Finale Opruiming Onderwijs in Eoettoiifli Tekstboekje Uitvoering Toonkunst. Sigarenmagazijn „Deli" CAFE-RESTAURANT ,I)E KRO ON" Opening 24 December. Petroleum, Aanbesteding HUI 81 WHS. Hof B 25. Alkmaar. voor spotprijzen. Maandag 22 December. J. H. A. KUHL. ter opleiding voor praktijk en examens. I. PRINS Az. MODERNE BEDIENING. HERMS. COSTER ZOON. PEMiixr o Zie etalage. Zie etalage. WJK 0 12. ALKMAAR. Kaartjes Nr. 5 f 0,40. Kaartjes Nr. 7 f 0,50. V isitekaartjes, HEKMs. COSTER ZOON. alkmaar. Kaartjes Nr. 6 f 0,45. f o,as. Kaartjes Nr. 8 f 0,60. HAARLEM. 95' Voortreffelijke keuken, uitmuntende wijnen en andere dranken. Plats du jour a f 0,50 Diners en hooger. 1,25 f 1,75 Plats du soir 0,50 Restaurant a la carte den geheelen dag. BOEK.HANDE3L N. V. Boek- en Handelsdrukkerij Y/h PRIJS f 0,20, van het amotreeren van perceel C Nr. 8 aan de Mient te Alkmaar en het daar ter plaatse weder opbouwen van een Heary Clay's Bbck y O. dikwijls en voortdurend door verschillende leden van die Commissiën ons verleend. ij vergeten de Dames in Nederland niet. Wij kannen nooit genoeg onze dankbaarheid uitspreken voor wat zij gedaan hebben voor onze lijdende vrouwen en kinderen, die in concentratiekampen opgesloten zaten tijdens den oorlog. De vele opofferingen die zg toen en nu nog zich laten welgevallen, zijn en blijven in warme herinnering van ieder Afrikaner. Wij brengen onzen dank aan de Nederlanscho pers. Met eene toewijding en kennis van zaken die onze be wondering opwekken, heeft de pers zonder onderscheid van richting onze zaak voorgestaan. En daarmede nog niet tevreden, heeft zij zelve eene inschrijving geopend, die ons zulk eene belangrijke bijdrage bezorgd heeft. Wij brengen onzen dank aan het Nederlandsche Volk. Hoe ondankbaar zonden wij niet zijn, en zou ons volk niet zijn, indien wy vergaten hoe groot de sympathie in de Boereiizaak was, dat zelfs wedawen haar penuingsken hebben bijgedragen om onze noodlijdenden tebulp te komen Wij gaan terug naar Zuid-Afrika, omdat de belangen van ons volk dit vereischen. Wij laten den heer W, J. O. Brebner, Secretaris en Thesaurier van het Generale Boeren Hulp-Fonds achter. Zijn bureau is gevestigd Anna Paulownastraat, 16, te 's-Gravenhage. Wij geven u nogmaals de verzekering dat de gelden door ons gecol lecteerd, gebruikt zullen worden, zooals in ons Beroep op de Beschaafde Wereld vermeld, om »onze weduwen en weezeu, onze verminkten en andere nooddruftige» te hulp te komen, en onze kinderen behoorlijk te doen onderwijzen". Hoeveel ook onze nienwe Regeering ons te hulp komt om den treurigen toestand waarin ons volk verkeert, te verbeteren, zoo zullen er toch nog vele gevallen zijn, dat van ons eene reddende en helpende band verwacht wordt. In Nederland en elders zijn er vele Afrikaanders en Nederlanders die den strijd met ons hebben meegemaakt en die door omstandigheden verhinderd zjjn om naar Zuid-Afrika terug te keeren en thans zonder bestaans middelen zijn. Wij weten dat het Nederlandsche volk ook reeds veel voor hen heeft gedaan, maar wij bevelen hen aan voor uwe verdere ondersteuning. Wij bevelen daarom onze zaak nogmaals in de belang- langstelling en liefde van het Nederlandsche Volk aan want veel blijft rog noodig. LOUIS BOTHA. T J. H. DE LA REY, Londen, Engeland, 