D. J. LEVERT MIENT18, ALKMAAR. Gezusters KAAN Mrnm voor Geimrptt. Sint Nicolaas Etalage, Onze kleine Sint- Creflietraeiipig te AmsfeTöam, Groot en klein Schepwerk. St. N icolaas-Etalage CONCERT Hofleverancier van H. M. de Koningin. GOUD- en ZILVERSMID APBLZILVER. Langestraat B 77, Hen Kachelfornuis Voorhanden eene groote keuze M. WILS, Zilverstraat. Assortiment skisten P. BLAAUW ZOON, HUWELIJK. Mannen-Zangvereeniging „EXCELSIOR", te op Donderdag 27 Nov. 1902, Introductie 50 ets. opgericht 1853, Servicegoed Tasclibeugels Ceintuurgespen Zeeuwsch Knoopzilver en eene groote verscheidenheid van ZILVER in antieke stijlbewerking. ST. rSTIOOJl^.A.SS-O-^JDJÖ/^TJX. berichten hunne geachte clientèle, dat de gereed is in Costuumrokkenwollen en zijden Blouses, fijne Schortjes, bonte Boa's, Hand schoenen, Dassen, Boorden, Manchetten enz. R1TSEV00RT 19. ZILVERSTRAAT 2. in den Schouwburg „BILIOENTIA". DE LANGE DE M0RAAZ schip »De Rnyter". Een vlet van de kanonneerboot >Ulfr" zou helpen met het aan den wal brengen der meertrossen en bevond zich dicht bij een der schroeven, toen de machine begon te draaien. De vlet sloeg vol water en kantelde, waardoor de zes zich daarin bevindende matro zen te water geraakten. Een de matroos 2de klasse 't Hooft, zonk in de diepte en verdronk, de vijf overigen Werden gered. Veehandel ln Friesland. De aanvoer van melke- en kalvekoeien was vrij Wat minder dan verleden week. Nn 12 November voorbij is, is menig boer besloten voorloopig niet meer vee te verkoopen. Door den kleinen aanvoer en de omstandigheid, dat er veel vreemde kooplieden aan de markt waren, bleven de prjjzen van het fokvee vast en hoog. Zoowel Fransche, Italiaansche als Belgische deden aankoopen. Vette koeien, met flinken aan veer, blijven hoog in prijs, Ook vette talveren en stieren bleven goed gevraagd en werden dnur betaald. Wijl de aanvoer van graskalveren aanmerkelijk is afge nomen, en er zoowel door bnitenlandscbe als binnen- landsche kooplieden daarin flinke aankoopen gedaan wer den, gingen de prijzen aardig omhoog bij zeer grooten omzet. Menig aankooper had daardoor een extra-winstje van f 5 tot f 10 per stok. Ook in pinken met matigen aanvoer, drnkke handel met hooge prijzen. Nuchtere kalveren vrijwel in één doen. De handel in schapen en lammeren was tamelijk de omzet was evenwel vrjj goed en de prijzen maakten met die van verleden week niet veel verschil. De handel in vette varkeus was wel aardig drnk maar de prijzen waren niet zoo hoog als de opkoopers bij den boer verwacht haddeu. Er werd een kleine winst gemaakt of vaak met verlies verkocht. In Londensche biggen slappe handel. De aanvoer was: 500 vette koeien, 1400 melk-en kalf koeien80 stieren, (voor de slachtbank) 250 pinken 0 ossen, 200 vette kalveren 150 nuchtere kalveren, 3500 schapen on lammeren, 150 vette varkens, 900 vette biggen, 200 magere varkens, 600 jonge biggen. De prjjzen zijn: Vette boeien, le kwal. 26| 31j ct.. 2e kwal. 2326 ct., 3e kwaliteit 2022J et., vette kalveren 2536j ctstieren, voor de slachtb >nk, 24275 ct., vette schapen 2325 ct., vette varkens 21 23 ct., Londensche biggen 2021 ct. per Kilo; melk- en kalfkoeien f 135f 285 -f 0pinken f65 f85, gras kalveren f 55f 80, nacbtere kalveren f 7.50f 10, weideschapen f 19f 21, melkscbapen f 14f21f - magere varkens f 40—f 58 per stak jonge biggen f 1.15 f 1.50 per week. (N. v. d. D). Bestrijding der vivisectie. Vanwege den Nederlandschen Bond ter bestrijding der vivisectie is aan H. M de Koningin een adres gericht, waarin reqaestrant ofschoon bp voortduring zich plaatsend op het standpnnt der alge heele afschaffing eener onderzoekingsmethode, die de folte ringen van zooveel gevoelende wezens tengevolge beeft en op den dnnr verhardend moet wei ken op beoefenaars en toeschouwers aan H. M. verzoekt de nu echter volkomen vrgheid der personen bp het nemen van pgn Igke proeven op dieren door een wettelgke regeling der vivisectie met strafbepalingen te willen beperken. Besmettelijke veeziekten. In de »St.