Laatste Berichten. Stadsberichten. Zitting van (len Gemeenteraad 5 U K (j b Jib IJ k b X A A 1). bij de aankomst van den ouden Kruger en zijn secretaris hem luide toegejuicht, Oom Paul is dan ook prachtig nagebootst. De gevechten, vooral die der cavallerie maken een mooi effect, en treffend is het slottafereelhet opnemen der dooden en gewonden door de ambulance, waarbij een Engels officier met zijn paard in den slag gevallen wordt weggedragen. Een apotheose: »Hoop op de Toe komst" besluit het geheel. Niet te verwonderen is het, dat deze pantomime te Amsterdam 70 maal is opgevoerd, overal elders ook groot succes heeft gehad. Maandagavond werd ze hier herhaald, en zeker zal ze nog wel langer op het programma blij vod. Vermelden wij ten slotte nog, dat denzelfden avond de mimische scène te paard door mr. Bas: »de matroos op zee", waarin het heele leven van janmaat wordt voor gesteld, tot zelfs een schipbreuk toe, heel mooi werd ge reden en het publiek ten zeerste voldeed. Heden (Dinsdag) groote Sport-voorstelling. terwijl Woensdag 2 voorstellingen worden gegeven des namid dags een kinder- en familie-voorstelling en 's avonds eene groote buitengewone ter benefice van August den Domme. De afscheidsvoorstelling op Donderdag zal een avond zijn voor den heer Albert Carré. Er zijn dus nog een paar mooie avonden in het verschiet, die zeker nog veel bezoek zullen trekken. Herhalingsonderwljs. In plaats van den heer T. Papeveld, die wegens gezondheidsredenen ontheffing heeft verzocht van deze betrekking, werd in de raadszitting van heden voor de betrekking van onderwijzeres belast met de leiding van het herhalingsonderwjjs voor meisjes benoemd mej. J. Kjjlstra met 10 stemmen op mej. C. J. van der Lee, nummer 2 der voordracht, waren 5 stemmen uitgebracht. Als onderwijzers aan de Herhalingsschool voor jongens werden benoemd de heeren A. List, I Prins en J. van Woerknm. De benoeming van een onderwijzer voor de vakken Duitsch en Engelsch werd aangehouden. Tot. onderwijzers en onderwijzeressen aan de herhalings school voor meisjes wei den benoemd de dames G. Bakker, G. H. Pronk, H. A. Hoek en de heer I. Prins. Harmonie. Als afscheidsvoorstelling werd Maandag gegeven de Voddenraper van Parijs, groot drama in 9 tafereelen van Felix Pyatt. Hiervan zon men gerust kunnen zeggen, dat 't bij velen bekend en soms meermalen gezien isen toch blijven zulke sensatiestukken nog steeds hunne bewonde raars trekken, 't was dan ook weder vrij goed bezet en 't spel werd met belangstelling gevolgd. Vader Jean, de Voddenraper, had natuurlijk veel succes, vooral in zijn beschermend optreden over zijn pleegkind en 't meest, later, bij de ontmaskering van de geldzuchtige juffrouw Patard. Als ze in 't bijzijn van den commissaris hare misdaden moet bekennen, is dit voor de bezoekers waarlijk een oogenblik van voldoening, zoo goed als allen zekeren spijt gevoelen, wanneer vader Jean, door de drinkge woonte van vroeger verleid, opnieuw in handen valt van zijn kwaden geest Pierre Garousse, later baron Hofman. De heer A. Kattermolo en Mevr. FuchsBarbiers waren in de beide besproken rollen uitstekend van den heer M. van Nienwland zien we echter liever een vroolijke of komische roldat zijn we nu eenmaal van hem ge woon en daarin is hij geheel thuis. De overige personen waren goed en steunden 't spel voldoende, om 't geheel tot aller tevredenheid uit te voeren en aan 't slot een dankbaar applaus te krijgen. Gedurende de geheele kermis zal de heer Spree en zijn gezelschap zeker tevreden zijn geweest