XlkIaaeschë courant. V E R K1E zIYg van een lid Tan den Gemeenteraad, Nederland, Advertentien. Belangrijke iferkooping, Openbare Verkooping Openbare Verkooping CÏMOET. Notaris te Texel, No. 119. Honderd en vierde Jaargang. 1902. Kondag 5 Oct. 1992. Berde blad. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat de tot invulling bestemde formu lieren voor de opgave van candidaten voor do verkie zing van één lid van den Gemeenteraad in het lste district, welke zal gehouden worden op Dinsdag, den 7 October a.s., ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn gesteld van heden af tot en met den dag der verkiezing, op alle werkdagen van 's morgens 9 tot 's namiddags 2 uur. Alkmaar, Burgemeester en voornoemd 21 September 1902. G. RIPPING. Weersvoorspelling. Da Fratsche meteoroloog Capré, die getoond heeft het vaak bij het rechte eind te hebben, voorspelt voor October haast niets dan slecht weer regen, mist, sneeuw, koude en storm. Van 1 tot 3 October betrokken lncht, mistig, regen achtig, en daarna in het grootste deel van Europa niet veel beter weer. 6 en 7 October zullen zeer stormachtige dagen zijn. Van 7 tot 16 October zal het slecht weer zijn en den 17en en 28en is een zware storm te wachten op den Atlantischen Oceaan en het Kanaal. Van 25 tot 31 October zeer slecht weder en hevige wind, en onder de landen, welke daarvan zullen lijden, worden Nederland en Engeland uitdrukkelijk genoemd. November zal, volgens Oapré, mooi, maar koud weder geven. Te Elberfeld zijn op de Nevigeserljjn twee elec- trische tramwagens in botsing gekomen. Vier passagiers werden zwaar gewond en tien minder ernstig gekwetst. Aanleiding tot het ongelak gaf het niet-werken van het remtoestel op den eenen wagen, bij het rijden op een hellenden weg. De wagen vloeg toen in ijlende vaart langs het spoor en reed op een van den anderen kant komende tram. De voorbalkons der wagens werden verbrijzeld, de voor wanden gingen aan splinters en het ijzer werd als dun draad verbogen. De bestnnider en de conducteur van de »op hol ge slagen" tram sprongen op het laatste oogenblik er af en bleven ongedeerd. Ook de bestnnrder van den anderen wagen sprong, na geremd te hebben, er af. Een der passagiers, die van den wagen sprong, bekwam een ernstige schedelbrenk. Moord Te Tilburg is in de Goirkestraat dood in hare woning gevonden met een wonde aan het hoofd de 50 jarige vrouw v. O. Wijl er vermoeden van m;sdaad be stond, werd de politie met het ODgeval in kennis gesteld, die don echtgenoot, den zoon en de twee dochters op het politiebureau aan nauwgezette ondervraging onderwierp. Uit het geneeskundig onderzoek is gebleken, dat de vrouw een gewelddadige dood is gestorven. Het gerecht uit Breda is aangekomen en stelt een onderzoek in. Da verdachte(n) blijven tot nu toe elke schuld aan deu dood der vrouw ontkennen. De vronw was verslaafd aan sterken drank. Gezonken. Een schip met steenen, op reis naar Huizen, is den 28 Sept. ten Noorden van de Huizer Haven in de Zuiderzee gezonken. De vier opvarenden wisten zich in de boot te redden en zijn te Hoizen aan land gekomen. Het was de tjalk »Gezina Hendrika", schipper J. Biezen. Barsingcrhorn. Den 28 en 29 werd toKolhorn eene floraliatentoonstelling gehouden. Van de uitgereikte stekjes was slechts een gedeelte, natuurljjk de best ont wikkelde ingezondenter opluistering waren fraaie planten aanwezig. Vooral door den heer Teerink, bloemist te Alkmaar, was een schat van bloemen en planten ingezonden die inzending vooral gaf aan de tentoonstel ling een luisterlijk aanzien. S'ekjes waren door dien heer geleverdonder zijn leiding was alles geregeld erkend moet worden, dat het bezoek niet geëvenredigd was aan de groote opofferingen. Den 28 was het bezoek zeer gering, den 29, toen het fanfarecorps ?ijne welwil lende medewerking verleende en van tijd tot tijd een mnzieknnmmer ten beste gaf, was de opkomst meer be vredigend. In polders Waard en Groet zijn minder suiker bieten dan andere jaren die ze verbouwden zullen echter geen slechte zaken maken, daar deze vrucht zeer goed ontwikkelde en gewicht in de schaal zal leggen op 't gewicht toch worden hier de bieten geleverd, het leveren op suiker-gehalte zon dit jaar minder voordeelig zijn, het lot schiet of bloeit zeer en deskundigen beweren dat zulks het suikergehalte benadeelt Met het delven wordt binnen enkele dagen begonnen. Sijbekarspel. