Openbare Verkooping Dienstbode, mCr. vMwwmt ALKMAARSCHE COURANT. Voltrekking van huwelijken. Gevonden Woorwerpen. Nederland. Advertentièn. Notaris GrOTTMER te Obdam Koffiehuis „de Kroou", Openbare Verkooping 1. Een Huis en Erf 2. Een perceel Weiland, 3. Twee Woonhuizen P. J. C. van TOORNENBURRH Notaris M. GOUVERNE De ïïnismanswoning Openbare verkooping Provinciale Hypotheekbank, VERKIEZING van een lid Tan den Gemeenteraad, 5e Klasse, 4e lijst, 19 Sept. No. 9046 f 25000Ns. 880, 1258. 6284, 11808 en 12560 f 1000; Ns. 2420, 14186, 15360 en 15613 1400; No. 2270 f 200; Ns. 1209, 3833, 6926,6931, 7727 8263 9649, 14673, 15621 en 19837 f 100. Veiling wegens sterfgeval. Wei- en Bouwlanden, te A.I >1A A k. een perceel uitmontend I >cn Haag1. Kassier, ALKMAAR. No. 118. Honderd en vierde Jaargang. 1902. Kondag 21 Sept. 1902. Derde blad. De ondergeteekendeAmbtenaar van den Burger lijken Stand der gemeente ALKMAAR, Brengt ter algemeene kennis, dat door de gezamenlijke Ambtenaren van den Burgerlijken Stand dezer gemeente is bepaald, dat met Ingang van 25 September aan staande, de voltrekking van huwelijken, waarvoor geene gemeentebelasting is verschuldigd, zal plaats hebben op Woensdag en Donderdag, beide dagen des morgens lO nreen dat das met ingang van bovengenoemde dagteekening geene kostelooze voltrekking van huwelijken op Kondag meer zal plaats hebben. Alkmaar De Ambtenaar voornoemd., 21 September 1902. G. R I P P I N G. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat de tot invulling bestemde formu lieren voor de opgave van candidaten voor de verliie zing van één lid van den Oemeenteraad in het lste district, welke zal gehouden worden op Dinsdag, den 7 October a.s., ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn gesteld van heden af tot en met den dag der verfeiezing, op alle werkdagen van 's morgens 9 tot 's namiddags 2 nnr. Alkmaar, Burgemeester en voornoemd 21 September 1902. G. RIPPING. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een kinderschoentje, een zak meel, een gouden pot loodhouder, een fontaisie-broche, een kinderzak met por- temonnaie, inh. f 0.13J, twee huissleutels, een nickel armband, een kinderportemonnaie, inh. f 0.17een jonge hond, een rozenkrans in étni, een gauden broche, een vermoedelijk gouden kruisje, een portemonnaie, inh. f 0.02 en een pakje ijzeren schroeven. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 19 Sept. 1902. S. M. S. MODDERMAN Jr. Adres van Antwoord. Het gewijzigd ontwerp-adres van Antwoord der Eerste Kamer op de Troonrede luidt als volgt Mevrouw 1. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft met groote vreugde Uwe Majesteit te midden der volksver tegenwoordiging zien verschijnen tot opening van de nieuwe zitting. Het geheele Nederlandsche volk heeft gedeeld in de anvstvolle zorg van den Doorluchtigsn Gemaal en van de Koninklijke Moeder gedurende de dagen, dat ernstige krankheid het aan allen zoo dierbaar leven bedreigde. Het gelukkig herstel van Uwe Majesteit vervult ons met innige dankbaarheid. 2. Met voldoening vernemen wij, dat de betrekkingeu van Nederland met de andere Mogendheden, blijvende wat zij waren, ook dit jaar haar zeer vriendschappelijk karakter behielden. 3. De mededeelingen van Uwe Majesteit omtrent den algemeenen toestand hier te lande wekken onze levendige belangstelling. 4. Wij waardeeren het, dat bij den wanoogst in eenige residenties op Java krachtige hulp van Gouvernements- wege is betoond. 