fin pen raflerloatli INBOEDEL, Scboenen- en Laarzeiapijn, J. van der Veen GEOPEMD OAnrsctrxiSius Advertentièn. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Vrijdag 12 September 1902 PATGLOP 22. F. FEIJEN. eene R. K. Dienstbode gevraagd. Academie voor den Dans NIEUWE PIANINO Het vergrooten van de 0. L. School in liet dorp Egmond- Binnen. NIEUWE te Alkmaar. geopend wordt op MAANDAG 6 0CT0BEK. Voor lagen prijs wordt eene aangeboden. Te bevragen bnrean v.d. Blad. vanzelf, dat zij de grootste lijdenden uit den Z.-A. oorlog geweest zijn." »Daar is nog zooveel te doen. Wij hebben getracht en gehoopt, dat onze nieuwe Kegeering ons in zekere mate tegemoet zou komen, maar wij hebben nu alle reden te gelooven, dat dit niet plaats zal vinden. Hulp moet komen anders gaan honderden, ja duizenden verloren. Steekt voor die menschen de handen in den zak, opdat zij komen uit die modder. »In taal, maar ook in bloed, zijn wjj met de Neder landers verbonden." (Bravo's). Spr. dankte voor de ontvangst van president Kruger en van zoovelen «van ons menschen", voor de ontvangst van zijn vrouw bovenal. Generaal De Wet nam vervolgens na schier eindelooze toejuichingen het woord. De Wet vreest dat hij veel vlugger weg is dan zal kunnen spreken want hij heeft den naam en hij is er trotsch op dat hij zoo goed kan wegvluchten. Hij wijst er op datwillen de Afrikaners Engeland forceeren om hun de onafhankelijkheid te hergeven, dan zijn daarvoor noodig twee wapenen pen en tong, waar voor noodig is opvoeding en onderwijs. Nn moet die vrienden niet teleurgesteld wezen en denken daar heb je nu een man die een heerlijke speech kan afsteken want ik heb maar gevluch en ik vlueht ook nu." Onbeschrijfelijk was de hulde dezen generaal gebracht. De la Rey wijst er nog eens op dat hun komst is een zending voor hulp naar de Enropeesche volken. Ook hem werd een aangrijpende hulde gebracht. Onder de tonen van het Wilhelmusdat door alle aanwezigen staande werd medegezongen verlieten de generaals het podium en gingen door de opengehouden middengang de stompvolle zal door. Dit was het teeken tot eene overweldigende huldiging. Staande op de stoelen, hangende op elkander, jubelden de aanwezigen de drie helden toe. Vervolgens trokken de generaals zich eenige oogen- blikken terug in de receptiezaalwaar zij o. m. den krijgsgevangenen van Bermuda en Oeylon een onderhond hadden toegestaan. Te ongeveer 5 uur vertrokken de generaalstot het laatst toe met onbeschrijfelijke geestdrift toegejuicht door een zeer talrijke menigte. Uit den Haag wordt gemeld De Boerengeneraals hebben den 11 's avonds alhier met verschillende hier te lande vertoevende Znid-Afri- kaansche heeren een bijeenkomst gehouden, tot het vormen van een comité ter behartiging der belangen van land bouw en veeteelt in Zuid-Afrika. Het betreft naar wij vernemen het aankoopen van vee en landbouwwerktuigen en uitzenden daarvan naar Zuid Afrika. President Steyn. De toestand van President Steyn gaat gestadig vooruit. Zijn vertrek naar Moutreux is bepaald omstreeks den 25en dezer. Hruger's Gedenkschriften. Wij vernemen, dat Krnger's boek 15 November zal verschijnen onder den titel«Krnger's gedenkschriften". Het werk zal gelijktijdig uitgegeven worden in het Nederlandsch (bij Nijhoff te's-Gravenhage), in het Dnitsch (bij Lehmann, te München), in het Eugelsch (bij Fisher Unwin, te Londen), terwjjl waarschijnlijk ook een Fransche nitgave zal verschijnen ook zijn maatregelen genomen voor het verschijnen in andere vastelandsche talen. Het werk is de levensgeschiedenis van Krnger en loopt tot het sluiten van den vrede. Generaal Ben A'iljoen's Geschiedenis van den Oorlog