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Plu ster, lid van den gemeenteraad, zijn door daartoe bevoegden de volgende candidaten gesteldH. Kroon Sr., K. F. Nobel, G. Spaander en O. Stins, allen woonachtig te Bennigbroek. De stemming zal plaats hebben op 7 October a.s. Vee-invoer in Duitschland. Gedeputeerde Staten van Drente hebben (zoo meldt het N. v. d. D.) een missive gericht aan den Minister van Bnitenlandsehe Zaken, met beleefd verzoek, om zoo noodig in overleg met den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid zijn veelveimogenden invloed bij de Dnitsche Regeering te willen aanwenden opdat zoo mogelijk die Regeering worde bewogen tot het open stellen van de grenzen voor den invoer van vee uit ons land naar Duitschland. Daarop is door den eerstgenoemden Minister het vol gende antwoord gezonden «Met verwijzing naar Uwe Missive d.d. 18 Juli j.l., No. 25 heb ik de eer U mede te deelen dat mij na overleg met Harer Majesteits Gezant te Berlijn overtui gend gebleken is, dat eene poging bij de Regeering aldaar om openstolling van de Pruisische grenzen voor ons vee te krijgen op het oogenblik geen de minste kans van slagen heeft, en wel omdat de Pruisische Rs- geering herhaaldelijk en uitdrukkelijk heeft verklaard dat van eene heropening der grenzen geen sprake kan zijn tenzij gedurende een zeer lang tijdsverloop geen enkel geval van mond- en klauwzeer in Nederland is voor gekomen." Te Dortmund heeft het Gemeentestnnr zich tot de Pruisische Regeering gewend met verzoek om openstelling van de grenzen voor Nederiandsch slachtvee. Onlangs heeft men nit. de »St.-Ct." kunnen zien dat in de vorige maand geen gevallen van mond- en klauw zeer zjjn voorgekomen. Museum van Kunstnijverheid te Haarlem. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende de maand September bezocht door 744 be langstellenden terwijl uit de aan het Museum verbonden boekerij 254 boek en plaatwerken naar velschillende plaatsen van ons land werden verzonden. Da Tentoonstelling van onde en nieuwe kantwerken zal in Januari 1903 geopend worden. Gedurende het laatste kwartaal 1902 zullen nog eenige bijzondere Tentoonstellingen worden géhouden. Inbraak. In den nacht van 30 Sept. op 1 Oct. is ingebroken in het kantoor van de firma Van Holkema en Wa- rendoi'f, uitgevers te Amsterdam. De inbrekers zijn na in de Regufiersdwarsstraat over een muur geklommsn te zijn van achteren het gebouw binnengekomen. Zij hebben daartoe van een naburig bouwwerk een ladder gebruiktwelken zij eerst door een paar tuinen en over eenige schuttingen moesten sleepen om hem ter bestemder plaatse te krijgen. Langs dien ladder kwamen zij bij een raam van de eerste verdiepingdat werd opgeschoven waarna de toegang tot de vertrekken van de directie en van het personeel vrij was. In bet eerste vertrek werden de beide schrijftafels opengebroken jen de inhoud over den vloer verspreidin het tweede werden van een groote tafel eenige laden opengetrokken. To n schijnen de dieven gestoord te zijn en de vlucht te hebben genomenna slechts ongeveer f 5 en eenige postzegels te hebben buit gemaakt. De beide brandkasten, waarin een bedrag van f 2000 waszijn onaangeroerd gebleven. Toen d- huisbewaarder die met zijn gezin heel boven in het gebouw slaaptomstreeks 7 uur des ochtends beneden kwamvond hij den toestand zooals boven beschreven. 