5. Aangenaam is ons de getuigenis, dat zee- en land macht zich met toewijding van hare roeping kweten en het korps van burgerlijke ambtenaren Uwer Majesteit alleszins reden lot tevredenheid gaf. 6. De indiening der door Uwe Majesteit aangekondigde voorstellen ten nutte van Moederland en kolonies zien wij met groote belangstelling te gemoet. 7. Het beroep van Uwe Majesteit op onze toewijding aan de zaak van het vaderland zal niet vergeefsch zijn. Met haar vereenigen wij ons in de bede, dat onze arbeid met Gods zegen mogen worden bekroond." Het gewijzigd Ontwerp-Adres van Antwoord der Tweede Kamer op de Troonrede luidt als volgt: Mevrouw Hoogelijk waardeerde de Tweede Kamer het voorrecht Uwe Majesteit, vergezeld van Hare Majesteit de Koningin- Moeder en van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden te midden van de Volksvertegenwoor diging te zien tot opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal. Van harte hebben wij gedeeld in de uitingen van verknochtheid waartoe da ernstige krankheid van Uwe Majesteit aanleiding gaf, en in de dankbare vreugde des volks over Haar herstel. Voor de mededeelingen omtient de betrekkingen van Nederland met de andere Mogendheden en die betreffende den toestand van hot moederland en van de koloniën betuigen wij Uwer Majesteit onzen eerbiedigen dank. Erkentelijk voor het vertrouwen, waarmede Uwe Ma jesteit een beroep doet op onze toewijding hopen wij aan de behandeling der gewichtige voorstellen waarvan de indiening door Uwe Majesteit werd aangekondigd onze beste krachten te wijden. Moge onder den zegen van God Almachtig onze arbeid strekken tot heil van het Vaderland. Barslngerhorn. Den 16 gaf het Fanfarekorps »De Eendracht'' te Kolhorn eene openbare uitvoering. Niettegenstaande het zeer ongunstige weder, was de zaal geheel bezet. Niet enkel op financieel gebied was de avond succesvol, de stilte bij het uitvoeren der muzieknummers het daverend applaus bij het eindigen derzelvede algemeene lachlustwelke ^Persoonlijke dienstplicht", »Ik eet H.-O., en Ik eet het niet", en»De lastige klant" ton deel vielen was voor het corps een ware triomf. Een tot aanstaande winter, zij aan het corps »de Een- dracht'', door Kolhorn's publiek van harte toegeroepen. De Scheven!iigsche Pro-boer--Tentoonstelling. Men schrijft ons uit Den Haa Iemand die zeer nauw verbonden is met deze tentoon stelling deelt ons mede, dat deze expositie en de daaraan verbonden verloting niet de verwachte resultaten zullen afwerpen. Niet alleen toch heeft de verkoop vaD loten hier en daar in het buitenland schade geledon tengevolge van wettelijke verbodsbepalingen maar (ook tengevolge van het sluiten van den vrede) is de belangstelling zeer ver beneden de gehoopte gebleven. Om de kosten der exploitatie enz. te bestrijden had men nl. gerekend op een bezoek van gemiddeld 600 per sonen per dag. Deze raming schijnt veel te hoog te zijn geweest. Het bezoek heeft gemiddeld slechts tweehonderd be dragen en is slechts een enkele maal boven de 500 ge stegen. Uit de opbrengst der loten zal om te beginnen dit deficit gedekt worden hetgeen een belangrijke verminde ring zou zijn zelfs al was hot gansche millioen lofen ver kocht. Dit is evenwel bij lange na niet het geval.Van de 500.000 die men heeft laten drukken is nog slechts een vijfde verkocht. (Haarl. Ot.) De familie Beltz. Naar de »N. Ot." verneemt vertrekken den 21sten September een 20-jarige en een 19-jarige zoon van den heer Reitz, oud-staatssocretaris van Transvaal, over Mar seille naar Madagascar, teneinde daar persoonlijk te onder zoeken of de omstandigheden voor een vestiging van het gezin van den oud-staatssecretaris op dat