wie ïoor onze MUZIKALE BLOEMLEZING I Telegrafische Berichten. Stadsberichten. Markt- en Beursberichten. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hin der knnnen veroorzaken. B U RUE RL IJK STA N J>. „De Muzikale Bloemlezing" eene contributie betaald van 70 cents per stnks vee terwijl verzekerd waren 954 stnks vee. Ken moordaanslag Een gruwelijke misdaad is te Rotterdam gepleegd. In den nacht van den 18, omstreeks haifdrie liep op de Groote markt de 19-jarige Wilhelmina Meyer, wonende aan het Zijl met haar galant K. V.vleeschhouwer 26 jaar toen zij volgens hare opgaveoneenigheid kregen met een voorbijgangerwaarbij een woordenwisseling ontstond tusschen haar beminde en dien voorbijganger. Plotseling kreeg zjj een geweldigen messteek in de buik. Beiden begaven zich daarop naar den politiepost aan de Beursalwaar zij dit verhaal deed. In zorgwekkenden toestand werd zij vandaar per brancard naar het zieken huis gebrachtalwaar zij door drie doctoren geopereerd werddaar zjj binnenkort een nieuwen wereldburger verwachtte. Bij de noodzakelijke operatie, die zij onder ging overleed het kindje, dat ter wereld gebracht werd Eveneens verkeert do vrouw in levensgevaar. Haar beminde K. V., die aanvankelijk was vrijgelaten, is den volgenden morgen vroeg in zijn woning gearresteerd, daar hij verdacht wordt den moordaauslag gepleegd te hebben ten einde haar en haar kind uit den weg te ruimen. (Haarl. Courant.) Te Twelloo is een vijftienjarige knaap die bij eene familie aidaar logeerde, toen hij met eenige andere knapen aan het spelen was in een schuur in een zeis gevallen. Hij werd daarbij zóó ernstig verwond, dat hij den volgenden morgen helaas is overleden. Rotterdam. Den 17 's nachts is aan den houder van een wisselkantoor en tevens logementhouder alhier een portefeuille ontrold inhoudende 7135 gulden aan bankpapier en pandbrieven. Keu noodlottige vergissing. Te Ureterp (Fr.) zouden drie mannen als naaste buren de lijkkist halen voor hun overleden buurman. "V olgeus de gewoonte aldaar worden zij dan door den timmerman die de kist heeft gemaaktgetracteerd. Bij ongeluk echter werd geschonken nit een flesch welke arsenicum bevatte. Alle drie de mannen werden terstond ernstig ziek, zoodat met den meesten spoed een geneesheer uit Drachten gehaald moest worden, die tegengif verstrekte. De toestand der mannen is niet hopeloos. Tilburg. Den 15 werd T. V. door A. H. met een scherp knipmes eene diepe wonde toegebracht boven het linkeroor, met hét gevolg, dat eerstgenoemde Zondag aan de gevolgen is overleden. Zoowel de dader als de verslagenesigarenmakers van beroep staan bekend als echte vechtersbazen. De geneesheer die de lijkschouwing verrichtte ver klaarde, dat het mts door den schedel was heengedrongen en de hersenen beleedigd had. De difder is naar Breda overgebracht. Hart n gears pel. De heer G. Keijzer alhier, is geslaagd voor het examen van surnumerair'der posterijen. Hyp. Door eenige ingezetenen alhier, die zich tot een commissie gevormd hebben, worden pogingen in het werk gesteld, om bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, aan de kinderen der openbare lagere school een schoolfeest te geven. lirsem. Tot hoofdingeland van de banne en den polder Ursum is gekozon de heer A. van Diepen, ter ver vanging van den heer C. Keijzer, die