voor het bezoek, en zells de laatste avond bewees, dat het genoegen van den kant der bezoekers weder- keerig was. Concours ran Harmonie- en Fanfare- gezelschappen. De uitslag van den 30 te 's-Gravenhage ge houden wedstrijd was Derde afdeeling (harmonie). Eerste prijs Harmoniekapel Koninklijke Papierfabriek »De Eendracht" te Velsen met 3 tegen 2 stemmen. Tweede prijs: »Zaanlandsche kapel", te Koog a/d Zaan, met algemeene stemmen. Derde prjjs: Concordia" te Wijk bij Duurstede met algemeene stem men. De jury besloot een vierden prijs toe te kennen aan »Ons Genoegen" te Borne en een aanmoedigingsprijs aan de »Harmonie" te Wieringen. Tweede afdeeling (fanfare). Eerste prijs: Stedelijk Muziekkorps te Purmerend met 3 tegen 2 stemmen Tweede prijs »Eendracht" te Hp met algemeene stemmen. Eerste afdeeling (fanfare). Eerste prijs: (met onder scheiding) en met algemeene stemmen het Stedelijk Muziekkorps (Gemeentekorps) te Purmerend. Tweede prijs »Dordrechts Fanfarekorps", dienstdoende schutterij te Dordreeht, met algemeene stemmen. Eerste afdeeling: (Harmonie). Eerste prjjs: Muziek- Vereeniging »Harmonie" van de Holl. Spoor-Mjj. te Haarlem met algemeene stemmen. Tweede prijs Apollo" te 's-Gravenhage, met algemeene stemmen. Te 's-Gravenhage is een vrouw van 79 jaar gestikt in haar bed gevonden. Zij was door het bed gezakt en met het hoofd naar beneden gevallen. De geneesheer, die terstond ontboden werd, kon alleen den dood constateeren. Te Hardlnxveld is den 29 het lijk gevonden van den ruim dertigjarigen zoon van den heer B. S. aldaar. Vrijdagavond was hij uitgegaan, doch was des nachts niet teruggekeerd. Het blijkt nu, dat hij getracht heeft door den grooten tuin aan de achterzijde het huis binnen te gaan. Daarvoor moest hij over een bruggetje loopen, dat voorzien is van kettingen. Hij is toen met den voet in die kettingen verward geraakt en zoodanig gevallen, dat hij met het hoofd in het water hing. In die houding werd het lijk dien volgenden morgen door den tuinman gevonden. Inbrekers en zakkenrollers. Te Zaandam hebben Zondag, gebrnik makende van de kermisdrukte, inbrekers en zakkenrollers op duchtige wijze huisgehouden. Bij den heer J. C. Fermie, firma H. Krop Jr., die aan de Gedempte Gracht in het drukste gedeelte van de kermis woont, werd des avonds tnsschen 8 en 10 nur op brutale wijze ingebroken. De bewoners waren afwezig. De dieven hebben zich waarschijnlijk langs een steeg door een privaat-raampje toegang verschaft. Na alles te hebben doorzocht en den inhoud van laden en kasten op den grónd te hebben uitgestort, hebben zij zich, zonder evenwel moedwillig te vernielen verwijderd met medene ming van een geldkistje met ongeveer ƒ250. Horloges en andere voorwerpen van waarde schenen niet van hun gading te zijn. De heer Fermie was verzekerd tegen inbraak. Bij de politie kwamen voorts dien dag niet minder ban 13 personen mededeelen, dat hun het horloge was ontrold. Het mocht der politie helaas niet gelnkken de daders te betrappen. Wel werd een verdachte in arrest gesteld, doch deze moest weder vrijgelaten worden, omdat niets op hem bevonden werd. Op de jaarmarkt te Assen is een draaimolen onder den last der draailustigeu bezweken. Gelukkig zijn allen er goed afgekomen, doch de eigenaar lijdt nog al schade. »«P. In een vergadering van do afdeeling Rjjp van de Maatschappij tot Nnt van 't Algemeen heeft de heer Hoedemakerdie vanwege het Nntsdepartement zitting heeft in het Bestuur der Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank verslag uitgebracht