Tabak en Sigarenmagazijn, Schontenstraat. Hotel „DE BURG." Salon voor Haarsnijden en Scheeren. Brood- en Koekbakkerij. Salon voor Scheeren en Haarsnijden. Stalhouderij en Uitspanning ,,De Muizenvreugd." Vleeschhouwerij en Spekslagerij, Stalhouderij Breedstraat. Vleeschhouwerij Koorstraat. Hotel en Café Restauraut ,,Het Wapen van Munster. Hoornsche Veerhuis. Koek- en BanketbakkerijHouttil. p. f. „Het Zijper Wapen," Nienwesloot. p. f. Herstelplaats van alle soorten Wapenen. Tabaksfabriek „de Transvaalsche Boeren". Maastrichtscli Bierhuis. Café van der Haagen. BLOEMENWINKEL IAAT 69. Sigarenfabriek „Vorstenlanden". GasornamentenKousjes, Branders, GlazenKooktoestellen. vr g I t 0 1 Bjj den aanvang van het nienwe jaar wenschen onder- geteekenden aan begunstigers en vrienden heil en zegen. W. Duinmeijer en Echtgenoote. p. f. K. van Dam en Echtgenoote. J, van Dijk p. f. en Echtgenoote. Onze beste wenschen aan onze geachte cliëntèle vrien den en bekenden. H. Doggenaar. C. J. Doggenaar— Vergaay. C. A. Dulnkcr en Familie. p. f. Ch. Dirken. O. Dirken Raboyrle. Bij de wisseling van 1902 op 1903 wenschen wij onze afnemers en vrienden veel geluk. A. H. J. van Daallioff en Echtgenoote. J. W. Dunnewold en Echtgenoote. P- KORTE NIEUWESLOOT B 14. p. f. A. Dik Sas. en Echtgenoote. A. van Diepen en Echtgenoote. p. f. Hoek Fnidsen. J. W. Doore waard (firn a Kampenhout), SCHAPENSTEEG 23. P- f- jr. Dik en Echtgenoote. P- f- N. Droog en Echtgenoote. OUDEGRACHT, hoek ZILVERSTRAAT 115. Veel heil en zegen aan begunstigers binnen en bniten de stad. p. f. C. Eehen en Echtgenoote. A. J. Hlzas en Koon. Veel heil en zegen aan mijne begunstigers en vrienden. Langestraat. p. f. H. U. Kienhorst en Echtgenoote. K. Kissen en Echtgenoote. Hekelstraat. Veel heil en zegen aan vrienden en begunstigers. H. Essen p. f. en Echtgenoote. Appelsteeg. Gebr. Fuhrmann. p. f. Alkmaar, 31 December 1902, p. f. H. van Gijzen en Echtgenoote. Confectie Payglop. Toen schoof Roman haar met den arm van zich af. Vorschrikt liet hij zijn blik langs het sierlijke figuurtje op en neer glijden, staarde haar rond, gloeiend kuiltjes- gezichtje aan en schudde zich alsof er iets walgelijks aan hem was blijven hangen. »Wat hè'je dan stotterde Jullie en keek zoo verbluft en radeloos, alsof ze dien opmerkelijk saarr gestelden mensch niet meer begrijpen koD, en als stond bij plotseling voor haar als een raadsel, tot welks oplossing de eenvond van haar onschuldige lammorenziel niet bekwaam was. Onder dit zwjjgen had er met Romans gelaat eene zonderlinge verandering plaats. Al zijn schrik, al zijn op gewondenheid scheen eensklaps geweken. Hij herademde en hall reeds lachend, zei bij, bijna vriendelijk en dank baar: «God loone 't je, Julie 1 Non bè'je 't me lichtge- maaktGod zegen je saam 1'' Hij wou gaan. Vond Julie ook iets raadselachtigs in zijn woorden? Half en half scheen zij te begrijpen en glimlachte. «God loone 't je, zeg je?" vroeg zij. Maar toch scheen zij half aan dien uitleg te twijfelen en werd angstig. »Schat fluisterde zij, liep hem over den drempel na en greep hem bij zijn bnis. »Wat hè'je toch Hij sloeg met de vuist zijn buis uit haar hand, zeggend rillen doet 't me Eu lachend ging hij weg. Al langere stappen maakte hij, eu nauwelijks had hij het tuinhek van Standam achter zich, of hij stiet een juichkreet in de lncht uit, welks klank over de laag hangende wolken dwaalde, alsof hij ergens door die grauwe laag wou dringen, om op te stijgen in het glan zende blauw. Heel en al versteend, het ronde kniltjesgezicht verbleekt, stond Julie voor de huisdeur en hoorde den juichkreet klinken. En alle zachtmoedigheid van haar blanwe on- eohnldoogen was veranderd