12 Dec. 1902. Vereeniging tot het honden van jaarlijhsche PaaschtentoonstelllngeEi van vee te Schagen. Schagen. Den 18 had in het Noordh. Koffie huis alhier de jaarvergadering van bovengenoemde ver eeniging plaats. In zjjn openingswoord herinnerde de voorzitter de heer Jb. Zyp Hz., er aan dat de ver eeniging in 1903 tien jaar zal hebben bestaan on sprak hjj den wensch uitdat door bijzondere bijdrageu dit feit door verhooging en vermeerdering van prijzen waar dig mocht kunnen worden herdacht. Voorzitter zelf zegde prijzen toe voor inzendingen van voorwerpen, eenige ingezetenen van Schagen boden f 50 aan anderen nog f 20, de heer 0. Zijdewind penningmeester der vereeni ging f 25 enz. enz. Aan het einde der vergadering '«loot Jat, mot. do- f ïoo vauwegü üet reservetond8 der eeniging voor verheoging en vermeerdering van prijzen voor de viering van het lOjarig bestaan reeds f 225 extra was geschonken. Zeker is het echterdat nog meer gold en ook medailles van andere zijden extra zul len worden aangeboden. Medegedeeld werd dat het stoffelijk blijk van waar deering den vorigen secretaris aangeboden dezen zeer naar genoegen was geweestdat de gemeente Schagen weer f 100 subsidie heeft toegezegd en dat vanwege Minister en Commissaris der Koningin weder vergunning was verkregen tot het honden eener verloting met uit gifte van een maximum loten van 25000 stuks. Het ledental der vereeniging was met 3 vermeerderd en be draagt thans 303. Twee leden werden tijdens de ver gadering nog ingeschreven. Uit (le rekening en verantwoordingdie werd goed gekeurd bleek dat was ontvangen f 2137,72 en uit gegeven f 1110,87s, batig saldo f 1026,84s. Aanprijzen was f 651,50 besteed. Het programma der tentoonstel ling voor 1903 onderging een paar wijzigingen. Onder applaus stond de vergadering toedat f 100 van het reservefonds zal worden genomen om daarna de eerste prijzen van bijna alle rubrieken ieder met f 5 te ver- hoogen. De tweede prijzen zullen verhoogd worden met de door particulieren extra toegezegde gelden. Eén nieuwe rnbriek^werd ingevoegd: »Texelsche fok- lijsten, in te zenden minstens 10 stuks" met nader te bepalen prijzen, terwijl de rubriek vreemde raskippen in drieën werd gesplitst: leghorns, wynandotten en kriel kippen. Voor de jaarljjksehe verloting znllen 20 000 loten worden uitgegeven. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Schenk Dz. te Wieringerwaard, W. Kooijman te Haringhuizen en A J. Peeck te Schoorl j tot leden der financieële commissie de heer J. v. d. Maaten, P. Buis Jz. en Jb. de Moor. De begrooting voor 1903 sloot in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 1956,86s. Voorzitter deelde meedat in den boezem van het bestuur stemmen waren opgegaan om in 1903 de tentoonstelling valt op den marktdag ook prijzen voor inzendingen kaas beschikbaar te stellen. Hoeveel het bestuur ook met de Sch iger kaasmarkt op heeft als protest tegen de hooge wik- en weegloonen, meende het toch, dat dit niet op zijn weg lag, maar stelde het zich beschikbaar prijzen toe te kennen en uit te reiken als die van particuliere zijde daarvoor werden aangeboden. Staande de vergadering werd daarvoor reeds f 271/, toegezegd. De buitengewoon toegezegde steun zeide voorzitter in zijn slotwoord geeft gegronde verwachting