Kantongerecht te Alkmaar. 14 27 Dlphtherltfg. Te Hoorn komen wederom gevallen voor van be smettelijke keelziekte, diphtheritis. De vorige week werden vier gevallen geconstateerd. Omlaag gestort. Aan het »Huis ter Dnin", te AToordwijk-aan- Zee, is den 9 Mej. Clementine Heijer, nit Osnabrück, die op een hoogte van ongeveer 8 meter bezig was de glazen te reinigen, uitgegleden van de cementen venster bank en naar beneden gestort. Zij kwam op zijde op het hoofd terecht en werd zeer ernstig gewond. De genees heer constateerde schedelbreuk. Haar toestand is tamelijk bevredigend. Zelfmoord. In een der cellen van het Paleis van Justitie te 's-Hertogenbosch, heeft zekere Andries van Oirschot, nit Hilvarenbeek, die in voorloopige hechtenis was, als verdacht van brandstichting, zich van het leven berootd. Toen de marechaussée hem kwam halen, vond hij hem opgehangen aan zijn halsdoek en reeds dood. Brand. Te Haarlem ontstond den 9 een binrenbrand inde stoomwasscherij en chemische ververij van de firma Jessen en Schultz, in de Essenstraat, welke spoedig door de brandweer gebluscht werd. Da brand ontstond in de droog' kamer, doch heeft niet veel schade aangericht. Leger des Hells. Vanwege het Leger des Heils zal van Maandag, 2 November tot 16 November de jaarlijksche aanvrage worden gehouden ten behoeve van het werk hier te lande. De reeds bestaande inrichtingen hebben groote behoefte aan geldelijken steun terwijl voor de uitbreiding, die men zich gedrongen gevoelt aan het werk te geven door den nood, die zich openbaart, hulp dringend noodig is. Met den bouw van het Tehuis voor Ontslagen Gevan genen" is een aanvang gemaakt, terwijl te Rotterdam een groot gebouw voor goedkoop volkslogement, gaar keuken en toevlucht zal worden ingericht. Bjj de aanvrage zal kosteloos een boekje worden uit gegeven waarin mededeelingen aangaande het werk en een statistiek van wat in het afgeloopen jaar werd verricht. Harlngcarspel. Den 9 dezer vergaderde de Ver- eeniging >Nut en Genoegen" te Dirkshorn. Uit de door den Penningmeester overlegde rekening over het afge loopen jaar bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 62.345, de uitgaven t 23.25, batig saldo f 39.095. Van de biblotheek werd wederom een veelvuldig gebruik ge maakt aan 64 lezers werden uitgegeven 498 nummers. De vraag »öf de vereeniging ontbinden, óf het aantal vergaderingen verminderen" werd beslist ten gunste van het laatste. Slechts twee vergaderingen en dan met ruime introductie zullen worden gehouden en wel in November en Februari a s. De heeren E. Meijer Drees en J. Keijzer die aan de beurt van aftreding waren als Voorzitter, bestuurslid en niet herkiesbaar, werden vervangen door de heeren A. Blad en K. IJfï. De bibliothecaris de heer E. Meijer Drses werd herkozen, terwijl in de commissie voor de bliblio theek werden benoemd de heeren O. Bijpost en L. Reuvers. Voor aanvulling der bibliotheek zal dit jaar f 20 worden beschikbaar gesteld. Boon's geïllustreerd Magazijn. Verschenen is No. 40 van dit populaire letterkundig tijdschriftdat goedo lectuur brengt onder veler bereik. De lijvige aflevering kost niet meer dan 35 cents. De inhoud is als volgt De Amsterdamsche Universiteit, door O. Nannes Gorter; Jos. M. Orelio, door N. van Harpen Het overbruggen van den Amer bij »Keizersveer", door het corps pon tonniers; Bedouïnen, moment-opnamen van A. J. W. de Veer; De hippische sport in woord en beeld, door A. J G. van Merkesteyn Woestduin geïllustreerdEen kei zerlijke banneling, door J. G. R. Vos, (vervolg); Het Zuid-Afrikaansch Museum te Dordrecht, door J. L. Kon- wenaar, (vervolg); Verhalen van de »Gold Star" Stoom boot-Maatschappij, door L. T. Meade en Robert Eustace, in de kaken van den hond; Voor het tooneel(Verzen, monologendialogen en stukken)Het evangelie des bloeds, drama in één bedrijf, door Paul Hyacinthe Loyson; Boek en tydsehriftdoor G. vaD Hulzen. 