Het moderne Borduren op de Singer-Naaimachine. 1 m BORDUUR. CURSUS Gratis Prijsraadsel BLOEDMELASSEV OEDER. X JIJ SIN (jER-MA ATSCH APPIJ. der 11° 11° /v. -v V. V zullen wij te ALKMAAR met een op ongeveer 14 dagen berekenden, tkeoretischen en practischen beginnen. De les-uren zullen zijn: voormiddags van 9—12 uur en des namiddags van 2—5 uur. Het onderricht zal door eene dame, die deze kunst grondig verstaat, verstrekt worden en geheel kosteloos zijn. Zij die aan dezen cursus wenschen deel te nemenworden beleefd uitgenoodigdhier van kennis te geven aan ons kantoor te .iÜLlkxnaaurMient 26. - VERBONDEN AAN HET der Naamlooze Vennootschap „Anker Maatschappij", Alkmaar. er in Engeland een arbeidsveld te vinden. Aan degenen, die daartoe niet zjjn opgeleid en aan haar, die een ge makkelijk leven zoeken, moet de overtocht naar Enge land ten ernstigste ontraden worden. Het is daarom wenscbelijk dat de meisjes, welke zich om in haar levensonderhond te voorzien naar Engeland wenschen te begeven, vooraf de zekerheid trachten te verkrijgen, dat zij met hare capaciteiten in eene geschikte betrekking knnnen worden geplaatst." Alkmaar, 25 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd G. RIPPING. De BURGEMEESTER van ALKMAAR vestigt de aandacht van belanghebbenden op de gemeenschappelijke beschikking dd. 30 Mei en 9 Jnni 11. van de Ministers van Waterstaat, Handel en Nijverheid en van Financiën, waarbij bepaald is, dat voor in- en doorvoer van BLOEDMELASSEVOEDER voortaan geene bijzondere vergunning wordt vereischt. Alkmaar, 25 Jnni 1903. De Burgemeester voornoemd G. RIPPING. 8ERTIE. In zijn proclamatie aan het volk belooft de Koning, steeds werkelijk constitutioneel te blijven, de vrijheid en rechten des volks te waarborgen, den vrijen vooruitgang der natie te bevorderen, aan de na tionale traditie getrouw te blijven, zijne voorvaderen in dier volksgezinde neigingen na te streven en met alle Staten, vooral met de naburen, vriendschapsbetrekkingen te onderhonden. Eindelijk betuigde de Koning zijnen dank aan het leger voor de diensten welke het tot nu toe aan het vaderland bewees. Aan het »Jonrnal des Débats" wordt van Belgrado uit goede bron geseind, dat er in den moordnacht van den 10 Juni 127 dooden vielen. De samenzweerders en de soldaten, meenende, dat zij overvallen waren dooden elkaar. De officier, die den Koning neerschoot, werd aanstonds door zijne makkers gedood, opdat hij niet levend in handen van 's Konings aanhangers zoude vallen. TURKIJE. Uit Sofia wordt aan de »Times" ge meld, dat in de laatste dagen groote Turksche troepen* afdeelingen, zijn saamgetrokken op een punt in de nabij heid der Bulgaarsche grensstad Kustendje. De Turksche grenstroepen in het Rhodopis-gebergte zijn eveneens aan merkelijk versterkt. Deze militaire bewegingen veroorzaken groote opge wondenheid onder de Turksch-Bulgaarsche grensbewoners. De Times verneemt verder uit Konstantinopel, dat een klooster in de nabijheid van Erzeroem geplunderd werd door de Koerdendie zes priesters vermoordden. Het dorp Berin, op 12 uur afstands van die plaats gelegen, werd eveneens geplunderd. Een der notabelen werd gedood. De troepen kwamen niet tusschen beiden om den Koer den, te beletten te plunderen en evenmin werden zij later gestraft. Korintji. De Regeering ontving den 26 van den Gouverneur- Generaal het volgende telegram Kolonne in Korintji bereikte Lempoer ever Lendara- nagoeng, Tandjoeng, Batoe, Pidoeng, Keloeboe, Djoedjoen en Lolo, dat stormenderhand genomen werd. Gesneuveld een luitenant, gewond een kapitein en tien mindere militairen, van welke laatste één sedert is over leden. Lempoer verlaten bevonden. uitmaken van de Stoomvaartmaatschappijen Nederland, Rotterdamsche Lloyd en Koninklijke Raketvaart. In de tchaduw der hooge atdaken van de loodsen of hangars krioelt het van Inlanders, Chineezen en Euro peanen. Wij zien er geen bekenden onder, wat maar goed is ook, want "straks zullen we het druk genoeg krijgen met onze bagage, die hier nu