in fonkelenden toorn. Daar vernam ze achter zich een zacht lachende stem «die gaat 'r ook lustig van langs 1 'k Had gedacht, dat ie anders zou zyn heengegaan, vandaag!" Alsof een adder haar gestoken had, zoo sprong het gelukkige brnidje op en het scheen in het eerste oogenblik, dat. Julie met haar kleine vuisten op Michiel won losdorschon, zooals haar moeder hot met den grooten Veel heil en zegen aan burgers en buitenlieden, vooral den aanvoerders van kaas. De Marktmeester der Groote en Kleine Kaasmarkt, C. Frlkkee. G. I. Groenewoud. C Sj. Groenewoud kuhn. p. f. A. de Draaf p. f. en Echtgenoote. p. f. C. de Groot en Echtgenoote. Voormeer. Aan begunstigers en vrienden een gelukkig nieuwjaar toegewen8cht. B. A. van Geenhnijsen Verdronkenoord. en Echtgenoote. Wed. A. van Glezen p. f. en Familie. De beste wenschen aan mijne geachte cliëntèle, vrien den en bekendenzoowel binnen als bniten deze stad bij de intrede van 1903. Mij in ieders gunst aanbevelende. II. Glngnagel Nienwesloot. firma J. J. BOOGH Co. H. de Groot en Echtgenoote. De ondergeteekenden wenschen aan de geachte heeren van den polder de Schermeer, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toe. A. tie la Grangé en Echtgenoote. R. de Groot Mz. en Echtgenoote. p. f. Gomestibelhandel. D. Gerllng p. f. Heerenstraat. en Echtgenoote. Gebr. Goedemann MIENT, wenschen begunstigers veel heil en zegen. A. «overs en Echtgenoote. J. Groet en Echtgenoote. Bij het intrede dezes jaars brengen ondergeteekenden hunne geachte begunstigersvrienden en bekenden de beste wenschen toe. Bij vernieuwing beleatd aanbevelende. «I. de Graatf en Echtgenoote. D. IS. Horstmanshoflt STUGADOOR, HOFSTRAAT, p. f. en Echtgenoote. p. f. Wed. 1*. Hart Blaauboer. Geluk gewonscht met 1903. J. C. Hammes en Echtgenoote. p. f. Huigbrouwersteeg 4. C. van der Hoek Zoon SMEDERIJ, ACHTERSTRAAT B 41, wenschen hunnen geachten begunstigersvrienden en bekenden veel gelnk in 1903, bezem had gedaan. Doch zij pakte den knecht alleen bjj de borst en schndde hem, en fluisterde: «Hoor jij nou' zeg 'k jou wat 1Vandaag is 't stille zaterdag Vandaag betaal je me, jijda's 't eenige, wa'k van je verlang Tot morgen he'je tpd As morgen die andere nog in de bnnrt is dan Schril klonk haar stem, omslaand als bij een mislnkto jodler. Maar daar bniten op de grasakkers kionk een jodler, die niet mislukte, neen helder opkringelde tot den hoog- sten diskant. En die jodler werd gevolgd door een diep zinnig vierregelig liedje, met juichstem gezongen, een liedje dat de dichter volk" juist voor Roman Waldhoter scheen bedacht te hehben «Om te vrijen ben 'k geloopen, «Maar de weg ha'k mi?, »En 'k ben daar angekommen «Waar 't zwijnstalletje is!" Vervolgens weer een jodler, die echter niet tot het eind kwam, omdat hij in een helderen, ovsrmoedigen lach smoorde. Julie's oogen schoten een toornigen blik over de af scheiding naar buiten, terwijl Michiel hare handen vatte en neertrok. Lachend zei hij: »reken op mp. D i e betaal ik je uit. As 't an mij ligt, dan gebeurt 'r nog wat. Of ze kommen of niet, die twee, ik heb mijn schamel en mijn oogen 1" Grinnikend boog hij zich naar Julie's oor en fluisterde er in «je moederje weet 't zeker, hèfc me de dienst opgezeid maar jij Neem jo me as knecht, Morgen zu'je 't hooren 1" Zij rukte hare handen los, ging naar binnen. Op den drempel bleef zij staan. Men zag het haar aan, dat zjj niet won omkijken maar er was iets wat baar blik met geweld omtrok naar de grasvelden achter haar een blik zóó ontsteld alsof de gelukkige bruid van de neef vnn Endsdorf iets liefs en moois in hel donkere water zag wegzinken, nit welks diepte het leven slechts weerkeert, uitgobluscbt, koud en