Nederland. Laatste Berichten. Stadsberichten. Kloord. i Een drievoudige moord te Leyton doet in Engeland j veel van zich spreken. De slachtoffers zijn een voor twee jzar getrouwd, gelukkig samenlevend paar Darby, 26 en 28 jaar oud, en hun dochtertje van drie maanden. Het kind was geworgd de ouders, wier lijken in acht stuk ken waren gesneden, schijnen met het lood van een schuif raam te zjjn doodgeslagen. De moordenaar is een kruidenier zekere Edwards. Deze moet de daad gepleegd hebben in de woning dr Darby's te Camberwell en vervolgens de lijken in een verhuiswagen naar Leyton overgebracht en in zijn tuin begraven hebben. Naar men zegt waren de Darby's ingevolge eene ad vertentie van Edwards met dezen aan het onderhandelen, ten einde hua winkel over te doen, had hij in verband daarmee bij hen gelogeerd en bracht hij hen om ten einde hen te bestelen. Men acht het ontwijfelbaar, dat hjj mede plichtigen heeft gehad. Reeds zijn twee andere personen te Camberwell gevat, omtrent wie de politte niets laat uitlekken. Een zuster en nog een bloedverwant der Darby's hid den reeds drie weken zich ovor hun verdwijning ongerust gemaakt en de politie gewaarschuwd. Hun winkel was door Edwards geslotennadat hij er alles uit gehaald had. Edwards was den dag vóór de ontdekking van den moord reeds gevangen genomen wegens een geheel andere zaak, een moordaanslag te Leyton zelf namelijk op een oud man, Tarland genaamd, die eveneens op zijn adver tentie zijn kruidenierszaak was komen aanbieden. Buren hadden hulpgeroep gehoord en met twee agenten de deur van Edwards woning opengebroken. Men vond Garland in den gang bloedende op den grond liggen, zoo zwaar gekwetst, dat hij naar het hospitaal moest vervoerd wor den. Edwards stak doodkalm een pijpje op en zei, dat de oude man bij een twist hem aangevallen had. Bij deze gelegenheid echter vond men mej. Darby's trouw japon en meubels van haar ten zijnent. De agenten haal den den hond der vermoorden, lieten het dier in Edwards woning los en werden al spoedig naar de plek in den tuin geleid, waar de overblijfselen begraven waren. (Haarl. Ct.) Oliebronnen In Texas. Blijkens een officieel rapport is bjj Saratoga in Texas een olieveld ontdekt, dat een der grootste van de wereld moet zijn. De dageljjksche opbrengst wordt op 25.000 barrels geschat. President Roosevelt een groot liefhebber van de jacht op grof wild en schrijver van een boek daarover, heeft voor eenigen tijd deelgenomen aan een berenjacht in het Mississippi-gebied, waarbij geen enkele beer werd geschoten. Over die jacht zijn in de Vereenigde Staten heel wat grappen gemaakt. Ook de Gridirionclnb te Washington heeft er, bij gelegenheid van haar jaarlijksch feestmaal, dat door President Roosevelt werd bijgewoond, partij van getrokken op een wijze, welke kenschetsend is voor de verhouding tusschen volk en President. Aan het feestmaal, dat ook door drie Ministers, zes Senatoren en verscheidene hooge ambtenaren werd bijge woond, verschenen twee groote beren. De een was een echte beer; de ander een vermomd lid van de club. Laatstgenoemde verhaalde nu tot groot vermaak van de gasten, dat deze twee beren van den Mississippi kwamen en den President zochten. Zij hadden hem gezocht in de rietbosschen van hun geboortestreek, maar hem niet kunnen vinden en nu waren zij naar