Veiling van vaste goederen, Stadsberichten. Nederland. V. d. B. te G. „Jack the Ripper" gevonden f mond aan Zee, loopen over verboden grond, do le, 2e en 3e ieder f 3 boete of 3 dagen hecht., de de 3 maal f 2 boete of 3 maal 2 dagen hecht. J. S. en W. J. B., Alkmaar, en A. W., Egmond aan Zee, overtreding politieverordening, de la f 2 boete of 1 d'ag hecht., de 2e vrijgesproken, de Se f 1 boete of 1 dag hecht. J. B„ G. G., W. v. d. W., J. v. d. M, M, A E., J. C. H. en B. A. v. G,, Alkmaar, overtreding arbeidswet, de le—5e en 7e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 6e 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht. L S. Hz. J. de G. Jz., J. Z. Gz., A. G. Jz„ E. G. Hz., A. W. Pz. en 0. G. Wz., Egmond aan Zee, stroo- perij, de le—4e ieder 1 boete of 2 dagen hecht., de 5e f 1 boete of 1 dag hecht., de 6e f 1.50 boete of 2 dagen hecht., de 7e f 0.50 boete of f dag hecht. op Dinsdag 84 Maart 1903 door den te Alkmaar gevestigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van de volgende perceelen te Alkmaar 1De Broodbakkerij en Erf aan de Veerestraat, groot 1 are 19 centiaren. Str. S. Bregman f 2100,— 2. Huls en Erf aan de Ondegraeht, groot 94 centiaren. Str. F. H. Ringers f 2535, 3. Een Pakhuis aldaar, groot 34 centiaren. Str. G. N. Meijroos f 915, 4. Een perceel Bouwterrein aan de Kennemerstraat- weg, nabij do villa van den heer G. de Groot, groot ongeveer 1 are 76 centiaren. Str. Jb. Koster f 800, 5. Een perceel Bouwterrein daarnaast, groot onge veer 1 are 76 centiaren. Str. Jb. Koster f 810, 6. Een perceel Bouwterrein daarnaast, groot onge veer 2 aren. Str. Jb. Koster f 910, 7. Een perceel Bouwterrein daarnaast, groot onge veer 2 aren. Str. P. Messelaar f 900, 8. Een perceel Bouwterrein daarnaast, groot onge veer 1 are 80 centiaren. Str. Jb. Koster f 830, 9. Een perceel Bouwterrein daarnaast, groot onge veer 1 are 80 centiaren. Str. P. Messelaar f 795, 10. Een perceel bouwterrein, daarnaast, groot 2 aren 50 centiaren. Str. D. Govers Jbz. f 1200,— 11. Een Pakhuis mot Bovenwoning en Erf, aan de Ridderstraat, groot 54 centiaren. Str. E. Kalverboer f 5370, 12. een huls en erf aan de Laat, groot 40 centiaren. Str. J. N. Zandvoort f 780, 13. een huls en erf daarnaast, groot 37 centiaren. Str. J. N. Zandvoort f 830, 14. een huls en erf daarnaast, groot 42 centiaren. Str. Joh v. d. Molen f 855, 15. een winkelhuls en erf daarnaast, groot 42 centi aren. Str. D. Kistemaker f 900. 16. een nieuw, net burgerwoonhuis met voor- en achtertuin aan de Nienwpoortslaan, groot 765 M2. Str. H. B. D. Stöve f 2335, 17. Een heerenhuls met erf, aan de zuidzijde van het Verdronkenoord groot 1 are 25 centiaren. Str. K. Reijne f 4150, 18. Een pereesl Bouwterrein aan den Straatweg te Heiloo, bij Alkmaar, groot 2 aren 28 centiaren. Str. Jb. van Giezen f 750, 19. Een Winkelhuis en Erf, aan de BoterHraat te Alkmaar, groot 61 centiaren. Str. Joh. v. d. Molen f 2850. Perceel 1 verhoogd door W. Swager met f 275,— 2 J. J. Siezen met f 50, 3 G. N. Meijroos met f 10, 2 en 3 gecomb. verhoogd door S Bregman tot f 3655, gemijnd door J. Mnjjs f 350, 4—10 opgehouden. 11 verhoogd door W. van Dam met f 150, 12 en 13 niet verhoogd. Opgehouden. 14 en 15 niet verhoogd. 16 verhoogd door G. Balder q.q. met f 110,— 17 niet verhoogd. Opgebonden. 