8e Zitting van 10 October 1902. T. V. Cz., Egmond aan Zee, J. G., Schoorl, A. H.C V., Amsterdam, P. R., Bovencarspel, T. M., Overveen D. S., W. G., Velsen, L. T. v. d. W., A. J. K., F. T., P. v. d. N., A. K., L. P., P. H., K. T„ D. V Alkmaar, A. B., Rijp, dronkenschap, de le, 7e en ieder f2 boete of 2 dagen hecht., de 2e f 1.50 boete of 2 dagen hecht., 'de 3e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 4e, 10e, lie, 12e, 13e en 15e ieder fL boete of 1 dag hecht., de 5e en 17e ieder f 1 boete of 2 dagen hecht de 6e f 2.50 boete of 2 dagen hecht., de 9e f 3 boete 2 dagen hecht., de 14e 2 maal f 5 boete of 2 maal dagen hecht,, de 16e 2 maal fl.50 boete of 2 maal dagen hecht. K. de G. Kz., Egmond aan Zee, o ertreding Provin ciale verordening, f 2 boete of 2 dagen hecht. A, H., M. P., A. R„ J, W., S. J.* J. K„ D. de L Alkmaar, J. R. Heer-Hugowaard, 0. W., Broek op Langedijk, 0. K., Uitgeest, N. K., Helder, O. K., Heiloo, K. K., J. H., Lirs men, K. T., West-Grafldijk, overtreding politieverordening, de le. 2 3e, 5e, 6e, 7e, 9e, 10e, 12e en 13e ieder fl boete of 1 dag hecht., de 4e fl.50 boete of 1 dag hecht., de 8e, 11e en 14e ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. zondag bij den kerkhofmuur. De hoogeerwaarde zou de ingegooide vensterruiten en den bloedig gestoken apostel der christelijke naastenliefde zeker niet met stilzwijgen voorbijgaan. En nog iets anders verhoogde de algemeene spanning. De evangelie-pericoop voor dezen zondag luidde Jezus dreef een duivel uit." Dat paste 1 En vermoede lijk had de huisjesflikster heel goed geweten, waaiom zij juist op dezen zondag uit de kerk bleef. Mijnheer Felicianns Horadam echter scheen het niet gezien te hebben of niet te hebben willen zien, welk thema aan de zondagsorde was. Want zonder het dag evangelie te lezen, begon hij vaandachtigen in Christus Geliefde parochiekinderenHij lei de handen op de borstwering van den kansel, liet nog een blik door de gansche kerk glijden en toen hij in den uitersten hoek de beide leege plaatsen zag, vei toonde zich een trek van verdriet op zijn rondgoedig plooi gelaat. Met moeie stem begon hy te preeken niet over een duivel, die moest worden uitgedreven maar van de scheppings kracht en de alles onderhoudende, onverwinbare goedheid Godsdie de lente schiep, om na den harden winter nieuwe warmte uit te deelen, om treurende oogen door den aanblik van nieuwe bloemen te verkwikken, om het rijpen dor vruchten voor te bereiden, die de hongerenden ten voedsel moeten zjjn. Evenals de lucht, de voedingstof van alle leven, ook in de diepste, donkerste afgronden dringt, zoo dringt de scheppende goedheid des Heeren met eiken regendrop en zonnestraal van den heuvel in den schoot der aarde en schenkt in elke kluit der slui merende kiem leven, zoodat zij groeien en halmpjes doen uitbotten, zoodat zij bloeien en volle aren zetten. Eu wat voor den braak liggenden akker het gezonde zaad is dat uit de hand des zaaiers valtdat is voor ons zwak en dwalend menschenhart elke gedachte aan beter, elke aandrift, tot berouw over een daad die niet goed die niet recht is geweest voor God. Dat is Godszaad, en elk hart, dat in de diepte zijner kamers dat zaad ontvangt on ontkiemen laatzal bloesems uitdrijven en rijke aren dragon. Wordt vervolgd. Ggmondbfnnen. Getrouwd. 