eiland gunstig zijn te achten. Met hetgeen de heer Reitz, van zijn mid delen wist te redden denkt hij, indien het advies van zjjn zoons gunstig luidt, op bescheiden schaal grond aan te koopen, om zich weder als in zijn jeugd met het land bouwbedrijf bezig te honden. Een onjuiste voorstelling van de feiten geeft dus het bericht in enkele bnitenland- sche bladen als zou een zending, georganiseerd door den heer Reitz, en met diens twee zonen aan het hoofd rap port uitbrengen over een Bóeren-emigratie derwaarts. Hoowel de verhouding van den heer Reitz tot de gene raals uitstekend is, heeft hij volgens 't blad een andere zienswijze dan zij omtrent hetgeen in de gegeven omstan digheden het meest wenschelijk is te achten. En beide partijen kannen zeker nuttigen arbeid verrichten, zoowel zij, die in het land blijven om thans op andere wijze dan in den oorlog de rechten der natie te verdedigen, als hjj, die, in isolement zijn kracht zoekend, de vrijheid weuscht te behouden, onbewimpeld te zeggen wat hij denkt en weigert zich te krommen onder het vreemde juk. De heer Reitz vertrekt zelf den 25 dezes per s.s. Statendam" naar Amerika, waar hjj naar reeds gemeld werd redevoeringen zal houden. 3?Oste Staatsloterij. zal in na te melden perceel op Vrijdagen 2© Sep tember a.s. bij opbod en den 3 October d.a.v. bij afslag telkens 's avonds te 6 nnr verkoopen Het voor weinige jaren geheel nieuw en sterk gebouwd waarin vergunning, met completen Inventaris, AchterwoningPakhuisBurgerwoning en Erventer oppervlakte van 3©9 vlerk, meter, aan de Kaas- en Veemarkt te AlkmaoCr. Door nitnemenden stand zijn deze midden in de stad gelegen perceelen óók bijzonder geschikt voor kantoren, magazijnen en alle eersten stand en groote ruimte ver- eischende zaken. Te veilen in 3 perceelen. Behoorende tot de nalatenschap van den heer G. KRA MER en te aanvaarden 1 November 1902. Dagelijks te bezichtigen, terwijl siinatiekaarten en alle gewenschte inlichtingen te bekomen zjjn bij den Notaris. te AliKMAAÏt, op Mlaandag 29 September 1992 bij opbod en op Maandag 6 October 1992 bij afslag en combinatiën, telkens des avonds uur, in 't Koffiehuis »'t Gulden Vlies" van den heer PEPPING, aan het Ritsevoort, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris Mr. A. P. H, DE LANGE, van en 14 perceelen Bouwterrein, aan de Langelaan en Nienwpoortslaan te Alkmaar, samen groot 16 aren 72 centiaren. zeer geschikt voor Tuingrond en voor Bloembollen cultuur, en een Bosch aan de Zandersloot te HEILOO, samen groot 96 aren 40 centiaren, begrensd ten noorden aan Jhr. Mr. P. v. FOREEST en ten zuiden aan S. WOKKE. Te veilen in diverse perceeleD. en MRVMA aan den Rijksstraatweg, nabij den vroe- geren tol te Heiloo, samen groot 5 aren 88 centiaren, verhuurd aan J. VEEN en Jb. VEERMAN, ieder a f3 per week. Behoorerde tot de nalatenschap van den heer C. v. d. VELDEN Jr., en te aanvaarden perceelen 1 en 3 bij de betaling der kooppenningen en perceel 2 Kersttijd 1902. Inlichtingen worden gegeven door den heer N. v. d. VELDEN Straatweg te Heilooen ten kantore van voornoemden Notaris, Breedstraat te Alkmaar. Aotaris te AIRSIAAR zal publiek verkoopan in het Noordhollandsch Koffiehuis van den beer A. M. HAZES, aldaar, bij opbod, op Dinsdag, 3© September 1992, bij afslag, op Dins dag 7 October 1902, telkens des avonds 7 uur Het WOOW- en WliKELHIIl§ te Alkmaar, aan de Z Z. van Toorpfourg, no. 8, met nitgang in eene steeg, uitkomende in de Sliksteeg, kadaster sectie B, nos. 3031, groot 78 c.a. en 3034 ged. Verhnnid voor f 3.