18 ea 19 niet verhoogd. Opgehouden. Zij hadden ondertusschen de pastorie bereikt, waar Hildur hen op haar gewone, eenvoudige wijs ontving. De bergen, die niet ver achter het groene voorland van RaanBdal oprezen, behoorden reeds tot het hoogge bergte en boe hooger men Bteeg, des te grootscher en onherbergzamer werd de geheele streek. Tusschen die eenzame bergen en bosschpn, een uur gaans boven de fjord, lag de privatieve jacht van prins Sassenburg en zjju »nooisch Tusculnm", dat hij daar gebonwd en »Alf- heim" gedoopt had. 't Was een eenvoudig houten jagershuis, in noorsehen stijl opgetrokken. De noodzakelijke dienstboden waren met het schip meegekomen en hier woonde de familie in volslagen afzondering. Noch de prins, noch zijn gasten hadden sinds hun landing Kaansdal weer betreden. De eerste week van hun verblijf had enkel heldere, zonnige dagen opgeleverd en in deze tijd van het jaar nam de dag eigenlijk geen eind. Sleehts gedurende twee korte nren verdween de zon achter de hooge bergtoppen om dan in vollen luister weer op te stijgen. Heden voor de eerste maal was de lucht bedekt. Nevels en wolken golfden tusschen de bergen en de zon deed vergeefsche moeite om door te komen. Slechts nn en dan liet zij een lichtstraal op de aarde vallen, 't Was een konde, som bere dag, een rechte voorbode van den herfst. Het groote s«lon op de tweede verdieping van Alfheim was een allergezelligst vertrek, muren en zoldering met kunstig houtwerk beschoten, de meubels met traai beeld houwwerk voorzien, het matte lichtgroen van gordijnen en kussens goed in overeenstemming met de lichtroode kleur van de gebezigde houtsoorten. Ook hier bleek uit alles het streven om eenheid te brengen tusschen de huis houdelijke inrichting en het karakter van het landschap buiten. De glazen deur tusschen de twee ramen voerde naar een balkon met pilaren en balustrade van donker hout, van waar men een ruim uitzicht over de lager ge legen bossohen en dalen tot onder aan de fjord had. Wordt vervolgd. Nieuw pneumatisch orgel. Tegenwoordig wordt hot de organisten zoo gemakke lijk mogelijk gemaakt. De firma E. Apina en Co. alhier, heeft op 't oogsnblik een orgel gereed voor de berk te Krommenie, dat zóó is ingericht, de bespeler niet eens meer de registers behoeft oit te trekken of weg te dnwen. In plaats vau die groote registerknoppen zijn hier kleine klavier toetsen aangebracht, die door de minste aanraking in werking worden gesteld. Alhoewel het orgel slechts één klavier heeft, is door de eigenaardige inrichting mogelijk, het effect van twee klavieren te verkrijgen. De bracht van het geluid is verrassend, men meent het dubbel aantal registers te hooreu. Het orgel is naar het pneumatisch systeem ingericht, hetgeen verschillende voordeelen heeft, n.m. verbazend lichte aanslag van bet klavier, niterst gemakkelijke registratie, en groote tteloid- sterkte. De firma heeft, wederom bewezen op het gebied van nieuwe uitvindingen tot de eerste te behooren, en draagt alzoo veel bij tot de volmaking van den modernen orgelbouw. Amsterdam. Door de stakende grondwerkers is besloten, dat geen hunner den arbeid zal hervatten, vóór de eiscben door de groote patroons zijn toegestaan. De kleine patroons, niet vereenigd, beschouwen zij als onder kruipers, met wie niet mag worden onderhandeld. Eenige bekende Franschen, o. a. de heeren De Pres- sensé, G. OlemenceauAnatole France, Paul Reclns Louis Havet, Dr. Roux, enz., bebberi, naar het Volks