reeds bjjna vijftien dagen wacht. Het duurt nog al lang, voor ook wij aan de kade ge meerd zijn en nauwelijks is de loopplank uitgezet of er komt zulk een stroom van menschen het schip opdrin gen, dat wij passagiers genoodzaakt zijn nog een oogen blikje geduld te oefenen. Het is hier vreeselijk warm bepaald onaangenaam warm door de voortdurende uitstraling der gloeiend heete bazaltsteenen. We ,hebben medelijden met de menschen, die hier dag in dag uit moeten werken bij zoo'n tempe ratuur Een aantal inlandsche en ook enkele Europeesche com missionairs van verschillende hotels vallen ons lastig en willen maar niet begrijpen, dat we reeds vooruit onze kanze deden. Eindelijk knnnen we aan wal en nu begint een ge scharrel met de bagage, Izooals men dat alleen in ons nog zoo achterlijk Indiö kent. Men wordt van het kastje naar den muur gestuurd, heeft te maken met beambten van den Agent der Maat schappij Nederlandmet heeren van het gouvernements pakhuis, met het Indische Veem, met de Kommiezen der invoerrechten en is ten slotte nog even wijs als in 't begin. Na anderhalf uur heen en weer geloopen te hebben, vind ik eindelyk mjjn kisten, opgestapeld in een loods, doch meenemen, ho maar Er moet nog eerst een in- voerpas worden opgemaakt en daar het den volgenden dag Zondag is, zoo zal het wel Maandag of Dinsdag worden, alvorens ik mijn goed krijg. In welk land heeft men nu zulke rare toestanden en waar wordt een vreemdeling zoo bemoeilijkt en geringe loord als een Hollander hier in een Indische bezitting Enfin, mopperen geeft toch niets en kwaad worden is in de hitte zeer gevaarlijk, daarom maar kalm berusten, al heb ik ook geen stukje schoon goed meer bij me en zal ik dus verplicht zijn eenige dagen thuis te blijven. We gaan nu maar naar het station, drinken daar wat verkoelends en wachten op een trein naar Batavia. Lt. Clockener Brousson, b. d. Batavia, 18 April 1903. Bij terugkeer naar Rawang langs westelijken meeroever, boden alle doessoens hunne onderwerping aan. Een milde schenking. Bij den penningmeester van het college van regen ten van het in Mei j.l. te Amsterdam geopende gast huis der »Nederlandsche Yereeniging tegen vallende ziekte is ten behoeve van genoemde Vereeniging van een onbekende ontvangen een schenking van tienduizend gulden. Scbagen. Den 26 maakten een kleine 300 kinderen der openbare en parochiale scholen als belooning voor getrouw schoolbezoek een uitstekend geslaagd uitstapje naar Den Helder en Huisduinen. Het heerlijke weer deed dubbel van het strand en de zee genieten. De oudste kinderen brachten nog een bezoek aan de lands werf, de jongere bezichtingden alleen de groote schepen aan het hoofd. Het gezelsehap van Stoel en Spree geeft met zeer veel succes tooneeluitvoeringen alhier gedurende de kermis. Deu 24 werd «Klaasje Zeventer" gegeven voor eene voor at geheel uitverkochte zaal. Vele te laat komers konden geen toegang meer krijgen. Op veler verzoek zal daarom Klaasje Zevenster Maandag na kermis nog eens gegeven worden. Oudkarspel. Den 26, des morgens omstreeks half elf, geraakte het 5 jarig zoontje van Jb. Spaan, aan het wegje onder de gemeente Noordscharwoude in het water, met het treurig gevolg, dat het daaruit levenloos werd opgehaald. Sint Pancras. In een vergadering der kiesver- eeniging «Burgerplicht" alhier gehouden Donderdag 1.1. werden voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingcan- didaat gesteld de heeren D. Kloosterboer (aftr. lib.), J. Groothuizen (R. Kath.) en voor de vacature van de Vijzel de heer A. Nobel (lib.) Gedurende het tweede kwartaal van 1903 werd in de schoolspaarbank alhier gespaard f 102,52. Teruggevraagd werd een bedrag van f 195,245. Zuldscliarwoude. In de alhier gehouden ver gadering der afd. Sint Pankras van het Ned. Onderwijers- genootschap werd als afgevaardigde naar de op 28 en 29 Juli te houden Algemeene Vergadering benoemd de heer G. Kempers te Sint Pankras. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen heeft aan de firma Van Vollenhoven Smulders te Tilburg de levering opgedragen van 1,100,000 K.G. smeerolie. Een vrachtman, die van Hoorn naar Avenhorn terugkeerde, heeft op den dijk naar Scharwoude een ern stig ongeluk gehad. Door het schrikken van zjjn paard voor een draaiorgel sprong het dier op zijde, zoodat alles den steilen dijk afrolde en in de sloot terecht kwam. Het paard kwam om vrachtgoederen en wagen waren ver brijzeld. De voerman zelf bleef gelukkig behouden. Het nieuwe licht van Kijkduin. Het nieuwe licht van Kijkduin nadert zijn voltooiing. Het lenzenstelsel is reeds op den 54 meter hoogfjn ijzeren toren opgesteld en waarschijnlijk zal binnen een maand het nieuwe licht dat 150 maal sterker is 1,200,000 kaarsen dan het oude, zijn beschermende stralen uit zenden over de gevaarlijke zandbanken, voor het zeegat van Texel. Het nieuwe licht is geleverd en opgesteld door de firma Barbier, Benard et Tnrenne te Parijs, een fabriek van kustlichten, die in den laatsten tijd zeer vele lichten over de geheele wereld heeft geplaatst. De lichtbron is een groote pit van petroleumgloeilicht, die ongeveer 3/4 liter petroleum per uur verbrandt. (Handelsblad.) Inbrekers gesnapt. In den nacht van den 26 heeft de politie te Am sterdam een jacht op inbrekers gemaakt. Op mededeeling van de buren, dat 'tin een perceel in de Engelechesteeg niet pluis was, zijn dadelijk een inspec teur en een aantal politie-agenten derwaarts gegaan In de omgeving op de daken en in de goten werden de noo- dige posten uitgezet, waarna de inspecteur met eenige rechercheurs een onderzoek instelden. Op een zolder van een pakhuis, werden drie verdachte lieden aangetroffen en heel spoedig bleek, dat men hier werkelijk met inbrekers te doen had, want zij waren n.l. in het bezit van tal van inbrekerswerktuigen. Bovendien waren zij in het bezit van stukkon drop, waarmede vermoedelijk afdrukken van sleutels gemaakt worden. De drie inbrekers Werden op het politiebureau in be waring gesteld. Hoogstwaarschijnlijk heeft de politie een goede vangst gedaan. Blijkbaar was 't niet de bedoeling in bet pakhuis te stelen, want zaken van waarde waren hier niet aanwezig. De mogelijkheid bestaat, dat 't doel was van het pakhuis uit de woningen aan de Stroomarkt te bereiken. Twee der gearresteerden zijn bekenden van de politie. t 'j""'.. - 1 vv '7 A- Pï4&* V. - a-- '"Y h Ai Ie Prijs Lot 2a 4® 5e 6® 7a 8e 90 4® 12p- 13e 140 150 16(3 17® 18® I90 20e 21® oo6 28® 0 25® 26e 28® 29e 30e 31® 33e 34® De prijzen kunnen «ANKER-MAAT porto opgezonden. 11 11 11 17 vanaf SC H No. 528 470 129 532 22 586 388 91 493 553 244 188 41 688 416 256 677 243 182 81 23 175 11 440 680 16 323 4& 751 610 315 228 48 508 den 27en APPI J W. KooijStolpen (Zjjpe). D. Kieft Jbz., Grootschermer, aan het Dijkje. Jb. Kerssens Pz., Akersloot. A. van Egmond broodbakker, Bnrgerbrug. G. KaaijWestgraftdijk. Reijer Zwaan Rz., Den Helder, Artilleriestraat. D. Bruijn geb. Fijn Twisk, Oosthuizermiddenweg. C. Jongens Cz., Beemster. Johannes de Lange, Alkmaar, Ondegracht. G. Keuken opzichter, Spijkerboor. Abr. de Smit Ewijcksluis. Mej. E. Schermer, Omval. R. Wognum Warmenhnizen. C. Hellman Krommenie Padlaan 167. B. Tijssen Alkmaar. J. v. Acker, RoozendaalDwarskade. O. de Geus, Broek op Langendijk. A. Vis, Alkmaar, Keetgracht. Jongejnffr. A. Wijcker, Egmond aan Zee Marinestraat. E. Klunder, Baflo (Gr.) G. Severijn Alkmaar. Jn. Fraijman, Heiloo. A. Pjjper, St. Maartensbrug. J. Vester, Heemstede, Wilhelminalaan. Jan Koedijk Pz., Broek op Langendijk. Jb. C. OudesSt. Pankras. Mej. A. J. HubersEgmong a/d Hoef. Aafje Hop (bij den heer PI. van Balen), Alkmaar. Guurtje Bijnis, Krommeniedijk. G. VoorhoutAkersloot. Mej. N. Slooten (a/d heer N. Bos), Grootsehermer. Th. Tromp, Alkmaar, PoppelmansJaan. G. Kaper, Alkmaar. G. Hartog, Alkmaar, Ondegracht. 131. Juni a.s. worden afgehaald aan het gebouw der Naamlooze Vennootschap Luttik Oudorp 20, Alkmaar en worden op verzoek tegen toezending der

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 6