Washington gekomen om hem daar te zoeken. Na behoorlijk door het gezelschap »gevoerd" te zijn, trokken de twee beren onder vroolijk gebrom weder heen. Hen jachtavontuur. Een niet onvermakelijke jachtscène had verleden week onder Wassenaar plaats. Een welbekend landheer was ter jacht geweest vergezeld van een arbeider tevens onbezoldigd rijksveldwachter. Toen de jager met een, eenige hazen, patrijzen en ver- XXVI. Het laatste gelui was geëindigd, de dichte drom der kerkgangers was uitgerekt tot een dunne rij telaatko- mers, de wierook dampte reeds uit het open raam der sacristie en nog altoos zaten vdie loeders" dicht op eengepakt op den kerkhofmuur, alsof zij de opstanding wenschten ovor te slaan en dadelijk den paaechmorgen afwachtten. Zij staken de hoofden bijeen, en fluisterden, stieten elkaar met de ellebogen aan en gichelden en aldoor gluurden zij met gespannen nieuwsgierigheid naar het kerkholhok en den straatweg langs. »Van daag hebben ze wat, de jongens," fluisterde een oude boer zijn boerin toe, »van di$ag prakkezeeren ze wat uit 1 Dat weet 'k nog uit mijn eigen jongenstijd zoo hebben wij 't ook altoos al gemaakt 1" »Ja," bromde de boerin, »en dikwijls hè'je wat leelijks angesticht 1 Ja, 'k weet 't nog wel Er kwam beweging in de rij der jongens. Allen spron gen zij op en snelden Staudamer Michiel tegemoet, die op het kerkhof gekomen was. Lachend en fluisterend drongen zij om hem heen, de een opgewonden en vol verwachtingde ander eenigszins spotachtig en wan trouwend. vHè'je 't," vroeg da schrijnwerkersgezel. »Zeker he'k 't." Thans wou ieder onder zijn regenmantel kijken. »Handen af!" kommandeerde Michiel. Vervolgens vroeg hij»Zijn z'r, die twee »Nee Nog niet De ouwe ea de jonge ontbreekt nog 1" riepen een dozjjn stemmen dooreen. En een was van meening »die hebben 't gebraad geroken, die kom men nooit »Ik zeg, ze motten 1" verklaarde de Staudamerknecht met volmaakte gemoedsrust. Door het sacriBtieraam ver nam met het geklingel der ministranten. »'t Begint!" zei bij, »la'we oppassen, dat ieder op z'n plaats komt! 't Overige zal zich wel vmden Onderwijl de jongens naar de kerkdeur vlogen, klonk er een dof gerommel van den kant der bergen naar beneden. Wordt vervolgd. der dien dag geschoten wild terugkeerde zag de heer een paar wildstroopers op zijn jachtterrein. Onmiddellijk werd het wild neergeworpen en men ging de stroopers achterna die het op een loopen zetten en ontsnapten. Teruggekeerd op de plaats waar men het wild zoolang had neerdergelegd was er niets meer te vinden. Zeer waarschijnlijk hadden een paar kameraden van de vluchtelingen het meegenomen en had men met een truc te doen gehad, die dan prachtig was gelukt. De secretaris van de fïed. Harddraverij- en Ben-Ver., de heer J. van Stolk, is van zijn Russische reis teruggekeerd. Het is hem gelukt voor rekening van genoemde vereeniging een derden Russischen hengst aan te koopen ook een veertiental merriën, waaronder twee fokmerriën, zijn door hem aangekocht; daaronder bevin den zich 2-, 3-, 4-jarige en oudere. De dekhengst is een zeer zware, zuiver gefokte Orloff hengst, hoog 1 M. 64 cM. stokmaat, en 22 cM. hoog onder de knie. Hij is 11 jaar oud, zwart en is genaamd Arkan. De heer W. A. Ockhorst is, volgens de »N. S.," te Rotterdam uit Amerika teruggekeerd met drie dravers. Straatgevechten. Onder