De AltarsÉ Zwemd WEDSTRIJD Parasols En-tout-cas. J. I. UIBELLE. Het wascliiel m Schapen Kantongerecht te Alkmaar. m O O F D een Onderwijzer, €?e vonden 17oor werpen. Advertentièn. W| V. Boek- en Handelsdrukkerij V|h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, Alkmaar. No. Hf 3,75 No. 2af 2,50 No. 3 a f 2,50 Xffalezers "HF" Voor alle nummers is gelegenheid tot aansluiting. zal bij voldoende deelname in de 2de hell't van JULI a.s. een uitschrijven, die gehouden zal worden in de Bad- en Zweminrichting. Ook niet-geabonneerden kunnen tegen een inleg van f 0.50 aan genoemden wedstrijd deelnemen. Langestraat, hoek Hoattil. Verkrijgbaar te Alkmaar bij Gebr. ten Kleij. Tevens wordt ons de 14 dagen een IIOMAN verstrekt, waarin verzocht wordt in de provinciale reglementen het verbod op te nemen, dat honden met geringer schouder hoogte van 50 c.M, als trekdieren mogen gebruikt worden. Ben dergelijke bepaling is reeds van kracht in Zuid- Holland en Utrecht. Mej. Adolfine Kok, onlangs bevorderd te Leiden als eerste vrouwolijke advocaat in ons land, zal nu ook een pleidooi houden. Zij is toegevoegd verdedigster van een dienstbode te Rotterdamdie er haar werk van maakte, zich als zoodanig te verhuren, den Godspenning in ontvangst te nemen en dan niets meer van zich te laten hooren. Men meldt onsdat de Jaarvergadering van de Provincialen Bond vau Dilettanten-Tooneelvereenigingen in Noordholland zal gehouden worden op Zondag 5 Juli a.s., 's morgens ll,/2 uur, in café ade Ster" te Zaan dam. Op de agenda staat o.a. vermeld het houden van een reciteerwedstrijd of gecombineerde uitvoering te geven door geheel Noordhollandwat zeer zeker een prikkel zon zijn zich aan te sluiten. Oudkarspel. Het bestuur der voor de gemeenten Oudkarspel en Noordscharwoude (N.H opgerichtte Libe rale Kiesvereeniging is samengesteld uit de heeren D. Schuitemaker te Noordscharwoude, voorzitter; M. Rootjes te Oudkarspel, secretarisH. Hart Cz. te Oudkarspel, penningmeester C. Mulder, te Noordscharwoude en J. Vis te Oudkarspel, leden. Tot directeur der gemengde zangvereeniging »Orpheus" is benoemd de heer K. Dikstaal, alhier. Aan de werken van de Oranje-galerij te Scheve- nlngen is den 6 over een lengte 30 meter een steiger ingestort. Het ongeluk, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, liep gelukkig goed af. Op hot oogenblik van de instorting stonden 15 stuca- doors op den steiger. Een drietal werd onder het val lende hout bedolven doch werd spoedig met vereende krachten daaronder uitgehaald. Eenige werklieden liepen lichte kwetsuren opde anderen kwamen met den schrik vrij. Dezer dagen wilde te Hooru een 2e luitenant van het garnizoen zich verfrisschen door een bad in de zwemschoolwelke aldaar in volle zee ligt. Opeens, waarschijnlijk door kramp, begaven hem de krachten en het was hem niet meer mogelijk zich drijvende te houden. Hij was reeds op het punt om le zinken, toen de com missaris van politie, de heer P. J. Terlaab, op het hulp geroep van den drenkeling en het geschreeuw van enkele visschers kwam toeschieten. Een oogenblik te voren had hij zich juist uit het water begeven, doch sprong nu terstond weer in zee en het mocht hem gelukken den reeds zinkenden luitenant van een anders wissen dood te redden. Steun aan Slachtoffers. Het Landelijk Comité tot ondersteuning van de slachtoffers der algemeene werkstaking ontving tol dus ver in het geheel een bedrag van f 34.575,30. Haarlem. Tot opvolger van Mgr. Bottemanne als Bisschop van Haarlem is aangewezen Mgr. Augnsti- nus Josephus Callier, vicaris-generaal van het Bisdom. De moord te Kultaert. Het onderzoek der Justitie heeft tot nog toe niet veel licht in deze treurige zaak verspreid. Al zijn er tegen den verdachten te Middelburg in arrest zittenden Salomon Koole zware vermoedens