't Is niet onwaarschijnlijk dat het geschrei van een der kinderen de kerels op de vlucht gedreven heeft. Ben nieuwe tarwe soort. In het Noorden van Groningen wordt in dit na jaar door vele landbouwers eene nieuwe tarwe-variëteit uitgezaaid welke zich onderscheidt door eene hooge op brengst en stevig stroo van middelmatige lengte. Het is de Koningin Wilhelmina tarwe welke gekweekt werd door deu heer L. Broekema te Wageningen uit eene kruising van «Square head" als vader en «Spijktarwe" als moeder. Dit jaar beteelden de heeren M. en H. Broekema te Pieterburen (Gr.), een perceel grond van 1,60 H.A. met deze tarwe. Zij leverde 100 H.L. op, of per H.A. 625 H.L. Deze geheele hoeveelheid werd door de heeren B. voor den zaai verkocht aan landbouwers uit den omtrek. Ook in andere landbouwstreken heelt de Wilhelmina- tarwe onovertroffen hooge opbrengsten gegeven. (N. v. d. D.) Deemster. De eerste najaarsveemarkt zal gehouden worden op Maandag 6 October e.k. Tevens is bepaald dat vóór 's morgens 6 uur geen vee tot de markt zal worden toegelaten. Formerend. De groote najaarsveemarkt zal dit jaar worden gehouden op Maandag 13 October. Brand. Te Haarlemmermeer is door een onbekende oorzaak bij G. van Klaveren, aan de Nieuwemeer, een schelf hooi van 50,000 pond door brand vernield. De woning en de schuur zijn gespaard gebleven. Ben treurige geschiedenis. Een treurige teleurstelling trof de vorige week een kleedermaker in Thuringen. De predikant uit een na burig dorp had een broek besteld, welke de kleedermaker per fiets zelf wilde afleveren. Hij had bijna hot dorp be reikt, toen hij tot zijn schrik het pakje miste. IJlings keerde hij om en ontmoette weldra een jongen werkman, die hem het pakje al uit de vette toereikte. Dankbaar nam hij het aan en schonk den eerlijken vinder een halve mark. En toen zoo snel als het rijwiel maar voortkon naar de pastorie. Daar wachtte hem echter een bittere teleurstelling in den doek zat wel een broek, maar ver sleten, zeer doorluchtig. Men begrijpt wat gebeurd was de «eerlijke vinder" had ook den tijd gehad de nieuwe met de zijnen te ruilen en was daarmede met de 50 pf. spoorloos verdwenen. Ken kippendief. Te Apeldoorn werden de vorige week bij een bewoner van de Griftstaat eenige kippen vermist. Toen men op onderzoek uitging, bleek deze diefstal het werk te zijn van een vos, dien men daarop trachtte te vangen, hetgeen na veel inspanning, werkelijk gelukte. De vos werd daarop aan een ijzeren ketting vastgelegd. In den nacht van den 28 heeft het dier echter weten los te breken en is daarop spoorloos verdwenen. Den volgenden dag is de vos in een ander gedeelte van de gemeente gezien, zonder dat men hem heeft kan nen vangen. Vlschvangst. Bijzonder groot is de aanvoer van schelvisch te IJmuiden. De oudste visschers herinneren zich niet, dat zóó vroeg in het najaar zulke groote ladingen schel visch aangebracht werden, 't Zijn vooral Engelsehe stoom trawlers, die hun rijke vangsten hier brengen. De groote aanvoer heeft de prijzen gedrukt, waardoor de schelvisch thans betrekkelijk goedkoop is. Hen ondernemend jongmensch. Een 16-jarige Hoogere Burger-scholier, K. genaamd heeft den 27 des avonds de ouderlijke woning te Utrecht verlaten, en is goed uitgerust de wijde wereld ingegaan. Het geld voor zijn equipementstukken had hij van de Spaarbank gehaald. Onder de uitrusting, die hij zich had aangeschaft, bevonden zich ook verschillende wapens als een buks, dolkmessen, enz. Zijne schoolkameraden, die misschien slechts dachten aan een avontuurlijk tochtje van K., deden hem Zater dagavond uitgeleide tot aan het station. Geen hunner heeft getracht hem vaa zijn onzinnig voornemen terug te brengen. Met een D-trein vertrok