dagblad" meldt, een open brief aan de Nederlandsche arbeiders gerichtwaarin zij o. a. zeggen »Overtuigd dat wij in het onderhavige geval niet anders zijn dan trouwe tolken van al diegenen en ze zijn talrijk die in Europa on in de geheele be schaafde wereld de gerechtigheid beminnen en de heilige rechten van den mensch respecteeren, wenschen wij den Hollandschen arbeiders op dit oogenblik in een strijd gewikkeld tegen een pogen dat wij ons veroorloven als monsterachtig te kwalificeoren de verzekering te geven, dat, in geval een slecht beraden gouvernement zijn stre ven mocht doorzetten tegen een raad in van alle ver lichte mannen in Holland om maatregelen te doen aan nemen welke een inbreuk beteekenen op het Rechtof ook een gedwongen terugtocht zouden willen dokben met de aanneming van analoge maatregelen, zij zullen kunnen rekenen op den moreelen stenn en de actieve sympathie van héél het intellectueele Franklijk en héél het beschaafde Europa." Barslngerhorn. Als leden van den raad dezer gemeente werden den 24 gekozen de heeren P. de Zeeuw met 160 stemmen tegenover den heer J. Kooijman, die 109 stemmen verkreeg, en K. Breebeart Dz. met 135 stemmen, tegenover 0. Schoorl, met 132 stemmen. Beide gekozenen zijn de candidaten van de kiesvereeniging K o 1- h o r n. Eigenaardig mag heeteu, dat het gekozen raadslid P. de Zeeuw, te Barsingerhorn, zelf nog geen kiezer is. Den Haag. Door onteigening van grond voor de uitbreiding van het Departement van Oorlog, werd de sialhouderjj van de wed. Lienen, in de Korte Houtstraat beroofd van een flink stnk grond, hetwelk tot dusver diende voor stalling van de ongeveer twintig paarden. Liever dan hierover een proces te beginnen, zocht de eigenares de oplossing van deze moeilijkheid in anderen zin »booger op", doordien zij besloot de paarden voortaan te stallen op eene bovenverdieping, welke vroeger als hooizolder dienst detd. De paarden worden nu van daar langs een vrjj steilen lattenbrug, aan de hand, naar be neden geleid en gaan later weer op dezelfde wijze naar boven. Op den eersten dag ging het nog een beetje vreemd, maar het stalpersoneel verwacht, dat zij er spoedig aan zullen gewennen en waarschijnlijk wel zonder geleide de wandeling leeren doen. Harlngcarspel. De op 23 dezer vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente bevat 434 kiezers voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten en 381 voor den Gemeenteraad. In 1902 bedroegen die cjjfers resp. 375 ea 347. Bond van Voorzitters en Secretarissen van waterschappen. Te Amsterdam werd den 24 eene bijeenkomst gehouden van eenige voorzitters en secretarissen van water schappen, met het doel een Bond van Bastaarderen van Waterschappen te vormen. Deze vereeniging kwam tot stand en een reglement werd door do aanwezigen goed gekeurd. Het doel der vereeniging is het bevorderen der belangen van waterschappen en waterschapbesturen. De contributie is bepaald op f 4 's jaars, terwjjl het bestuur gevormd wordt door de heeren L. de Oude te Broek in Waterland, jhr. mr. P, van Foreest te Heilo, Kaas- kooper, G. Vas Visser en Van Tienhoven. Besloten werd den heer G. van Tienhoven, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, het eere-lidmaatschap der nieuwe ver eeniging aan te bieden. De nieuwe vereeniging telt bijna 40 leden. De oproeping tot de bijeenkomst was uitgegaan van den heer L. de Oude te Broek