot de benoeming over te gaan en wei voor den tijd van een jaar, 't welk gerekend wordt te zjjn ingegaan den lsten September 1902. Benoemd de heer Eits met 14 stemmenterwgi 1 stem op den heer Zwarteveen was uitgebrachten de heer T. Papenveld met 13 stemmen op den heer Kooij waren 2 stemmen nitgebracht. Wordt vervolgd. Handteekenen, Werktnigk. teekenen en stoomwerktuigkunde Vakteekenen, Wiskunde en Ned. taal A. van Pagé. P. H Brunsmann. A. A. de Groot. A. J. Caspars. M. Vasbinder. M. Koopmans. F. J. Aukes. A. Boot. D. R. Gerhardt. AMSTERDAM. Gert Nederland, N. W. Schuld ditodito3 dito, Oblig3 Oostenrijk Obl. in pap. fl. 1000 Mei-Nov. 5 dito, dito Febr.-Aug. 6 dito, zilver Jan.-Juli. dito, dito April-Oct.. Portugal Obl. Buit. 1853/84- met ticket dito, 1888/89, a frs. 500 met id Rusland, Iwang. Dombr. Oblig.-...4} dito, Binnenlandsebe 18944 dito, 1880 gecons.Z.R. 125-62513 Mei-Nov. 4 dito, 18891» 2eser. 1 Jan. 1 Apr. 1JulilOct. 4 dito, 1894, Donetz-Spoorw4 dito, 1867/69 SL 20-100 Mei-Nov4 1 Sept. pCt.1 2 Sept. dito. dito, Groote Spw. Oblig. 1861. dito, Z. R. 500 1898 dito, Transc. Spw. Oblig. Z_. R. Zuid-W. Spw. Oblig. Z. 125 625. R. 625.... dito. dito, 1889 dito, in goud 1884, 13 Jan. 13 Juli5 Spanje, Obl. Buit. Perpetuele4 L'urkije, gepriv. Conv. leening4 dito, Douane Obl6 dito, Geconverteerde Serie D Egypte, Obl. leening 18764 Mexico, Obl. Binn. Sch. aflosb. oblig5 Lijn- en vakteekenen Allen herbenoemd. 5. Benoeming van een tijdelijk leeraar In het vakteekenen aan de Burgeravondschool. Ter benoeming van een tijdelijk leeraar iu het vak teekenen op eene jaarwedde van f 400 aan de Burger avondschoolvoor den cursus 1902/1903 in de plaats van den heer G. Tjaikens wordt de volgende aanbeve lingslijst aangeboden opgemaakt door den directeur der schoolin overleg met de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs 1. H. Bokhorst Machine bankwerker, monteur aan de machinefabriek firma Loog-Landaal te Apeldoorn. 2. J. E. de Jong, monteur-garantie machinist aan de Albia8serdamsche machinefabriek te Aiblasserdam. 3. J. A. Trimbos, werktuigkundige aan de suikerfabriek der firma Wittouck te Bsrgen-op-Zoom. B. eu W. stelien voor tot de benoeming over te gaan, behoudens het vau den Minister van Binnenlandsche Za- dito dito 1899 Venezuela Obligation '1881 N V. Noord-Holl. Grond-Crediet. Pandbr.. N. W. Pac. Hyp. Pdbr Nederland, Cult. Maatsch. d. Vorstel. Aand. dito, Koloniale Bank Aandeelen dito, Ned. Ind. Handelsb. Aand dito, Kon. Ned Mij. t. expl. petr. br.A. dito, Petr. Mij. Sumatra-Palembang A. dito, Aand. Ned. Ind.Expl.Mij dito, Expl. St. Spw. Aand dito, Ned. Centr. Spoorw. Aand. f 250 dito Ned.-Zuid-Afr 1889 dito, N.-Brab. Boxtel.W. Aand. 1875/80 gest. Italië, Spoorwegleening 1887/89. dito, Zuid-Ital. Spoorweg-Obl.. Polen, Wars.-Weenen Aandeel Rusland,Wladik. 1885 a Z.R. 625 Oblig.... 4rnerika, Atchison Topeka Cert. v. Aand... dito, Alg. Hyp. Obl dito, Denv. ïtio Grande Aand dito, Erie Spw. Mij gew. Aandeelen dito, Illinois Cert. v. Aand., dito, Kansas City South. Railw. Aand... dito, Louisv. en Nashv. Cert. v. Aand... dito, St. Louis San Francisco gew. A dito, Miss. Kans. Texas Cert. v. Aand.. dito, dito, le Hyp., dito, Oregon Calif, j goud le hyp5 dito South. Pacific, gew. Aand dito, Southern Raylway gew. Aand dito, Union Pac. Hoofd. C. v. A dito Wabash Ct. v. pref. Aand Nederland, Stad Amsterdam f 1003 Hongarije, Theiss Loten4 Oostenrijk, Staatsl. 18605 dito dito 1864 Rpsland, Staatsleening 1864 Loten5 dito dito 1866. Dito5 Turkije, Spoorwegleening 90} 9411 85-j% 854, 85f 85 30} 48 99fj 62 f 97 97} 92} 101} 95 98} 82 97} 7Sts 98iw 77} 941 95} 29} 108A 37| 102} 29} 99} 107 36| 851 68} 451} 63} 95 108} 31 104 90 64§ 634, 119} 97} 94§ 101} 48} 42,4 172} 38} 156 79} 334, 98 102} 177} 1401 1124, 47} 107} 136 128} 212 288 221 29} 94} 96} 85} 85r% 30H- 47}} 99} 77} 109} 384, 107} 99 453 66} 64} 119} 97} 941# 48} 424, 172 39} 156 334 984, 102U 177} 1404, 113 137} 128 30}

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 3