de gemeente Rulnerwold ontstond den 2 een vechtpartij, waarbij iemand met een scherp voor werp in de linkerwang verwond, een gat in 't hoofd gestoken en in den schouder gesneden werd. Te Kindhoven is iemand, ernstig mishandeld. Hem werden drie ribben stuk geslagen. Zjjn toestand is zoo ernstig dat men voor zijn leven vreest. Den 3 had een 14-jarige jongen te Rotterdam de onvoorzichtigheid een brandende lucifer in een petro leumvat te honden, waardoor een ontploffing volgde. Met hevige brandwonden is de knaap naar het Ziekenhuis gebracht. Veehandel in Friesland. De aanvoer van melk-en kalfkoeien was nog kleiner dan de vorige weken. De feestdagen lieten hun invloed gelden. Er waren verscheidene Belgische kooplieden ter markt, die nogal flinke aankoopen deden. Men kon dan ook van goeden kooplust spreken, met goede prijzen en goeden omzet. Vette koeien bleven gewild en werden flink betaald. Stieren voor de slachtbank met zeer kleineö aanvoer, en behoorlijken handel. Vette kalveren, ook met kleinen aanvoer, kalmo handel. Nuchtere kalveren weder duur betaald. In schapen en lammeren, met zeer afgenomen toevoer, tamelijke handel met vrij vaste prijzen. Vette varkens, ook met niet grooten aanvoer, behoor lijke handel met tamelijk vaste prijzen. De aanvoer was: 180 melk- en kalfkoeien, 30 stieren, 120 vette koeien, 60 vette kalveren, 600 nuchtere kal veren, 900 schapen en lammeren, 80 vette varkens, 200 vette biggen, 150 magere varkens, 160 kleine biggen. De prjjzen zijn Vette koeien, le kwal. 30—32 ct., 2e kwal. 26—29 ct., 3e kwal. 2224 ct., vette kal veren 2635 ct., vette schapen 2426 ct., stieren 25 27 ct., vette varkens 21—23 ct., Londensche biggen 2021J ct. per 1j2 kilo. Melk- en kalfkoeien f 140f 270, pinken f 60—f80, nuchtere kalveren f 6f 11,50, weideschapen f 19 f 22, lammeren f 19f 23, magere varkens f42f54, jonge biggen f 1,10f 1,35 per wesk, melkschapen f 18 28. (N. v. d. D). Hen ongeluh. Den 3 heeft te Gronau nabij Enschede oen treurig ongeluk plaats gehad in de fabriek der firma G. van Delden en Co. Tijdens het buiten werking stellen der machine is de windketel van de luchtpomp gesprongen, waarbij de machinist J. S. door een stuk ijzer zoo hevig aan het hoofd en den hals werd getroffen, dat hij on middellijk dood neerviel. De overledene was gehuwd en laat een vrouw met 4 kinderen achter. De schipper A. Eoppe, die met de eerste strenge vorst met bevroren handen en voeten gered werd, is door dokter Kersen te Harderwgk het tweede been af gezet en evenals het eerste met goed gevolg. Bazelen. Men schrijft aan het Handelsblad: Van de 103 kinderen der O. L. school te Nes, op Ameland waren Vrijdag 85 ziek, terwijl van de 17 over- blijvenden ook velen het reeds onder de leden hebben, 't Is van de hoogste klas naar de laagste gegaan. Hen windhoos. Den 3 werd op een terrein aan den Westzeedijk te Rotterdam, waar voor de firma Van der Lugt een loods gebouwd wordt, door een windhoos een deel van de kap opgenomen, waarop 13 werklieden werkten. Negen sprongen er in haast af en bekwamen lichte kwetsuren, 4 werden met de kap 30 meter ver weg geslingerd, één hunner, J. Jansen, bekwam een schedelbreuk en overleed spoedig. Een ander, Ten Bokkel, werd levensgevaarlijk gewond naar het Ziekenhuis gebrachtook de beide an deren kregen kwetsuren. De windhoos