in Waterland. Oudkarspel. In deze gemeente, zijn in den laat- sten tjjd, des avonds tneschen 8 en 9 uur, eenige vrou welijke personen aangehouden door iemand, die on- iliiijsd handelingen trachtte te plegen en zich daarna uit de voeten maakte. Van den dader is niets bekend. Paaschtentoonstelllng Schagen. Bjj gelegenheid van het tienjarig bestaan der Paasch- tentoonstelling alhier sehoDk H. M. de Koningin als blijk van belangstelling in alles wat den landbouw betreft, als prijs 6ene fraaie zilvereu medaille, welke dus den 1 April a.s. zal worden toegekend. Gasfabriek. Scliagen. Met algemeene stemmen besloot de raad dezer gemeente den 24 tot sticbting van een eigen gas fabriek. De concessie zal dorhaive niet woiden verlengd. Bedorven eieren, onsmakelijke eieren, versche eieren. Wij lezen in het weekblad Avicultura" Het is opmerkelijk, hoe vaak men klaohten hoort over verkeerde eieren of, zooals da volksuitdrukking is »raar- smakende eieren." Nu is het mijn voornemen niet die eieren lekkerder te maken en in staat om langeien tijd versch te blijven tot dit laatste zjjn reeds vele mid delen in gebruik, en het eerste kan ieder die kippen houdt zelf veranderen ik wil alleen even zeggen, hoe het komt. Men zou den tegenwoordigen tijd wel de eeuw van bedrog of van vervalsching kannen noemenalles wat maar oenigszins vervalscht of nagemaakt worden kan, wordt verknoeid, teneinde wat meer opeens te kun nen verdienen. Men zou ve'scheidene kolommen hier over schrijven kunnen, doch ik zal er hier niet verder over uitweiden, omdat eieren tot op dezen tijd nog niet vervalscht of nagemaakt kunnen ivorden een ei is voor den handel, wat men in de scheikunde een element noemt. Als er verschil in smaak voorkomt bij, do eieren, dan ligt da oorzaak bij den maker, hier de kip, of men beeft ze te oud laten worden. Het laatste krijgt alge meen dö schuld, in waarheid is de kip echter de meest schuldige. Dit in korte trekken even aan te toonen is mijn doel, opdat vele klachten dan achterwege kannen blijven. De eieren ontleenen hun smaak voor een groot deel aan het voedsel, dat de kip krijgt; hierdoor heeft men het in.de macht den smaak te verbeteren. De smaak van het vleesch der dieren verschilt, eveneens, naarmate zij van verschillend voedsel leven. Een spreekwoord zegt »Over den smaak valt niet te twisten en een ander «Smaken verschillen 1" Deze zijn beide zeer zeker waar, ik zal dus om geen twist te krijgen alleen maar inet mjjn eigen smaak ten opzichte der eieren volstaan. Ik vind de eieren het lekkerst, als de kippen vastzitten en in hoofdzaak met puike gerst en karnemelk gevoerd worden. Anderen hoor ik soms beweren, dat mais, weer anderen dat rjjst de lekkerste eieren geeft. Enfin, dat make ieder voor zich zelf maar uitde dooiers zijn bjj gergtvoedering gewoonlijk wat donkerder van kleur. Ruim gebruik vau dierlijk voedsel maakt den smaak der eieren minder aangenaam vandaar dat kippen, die altijd los- loopen, steeds minder smakelijke eieren geven. Is het droge zand- of kleigrond waar ze losloopen, dan hindert het niet zoo veellage, vruchtbare weilanden, alsook moerassige grond en eikenbosch maken de eieren aan merkelijk minder het laatste kleurt ze ook nog donker, soms bjjna zwart. Wie dus lekkere eieren verlangt, houde zjjn kippen vast of koope ze van menschen die ze vast houden men dient ze dan wat duurder te betalen, om dat