onlangs tot lid van 't dagelijksch bestuur is benoemd. Hruirelfjke dierenmishandeling. Te Paterswoldo heeft een ellendeling twee koeien en een paard van den meierbaas J. Bandes, welke dieren in de weide liepen en nagenoeg de geheele leven de have van B. uitmaken, de oogen uitgestoken. biramen. Het 25-jarig Priesterfeest van den heer N. J. J. M. Leesberg is alhier op waardige, doch aan gename wijze herdacht. Nadat Vrijdagavond aan de scheipaal de jubilaris afgehaald was door pl.rn 60 ruiters en eenige notabelen in rijtuigen werd een lofdienst in de smaakvofversierde kerk dcor hem gehouden. Zaterdag leidde hij een plechtige hoogmis, waarbjj ni t alleen bijna ieder parochiaan, doch ook menig protestant en vreemdeling tegenwoordig was. Van 1 tot 2 uur werd receptie gehouden, waarvan door zoo goed als ieder inge zetene werd gebruik gemaakt. Om 4 uur werden den jubilaris door de schooljeugd bloemstukken aangeboden en liederen toegezongen, waarvoor hij hartelijkdaukte. In den avond speelde het harmoniecorps en zong een mannenkoor, waarna het eenvoudige doch aardig vuur- werd afgestoken. Voor mnziek, zang, vuurwerk, maar bovenal voor het zoo bijzonder talrijke publiek, was het jammer dat het weer zooveel te wenschen overliet. Beter ging 't Maandagavond, toen de pastoor in zijn prachtig versierden tuin zijne gasten, waaronder vele col lega's, op de mnziek van Limmon's Harmoniecorps ont haalde, waar een talrijk publiek mede van genoot. Vele geschenken, waaronder van groote waarde, zijn den jnbila'is aangeboden, terwijl bij ten zeerste heeft mogen ondervinden, dat hjj in Limmen algemeen wordt geacht en vereerd, en dat de gemeente daarom hoopt dat de jubilaris nog vele jaren voor de belangen der inge zetenen mag werkzaam zijn. Na afloop van de feesten, op verleden Zaterdag, hebben eenige belhamels de aanplakborden dezer gemeente be schadigd, door het rasterwerk ervan weg te snijden. Te hopen is het, dat de politie de daders in handen zal krijgen. Vermoedelijk zijn 't geen onbekenden, die reeds meermalen behagen schepten in zulke laakbare han delingen. He tiendheffing te Hecrhagowaard. Den 14 Mei j.l. werd door de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar uitspraak gedaan in het gehouden proces over de tiendbeffing alhier. Den 17 dezer waren de tiendplichtigen ter vergadering bijeen, waarop mededeeliug werd gedaan van den afloop der procedure. De uitspraak van dit rechtscollege is, dat het hoofdproduct van den landbouw alhier, n.l. de kool, buiten de tiendheffing staat, als behoorende tot warmoe zerij, ofschoon aardappelen ook tot warmoezerij behoorende, als alleen vermeld van de warmoezerij vruchten, tiend- plichtig zijn. Het is aan te nemen dat alle andere vruch ten tot warmoezerij behoorende, buiten tiendheffing staan. De vergadering gehoord, besluit te berusten in deze nitspraak. Niettegenstaande dit besluit der Rechtbank, mag het verwondering wekken, ja zbRb vermetel genoemd worden, dat de tiendheffers op de toegezonden aanslagen der tienden, toch nog de kool doen vermelden, zonder dat zij appèl hebben aangeteekend tegen het vonnis. Heerhngowaard. D gewone jaarvergadering van het Onderling Begrafenisfonds werd bij den heer Pijper gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental ongeveer stationair is gebleven. In het