in Zuid-Afrika zal binnen enkele weken bij den uitgever W. Versluys te Amsterdam verschijnen onder den titel«Mijne herinneringen uit den Anglo-Boeren- Oorlog." Amsterdam. Als een bewijs van de groote sym pathie, die in alle kringen voor de Boerengeneraals gevoeld wordt, mag voorzeker wel vermeld worden het feit, dat de stalhouders F. R. Dwars, H. Sitter, W. Bakhujjzen en ■aanw—mini \\w w i1 takeldat in het «hol" der jongen heerschte niet op. Daar was nog geen plaats leeg geworden. Twintig hee- sche kelen schreeuwden en kraaiden door mekaar, en terwijl het eene gedeelte er onverdroten op los zong behandelde het andere nog steeds het kapitteldat hen den ganschen avond had beziggehouden de pastoor mag zeggen wat hij wilde huisjesflikster is toch èen heks en dén Hanspeter «die allicht zelf 'r zoo een is," had gelogen om die onde nit de modder te helpen en het is toch de fff geweestdien de nachtwacht gezien heeft «O nee!" merkte er een op, die in zijn duister geworden kop nog een helder hoekje bezat. »'N zot is ie, maar liegen doet ie niet «Liegen of niet ze is 'r een schreeuwde een ander. «Ze is T een En elk »is" werd met een dreunenden vuistslag op tafel begeleid. «As 'r een is, die de koerasie hèten 'n zeven- houtig schamel (voetbankje), «dan kon die bewjjzen, ol z'r een is of niet «Hoe, wat Hoe, wat zoo ging het met een dozijn schreeuwstemmen op hem losi Het werd stil in het hol en Michiel lei de zaak nit als iemand een bedvoetbankje had, dat nit zeven ver schillende houtsoorten samengesteld is, en hij neemt dat op paasch-zaterdag voor het opstandingsfeest mee in de kerk, knielt daarop en bidt de litanie der heiligen van achteren naar voren, dan moet ieder in het dorp, «die 'r zoo een is", in de kerk verschijnen, «moet alle anderen voorbij tot bij het altaar gaan en inoet op de knieen vallen «alsof onze Lieve Heer 'm met de vnist op z'n pokkei sloeg Toen Michiel met zjjn wjjsheid ten einde was, bleef het een oogenblikje stil, tot er een lachte: «dat geloof 'k niet Da's niet waar «Waar is 'tl En waar is 'tf' schreeuwde Michiel, alsoi die twijfel hem aantastte in zijn persoonlijke eer. Maar een knaap, die als gezel bij een schrijnwerker diende, stak hem de hand toe zeggende: «hè'je koerasie, jij Het zevenhoutig schamel ku'j van me krijgen I Dat maak ik je I Hè'j koerasie Gebr. Bakhnijztn den 11 bij het bezoek der generaalsde rijtuigen kosteloos ter beschikking van de commissie hebben gesteld, met het verzoek dat de commissie daar voor een bedrag, door haar te bepalen, zon storten in het weduwen- en weezenfonds. Stamboom familie Teyler. Naar ons wordt medegedeeld wordt bij de Ven nootschap Lonrens Coster te Haarlem uitgegeven de stamboom van de familie Teyler van der Hulst, den man die naar onze lezers zich zullen herinnereD zijn groot vermogen bestemde tot stichting o.a. van het beroemde Teylers Mnsenm te Haarlem. Daar de geldigheid van het testament betwist wordt en vooral tegenwoordig weder plannen bestaan tot het voeren van een groot proces, heeft de samensteller, de heer W. P. J. Overmeer daarmede een nattig werk ver richt, te meer omdat hij aan de brochure het advies heeit toegevoegd, dat indertijd door drie zeer bekwame rechtsgeleerden over deze erlenisqnaestie is uitgebracht. Benoemd tot hoofd der herhalingsschool te Zuld- scharwoude de heer J. Ham, tot onderwijzer de heer B. de Vries, tot onderwijzeressen, de dames J. A. Knop pers en N. Bunrs. Benoemd tot hoold der herhalingsschool te Noord- scharwoude de heer W. Dorsman, tot onderwijzeres mej. Ch. Wonda. Voor de betrekking van hoofd der school te Oud- karspel hebben zich 18 sollicitanten aangemeld. Coöperatieve