Stadsberichten. rnim en fraai vereenigingshuis gesticht, hetwelk den 26en October a.s. zal ingewijd worden. Te Haarlem is den 17 een bejaard man, v. d. P., tnsschen een molen van de «Haarlemsche VerfFabriek" geraakt en in het Gasthnis aan de gevolgen overleden, Bij het uitbaggeren van het Spaarne, te Haarlem, voor het bouwen van een nieuwe brug, ig een gave ijzeren kogel gevonden, wegende 10 K.G.; vermoedelijk afkomstig uit het beleg van 1572. Eene Installatie. Te Zaandam is op den avond van den 17 in de vergadering van deu gemeenteraad de nieuwbenoemde burgemeester, jhr. mr. C. A. Elias, als zoodanig ge ïnstalleerd. Door den waarnemenden burgemeester, den heerP. Laten - stein, werd de heer Elias welkom geheeten en met zijne benoeming namens den raad en de burgerij gelukge- wenscht. Wijzende op de vele belangrijke aangelegen heden, welke in de naaste toekomst aan de orde zullen komen alsde reorganisatie van de Hoogere Burger school, de uitbreiding van de haven, de bouw van nieuwe scholen, het aanleggen van verkeerswegen, de uitbreiding van den reinigingsdienst, betere ziekenbarak, enz. beval de heer Latenstein de belangen der gemeente aan zijn zorgen aan. De heer Elias, dank brengende aan H. M, de Koningin voor het in hem gestelde vertrouwen en aan den heer Latenstein voor zijne hartelijke toespraak, verklaarde de belangen der gemeente Zaandam met kracht te willen be vorderen. Een groot aantal personen was op de publieke tribune getuige van de plechtige installatie. muzikale Bloemlezing. Onze lezers hebben ongetwijfeld met belangstelling kennis genomen van de belangrijke premiedoor de uitgevers van dit blad voor een minimum prijs verkrijg baar gesteld. Wij bedoelen »de Muzikale Bloemlezing", een prachtig uitgevoerde, op fraai papier gedrukte muziek-nitgave, die tweemaal per maand verschijnt, slechts 60 ets. kost per kwartaal, en daarvoor in dien tijd 30 a 35 van de beste muziekstukken geeft, met daarenboven een muzi- kaal-literair gedeelte onder redactie van den bekenden Uirechtschen musicus P. J. Jos. Vranken. Door de meeste bladen in deze uitgave reeds met waar deering begroet. De gezaghebbende muziek-recensent der «Nieuwe Rot- terdamsche Courant" b.v. wijdt aan deze uitgave een waardeerend woord, begroet haar als »een aardig denk beeld, en een onderneming, die degelijkheid van bewer king waarborgt." Daarbij komt nog de goedkoope prijs, die maakt dat elk muziekstuk slechts ongeveer twee cent zal kosten, behalve nog het muzikaal-literaire gedeelte, dat opmer kingen over de geleverde muziekstukken bevat, wetens waardigheden op muzikaal gebied en een leergang voor harmonicaleer. Geen onzer lezers mag de gelegenheid laten voorbij gaan om zich tegen zoo geringen prijs in 't bezit te stellen van een keur van goede salonmuziek. Men wende zich voor de inteekening tot de uitgevers van deze Courant. Spoorwegongeluk. Naar 't schijnt tengevolge van een verkeerden wisselstand, derailleerden op het stations emplacement te Hoorn een drietal goederenwagens bij het rangeeren. De wagens werden heel wat beschadigd. Binnen korten tijd was het terrein vrjj. Doodgeslagen. Den 19 is de ruim 40 jarige P. S., arbeider te Dussenin den Dussenaten-polder in de nabijheid van Almkerk doodgeslagen. De maréchaussees hebben de vermoedelijke daders die hun slachtoffer met een stuk hout op het hoofd sloegen gearresteerd. De verslagene was een oppassend mangehuwd en vader van een gezin. Boeren- generaals. De Boeren-generaals Botha en De la Rey zijn den 20 uit Brussel in Den Haag teruggekeerd. Verdronken. Den 18 kwam te Dordrecht de sleepboot «Bruin- viscb" van Rotterdam, met een hoogaars van tegenstroom de rivier afvaren, om dat vaartuig door de spoorwegbrug te sleepen. Aangezien die brug nog gesloten was werd even gestopt. Op dat oogenblik kwam een roeiboot van achter de pont te voorschijn. Dadelijk