dienstjaar zijn 5 leden boven 15 jaar overleden, waarvoor aan con tributie door ieder lid is betaald in de drie rubrieken 50, 25 en 10 cent. De rekening sloot met een ontvangst van f 205,75 en een uitgaaf van f 207,62. De aftredende bestnuisleden, de .heeren K. Snel en G. Swager werden herkozen. Tot leden der vereoniging kunnen worden aangenomen ingezetenen der gemeente tot 50-jarigen leeftijd, eene goede gezondheid genietende. Met vertrouwen en aandrang wordt deze nuttige instel ling den ingezetenen aanbevolen. 'S GRAVENHAGE20 Augustus 1903. De Czar benoemde tot arbiters in het geschil tnsschen Veneznela en de Mogendheden, prof. Metzen te Kopenhagen, Mourawieff, staatssecretaris des Czars en Lardy, Zwit- sersch gezant te Parijs. Het scheidsgerecht komt 1 September te Den Haag bijeen. Evang. Lutit. Gemeente. Zondag 23 Aug. de heer ds. A. J. Werner, pred. te Stompetoren. KKRJH1S. De beer Schoenmaker verzoekt ons mee te deelen, dat hij gedurende de Kermis met zijn Caroussel alleen op de Laat zal staan, en NIET naby de Groote Kerk, zooals in ons nummer van Woensdag jl. werd mede gedeeld. Mienwe zaak. De firma Franse-iHcijer zal Zaterdag den 22 in de Houttil alhier, het magazijn »de Katoenbaal" openen. We vernemen dat deze7 firma in garen, band, dames- handwerken, enz., zich ook speciaal zal toeleggen op reformkleoding. Men raadplege de in dit nummer voor komende advertentie. Doopsgezinde Kerk. Zondag, den 23, zal in bovengenoemde kerk de dienst worden vervuld door den heer ds. de Regf. Inspecteur van politie. De heer F. van der MeiJ alhier, is benoemd tot inspecteur van politie te Utrecht. Onze politie zal daardoor een bekwaam en ijverig amb tenaar verliezen. Kolfiredstrijd. In het café »de Nachtegaal" van den heer H. v. d. Sleesen werd op Woensdag 19 Augs., de jaarlijksehe kolfwadstrijd g.honden, waara n door 21 personen werd deelgenomen. De uitslag was le prijs de heer J. Harp alhier met 151 p. 2e prijs, de heer W. Kraakman te Zuidschar- woude met 148 p.3e prijs, de heer N. van Oalcar te Koog aan de Zaan met 146 p.; serieprijs de heer K. Willig alhier, die in de le en 2e serie respectievelijk 52 en 51 punten sloeg. Inrichting gymnasiaal en frooger onderwijs. De heer J. Visser uit den Helder leerlin van bovengenoemde inrichting behaalde het diploma B. GEBOREN. 18 Aug. Wouter, z. van Jan Kraakman en Haartje Tol 19 Johannes Carolus Panlein, z. van Pieter Wilhelm Bonlonois en Johanna Wilhelmina Helleman. Catharina Theodora, d. van Hermanns Imming en Anthonia Verbeek. Cornelia Catharina Johanna, d. van Pieter Verhagen, en Eva Jo hanna Hendrika Catharina Zweeres, Hendrika Marianne Maria, d. van Tjebbe Johannes Bosma, en Tecla Elisabeth Terhorst. OVERLEDEN. 18 Ang. Neeltje, d. van Willem Verhagen, en Anna Kleimear, 3 weken. Pieter, z. van Pieter Bakker, en Elizabeth Volger, ruim 6 weken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingedm. de verzoek, met de bijlagen, van P. KLUITMAN, boekhandelaar, wonende aldaar, om ver gunning tot het oprichten van eene boekdrukkerij wa rin gasmotor van 6 paardekracht en rollengieterij in een te bouwen perceel aan den Kennemerstraatweg acüter het perceel, wijk E Nr. 55, en dat op Donderdag 3 September 1903, 's voormiddags te elf uur, ten stadhuize gelegen heid wordt gegeven, om iegen het oprichten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 20 Aug. 1903. C. -D. DONATH, Secretaris. GETROUWD. 