gerezen, aanwijzingen voor zijne schuld ontbreken ten eenenmale en hij blijft alle schuld ontkennen. Den 6 werd de hofstede van Koole weer zeer nauw keurig onderzocht, waarvoor niet minder dan 12 politie mannen werden aangewezen. Te Amsterdam hield de vorige weok de afdeeling van den Ned. Zionistenbond eene bijeenkomst om te protestoeren tegen de gruweelen gepleegd te Kisjeneff. Als sprekers traden op dr. A. S. Onderwijzer dr. J. Th. de Visser; de heer J. A. Wormser en mr. J. Hen. Ten laatste werd de volgende motie aangenomen »De vergadering, gehoord de mededeelingen omtrent de gruwelen te Kisjeneff, spreekt haar diepe verontwaar diging uit over deze menschontoerende gebeurtenissen, betuigt haar sympathie met de slachtoffers, en noodigt een ieder uit de noodlijdenden door geldelyke bijdragen zooveel mogelijk te steunen, spreekt den wensch uit dat door een georganiseerde emigratie, het den verdrukten Joden mogelijk gemaakt wordeuit hun ongastvrije woonplaatsen te vertrekken." Boon's geïllustreerd magazijn. .Vorschenen is No. 48 van dit populaire letterkundig tijdschriftdat goede lectuur brengt onder veler bereik. De lijvige aflevering kost niet meer dan 35 cents. De inhoud is als volgt Het terrein van de opdelvingen aan de Septimius-Se- verus-Poort, waar de »Lapris Niger" is gevonden; de Riviera door G. van Hulzen nieuwe opgravingen te Rome door V. E.; Noordwijk door J. H. Mignon; een Nederlandsche Rasveefokkerij door A. J. G. van Merke- steyn Levensstrijd. Een roman van Marie Stahl. (Slot.) Lentefeest te Parijs door Hélène RaffGewetenswroeging. Naar het Zweedsch van August Strindberg door Frank Vrijman; Woordverklaring; Voor het tooneel. (Verzen, monologen dialogen en stukken.) Liefdesgeluk. Solo scène voor een jonge dame. Boek- en Tijdschrift door de H Zitting van 5 Juni 1903. G. Z., Alkmaar, overtreding 426bis wetboek van Straf recht, 4 dagen hecht. D. G., zonder bekende woonplaats, C. H., Alkmaar, verzet, vonnis bekrachtigd. J. K., W. C. G., P. G., C. V., Alkmaar, J. v. E., Beverwijk, A. Z. Jz., R. D., Egmond aan Zee, dronken schap, de le vrijspraak, de 2e f 1.50 boete of 2 dagen hecht,, de 3e f 3,50 boete of 2 dagen hecht., de 4e f 1 boete of 2 dagen hecht., de 5e en 7e ieder fl boete of 1 dag hecht., de 6e f 2 boete ol 2 dagen hecht. L. S. Az., Egmond aan Zee, overtreding art. 461 wetb. van Strafrecht, f 2 boete of 2 dagen hecht. G. Z. Jz., L. S. Hz., M. Z. Jz., J. Z. Rz., P. D. Az., Egmond aan Zee, strooperij, de le en 2e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 3e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 4e f2.50 boete of 2 dagen hecht., de 5e f4 boete of 2 dagen hecht. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar roepen sollicitanten op naar de betrekking van der 2e GEMEENTESCHOOL, aldaarvakken a—k. De jaarwedde bedraagt, benevens het genot van vrije wo ning of vergoeding van f 400,wegens het gemis daar van f 1 2 0 0, welke na 10 en 20 dienstjaren in de gemeente telkens met f 100,kan worden verhoogd. Het onderwijs in de hoogste klasse zal aan den be noemde worden opgedragen. Stukken (adres op zegel) in te zenden vóór of op 15 Juni a.s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE WIT Dz., 1°. Voorzitter. C. D. DONATH, Secretaris. Aan de 3e GEMEENTESCHOOL (Hoofd: de heer A. P. Zeilmaker) te Alkmaar, wordt gevraagd in 't bezit der hoofdakte en bevoegdheid tot het geveu van onderwijs in vak De jaarwedden bedraagt f 900,die na 5, 10, 15 en 20 dienstjaren in de gemeente telkens met f 50 kan worden verhoogd. Stukken (adres op zegel) in te zenden vóór of op 20 Juni a s. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Eon wagenmoer, een fietspomp, een kinderportemonnaie, een lederen hondenhalsband, een kistje met galanteriëo, een puckhondje, een brief, een witte vrouwenzak, een kinderzak met portemonnaie, een stok met riem, een front, een zilveren hoedenspeld, een portemonnaie in houdende f 0,11, een doublé kruisje, een fietssleutel, een portemonnaie inhoudende f0.05, een zilveren ringetje met gonden plaatje, een ledige portemonnaie, een gouden medaillon met portret, een nieuwe nachtjapon, een zil veren oorknopje, een zilveren hoedenspeld, een portemon naie inhoudende f 2.66een gouden dameshorloge, een kruiwagen. Alkmaar, De Commissaris van Politie. 5 Juni 1903. S. M. S. MODDERMAN Jr. fflarlngcarspel. Ondertrouwd. 22 Mei. Gerrit Hof en Aaltje Boekei. 29 Willem Zijdewind, alhier, en Elisabeth Doorn, wede. van Joseph Elswijk, te St.-Maarten. Ondertrouwd en Getrouwd. 1 en 18 Mei. Johannes Tromp, te Velsen, en Maria Hoedjes, alhier. Getrouwd. 1 Mei. Klaas Wit, te Sehagen, en Maartje Rens, alhier. Arie Frederiks en Maartje Groen. Simon Burger en Antje de Jongh. Arie Duijves, te Oudkarspel, en Trjjntje de -Jongh, alhier. 7 Jan Hof, alhier, en Anna Broersen, te Oude Niedorp. 8 Jan Snijder en Maartje Jes. Geboren. 10 Mei. Cornelia Maria, d. van Matthias Dekker en Maartje Blankendaal. 13 Petrus Johannes, z. vau Jan Veldboer en Immetjes Raadgers. 15 Elizabeth, d. van Willem Kaandorp en Catha- rina van Straaton. 21 Wilhelmina, d. van Jan Veldmau en Engel tje Hof. Jacob, z. van Jan van Duin en Neeltje Koomen. Overleden. 3 Mei. Maria Grin, 9 j. 20 Mei. Oatharina Limmen, 16 m. ReindertKnin, 18 j. 23 Jacob vau Duin, 2 d. 27 Maartje Wit. eehtgen. van Pieter Kuin, 40 j. 30 Barbara van Duin, wede. van Arien Glas, 83 j. Voor verdere bijzonderheden zie men de inteeken- 1 ij s t die in de Koffiekamer der Zweminrichting is neer gelegd. HET BESTUUR. EN Uit meerdere proefnemingen door Schapenhouders, die verschillende Waschmiddelen gebruikt hebben, is geble ken, dat als het meest afdoende middel, zoowel tot zui vering van ongedierte als van blankheid der wol. van ROMEIN en OUDENHOVEN to Helder, het beste aan alle eischen voldoet. Het is verkrijgbaar in bussen voor 5, 10 en 20 schapen te Alkmaar, bij J. NT. LOBACH, Achterdam. Burgerbrug H. Bregman. Anna Paulowna, Schipper Oudkarspel, H. v. Ree. Volder. Oudesluis, Joh. v. d. Oord. Schermerhorn, J. Krul. Sehagen, C. Kossen. ZandP. Ruis. Schagerbrug, schipper Bruin. LEESG1ZELSCHAPPBN. per kwartaal, (STalCJters f 1,75), bevat s Gids. Elsevier's Maandschrift. Eigen Haard. Revue des Deux Mondes. Illustration. Tour du Monde. Magasin d'Educatiou. Nord nnd Siid. Illustrirte Zeitung. Gartenlaube. Fliegende Bliitter. Cornliill Magazine. Graphic. Punch. per kwartaal, (Nalezers f 1,25), bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Holl. Revue. Nederland. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Bliitter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. Loudon News. per kwartaal, (Walezers f 1,35), bevat Gids. Elsevier's Maand chrift. Onze Eenw. Tijdspiegel. Humoristisch Albmn. Eigen Haard. Fliegende Bliitter. Gartenlaube. Ueber Land nnd Mee.. Illustration. worden ten allen tijde aangenomen. Voor hen, wien het er niet aan gelegen is of zij de tijdschriften wat latei- ontvangen staat TBS ALLEN TIJ DE de gelegenheid open eene portefeuille te ontvangen met de tijd schriften en romans No. I S, f 1,75 en met die van Ns. 3 en 3 af 1,25 per kwartaal. Voor geabonneerden bul ten de stad kanzoo noodig, de verwisseling van deze portefeuille op Zater dag worden bepaald. voor No. 1 In de 4L moderne talenvoor Nos. 3 en 3 alleen Hollandsche. Het aantal lezers is in de Ns. 12 en 3 tot twintig beperkt en verdeeld in vier seriënzoodat ieder vjjftal lezers een vierde deel der tijdschriften het eerst ontvangt. De verwisseling tier tijdschriften heelt des WOENSDAGS plaats. Stoomdr. v. Herms. Goster Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 6