waarschuwde de kapitein door een stoot op de fluit, maar te vergeefs. Het gevolg was, dat de roeiboot tegen de stoomboot voer en de roeier, de 47-jarRe de Boef, wonende te Hendrik-Ido-Ambacht, over boord sloeg. De kapitein en de schipper van de hoogaars trachtten hem nog te grijpen, maar de man zonk in de diepte weg. Genezen. Eindelijk is ook mej. M., de laatste der drie per sonen die bij het bekende fietsongeluk te Ubbergen zoo levensgevaarlijk gewond werdenuit het Ziekenhuis te Nijmegen ontslagen en naar Utrecht teiuggekeerd. Diefstal. Door brutale dieven is den 19 op het spoorweg terrein boven het Oosterviaduct, te Amsterdam, een partij getrokken koperdraad lang 850 meter gestolen van de telegraafpalen. Dit stukje is des te brutaler daar het gestolene een gewicht heeft van minstens 40 K.G. en langs den spoordijk vervoerd is moeten worden. Brand. Te Botterdam is den 17 in de kelderverdieping van een proeflokaal in de Eenhoornstraat brand uitge broken. Dikke rook belemmerde het pand binnen te drin gen. Na een uur tijds was de brand met twee spuiten gebluscht. Verzekering dekt de schade. Graft. Voor het herbalingsonderwijs, dat dezen winter van 1 Nov. tot 1 Maart alhier gegeven zal worden, hebben zich 13 leerlingen aangemeld. Botsing. Den 19 had op de Keizersgracht bij de Vijzelstraat te Amsterdam eene botsing plaats tnsschen een der tramwagens Amsteldijk en een automobiel. Ofschoon door den bestuurder van de automobiel zooveel mogelijk werd geremd, was de botsing niet te vermijden. De tram werd uit de rails geworpen en het spatbord gedenktgelukkig werd er niemand gewond. De automobiel bekwam ge ringe schade. Barslngerhorn. Den 14 werd in eene vergade ring van D. O. G. (Door oefening grooter) te Barsinger- horn, besloten het verzoekschrift van de zustervereeni- ging D. en D, (Denk en doe) te Kolhorn, om het plaat selijk (3 ets.) porto over de geheele gemeente toegepast te krijgen, te steunen. Thans is de toestand bier zoodanig, dat men bijv. van uit Kolhorn wel tegen verlaagd porto kan schrijven aan te Winkel wonende, en niet aan eigen inwoners. Den 17 vergaderde de afdeeling Kolhorn van den Bond van Staatspensionneering, in het lokaal van den heer Smit. De mededeeling, dat de bond de Koninklijke goedkeuring verkreeg, werd met applaus begroet. Besloten werd om het huishoudelijk reglement te herzien, in verband met de gewijzigde statuten vaq den bondvoorts om in de maand November eene openbare vergadering te doen houden, en als spreker voor dien avond uit te noodigen den heer ds. van Krevelen te Anna Paulowna. Paraerend. De persoon van J. T. Geldof, ker misreiziger, geboren te Middelburg, zonder vaste woon- of verblijfplaats, die zich den 15 schuldig maakte aan verschillende diefstallen en deswege werd aangehouden, is op last van den burgemeester dezer gemeente, ter be schikking gesteld van den heer officier van justitie, te Haarlem. Verschillende voorwerpen, die reeds door de verdachte verkocht waren, zijn door den inspecteur van politie alhier opgespoord en in beslag genomen. Spijkerboor. De landman D. V., wonende aan den Kanaaldijk alhier, onlangs naar Purmerend wil- lenderjjden, had het ongeluk met paard en wagen, waarin 4 personen zaten, van den dijk te vallen, hetwelk ver oorzaakt werd door het schichtig worden van het jonge paard. De wagen was deerlijk gehavend. De knecht be kwam eenige wonden, doch de anderen kwamen vrijwel met den schrik vrij. Staatspensionneering. Scliagen. Den 20 trad de beer N. Prins, pastoor der oud-katholieken te Aalsmeer, alhier als spreker op voor de leden en genoodigden van de afd. Schagen van den Bond voor staatspensionneerig. Op zeer heldere wijze legde hij het beginsel van den Bond uit en wekte de aanwezigen op voor de idéé staatspensioneering te ijveren. Van de gelegenheid tot debat werd alleen gebruik ge maakt door den heer van Petersom