19 Aug. Carel Lodewijk Beijneveld, en Teunisje Rensina Pronk. 20 Wilhelmus Vrenegoor, wednr. van Anna Pirovano, en Margaretba Louwe. Cornelia Petrus Nuij- ens, en Anna Louwe. Geurt Peters en Catherina Engelina Admiraal. Londen, 17 Aug. (Bericht van Oetzes Gerritsen) De markt voor Friesche Boter was heden stil. Andere soorten zijn traag alleen naar Deensche is vraag. BoterFriesche ordinair tot fijnste 90/- a 92.0, fa- brieksboter 92.- a 96.-, Norm. extra 92/- a 94/-, gew. 78/- a 88/-. Brittany le qual. 12/0, id. 2e qual. 11/0, 3e qual. 10/0, 4e qual. 9/0 per 12 Eng. ponden, Jersey /- a /-Deensche prima 0a 0/-, lersche 84—0, a 0/-94, Finsche a 0/-, Siberische 76.0, a 84. a/- Nienw-Zeelandsche a /-, /-, Russische /- a Koloniale/- a /-, Australische 0 a0. Kaas Canadeesche 48.0 a 50.0, n. Z. 48.0 a 50.0, Goud8che 28.0 a 42.0, Edammer 42.0 a 52.0. Eieren. Fransche 8.6 a 10Italiaansche 7.9 a 8.6, Hongaarsche 5.3 a 7.3, Deensche 8.0 a 10.0 de 120 stnks* Medemblik 19 Aug. Opperdoezer Groote Ronde J 0.a 0.dito kleine ronde f 0.a 0.Groote muizen f 0.a 0.Kleine dito f 0.a 0.35, blauwe f 1.a 1.10 per Hl. Aanvoer 514 manden of zakken. 18 Aug. Opperdoeser groote ronde f 0.—a 0.90, kleine ronde dito f 0.a 0.groote muizen f 1,05 a 1.15, kleine muizen f 0,a 0,35, blauwe f 0.a 1.10 per '/u H.L. Aanvoer 315 manden of zakken. Scfagen, 20 Aug Aangevoerd 23 paarden f 100 a f160, 16 stieren fllOa t 260, 20 geldekoeien t 120 a 205, 5ö vette koeien f 160 af 280, 80 kalfkoeien f150 a f 270 6 veulens f 70 a 95, 18 nuchtere kalveren f 8afl0, 3 50 vette schapen f 22 a 31,50, 100 magere id. f 14 a 19,525 lammeren f 13 a f 18,50, 6 magere varkens f 10.a 12.19 vette varkens f 18 a 22 ct. p. K.G., 85 biggen 1 5,— a 8.1200 kop boter 475 a 0ct. 11,000 kipeieren f3,20, af 3,70, 800 eenden ditofO, Schagen, 20 Aug. Kaas. Aangevoerd 82 stapels, 74 st. kleine f 27.50 hoogste prijs, 4 st. middelbare f 23. en 4 stapels commissie f 24.Gewogen 27869 Kgr. Telegrafisch Bericht. Hoorn, 20 Aug. Kleine kaas f 27.50, commissie f 25, middelbare f 23,Aangevoerd 248 stapels, wegende 87736 Kg. verschijnt itweemaal per maand telkens in 12 irroot folio pagina's muziek 4 a 6 Muziekstukken met omslag. Prijs 6^ ceiitü per drie maanden (franco per post 85 centj Men ontvangt dus tegen betaling van slechts 60 cents per 3 maanden b afleveringen, totaal ongeveer 30 a 35 muziekstukken bevattende. JËlk Muziekstuk kost dan slechts «ngeveer 22 COIlt. De ..Muzikale Bloemlezing" is eene uitgave eenig in den lande, een schat van keurige en liefelijke Salonmuziek. In het literaire gedeelte van het tijd schrift zal de redactie bespreken op welke wijze de bij elk Nummer be hoorende muziekstukken behooren te worden gespeeld. Aldus zal het blad zijn een praktiiche vraagbaak, een orgaan, waarvan elk nummer van beteekenis is en een trouwe Gids voor den beoefenaar der muziek. Niemand verzuime te profiteeren van Meze buitengewone premie. Men vuile onderstaand inteeken- biljet ten spoedigste in en zende het terug aan den uitgever dezer Courant. De ondergeteekende verlangt L geregelde toezending van tegen 60 cents per 3 maanden franco per post 85 cents.) NAAM WOONPLAATS

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 2