vereenlglng. Schagen. Den 11 had in het lokaal Ceres alhier de aanbesteding plaats van 600000 lijnkoeken en 52000 K.G. Thomasphosphaat ten Dehoeve der 1ste Coöperat. Vereeniging alhier. Voor de lijnkoeken waren 15 in schrijvingen de levering werd gegnnd aan de Emricher Dampfölfabrik te Deventer tegen f 9.98. De levering van Thomasphosphaat, 3 inschrijvingenwerd gegund aan den heer A. v. Twnijver te Alkmaar tegen 1 2.35 met 15Va °/o phosphorznnr bij 80 fijnheid garantie. Bond van Nederl. Onderw. Het aantal leden van deze vereeniging klom van 1 Jan. 1902 tot 1 Juli vau 6269 tot 6664, waarvan 1646 vrouwelijke leden. Woordeind van draft. De heer J. H. van Giessen, predikant bij de doopsgez. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen Daar de Doopsgez. gemeente van Tj alle berd (Friesl.) Barslngerborn. Den 29 zal de heer ds. H. G. W. Briedé van Koihorn te Nionwe Niedorp in eene openbare vergadering optreden met het doeiook daar eene afdeeling van den Bond voor Staatspensioneering tot stand te brengen. Moge het resultaat zoo gunstig zijn, als drie vorige malen; teWieringerwaard, Anna Panlowna en Winkel. In het Noorderkwartier wordt de Bond, door den ijver van genoemden heer, al zeer krachtig. Het gunstige weder in het begin dezer maand werd door de landbouwers in polders Waard en Groet zeer benut. Van 's morgens vroeg tot 's avonds duister werd graan gereden, en in de schuren of aan mijten bij het huis geborgen. Zondag, den 7, was het op menige boerderij zoo drnk, ah in de week. Den 12 was het weer regen don geheelen dag veel staat nog wel te veld, maar wat 't meeste van de regen lijdt werd toch door elkeen 'i eerst in veiligheid gebracht, en het grootste gevaar is dns voorbij. Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw ln Hollands Woorderkwartier. Het Bestuur van bovengenoemde vereeniging noodigde per circulaire de leden uit tot bijwoning eener buiten gewone vergadering op Vrijdag, 26 September 1902, des namiddags één ure, in het hotel «de Toelast" te Alkmaar. De volgende punten zullen o. a. worden behandeld me- dedeelingen ingekomen stukken voorstel van het bestuur om adhaesie te schenken aan een adres der Vereeniging tot bevordering en verbetering der Zuivelbereiding in Noordholland, aan Hare Majesteit de Koningin, inzake wik- en weegloonen, en bespreking van verdere werk zaamheden. Temet. De uitbreiding van houtgewas op dit eiland is, vooral in de laatste jaren, tengevolge der ontginningen door de Heide-Maatschappij in de duinstreek in toepassing gebracht, belangrijk toegenomen. Het houtgewas op het eiland beslaat thans eene opper vlakte van ruim 70 Hectaren. In de polders Eierland, Eendracht en Het Noorden, vindt men weinig boomen. De houtcultnur zou vermoedelijk ook in die polders met succes kunnen worden ondernomen. Michiel, door dat aanbod overbluft, aarzelde met zijn antwoord. Maar aller oogen waren op hem gericht en daar de anderen reeds begonnen te lachen, sloeg hij toe. «Zooas gezegd Voor den dag met je schamel! En ik kniel 'r op 1 Je kent me slecht, as 'r een die meent, dat de koerasie me begeeft 1 De ouwe mot 'r uit op paasch-zaterdag 1 Die mot 'r uit 1" In bet hol ontstond door al de schreeuwende stemmen zoo'ii lawaai, dat de beschotplanken beefden en dreunden. Het vooruitzicht op het koerasie-stukje van Staudamer Michiel en op de heksenproef op paasch-zaterdag scheen de knapen nog meer dronken te maken, dan bier en dubbel gebeide gentiaan het hadden vermocht. Zij stelden zich allen aan als gekken, stampten met de voeten eu sloegen met de vnisten op de tafel. En boven het rumoer nit verhief zich met schel gelach een stem «o jullie As