Ramring, die meer zeide te gevoelen voor het denkbeeld van den heer Gace, uitgewerkt in de Economist, dan voor staatshulp. Lief dadigheid, eigen kracht en hulp van keik en gemeenten, achtte hij voor de ouden van dagen beter. Als strijd- penning voor den Bond werd f 12,735 gecollecteerd. Op hartelijke wijze dankte de beer Teisser den heer Prins voor zijn optreden. De zaal was zeer goed bezet. Vfce-Ameraal P. Zegers Yeeckens. Den 19 overleed te Amsterdam in den ouderdom van 59 jaren na eene kortstondige ziekte, vice-admiraal P. Zegers Veeckens, adjudant in bnitengewonen dienst van H. M. de Koningin, directeur en commandant van de Rijksmarinewerf. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft Donderdagvoormiddag plaats De stoet ver trekt met militaire eerbewijzen te kwart voor tienen van het sterfhuis naar het Staatsspoorwegstation (Weesperpoort), van waar het lijk met een extra trein te 11 uur stads- tijd naar Den Haag vertrekt. Aankomst aldaar te 12.27 uur. Naar wij vernemen, zullen te 's-Gravenbage geen mili taire eerbewijzen gebracht wordeD. Teekengenootschap „kunst zij ons doel". Als eene voorloopige aankondiging kunnen wij mede- deelen, dat in het a.s. winterseizoen, door bovenstaand genootschap hier ter stede, een expositie zal worden ge organiseerd van eene collectie aquarellen der voornaamste hedendaagsche Hollandsche meesters, uit den kunsthandel der firma C. M. van Gogh te Amsterdam, dat o.a kunst beschouwingen zullen worden gegeven uit de circuleereBde portefeuilles van het genootschap «Kunstliefde" te Utrecht, der maatschappij «Arti et Amicitiae" te Amsterdam en van het genootschap «Pulchri Studio" te "s-Hage. Bovendien is nog in bespreking het houden eener lezing door den heer Ph. Zilcken, over «etsen en houtsnijden". Alle leden hebben, behalve het recht van introductie, viijentoegang tot de kunstbeschouwingen, tentoonstellingen, enz. en nemen gratis deel aan de verloting der aangekochte teekeningen. De contributie als kunstlievend lid bedraagt f 2 's jaars, terwijl donateurs eene jaarlijksche bijdrage geven van f 3 of hooger. Propaganda- vergadering. In den loop van dezen winter zal de internationale broederschap te Blaricum eene propaganda-vergadering alhier tonden ter verspreiding van de beginselen van hun Godsdienst der liefde. Turnteest. De heeren J. G. Termaat en G. P. van Maarleveld, leden van de gymnastiek-vereeniging «Turnclub", alhier, behaalden op Zondag 21 September j.l. ter gelegenheid van de in de Harddraverslaan gehouden turnfeesten een diploma voor verkorting van diensttijd voor militie- plichtigen benevens een gouden dasspeld. Badhuis Hitte kruis. In de week van 13 tot 18 Oct. zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen 46 kuipbaden, 70 regenbarien le kl. en 87 regenbaden 2e kl., tezamen 203 baden. Harddraverijen en Wedrennen te Bergen op Zondag 26 Oct. a.s. Voor deze races zijn 71 paarden aangegeven voor de draverijen en 23 voor de rennummers, terwijl aan prijzen zal worden besteed f 2600. Het is vrijwel overbodig sportliefhebbers steeds op het belangrijke van deze races te wijzen, zij staan daarvoor bij hen te goed bekend, dank zij het kranige optreden van het bestuur van de «KeDnemer Sportclub", die dit seizoen o.a. een aanmerkelijke verbetering in de stallen op het paddock heelt aangebracht, zoodat deze thans geheel tegen koude zijn beschutwe wenschen iedereen op te wekken Zondag 26 Oct. a.s. naar Bergen te gaan om behalve van de races, te kunnen genieten van dit schoone oord in herfsttooi. Het is toch zulk een mooie, ongezochte aanleiding om, daar de natuur spoedig haar winterslaap intreedt, nog eens te profiteeren van het natuurschoon van een van Neerlands schoonste gedeelten. M o n a m e n a-p rijs. (11/a uur). Verkoops-hordenren voor paarden, bereden door Heerrijders, te koop gesteld voor f 1500. Gewicht volgens schaal. Te koop gesteld voor f 1000, 5 kg., voor f 500 10 Kg. ontheffing. le Prijs f 300, benevens een souvenir voor den rijder van het winnende paard, 2e pr. f 75, 3e pr. f 25. Inleggeld f 15. Afstand 2600 Meter. 