Stadsberichten. larsvonden Ifoorwerpen. Ingezonden stukken. Telegrafische Berichten. Markt- en Beursberichten. Gemeenteraadsverkiezingen te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. lid, de heer Jb. Wapenaar, met 136 st., terwijl eene herstemming moet plaatB hebben tnsschen de heerenK. Ven met 95 en A. Glas met 117 stemmen. Schagen. Den 9 dezer vergaderde in het lokaal Cérès alhier de Coöp. vereeniging tot aankoop van vee voeder, enz. te Schagenopgericht 1887. Medegedeeld werd, dat de korting op de voorlevering lijnkoeken 1902, 303/xo pet. nog in kas zon worden gehouden, omdat die nog niet geheel onbetwist aan de vereeniging werd ge laten. De rekening, nagezien door de heeren C. Blanboer t® Anna Paulowna, K. Koster Hz. en J. A. Kaan te Wieringerwaard werd onder dankzegging goedgekeurd. Zij wees eene ontvangst aan van t 82857,77, eere uitgaaf van f 82049,13, dus een batig saldo van f 808,64, waar onder bovenbedoelde korting. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental was vooruitgegaan en geklommen tot 269. In 1902 waren 670.000 lijnkoeken gebruikt en 66500 K.G. Thomas-phosphaat. Voor het monster nemen van kunstmest was een daartoe gebruikelijke boor aan gekocht. Tot commissaris werd gekozen de heer K. Koster Hz., de heer G. Brands bad als zoodanig bedankt. Tot leden der commissie voor de rekening van het volgend jaar werden benoemd de heeren K. A. Kaan te Wieringer waard, C. J. de Masure te Anna Panlowna en P. Over te Barsingerhorn. Een kleine 20 leden woonden de ver gadering bij. Den 9 besloot de 'afdeeling Schagen e. o. van het Nederl. Onderwijzers Genootschap tot de uitgave van een scheurkalender, ten voordeele van de liefdadige instellin gen der onderwijzersvereenigicgen. De oplaag van dezen kalender zal 5000 exemplaren zijn. Verworpen werd een voorstel om voortaan een anderen tijd voor de vergade ringen te nemen dan den tweeden Donderdagmorgen van elke maand. De meerderheid was van oordeel, dat juist de Donderdagmorgen door het marktbezoek der boeren de geschikte tijd was voor vele buitenleden om de ver gadering te kunnen komen bijwonen. De uitslag van de den 9 gehouden stemming is als volgt DISTRICT I. Gekozen: J. N. HENDEIX(Kalh.)Mr. J. P. A. N. CAROLI, (Lib.) (Aftr.); O. KAMERLINGH ONNES, (Lib.) (Aftr.) DISTRICT II. Gekozen: C. H. VAN DER VELDEN, (Ohr.-Hist.); J. W. SMIT(Kath.) DIITRICT III. Gekozen: JAC. POLAK, (Lib.) (Aftr.) DISTRICT I V. Gekozen: L. SERRURIER, (Lib.) (Aftr.) DIITRICT V. Gekozen: Dr. S. SCHIPPERS(Lib.) (Aftr.) DIITRICT VI. Gekozen: K. v. LENNEP(Chr.-Hist.) Herstemming tnsschen TH. RUIJS Gzn., (Anti.- Rev.) en Mr. TH. STUART(Lib.) DISTRICT VII. Gekozen: J. A. WORMSER (Anti Rev.) (Aftr.); Mr. D. P. D. FABIUS (Anti.-Rev.) (Aftr.) DISTRICT VIII. Gekozen: J. TER HAAR(Chr.-Hist.) (Aftr.) Mr. S. DE VRIES (Ant.-Rev.) (Aftr.) DISTRICT IX. Gekozen: Mr. J. KRUSEMAN(Lib) (Aftr.) J. BRUINWOLD RIEDEL(Lib.) (Aftr.) In district I is de plaats opengekomen door het be danken van het Katholieke lid Mr. van Waterschoot v. d. Gracht, opnieuw vervuld door een Katholiek, den heer J. N. Hendrix. Voor de beide andere vacaturen in dit district zijn de beide aftredende liberalen de h.h. Caroli en Kamer- lingh Onnes herkozen. In district II is het liberale lid W. P. Harten ge vallen. Zijn plaats en die van het eveneens liberale lid den heer Cool (overleden) worden ingenomen door de nieuwe leden Van der Velden (chr.