23 Sept. Pieter Groen, wedr. van Antje Moijne en Maartje Zonneveld. Ge boren. 2 Sept. Agatha Johanna, d. van Willem Scholten en Margaretha Albertina Zoon. Willebrordus, z. van Willem Tromp en Maria Schut. Pieter, z. van Pieter Komen en Bregje Bakker Adrianns, z. van Dirk Tromp en Barbara Schuit. Theodora, d van Andries Metselaar en Antje Dekker. Johannes Nicolaas, z. van Jacobus Schuit en Anna de Waard. 16 17 21 Hgaiond aan Zee. Ondertrouwd. 25 Sept. Antonius Arnoldus Nieuwenhuijzen en Aaltje Wijker. Getrouwd. 10 Sept. Jan Christiaan Dekker en Neeltje van der Sohinkel. Geboren. 2 Sept. Ari8, z. van Jacob Prins en Teunisje Krab. 4 Cornelis, z. van Jan Dekker en Cornelia Visser. Jacoba, d. van Engel Stam en Marjjtje Jonker. 6 Grietje, d. van Simon Groen en Wilhelmina Zwart. 7 Dirk, z. van Huibert Konijn en Marijtja Glas. 9 Klaas, z. van Albert Zwaan en Stijntje de Groot. Pieter, z. van Cornelis Smit en Cornelia Visser. Arendje, d. van Jacob Wijker en Wilhelmina Zwart. Jacob Josias, z. van Willem van Eenennaam en Dirkje Visser. Hendrik, z. van Hendrik Zwaaij en Albertje Stam. Job, z. van Pieter Glas en Neeltje Prins. Jan, z. van Engel de Groot en Dirkje Buis. Dirkje, d. van Job Gravemaker en Aaltje Groen Albertus, z. van Albert Stam en Cornelia Prins. Cornelia, d. van Pieter Dekker en Elisabeth Visser. Jan, z. van Jan Halff en Jansje Zwart. Overleden;- 5 Sept. Levenl. aangeg. kind van Huibert Wijker en Grietje Wijker. 23 Jan, z. van Engel de Groot en Dirkje Buis, 2 d. 28 Thomas Melles Hofman, wedr. van Cornelia van der Poll, 72 j. 16 17 19 21 23 29 30 Helloo. Getrouwd. 3 Sept. Arie Dekker, te Limmen, en Barbera Schut, alhier. 16 Willebrordus Enke, te Amsterdam, en Grietje Klaver, alhier, laatstelijk te Amsterdam. Geboren. 3 Sept. Bertha Maria, d. van Cornelis Koelemeij en Gerdina Maria Barbara Huurdeman. 7 Simon, z. van Simon Salomons en Jannetje de Waal. 23 Agatha, d. van Pieter Schouten en Elisabeth Baars. Overleden. 24 Sept. Gerrit van den Berg, echtgen. van Aaltje de Graaf, 28 j. en 5 m. 27 Bertha Maria, d. van Oorne is Koelemejj en Ger dina Maria Barbara Huurdeman, 3 w. Geboren. Uitgeest. van Hendrikus Johannes 11 15 17 23 25 1 Sept. Willem Cornelis, z. Selij en Aafje Vijn. Willem Hendrik, z. van Cornelis Willem Al- phonse Mouwen en Gnurtje de Roo, Maria Klazina, d. van Klaas Rozemeijer en Neeltje Tromp. Cornelia, d. van Adriaans Vestering en Wilhelmina Commandeur. Jacobus, z. van Cornelis Planteijdt en Betje Reijne. Jan, z. van Pieter Vlottes en Reintje Koster. Johannes, z. van Pieter Brantjes en Anna Al. Cornelis Jacobus, z. van Wilhelmus Hendrikus de Wildt en Anna Maria Leek. le d e n. 13 Sep Willem, z. van Cornelis Hojjne en Antje Bon- gers, 8 m. 16 Gerardus Antonius, z. van Arie Baart en Trijn- tj Vonk, 16 d. 20 Heiena, d. van Pieter Admiraal on Grietje Koot, 1 j. en 3 m. 21 Een levenloos aangegeven z. van Jan Hoek en Trijntje Klous. Barsingerhorn. 130 Sept. Ondertrouwd en getrouwd. Cornelis Herman en Trijntje Moerbeek. Ondertrou wd. Jan Grin en Maartje Spaans. Geboren. Jan, z. van Rudolphus Bolmejjer en Aagje Reek. Pieter, z. van IJsbrand Kuiper en Antje Dekker. Obdaw. Geboren. 