op een buitengewone inzending voor het 10-jarig bestaan op de tentoonstelling van 1 April 1903. Met gerustheid kan daarom de vereeniging de toekomst te gemcet gaanZij blijkt nattig te zijn en gewild. Marktverpachtlng. Schagen. Den 18 had alhier de verpachting plaats der markigelden voor 1903. De uitslag was als volgt: paarden en runderen, C. Wit f 1051; varkens en biggen, J. Snijders f 101; konijnen en gevogelte, T. Kossen f 22 schapen lammeren en bokken P. de Wilde f 900boter kaas en eieren P. Posker f 180. Die getallen wareu in 1902 respectielijk f 1081f 130 f 61 i 1100 en f 350. De marktverpachting is derhalve een halfduizend gulden achteruitgegaan. Schagen. Den 19den deed te 's-Gravenhage met gnnstig gevolg, examen voor de acte lager onderwijs wiskunde de heer G. Zjjlstra onderwijzer alhier. Do volksvoordracht van 19 December is uitstekend geslaagd. De Harmonie gaf haar schoonste nummers ten beste de heer Kronenburg van Schagerburg met veel succes »Ondank is werelds loon", »Wi kiel" in een extra-nnmmertje en Euphonia in concertvorm Magnus van Schagen". Terecht zeide de voorzitter, de heer Roep, dat nog zelden zoo'n mooi programma was gegeven. van ÏOO Envelop pes f O,aft. N. V. BOEK- en HANDELSDRUKKERIJ v/h J -Kt» VS O r I ÏOO Envcioppes Juist toen hij verder gaan wilde, kwam van uit een dwarsstraat een schamol gekleed man haastig aanloopen »dokter, mijnheer, u is immers dokter de Bruine klinkt het hijgende. »Die ben ik, vriend, wat wilde je van me?" »0, mijnheer, zoudt u als het u belieft, met mij mede willen gaan Mijne vrouw, weet n, ze is er, vrees ik, slecht aan toe, juffrouw Stoets is er al, maar ze zogt, dat ze het alleen niet aandurft, en nu ben ik naar dok ter Westhof geweest, doch die was uit de stad, en nu zag ik n, och, mijuheer, ik bid u, ga mee!" Dokter de Bruine gevoelde wel eenigen spijt over deze ontmoeting, maar hij was te zeer geneesheer in zijn hart, om het verzoek van den man af te wijzen. Wel, natuurlijk", gaf hjj ten antwoord, »ik volg je terstond, goede vriend, het is gelukkig, dat ge mij juist ontmoet hebt." Onderweg deed dokter de Bruine den man enkele vragen, om een weinig op de hoogte van zijne omstan digheden te komen. Hg vernam nu, dat de man Sanders heette en opperman was, doch tengevolge van de reeds zéér vroeg ingevallen vorst, al verscheidene weken buiten werk verder, dat de vrouw al oen heelen tijd niet goed was geweest, doch geen rust had knnnen nemen en ook dat behalve het nu te verwachten kind nog vjjf kleine monden te Voeden waren. Wordt vervolgd. Indien gy reden tot klagen hebt over nw Petroleum, informeert dan eerst goed, of U werkelijk Amerikaansche ontvangt. Er wordt te Alkmaar nog veel 2e en 3e kwa liteit gebrnikt Heeft Uw leverancier ze uitsluitend van mij, dan kunt U er beslist zeker van zjjn de beste te ontvangen. H. W. LL5.R. VHRKRIJGBAAB op Dinsdag 6 Januari 1903, des avonds 7 uur precies, in hotel Burg", Nieuwesloot, te Alkmaar. Aanwijzing in lo© den 30 December 1902 des mor gens 10'/2 uur precfes. Bestek en teekenng a f 1,50 per stel van af 23 De cember a.s. verkrijgtaar ten kantore van den Architect O. J. OOMS Emmastraat E 58. SPECIALITEIT I1V meeos voorrang en Aanbevdend, Langesiraat B9A, D. OLIJ Cz.

Alkmaarsche Courant | 1902 | | pagina 6