-hist.) en Smit (Kath.). In de districten III, IV en V zijn de aftredende libera len Jac. Polak, Serrurier en Dr. Schippers herkozen. In district VI moesten twee nieuwe leden benoemd worden. De aftredende liberale leden, Mr. H. S. van Lennep en Hooglandt, hadden zich niet herkiesbaar ge steld. Eén dezer plaatsen word vervuld door de verkiezing van den Heer K. van Lennep (Chr.-hist-.). Voor de andere vacature moet herstemming plaats heb ben tnsschen den Heer Ruys (anti-rev.) en Mr. Stuart (lib.). In elk der districten VII, VIII en IX zijn de beide aftredende liberalen of kerkelijke leden herkozen. Er is dus geen enkele sociaal-democraat gekozen. Bij de eenige herstemming, welke moet plaats hebben, gaat 't tnsschen een liberaal en een anti-revolutionnair. (N. v. d. D.) CORRESPONDENTIE. Een abonné. Ingezonden Stukken, waarvan de inzenders ons niet bekend zijn, kunnen we niet plaatsen. Red. Ii and net er. - Met ingang van 1 September wordt de heer C. IS. B. de Korver, landmeter te Assen, naar hier verplaatst. Hectlficatle. In het nnmmer van den 8vermeldden we dat door de Alkmaarsche IJver- en HetaalgleterjJ op de tentoonstelling te Groningen, een vergnld-zilveren- medaille werd behaald, dit moet zijn, gondon me daille en zilveren medaille. Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting. In de week van 4 tot en met 10 Joli zyn in de Bad- en Zweminrichting alhier genomen 307 baden door heeren 211, door dames 24, door weezen 7 en door on- vermogenden 65. Drukste dag den 4 Juli met 228 baden. Hoogste temperatuur van het water 72° F., laagste 59° F. Bevordering van Zondagsrust. Onder dit opschrift werd per circulaire ter bijeen komst in 't Café van den heer P. Clay Donderdagavond 1.1. opgeroepen ieder die het b i 11 ij K en goed vond om als pioef van 15 Juni tot 15 Sept. en van 15 De cember tot 15 Maart des Zondags om A nur, later tot algemeene winkelsluiting te geraken. De heeren Gebr. Fortnin, H. S. Cloeck en J. H. Jacobse hadden dit plan zich reeds voorgenomen en noodigden nu ook do anderen uit, om ten behoeve van allen maar vooral in 't belang van hun personeel dit voorbeeld te willen volgen en hun poging te steunen. Uit het debat dat hierover geopend werd bleek een groot getal bezwaren vooral voortvloei ende uit gebrek aan eensgezindheid maar allen waren wel overtuigd van de billijkheid en het gewenschte van de Zondagsrust. Verschillende voorstellen kwamen Ier tafel waarvan ten slotte één der meesten bijval vond en dus ook bij stemming het volgende besluit opleverde. Er is opgericht een Winkeliers-vereeniging waarvan het eerste doel zal zijn bevordering van den Zondagsrust en daarvoor zooveel mogelijk propaganda te maken. Omtrent het verdere doel b.v. het behartigen en bevorderen van elkanders onderlinge belangen enz. zal later worden ge sproken en het een en ander worden gereglementeerd. De eerstvolgende vergadering waarop het voorloopig Be stuur, de drie genoemde heeren reeds een concept-regle ment zullen gereed hebben wordt Donderdag a.s. ge houden en daarbij zullen zooveel mogelijk belangstel lenden worden uitgenoodigd. Ouder aanbeveling dezer nuttige zaak en het verzoek allen naar vermogen tot het welslagen dezer eerste poging te willen medewerken, werd de vergadering gesloten. muziekuitvoering. Door het Stedelijk Muziekkorps zullen op Zondag, den 12 Juli a.s., des avonds ten 7 ure, in den Stads- houtde navolgende stok en woiden uitgevoerd: 1. »Marche Militaire op Nr. 51v. F. Schubert. 2. »FranzösiecheiLustspiel Ouverture" Kéler Béla. 3. sim Stadt Wald", Waker Tonge- mSldeMax Fischer. 4. Fautaisie sur des motifs de l'opóra »Don Carlos" iG. Verdi. 