3 Sept. Henrietta Wilhelmina, d. van Henderikus Jo hannes Schneiders en Bertha Pauline Pot. Godeliva Catharina, d. van Hendrikus Kuipers en Antje Rozendaal. 23 Petrus, z. van Cornelis Maars en Leentje Slagt. Harln gcarspel. Geboren. 6 Sept. Brigitta, d. van Aris Groen en Antje Groot. 7 Maria, d. van Jacob Jansen en Jansje Tamis. 8 Johannes, z. van Jan Groen en Antje Komen. 12 Cornolis, z. van Pieter van der Stoop en Antje Roozendaal. 13 Antonia Elisabeth, d. van Hendrik Bijwaard en Teetje de Jong. 17 Johannes, z. van Gerrit Boekei en IJda Maria Bes. Maartje, d. van Jan Spaans en Grietje de Boer. Pieter, z. van Jan Groot en Neeltje Snijder. 27 Cornelia, d. van Jacob Pankras en Catharina Maria Weel. Overleden. 4 Sept. IJda Bleeker, echtgen. van Pieter Baas, 69 j. 7 Een levenloos aangegeven d. van Jacob Jansen en Jansje Tamis. U Gerrit, z. van Jan Bruin en Antje Blaauboer, 22 j. 12 Anna Maria, d. van Arie Brak en Aagje Kater, l j. 17 Een levenloos aangegeven z. van Gerrit Boekei en IJda Maria Bes. Arien Cornelis, z. van Jan Wardenaar en Neeltje Komen, 9 j. 27 Anna, d. van Lourens Meeldijk en Henderica IJfs, 4 j. 28 Een levenloos aangegeven d. van Cornelis Stam en Antje van Diepen. Zuldscharwoude. Ondertrouwd 12 en getrouwd 25 Sept. J. Krul en D. Korfi. Geboren. 7 Sept. Geertje, d. van T. Stam en A. Andriessen. 9 Anna Cornelia, d. van P. Bet en W. Danenberg. 11 Arietje Weilij, d. van P. Pluister en M. Bregman. 14 Antje, d. van J. Goudsblom en O. Houtkooper. 23 Joanna Emerentiana, d. van J. Schrijver en C. Schujjt. 25 Antje, d. van P. Keizer en G. Bruin. Overleden. 13 Sept. Martinus Zijp, 16 d. 18 Adrianns Snjjders, 3 m. 27 Jacobus Johannes Visser, 28 j. Oudcarspel. Getrouwd. 11 Sept. Cornelis Commandeur en Marie Glas. 18 Dirk van Twuijver en Neeltje Heneweer. Geboren. 8 Sept. Jan. z. van Jan Ibink en Antje Kroon. 15 Maria, d. van Willem Kos en Geertje Groot huizen. 27 Matthijs Klaas, z. van Cornelis Matthijs Kroon en Grietje Kuiper. Overleden, 17 SeDt. Trijntje, d. van Jan van Twuijver en Hiltje Schuit. Ailcuwe Dftedorp. 1 30 Sept. Geboren Cornelis Jacobus, z. v. Dirk Rgkes en Agatha Elisabeth Schouten. Ondertrouwd en getrouwd: Arie Kraakman te Noordscharwoude en Grietje Kampen. Overleden: Geertje Koorn, wed. van Arien Wit, 79 j. Bergen. Geboren: 3 Sept. Pieter, z. v. Dirk Kok en IJtje Koeman. 7 Evelina Cornelia, d. van Cornelis Tnijnman en Anna Winder. 11 Hendrika Antonia, d. v. Hendrikus Roos en Johanna Jalink. Getrouwd: 4 Sept. Cornelis Schoenmaker en Geertje Tegel. Overleden: 8 Sept. Mulder, levenloos kind van Berend. 26 Aagje Molenaar, echtgen. van Abraham Nottel- man, 54 j. Heerhugowaard. Ondertrouwd: 26 Sept. Jacob Stekelbos en Elizabeth Wiedijk. Getrouwd: 15 Sept. Maarten Klaver, wednr. van Grietje Sijts en Jan netje Dekker. Geboren: 4 Sept. Anna Christina, d. v. Cornelis Westen en Alida do Lange. Johannes, z. van Dirk Bruijns en Aafje Weel. Maria, d. v. Pieter de Groot en Johanna Schilder. Neeltje d. v. Pieter Ursem en Aaltje Klaver. Agnes Catharina Geertruida, d. v. Pieter Mole naar en Geertruida Botman. Aaltje, d. v. Simon Stam en Trijntje Stammes. Overleden: 14 Sept. Guurtje, d. v. Pieter Kieft en Guurtje Blanken- daal, 3 m. Trijntje Brons, echtgen. v. Jacob Water, 63 j. Jacob Komen, echtgen. v. Aaitje Schuitemaker, 82 jaar. Arie Klomp, echtgen. v. Pietertje van Eerden, eerder van Trijntje Hemke, 54 j. 7 14 16 22 23 Drukkerjj v. Herms. Coster en Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6