heeft zich na dien eenen vlaag niet herhaald. Bond van NIed. Onderwijzers. Schagen. Op 1 Jan. 1902 telde de Bond 185 afdeelingen en 6269 leden op 1 Jan. 1903 181 afdeel, en 7075 leden. Ruim 800 onderwijzers werden in 1902 lid van deze kraehtige instelling. In de plaais van den heer J. Tjalkens, die als zoo danig bedankte, weid tot directeur van het plaatselijk leesgezelschap alhier benoemd de heer G. Zijlstra. Uitgeest. De Rederijkerskamer »Vondel" heeft in de zaal van het hotel »de Ooievaar" een uitvoering gegeven, en wel »de onde Kassier", tooneelspel van R. Paassen, en »Het bromkamertje'', blijspel van W. Mets. Da zaal was matig bezet. Met ditzelfde programma zal de Kamer den 13 dezer optreden in den tooneelwedstrijd te Beverwijk. Benoemingen. Benoemd tot hoogheemraad in het Hoogheemraad schap Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West- Friesland K. Kaaskooper, te Oosthuizen tot hoogheem raad van de Hondsbossche en Duinen tot Petten vanwege Waterland H. OliJ Uzn. te Alkmaar en vanwege Duinkanalen J. van Kienen te Bergen. Tot. heemraad van het ambacht Westfriesland genaamd Geestmerambacht K. Blom Dzn. te St. Maarten en S. Gemmerman te Heerhngowaardtot heemraad van het ambacht Westfriesland genaamd Drechterland voor de Middelkogge J. Koopman te Wervershoof en voor de oosterkogge N. Sluis te Enkhuizen. In het bestuur van Westfriesland vanwege ambacht Drechterland tot hoofd ingeland C. Laan Szn. te Westwond en tot hoofdingel.» plaatsverv. J. Mol te Berkhout en C. Schonten Klz. te Westwoud. Spijkerboor. Dijkgraaf en Heemraden van het Waterschap »Starnmeer en Kamerhop" hebben onder hands aanbesteed het jaarlijksch onderhond en het doen van de noodige herstellingen aan de werken van dit Waterschap. Aan den Jaagsten inschrijver, den heer A. Groot, te De Wonde, is dit werk gegund. Westgraftdijk. Het restaureeren van de Ned. herv. alhier is nagenoeg afgeloopen. De geheele voormuur werd weggebroken, de fundamenten] uitgegraven en de toren door balken tn palen gestnt. Hierbij werdj de grootste voorzichtigheid in acht genomen, zoodat er dan ook geen enkel ongeval heeft plaats gehad. Nu de stel lingen zijn weggebroken, kan door opzichter en aan nemer met voldoening op het werk teruggezien worden. Oudorp. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1901 421 m. en 443 vr., totaal 864 personon. Zij vermeer derde door geboorte met 12 m. en 14 vr., tot. 26 en door vestiging met 42 m. en 48 vr., tot. 90, alzoo eene vermeerdering van 54 m. en 62 vr., tot. 116 en vermin derde door overlijden met 6 m. en 5 vr., tot. 11 en door vertrek met 54 m. en 55 vr., tot. 109, alzoo eene vermindering van 60 m. en 60 vr., tot. 120, alzoo eene vermeerdering van 2 vr. en eene vermindering van 6 m., tot. 4, zoodat de bevolking op 31 Dec. 1902 bedroeg 415 m. en 445 vr., totaal 860 zielen. koedijk. De bevolking dezer geweente die op 31 Dec. 1901 641 m. en 618 vr., totaal 1259 bedroeg vermeerderde in 1902 door geboorte met 17 m. en 15 vr. totaal 32 door vestiging met 85 m. en 80 vr,, totaal 165. Vermeerdering met 102 m. en 95 vr. tot. 197. Verminderde ïn 1902 door overlijden met 8 m. en 8 vr., totaal 16, door vertrek met 50 m. 64 vr., totaal 114, totale vermindering 58 m. en 72 vr., totaal 130. Bevol king op 31 Dec. 1902 685 m. en 641 vr., totaal 1326. Oterleek. Een