de kippen dan meer aan onderhoud kosten. Velen geven de schuld aan den handelaar, als de eieren niet goed zijn zij meenen dan, dat ze te oud zijn. Men kan natuurlijk door vergeten soms een ei te oud laten wor den, overigens komt het sleehts in bet najaar voor, omdat de prijs dan telkens hooger wordt, de handelaar heeft er dan voordeel van, als hij ze eenigen tijd in voorraad houdt. In het voorjaar hoort men echter evengoed klach ten over slechte eieren en dan staat het jnist andersom met den handelde eierkoopman zorgt dan steeds dat alle weken zijn voorraad uitverkocht wordt, overtuigd als hij is, dat de prijs telkens lager wordt. Trouwens oen ei kan veel onder zijn dan men wel denkt, eer het minder begint te smaken. Önbevrnchte eieren, waar de kip drie weken op gebroed heeft, zijn nog niet eens be dorven zij kannen nog heel goed dienen tot eerste voed sel voor de kuikens. Waien zjj echter wel bevrucht, doch is de kiem later dood gegaan, dan bederven zij spoedig onder de kip. Hieruit valt weer af te leiden, dat men in den nazomer den haan van de kippen weg doen moet, dan blijven de eieren in den herfst veel langer goed. De Londensche politie maakt zich sterk, dat zjj de haud heeft gelegd op den onvindbaren Jack tne Ripper. Deze vreeselijke vrouwenmoordenaar, van wiens vrouwen- moorden in Whitecbapel de heele wereld eenige jaren geleden vol is geweest, zou dezelfde persoon zijn als Klo- sowski, alias Chapman, een moderne Blauwbaard, die flezer dagen ter door is veroordeeld wegens vergiftiging vau drie vrouwen. De politie grondt haar vermoeden op deze feiten Kloso- wski kwamin Januari 1888 in Engeland en vestigde zich in Whitechapelde beruchte moorden van den onbe kenden Jack the Ripper werden bedreven in April en November van hetzelfde jaar. Volgens de schaarsche aan duidingen van enkele van 7{jn overlevende slachtoffers droeg de moordenaar een bijzonder soort pet, die ook door Klosowski werd gedragen. Onder de vermoorde vrou wen komt er eene voor, die Chapman heette dat is dezelfde naam, dien Klosowski soms aannam. In 1889 hadden in Amerika, in New-Yersey, een reeks moorden plaats, die volgens het stelsel van Jack the Ripper waren bedreven en juist bevond Klosowski zich in dien tijd in de Ver. Staten in New Yersey met een vrouw die van hem vluchtte, omdat hij haar wilde vermoorden. Men zal de terechtstelling vau Klosowski wellicht nog wat uitstellen om achter het groote geheim te komun. (Handelsblad.) Heer-H ago waar d Getrouwd. 15 Eebr. Matthijs Joban Kroon en Cornelia Swagor. Geboren. 1 Febr. Jacobus Johannes, z. v. Johannes Obdam en Antje Groot. 6 Trjjntje, d. v. Gerbrand Pauw en Wilhelmina Spaan. 7 Oatharina, d. v. Pieter Bnter en Aaltje de Jong. 8 Gnurtje, d. v. Cornelia Hoogzaad en Oatharina Plak. 18 Cornelis, z. v. Nicolaas Baltns en Maria Mole naar. 21 Anna Maria, d. v. Dirk Wijnker en Anna Dekker. 21 Antje, d. v. Jacob Blokker en Maartje Bossen. 24 Jan, z. v. Pieter Bakkum eis Aaltje Mooij. Overleden. 2 Febr. Dirk Poland echtg. van Aaltje Klaver 71 j. 5 Agnes Oatharina Geertrnida, d. v. Pieter Mole naar en Geertrnida Botman 4 mnd. 13 Een levenloos aangeg. kind van Jan Volkers en Trijntje Oojjevaar. 20 Jan van S raten, echtg. van Trijntje Mul 33 j. 27 Aafje Bob, wed. van Jan Slot 70 j. laatst wo nende te Hoogwoud. Stoomdr. v. Herms. Coster Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 6