5. Ouverture de l'opéra »Zampa" ou »la fiancée de Marbra" Hérold. 6. »Sardanapale" fantaisie originale pour harmonieE. Launay. 7. a. »Ave Maria"Cheruhini. b. »Eine gemüthliche Gesellschalt" Rob. Vollstedt. 8.» Seconde potpourri populaire A. S. Clément. Verbetering. In het verslag van de raadszitting op Woensdag j.l., zie ons blad van Vrydag 10 Juli, staat aan het eind der discussie over het voorstel omtrent het aanleggen van riolen, dat het riool in de Heerenstraat alleen aan te besleden, te kostbaar zou worden. Men zal begrepen hebben dat dit een abuis is en Keizerstraat moet zijn. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tnsschen 9 en 12 uur Een rijwielpomp, een slentelrirg, een sleutel, een knoopenhaakje, een oliekleed, een portefeuille inhoudende aanzichtkaarten, een sleutelring waaraan eenige sleutels, een hangslot, een servet, een zwarte rozenkrans, een zweep, twee kinderportretten, een gele hond met ketting, een balans, een insigne AlkmaarscjheVriendenkring", een gouden damesring, een witkwast, een geldstukje, een witte handdoek, een huissleutel, een kinderschoen tje, een houtvlot. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 10 Juli 1903. S. M. S. MODDERMAN Jr. Geachte Redacteur Aangemoedigd door de gastvrijheid aan onzen Kon. Ned. Bond van oud-Onderofficieron meermalen betoond, neem ik beleefd de vrijheid plaatsing te vragen voor het navol gende in uw geacht blad van Zondag a.s. In de eerste plaats dan onzen welgemeenden dank voor de betoonde belangstelling in het lot onzer weduwen en weezen, bedoeld in ons schrijven van do voorgaande week; zeer aardige cadeaus mochten wij reeds ontvangen om als prijzen te dienen in de loterij. Toch had de toevloed ruimer kunnen zijn, wanneer men bedenkt de vele weduwen en weezen aan onze zorgen toe vertrouwd, die geheels steun van gade en vader moeten missen. Wat toch vraagt men zich af, is bijna het doel van ons leven althans zij die zelve kinderen hebben, zullen gevoelen de vele en groote zorgenopdat de onzen het wel maken en nuttige leden der samenleving worden. Dit alles nn te moeten missen, die voortdurende vader- ljjke zorgen in den zoo zwaren strijd des levens, moet zulks dan niet tot innig medelijden stemmen Is het niet een hartveredelende taak dat groote gemis van weduwen en weezen te helpen verlichten. Daarom geachte Dames en Heeren nit de eerste stan den daarom nijvere neringdoenden doet het Bestuur een beroep op uwe medewerking tot inzenden van pryzen, schenkingen of het nemen van loten. De uiterste termijn tot'aanbreuging is bepaald op Woens dag 15 Julidaar de tentoonstelling reeds 26 Juli te den Haag wordt geopend, en opzending der voorwerpen enz. veel werk vordert. We herinnoren nog aan de woorden van den dichter Al wank'lend kwam zij aangetreden, Do zwakke vrouw, wier minnend hart Nog bloedde van de versche smart; Want ach, het was zoo kort geleden Sinds haar een trouwe gade ontviel, De vreugd eens der gebogen ziel. En na die staf en steun in 't leven, Haar alles was haar zijde ontroofd, Haar was alleen de zorg gebleven, En biddend boog ze droeve 't boofd. en betuigen U, Mynheer de Redacteur, onzen oprechten dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Namens het Bestuur, De Secretaris v/d Kon. Ned. Bond van Oud-Onöeroff. v. Alkmaar en Omstreken Stationsweg 18. ONDERTROUWD. 9 Juli. Pieter Karei van Doornik, wednr, van Maria van der Hilst, te Amsterdam, en Alida Cornelia Francina Bijloos, alhier. Cornelis Dyserinck te Amsterdam en Maria Geertruida Bosman, alhier. GEBOREN. 