de pastoor daar wat van merkt 1 Dan krijge we 't weer 1" «De pastoor Ah zoo Da pastoor Vermetel, door zijn succes beneveld, schoof Michiel zijn hoed in den nek. «Die mot heel bedaard wezen Die hèt zich van daag toch al 'u beetje te veel veroorloofd Hij lachte, en plotseling zijn stem doende dalen, alsof hij een goeden inval gekregen had, die echter niet mocht worden ge hoord door een ongeroepen oor, fluisterde hij: «kom meé naar buiten, jongens 1 We hebben vandaag nog een zaakje 1 En baiteD, daar zeg 'k je wat Zij schenen aanstonds te begrijpen, wat hij bedoelde, en onder gelach en gefluister holderde bolderden ze achter Staudamer Michiel de kamer uit. Wordt vervolgd. te Alkmaar, op maandag 15 September 1902, des morgens precies 9 uur, in het lokaal «Diligentia", van bestaande nitBekleede en andere Stoelen, Tafels, Kleeden, Vloerzeilen, Karpetten, Spiegels, Boekenkasten, Dien-, Werk-, Schrijf en Speeltafeltjes, Canapés, Pianino, Bon- beur du jour, Kabinet, Spiegelkast, Kast, Zilverkast, Ledi kanten, Matrassen, Bedden met toebehooren, Gordijnen, Waschtafels, Linnenkasten, Linnenpersen, Bed- en tafel linnen, Kachels, Haarden, Pendnles, Ornamenten, Divers Kristal, Koper-, Blik-, Japansch-, Verlakt en Glaswerk, Serviezen, Belfsch Aardewerk, Porceleln, Goud en Zilver, benevens oudheden, penteekenlng, plaatwerken en Schilderijen. Behoorende tot den beneficiairen boedel van den Edel- achtbaren heer A. MACLAINE PONT en te bezichtigen Zondag 14 September 1902, 's middags van 124 uur. Mr. A. P. H. De LANGE, Notaris. te Schermerhorn, op Woensdag 15 October 1902 bij opbod en op Woensdag 22 October 1992 bij afslag en combinatiën, telkens des middags half een uur, in het koffiehuis van den heer Kostek ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGEvan een zeer gped onderhouden kavel Welland, gelegen in deu Bovenpolder aan den Volgerweg te Beemster, tzroot 17.01.90 H. A. Verhaard aan den heer J. VISSER tot 25 December 1906 A f 1800 per jaar. De grondlasten bedragen f 108,26, de polderlasten f 9 per H,A. De perceelen zijn te aanvaarden Kersttijd 1902 en na gelaten door MeVrouw de weduwe A. MACLAINE PONT. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaris te Alkmaar a/d Breedstraat. NOTABIS te ALKMAAR, is voornemens op AA eensdag 1? September 1902, des avondB te O'/a nur, in de herbetg «de Zwaan" te HEERHUGOWAARDin het openbaar bij opbod en afslag te verkoopen een HUIS met diverse peiceelen BOUW- on WKI- JLANB, te Heerhngowaard, kadastraal bekend in sectie H, nummers 32, 390, 391, 439, 541 en 542, samen groot 5 H.A., 42 A., 30 c.A., te veilen in 25 perceelen. Aanvaarding: het huis met 1 Mei 1903, de landerijen met Kerstmis a.s. Laatst in huur bij den heer KL. VAN STRAALEN. Inlichtingen verstrekt voornoemde Notaris. Breeder bij biljetten. het, 211e de étalage. Beleefd aanbevelend Tegen half October wordt in het FNIDSEN 5556 Ondergeteekenden berichten, dat de door hen, gednrende 't, winterseizoen te geven He nieuwste Hansen van dit seizoen komen op 't Programma. Vanaf heden voor volwassenen en kinderen gelegenheid tot Inschrij ving en 't vernemen der conditiën, aan 't lokaal «Dili gentia". Da Leeraren Mej. F. POLAK, M. M. POLAK, te den Helder. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van EGMOND- BINNEN zullen op Woensdag, den 24 Septem ber 1992, des voormiddags elf ure, in het Raadhuis te RGMOAD AAN BBA MOKF, aanbesteden: A a n w ij z i n g in loco op Woensdag 17 Sep tember 1902, des namiddags één ure. Bestek en teekening zijn verkrijgbaar legen betaling van f 1,— PRANGER Burgemeester. J. GROOT, Wethouder.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 2