— per week aan J. STUIJT. Behoorende tot den boedel van den beer T. BAAS Gzn. te Alkmaar. Aanvaarding bij de betaling. Meerdere inlichtingen geeft de Notaris. te ALKMAAR, zal verkoooen op Woensdag 1 October 1902, 's morgens 10 uren, in het koffiehuis van den heer J. APELDOORN Ozn., te Egmondbinnen met uitmuntende op Noordbakkum, te Castricum en Egmondbinnen, aan den Heeren-, Hoogen- en Madeweg, samen groot 32.91,80 hectaren, nader bij biljetten omschreven. Behoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw Wed. Js. APELDOORN Gz. te ALKMAAR, op Dinsdag 30 September 1902 bij opbod en op Dinsdag 7 October 1902 bij afslag, telkens des avonds 6 uur, in het »Noord-Hollandsch Koffiehuis" van den heor A. M. HAZES, ten overstaan van den te Alk maar gevestigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van 1. Een nieuw gebouwd en naar de eischen des tijds in gericht Winkel- en Woonhuis, annex Pakhuis, aan het Luttik-Oudorp, den besten marktstand van Alkmaar, waarin met succes den handel in verfwaren, drogerijen, ziekonverplegiegs- en specialiteits-artikelen enz wordt uitgeoefend, groot 2 A. 8 c.A. Dit perceel leent zich uitstekend voor een volks- of centaal-apotheek, waarvoor ook Alkmaar een aangewezen plaats is. De kooper is verplicht de koopmansgoederen over te nemen tegen factuursprijs en den geheelen inven taris tegen f 1250, Eigendom van den heer W. PENAAT. 2. Een Winkelhuis aan het Luttik Ondorp te Alkmaar waarin gednrende 50 jaren den handel in tapijten, matten en kleeden enz. wordt uitgeoefend, groot plm. 1 A. 20 c.A. 3. Een Pakhuis achter het vorige perceel, waarin den handel in brandstoffen, groot plm. 37 c.A. Eigendom van mejuffrouw do wed. W. VEER. 4. Een naar de eischen des tijds voor alle zaken geschikt Winkel- en VToonbuis met Erf, aan den Kool tuin nabij de markt te Alkmaar, met nitgang in eene gemeene steeg, groot 1 are 55 centiaren. 5. Eeu Pakhuis, aan de Spanjaard straatnabij perceel 4, te Alkmaar groot 50 centiaren. Eigendom van den heer D. J. VAN THIJN. 6. Een Huis, waarin sedert onheugelijke jaren een brood bakkerij is uitgeoefend, met Erf, te Alkmaar, aan de Ondegracht, hoek Ridderstraat, groot ongeveer 64 centiaren. 7. Een Pakhuis en Erf, aan de Ridderstraat achter peiceel 6, groot ongeveer 72 centiaren. Eigendom van mej. de weduwe C. J. GEELS. 8. Een Buis en Erf, aan de westzijde van het Groot Nieuwland, hoek Looiersteeg te Alkmaar, groot 96 centiaren. Eigendom van den heer N. PIKET. Te aanvaarden perceelen 1, 2 en 3 op 1 November 1902 en overige perceelen bij de betaling der kooppen ningen. De perceelen 1—7 zijn inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen worden gegeven door voornoemden Notaris en nog van perc. 1 door den heer PENAAT, van per ceelen 4 en 5 door den heer VAN THIJN en van perceel 8 door den Makelaar S. BREGMAN. op Maandag 29 September 1902 bij opbod en op Maandag October 1999 bij afslag, telkens des avonds 6 uur, in het Koffiehuis »'t Gulden Vlies", van den heer PEPPING, aan het Ritsevoort, van aan den Schulpweg naar den Hoef, te ALKMAAR, kadaster sectie D, No. 213, groot 2 hectaren, 34 aren, 50 centiaren. Eigendom van den heer R. GROOT en te aanvaarden Kersttijd 1902. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, Breedstraat 48, Alkmaar. Met 1 November eene nette Dienstbode gevraagd in een klein gezin. AdresMelkinrichting 3e Ooster parkstraat 215, Amsterdam. Directeuren: P; P. VAN WIERINGHEN BORSKI en O. D. G. GOEDKOOP VAN NELLE, geeft uit 1 pet. en pet. PANfMBRlEAEST verkrijgbaar bij den hter

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 9