-Ct." No. 272 is opgenomen een staat vau de gevallen van besmettelijke veeziekten in Nederland voorgekomen gedurende de maand October j.l. Daaruit blijkt, dat in het geheele Rijk gedurende die maand geen enkel geval van mond- en klauw zeer is voorgekomen. Veeultvoer naar Bultschland. De heer J. Hnismaa, znivel-oonsnlent te Gronin gen, beeft mededeeling ontvangen van een commissaris der Duitsche Regeering, dat er eenige kans bestaat voor de openstelling van de Dnitsche grenzen voor ons vee doeb alleen slachtvee 6n eerste qualiteit fokvee. Het fokvee zou aan eene keuring en opneming in een stamboek onderworpen zgn. De raad der gemeente Hoogwoud heeft besloteD de opcenten op het personeel van 50,75 te verminderen tot 36. Om te voorzien in de daarmede gepaard gaande ver mindering van inkomsten zal, behoudens hoogere goed keuring, jaarlijks f 1000 minder worden afgelost. Pog'ng tot moord en zelfmoord. Te 's-Uravenhage heeft eene vrouw zich met een revolver tegen het hoofd geschoten, nadat zg te voren een heer, van wien zg aan de deur van een pension had afscheid ge omen, met een revolver in den rug had getroffen. Beiden werden opgenomen in het gemeentezieken huis. De toestand van de vrouw was levensgevaarlgk, en den volgenden morgen is zg overleden; de verwonding van den man is minder ernstig. Men vernam dat hij zich eerstdaags in het huwelijk zou begeven met een andere vronw, en hg nu in verband daarmede, van bovengenoemde vrouw aan het pension waar zij woonde, afscheid was komen nemen. De verwonde bekleedt een hoogen rang aan een der Departementen. Tnsschen hem en de daderes bestond of heeft bestaan een zekere relatie, waarop in een onlangs verspreid ano niem schotschrift werd gezinspeeld. Tevens werden daarin zekere onthullingen aangekondigd. De daderes moet de dochter zijn van wglen een ge- pensionneerd officier. Zg hield eerst een pension, dat echter financieel niet goed ging, en probeerde het daarna met kamers te verharen in het Lange Voorhout. Men beweert, dat de getroffen heer zich naar het hnis van zgn aanrandster had begeven na het ontvangen van een brief, waarin hij bedreigd zon zgn met openbaarmaking van compromitteerende brieven, als hg geen zin had om ze voor een groote som af te koopen. Volgens nadere mededeelingen zouden er tnsschen den getroffene en zijn aanrandster ook betrekkingen van finan- eieelen aard hebben bestaan. De daderes was gewoon met een geladen revolver op zak te loopen, die zg soms te voorschijn haalde als haar «chuldeischers het haar te lastig maakten. Deze houding gaf wel eens aanleiding tot twgfel aan haar verstande lijke vermogens. W armenhuizen. (1—31 October). Ondertrouwd. Jan Helder en Lavina Damiaans. ALLES ZEER BESCHIKT VOOR Geboren. Elizabeth Adriana d. van Martinus Pronk en Neeltje Quant. Maria Anna, d. van Pieter Wognum en Jo hanna Verkroost. Alida, d. van Cornells Nannes en Liefje Stoop. Oatharina, d. van Johannes Berkhout en Maria Beukers. Maria, d. van Willem Slgkerman en Neeltje Oogevaar. Albert, z. van IJi Dekker on Jantje de Leenw. O verleden. Trijntje Vlagt, echtgen. van Dirk van der Molen, 61 jaar. Jan Otsen, echtgen. van Maartje Dekker, 55 j., overleden te Alkmaar. Heerhugowaard. Ondertrouwd en Getrouwd. 10 en 27 Oct. Simon Put en Neeltje Jongkind. Getrouwd. 12 Oct. Jacob Stekelbos en Elizabeth Wiedgk. Geboren. 2 Oct. Maria, d. van Cornells Zuurbier en Marijtje Langedgk. 