zoon van L F., dienende bij M. te Heerhngowaardviel daar van den zolder, op een lijnkoekenkist. Dr. Post verleende de eerste geneeskundige hulp, en thans is de patiënt ten huize zijner ouders. Zijn toestand, eerst zorgwekkendis nn iets beter. (Behagen. Aan het postkantoor alhier en de daar onder behoorende hulpkantoren werd gedurende het jaar 1902 ingelegd f 195034,15 en terugbetaald f 166384,08£. Bergen. Eene nuttige vereeniging »Hnlp in Nood« alhier vergaderde den 3, De bestuursleden, die aan de benrt van aftreden waren, n.l. de heeren J. van Reenen, L. Top, J. Oldenburg en W. van der Steenwerden met algemeene stemmen herkozen. Uit het. verslag over 1902 bleek dat de finantieele toestand bevredigend is terwijl er toch in bet laatste halfjaar van 1902 aan zieken was uitgekeerd de som f 919,5.— Warmenhulzen. Aan het postkantoor alhier werden over de maand December j.l. behandeld 262 pakketten, 28 inlagen spaarbank uitmakende f 1895,28. 14 terugbetalingen bedragende f 5388,35. 57 telegrammen, Over het geheele jaar 1902 bedroegen die getallen respec tievelijk 2001. - 392. f 18716,15 121 f 21029,70 en 210. Door de nienwjaarscommissie alhier werd aan eenige arme en groote gezinnen een bedrag van f 152 in geld uitgedeeld. Boord. Den 5 is Gerrit Konings, landbouwer te Raams- donk. vermoord gezonden. Hij had messteken in de zijde en in het hoofd. De oorzaak van den moord kan nog niet met zeker heid worden vastgesteld. Nadat het lijk gistermorgen te vijf uur was ontdekt, is de wachtmeester der marechaussee A. van Driel ge waarschuwd, die zekere v. O., boerenarbeider te Raams- donk, een weesjongen van ongeveer 23-jarigen leeftijd, in zijn huis arresteerde. De verslagene was gehuwd. „»le Woche". De heeren van Holkema en Warendorfuitgevers voor Nederland en koloniën van »Die Wi-cbe", zonder ons afl. I van den nieuwen jaargaDg ter kennismaking. Dit nummer bevat o. a. een novelle getiteld »Baboe" door Herm. Hegermans Jr., voor genoemd tijdschrift geschreven. Me Saksische kroonprinses. BERN, 5 Jan. Door bemiddeling van den Duitschen consul te Gerève, Bothe, deed de Saksische kroonprins heden de kroonprinses een afschrift toekomen van de aanvrage bjj de rechtbank ingediend ter verkrijging van seheiding van tafel en bed. De prinses wordt nitgenoodigd te verschijnen voor de speciale rechtbank te Dresden voor 28 October. Nu der prinses eon proces wordt aangedaan zal zij echtscheiding aanvragen. iagasta overleden. Madrid, 5 Jan. Ue ond-minister Sagasta is oveileden. Het Transvaalsche gezantschap. BRUSSEL, 5 Jan. Dr. Leyds en de leden der voor malige Transvaalsche legatie hebben Brussel thans defi nitief verlaten. Dr. Leyds gaat te Utrecht wonen. Barocco. MADRID, 5 -Jan. Silvela deelde den koning de terug tocht van den Maroccaanechen pretendent mede. De snltan zal zijn leger hervormeD, om don opstand te dempen. Badhuis Witte Bruis. In de week van 29 Dec. tot 3 Jan. zijn in bet bad huis van het Witte Kruis genomen 38 kuipbaden, 51 regenbaóen le kl. en 89 regenbaden 2e kl., tezamen 178 baden. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel". Vanwege bovengenoemd genootschap zal op vrijdag, 17 Januari, 'a avonds 8 uur, in »'t Wapen van Heems kerk", aan de Breedstraat alhier, eene knnstbeschonwing

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 2