afzichtelijk. En waarlijk, bet onschuldige Julietje had tranen in de •I. Kollenberg p. f. en Echtgenoote. J. Harp. p. f. S. Harp - Berdoz. Veel Heil en Zegen in 't nienwe jaar aan vrienden en begunstigers. H. Houtkooper. Veel Heil en Zegen aan mijne begunstigers. Onze hartelijke gelnkwensch aan onze geachte begun stigers vrienden en bekenden bij de intrede van het nienwe jaar. H. Hoekmeijer en Echtgenoote. H. J. Haasbroek. A. M. HaasbroekAwse. p. f. Z a a d m a r k t. p. f. W. Harms en Echtgenoote. Oudegracht. Veel Heil en Zegen toegowenscht aan onze geachte begunstigersvrienden en bekenden in 1903. H. Hekket en Echtgenoote. Hartelijk geluk gewenscht bij de intrede van 't nieuwe jaar aan onze cliëntèle, vrienden en bekenden. J. Hoogervorst en Echtgenoote. Goot Nieuwland 37. J. HAARMAN p. f. en Echtgenoote. p. f. W. S. I». Hoff, Hoofd der 4de Gemeenteschool H. Hoff—Ketzkc. Onzen hartelijkon gelnkwensch aan onze geachte be gunstigers vrienden en bekendenbij de intrede van het nieuwe jaar. Beleefd aanbevelend LAAT No. 58. Dames Hüneman. f. Rlaasen en Hofmeester. LANGESTRAAT 21 ALKMAAR. P. van Heerden en Echtgenoote wenschen vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. f. A. van Heerden on Echtgenoote. Gasthuis. Onze beste wenschen aan begunstigers en vrienden bij de intrede van 1903. J. li. Harms. G. li. Harms—lilngeman. J. Hageman en Echtgenoote p. f. KONINGSWEG B 30. p. f. IV. F. de «long en Echtgenoote. Laat hoek Hofstraat. blauwe duivenoogen, terwijl daarbuiten, waar de weiden wegzonkenRoman van do Woudhoeve lachend voort snelde langs den weg. Men kon, ook toen hij reeds nit hot gezicht verdwenen was, nog altoos zijn gejuich en gejodel hooren en het deuntje dat hij zong: «Om te vrijen ben 'k geloopen, «Maar de weg ha'k mis, »En 'k ben daar angokommen, »Waar 't zwijnstalletje is!" Zoo snelde hij zingend de weiden over naar beneden, en tnsschen juichen en jodelen lachte hij al maar door. Evenals iemand die eouige weken met een gebroken arm in een gipsverband geloopen heeft, na wegneming van dat verband niet genoeg kan krijgen van het genot der nienwe vrije armbeweging, deed Roman met zijn ziek, gebroken lachen, dat zoo eensklaps gezond en heel gewor den was. Telkens beproefde hij het weer en kreeg er niet genoeg van, van dat nieuwe, gezonde vroolijke lachen, dat helderder, gelukkiger, overmoediger klonk, dan ooit te voren in zijn jonge leven. Een boerin, die hem ontmoette, vroeg hem heel ver baasd «Zeg, is 't nou stille Zaterdag Of vastenacht Of be'je soms de kolderkoorts gekregen »Of 'k wat gekregen heb Nee, moedertje 1 'k Ben van wat af 1't Krijgen, dat komt nog pas 1" En lachend snelde hij haar voorbij. Evenwel, toen hij op de Woudhoeve voor de huisdeur stilstond en van den kant dnr keuken de stem zijns vaders vernam, vloog toch de ernstige gedachte door zijn vroolijken luim Sakre, sakrament 1 M'n vader 1Dat zal nou heet toegaan 1 Hij rekte zich en hief het hoofd op «Angepakt!" zei hij, thans doorgezet!" In de gang trof Roman zijn vader, reeds feestelijk ge kleed voor de opstandingviering maar overigens niet in feestelijke paaschstemming. »Zoo bromde de oude. «Drijft je de gekheid voor de afwisseling esns naar huis in plaats van altoos naar boven naar 't hol?" «Mot de gekheid zal 't, denk 'k, uitwezen. En de ernst begint 1 zei Roman, die heel plechtig den hoed afnam met kwalijk te verbergen beklemdheid van stem. En wat opmerkeljjk was precies dezellde woorden, die Jolie na haar bruidsexamen tot haar moeder bad gezegd, gebruikte hjj ook «kom binnen in de kamer, vader 1 Nou mo'k je wat vertellen 1" Alleen de toon was een andere. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 6