6 Tbeodorus, z. van Gerrit do Jong en Antje Buis. 7 Maria, d. van Pieter Meereboer en Cornelia Stoop. Johanna Oatharina, d. van Jan Groot en Oatharina Bijvoet. 12 Willem, z. van Jacob Veenboer en Antje Beers. 16 Anna, d. van Gerrit Stoop en Ida Appelman. 18 Pieter, z. van Alexander Arnoldns Riedel en en Dienwertje Koedgk. 21 Hendrik Aart, z. van Mannes Oosterbroek en Aaltje Wgtman. 22 Anna Maria, d. van Gerardus van Eerden en Anna van der Molen. 23 Dirk, z. van Dirk Hellingman en Lgsbeth Boon. 27 Petras Johannes, z. van Pieter Laan en Cornelia Dekker. 30 Aafje, d. van Arie de Vries en Neeltje Noog. Overleden. 3 Oct. Levenloos aangegeven kind van Jacob Smit en Maartje Groot. 8 Johannes, z. van Jacob Beerse en Leentje Bet, 1 m. Barslngerhorn. 1-31 Oct. Ondertrouwd. Jan Timmerman en Trgotje Koog. Abraham van Stipriaan en Anna Magdalena Keete. Getrouwd. Jan Grin en Maartje Spaans. Geboren. Herman, z. van Jacob Schager en Pietertje Liefhebber. Martha Gnnrtje, d. van Arie Konijn en Oatharina Kos. T'ijntje, d. van Oornelis Bakker en Liefje Helder, Akersloot. Getrouwd. 2 Oct. Pieter Timme en Maartje de Ruiter. Wil lem Los en Maartje Homan. Jan Homan en Jacoba Helena de Rniter. Geboren. 5 Oct. Margaretha Maria Jacoba, d. van H, J. Schröder en M van der Knip. 31 Antje, d. van S. Helder en Cornelia Rol. Overleden. 27 Oct. Hendrikje, d. van Jn. Blokker en Hendr. Timme. Dirk Megne, echtgen. van Adriana Kugs, buiton deze gemeente overleden, 75 j. Schoort. Ondertrouwd. 24 Oct. Stephanas Kampers en Alida Lonwe. Geboren. 1 Oct. Wilhelmina Maria, d. vnn Jan Polle en Oatha rina Stam. 8 Olasina, d. van Gerrit Jol en Tryntje Baltns. 10 Johannns, z. van Oornelis Stam en Gnurtje Hilbrand. 11 Johanna, d. van Leendert Jonker en Anna Stroomer. 17 Jacobus Hendrikus, z. van Hendrik Polle en Adriana Louwe, 31 Jacob Joban George, z. van Dirk van Essen en Wilhelmina Lndeke. Overleden. 10 Oct. Lgntje Asjes, echtgen. van Oornelis Strooker, 63 j. Hendrikus, z. van Jan Beemsterboer en Martha Mnijs, 10 j. 20 Antje, d. van Jacobus Timmer en Jansje Admi raal, 10 m. Bg vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, van den 2 October 1902, is het huwelijk tnsschen MAAIKE VAN DOOIJEWAARD, zonder beroep, wo nende te Hoorn, haar werkelijk verblijf hondende te Rotterdam, en MARINUS VAN OFFEREN, gede tineerd in de Rgkswerkinrichting en wonende te H o o r n, ontbonden verklaard door echtscheiding. De Procureur van eischeresse, Mr. F. H. G. VAN DER HOEVEN. ALGEMEENE VERGADERING Uondcrdag 27 November 1903, 's avonds 8| uur, in Café Cen tral (bovenzaal). Namens het Bestuur, P. J. GLASZ Secretaris. ter overname aangeboden, wegens plaatsgebrek, t met Cokesbak. Adres: Varnebroek 9. welke vanaf heden te bezichtigen Is. Ook worden alle Reform-Ondergoederen op aan vrage opzicht gezonden en bestellingen afgewacht van „De Wekker", Den Haag. Nlcolaas-gelegenheldsklstjeg SIEARES zijn gevuld met onze eigen gunstig bekende merkenb.v. kistjes van 25 stnks „kleine 5" A 55 cents, kistjes „Blaauwties" 65 cents, kistjes „C.8." 75 cents, enz f 2.—, f 2,5©, f 3,— 6D f 4,-. TELEFOON 71. Een WEDNr., R.C., even 50 j., zijn eigen work hebbende, wenscht langs dezen weg kennismaking met eene hem passende RARE, n;et onbemiddeld. Giheimhonding verzekerd en gevraagd. Op volledig schrgven wordt spoedig geautwoord. Br. fr. lett. V. W. a/d Uitgevers dezer Oonrant. Aanvang 8 uur. Het Bestuur. verleent Credleten tegen eene rente in verhouding tot het disconto der Ned. Bank. Neemt Gelden a déposito, rente thans met 1 dag opzegging 21/, °/0 1 maand vast 23/4 °/0. Belast zich met lncasseerlnguitbetalingenz. DE DIRECTIE. AGENTSCHAP, ALKRAAK: BREEDSTRAAT A 48.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 3