1. Lough Arrow, Eig. Baron v. Heemstra. 2. Parsimony, dezelfde. 3. Dauphiné, Mr. Oakshot. 4. Waddon, A. v. Hoboken v. Hoed. kerke 5. Europa, dezelfde. 6. Havest Queen II, Stal Zeven. 7. May Fly, Mr. Kean. 8. Helena, H. Labouchère. 9. Master Freddy, W. Jochems. 10. Reinette, dezelfde. Prijs van Kennemerland, (2 uur). Amateurs-Harddraverij onder den man. (Handicap). Als minste snelheid wordt 2 minnten aangenomen. Minimum afstand 1000 Meter. De prijzeD zijn thans verhoogd tot le Prijs f 125, 2e pr. f 60, 3e prijs f 40 4e pr. f 25. Inleggeld f 5. Open voor alle Nederl. heerrijders, zoowel met als zonder rijvergunning, en voor alle paarden. Het Bestuur behoudt zich het recht voor mededingers, zoowel rijders als paarden, zonder opgave van redenen, de deelname te weigeren. 1 Fanny, Eig. C. J. de Goede, Purmer. 2. Firmant, H. Schaap, Leeuwarden. 3. Molly, J. Koster, Heemstede. 4. Dawnlight, dezelfde. 5. Miklós, Stal l'Eepéranee, Haarlem. 6. Indifferant ex Sersant, P. J. Eyma, 's-Graveland. 7. Premier II, G. de Jong, Houtrakpolder. 8. Wilhelm III, P. J. Mooijman, Stompw. 9. Ideaal, C. J. Akkermans, Gastelveen bij Roozenaaal. 10. Vogel, J. Zwart, Purmerend. 11. Tabori, J. Spaans, Beemster. 12. Nelly II, D. A. v. Stralen, Haarlem. 13. Quicklime, W. C. Ockhorst, Rotterd. 14. Fanfare, J. de Boer, Wateringen. 15. Mascotta, A. A. v. d. Berg, Haarlem. 16. Ussanna, dezelfde. 17. Belle Bay, dezelfde. 18. Jonge Kiylaty, W. Jochems, den Haag. N e 11 a-p r ij s. (21/, uur.) Verkoops wedren op de vlakke baan voor paarden, die te koop gesteld zjjn voor f 1500. Voor ieder f 100 minder te koop gesteld 1 Kg. décharge. Gewicht 5 Kg. boven de schaal, le Prijs f 300, 2e pr. f 50, 3e pr. f 25. Inleggeld f 15. Afstand 2100 Meter. 1. Zamiella. Eig. Baron v. Heemstra. 2. Dauphiné, Mr. Oakshot. 3. Waddon, A. v. Hoboken v. Hoed. kerke. 4. Cheeky, dezelfde, 5. Revue, dezelfde. 6. Lady Doneraile, dezelfde. 7. Copperas, W. Jochems. 8. I querry, dezelfde. 9. Reinette, dezelfde. H e r f s t-p r ij s. (3 uur.) Handicap voor alle paarden van 3 jaar en ouder. Als minste snelheid wordt 2 minuten aangenomen. Winners na 21 October 1902 20 Meter meer. Prijs f 300, waarvan f 200 voor den eerste, f75 voor den tweede en f 25 voor den derde. Minimum afstand 2000 Meter. Inleggeld f 10. 1. Jonge Wilkes, Eig. A. R. van der Hilt en de Vries, Rotterdam. 2. Nella, Stal Jan Steen, den Haag. 3. Rita, denzelfde. 4. Firmant, H. Schaap, Leeuwarden. 5. Miklós, Stal l'Esperance, Haarlem. 6. Dawnlight, J. Koster, Heemstede. 7. Indifferant ex Sersant, P. J. Eyma, 's-Graveland. 8. Vetlok, J. Bakker Wassenaar. 9. Nelly H, D. A. v Stralen, Haarlem. 10. D. D., S. Witteveen, Harendermolen. 11. Redstar, Stal Carlo, Rotterdam. 12. Tabori, J. Spaans, Beemster. 13. Miss Maggi, Tj. Witteveen, Leeuwarden. 14. Miss O'Brien, denzelfde. 15. Don Carlos, Stal Avanti, Lage Vuursche. 16. Premier II, G. de Jong, Houtrakpold. 17. A. Mountaineer, J. W. Schuyl, Rotterdam. 18. Abdul Ameer, denzelfde. 19. Debutant, A. de Koning, Strijen. 20. Antoinette, Joh. deMol/s-Gravenhage. 21. Fanfare, J. de Boer, Wateringen. 22. Ussanna, A. A. v. d. Berg, Haarlem. 23. Cyclone, denzelfde. 24. Belle Bay, denzelfde. 25. Schabernack, W. H. J. Brom, Utrecht. A d a-p r ij s. (3 V2 uur.) Wedren op de vlakke baan voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. (Handicap). Voor iederen gewonnen ren na 18 October 2 Kg. overwicht. le Prijs f 275, 2e pr. f 50. Inleggeld f 15. Afstand 1800 Meter. 1. Berthos, Eig. A. v. Hobohen v. Hoed. kerke. 2. Valerie, Baron v. Heemstra. 3. Ducaat, dezelfde. 4. Helena, Mr. Kean.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 2