9 Juli. Gerritje, d. van Hendrik Jan Wansink en Eliza beth van Stujjvenberg. 10 Bloemetjed. van Abraham Englander en Rozettha Berkley. OVERLEDEN. 9 Juli. Franciecus Vester, 75 j. en 10 m. 10 Gerardus Besteman, 71 j. Jacob Wiebes, 74 j. Akersloot. Geboren. 28 Juni. Johanna Maria, d. van P. Blankendaal en W. Baltus. Overleden. 24 Juni. Theodoras Joannes, z. van J. Sinnige en G. Schut, 1 jaar. Zuid- en Xoordschermer. Geboren. 1 Juni. Klaas, z. van Tennis Schermerhorn en Trjjntje Honig. 5 Hendrik, z. van Jan Tromp en Elisabeth Heinis. 11 Jan Gerard, z, van Cornelis Hoogland en Grietje Brnnl. Overleden. 1 Juni. Jan Krom, echtgen. van Maartje de Groot, 53 j. 4 Pieter Veen, echtgen, van Neeltje Blom, 69 j. 9 Cornelis Vorst, echtgen. van Aaltje Akkerman, 29 jaar. Nantje Tromp, echtgen. van Willem Heinis, 65 j. Maria Christina, d. van Jan de Jong en Krjjntje de Boorder, 6 m. Wiebe Neij, echtgen. van Geertje Battem, 40j 18 26 Hensbroek. 130 Jnni. Geboren. Pieter, z. van Simon Mooij en Elisabeth Groot. Gerardus Antonius, z. van Frederik Masteling en Maar tje Klaver. Jacobus, z. van Jacob Schilder en Betje Duijn. Petrus Paulns, z. van Cornelis Breed en Neel tje Komen. Overleden. Cornelia Sjjs Od., 15 j. Maartje Sleutelechtgen. van Pieter Groot, 58 j. Cornelis Knyn, echtgen. van Grietje Breg, 40 j., overleden te Bloemendaal. Zuldscharwoude. Ondertrouwd. 20 Juni. C. Hof en A. Bekker. 26 C. Prins en J. Kliffen. Getrouwd. 5 Jnni. N. Jonker en A. M. v. d. Stoen. Geboren. 12 Jnni. Antbonius Johannes, z. van P. Kraakman en A. M. Hes. Maria Magdalena, d. van G. J. Kleinbekman en P. Westerbos. Overleden. 6 Juni. Arietje Nellij Pluister, 8 m. 16 Klaas Dekker, 10 j. 18 Jan Otto, 37 j. 21 Maartje de Jong, 75 j. 24 Hendrika Kaper, 70 j. 25 Maria Magdalena, d. van G. J. Kleinbekman en P. Westerbos, 14 d. Oudkarspel. Getrouwd. 18 Juni. Cornelis Wagenaar, te Broek op Langedjjk, en Rein tje Bont, alhier. Geboren. 24 Juni. JaD, z. van Jan de Jong en Aagje Kossen. Overleden. 16 Jnni. Grietje, d. van Klaas Schuit en Grietje Ootjers Xoorschar wonde. 130 Juni. Getrouwd. J. Muller en M. Over. Geboren. Marijtje, d. van W. Hoek en A. Schmidt. Pieter, z. van K. Wagenaar en O. Bregman. Abram', z. van O. Dekker en M. Kamp. Johannes Ainoldns, z. van O. Franken sn E. M. van Klaarwater. Jacob, z. van L. Meinema en H. C. van Dam. Catharina, d. van J. Houtkooper en G. Bommezij. Freaerikus, z. van P. Ibink en Joha de Boer. Abraham, z. van K. de Gens P.Az. en T. Ootjers. Overleden. Een levenloos aangegeven kind van O. Bommer en A. Keibroek. W. C. Duijnen, 30 j. H. Beers, 3 w. G. Spaans, 4 j. 's Gravenhage 11 Juli. Toestand Paus. Bericht der internnnciatuur van heden voormiddag gezondheidstoestand Heilige Vader blijft dezelfde. Middagbericht van de nunciatuur. Na een rustigen nacht gevoelt de Heilige Vader meer verlichting. Alkmaar, 10 Juli. Aangev. 147 mudden. Tarwe f 0. a 0.rogge f 0,a 0,gerst (chev.) f 5.40 a 0. haver f 3.15 a 3.30, paardeboonen f 0.a 0.bruine id. f 16 a citroen id. f 14, witte id. f a rood mosterdzaad f a kanariez. f 0,a karweizaad f erwten groene f 14.a 15.50, grauwe; f a vale id. f 0.— a dui- venboonen f 0.a 0. Sneek 7 Jnli. Boterprijs f 39.50. Aangevoerd 96 vierde en 2 achtste vaten. Boter der Vereeniging le soort f 39.a 39.50, 2e soort f 39.a .—,3e soort 3 8.— Fabrieksboter aangevoerd 46/3 en 76/6 vaten, prijs f 41.50. Kaas,_; Aangevoerd 3620 Kg., prijs f 40.50

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 2