hij in de richting Duitschland. Het moet zijne bedoeling zijn, zich naar Konstantinopel te begeven. (U. D Volgens een later nit Frankfurt ontvangen bericht zou de knaap aldaar aangehouden zijn, hij had f 1000 op zak. Hen lastig geval. Een wednwe, door den kantonrechter te Rotterdam tot geldboete veroordeeld, was niet bij machte dat te betalen, en werd dns ontbodeu tot het ondergaan dei- drie dagen vervangende hechtenis. De vrouw kwam, en bracht hare zes kinderen, waarvan het oudste 12 jaar, mele, want zij kon hen toch niet alleen in huis laten. «Als de heeren de kinderen zoolang hier wilden houden." Daarin hadden de heeren niet veel zin, en zagen even min kans aan bet geval een goede oplossing te geven. Moeder werd met haar kroost dus maar weer naar huis gezonden. Velling van vaste goederen. gehouden door den Notaris H. B. GOTTMER, Obdam, te Alkmaar, 3 October 1902. 1. Koffiehuis «de Kroon", met erf, aan het Waagplein, uitkomende aan de Achterstraat, te Alkmaar, sec tie A, no. 2893, groot 2 A. 56 c. A. Str. G. Bossert Rz. f 14000, met verplichting tot overname van den inventaris voor f 2000, Verhoogd door J. Kramer met 1950, 2. Hnis en ert, aan de Achterstraat, te Alkmaarsectie A, no. 138, groot 53 centiaren. Str. A. Asjes Ez. 1545, Niet verhoogd. op Maandag den 6den Oclober 1902, des morgens te lO uren, op het Tentoonstellingsterrein, aan den Kenne- merstraatweg te ALKMAAR, van Eene groote partij nieuw Hout, afkomstig van de tribunes op gemeld terrein, bestaande uit geschaafd en geploegd hout, Delen, Ribben, Battings, Latten, Palen, Brandhout en hetgeen meer te koop zal worden aange boden, een en ander op den dag des verkoops ter plaatse voormeld, te zien. Deurw. KLEIN. te WARMENHUIZEN, op Maandag 13 October 1902, 'snorgens lO uur,'in de herberg «de Moriaan" van den heer G. de GEUS, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van 1. Hulzen en Hrven en Bouwland te Warmen- huizen, groot 67 aren 45 centiaren. 2. Bouw- en Welland te Oudkarspel, groot 1 hektare 69 aren 40 centiaren. Eigendom van den heer O. SCHUIT. Te aanvaardende huizen 1 Mei 1903 en het land Kersttijd 1902. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Makelaar S. BREGMAN en van voornoemden Notaris aan de Breedstraat te Alkmaar. te Schermerhorn, op Woensdag 15 Oclober 1902 bij opbod en op Woensdag 22 October 1902 bij afslag en combinatiën, telkens des middags half een nnr, in het koffiehuis van den heer Koster ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van; een zeer goed onderhonden kavel Welland, gelegen in den Bovenpolder aan den Volgerweg te Beemster, groot 17.01.90 H. A. Verhuurd aan den heer J. VISSER tot 25 December 1906 f 1800 per jaar. De grondlasten bedragen f 108 26, de polderlasten f 9 por H A. De perceelen zijn te aanvaarden Kersttijd 1902 en na gelaten door Mevrouw de weduwe A. MACLAINE PONT. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaris te Alkmaar a/d Breedstraat. .De Notaris B. VAN DER VEEN, te SCHOüRLDAM, zal op Woensdag den 1.5 October 1902, voormid dags lO nar, in de herberg van J. HOOGVORST, te Groet, verkoopen 1. Welland te Schoorl, sectie B, No. 201, groot 54 roe den 20 ellen. 2. Bosch aldaar, sectie C, No. 368, groot 16 roeden 30 ellen. 3. Bosch aldaar, sectie C, No. 372, groot 7 roeden 20 ellen. Eigendom der erfgen. van M. DEN DAS, wed. Jb. HOOGVORST. zal op Woensdag 22 October 1902 des avonds 61ji nnr, in het Logement «de Zwaan", te HEERHUGO- WAARD F U B lil H K VHBKOOPHN: Een Huls, Hrf, Wel- en Bouwland, staande en gelegen te Heerhugowaard, kad. sectie A, Nrs. 360, 361 362, 363, 364 en 365 te zamen groot 5 hectaren 5 aren. Eigendom van de Erven van den Heer JAN STAM. Alles tiendvrij. In 22 perceelen afzonderlek en in combinatiën. Breeder bij biljetten.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 9