omtrent deze instel ling, die 17 Juli jl. in werking is getreden. Uit dit verslag blijktdat het aantal leden bedroeg 36. Er waren 54 geplaatste aandeelen f 10. Gestort op aandeelen f447,'25; id. waarborgfonds f 500. Spaargelden f 1515,11 uitstaande voorschotten f 120 gelden deposito geplaatst f 2305kasgeld f 53,54. Barsingerhorn. Aan het hulpkantoor Kolhorn, werd in de maand Augustus in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 566,05 in 65 inlagen. In dit tijdvak werden 3 nieuwe boekjes uitgegeven. Haringkarspel. De Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij heeft ongunstig beschikt op het door don Raad dezer gemeente ingezonden adres om meerdere treinen aan de halte Schagerwaard op verzoek te doen stoppen. De door Bnrg. en Weth. opgemaakte gemeente-begroo ting voor 1904 sluit in ontvangst en uitgaaf op een be drag van f 19091.70 met een post voor onvoorziene uit gaven van f 1102.13^, Hollandsche Maatsch. van Landbouw, Afd. Amsterdam. Onder leiding van den heer G. Vas Visser werd te Amsterdam eene vergadering gehouden ter be spreking van den beschrijvingsbrief voor de alg. verga dering. Met het voorstel van de afd. Zijpe om f 1000 beschik baar te stellen voor de landbouwers uit den overstroom den Kethelpolder ging de vergadering niet mee. Tot candidaten voor hot Hoofdbestuur werden gesteld de heeren K. Breebaart Jz., te Winkel, en H, van Eeten te Ameide. Gesteund zal worden de aanvrage van Enkhnizen om aldaar in 1904 de alg. vergadering en de tentoonstelling te doen honden. Deze tentoonstelling zal zijn een land en tninbonw-expositie. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering werden gekozen de heeren D. v. d. Sluis, P. Tennissen en M. F. Visser. Ontvangen was een schrijven van het Centraal Bureau voor den aankoop van hulpmeststoffen, waarin werd mede gedeeld, dat 14 September, 'smorgens 11 uur, in Krasna- polsky eene vergadering zal worden gehouden met afgevaardigden van de afdeelingen van de Hollandsche Maatschappij van Landbonw. Tot afgevaardigden naar deze bijeenkomst werden gekozen de heeren G. Vas Visser en M. M. Visser. De afdeeling „Frsein en Omstreken" der ♦Hollandsche Maatschappij van Landbonw" zal den 22en October a.9. haar 25 jarig bestaan vieren met het honden van eene vee-tentoonstelling. Te Bovenkarspel is eene bijeenkomst gehouden bijgewoond door een dertigtal timmermansgêzellen, met enkele patroons. Het doel is bet oprichten van eene timmergezellenvereeniging en het stellen van een vasten loonstandaard in de gemeenten Bovenkarspel, Grootebroek en Hoogkarspel. Het Rijks-telefoonkantoor té Oud karspel zal mot ingang van 1 September a,s. worden geopend. Haarlem. Onder begunstiging van prachtig* weer is gisteren het bloemencorso gehouden. In den herte - ka np was het eigenlijke feest, waar eene groote menigte was saamgekomen om de fraai met bloemen versierde voertuigen te bewonderen. De stoet telde 67 nummers, en vele daarvan werden gevormd door groepen van vijf, tien, twintig deelnemers. Bijzonder smaakvol waren vele equipages versierdvooral trok zeer de aandacht »het vogelnestje" met niet minder dan 20 kinderen er in. In de afdeeling »Voertnigen van verschillenden aard" was de eigenaardigste de geheel kant en klaar staande vrijwilligersbrandspuit (»De tien"), die dan ook, en te recht, den len prijs verwierf. Een zeer mooie afdeeling vormde die der Rijwielenclnbs maar het fraaist getooid waren de Automobielen. Die van den heer L. R. E. W. Hartog van Banda, een wit voertuig, versierd met roode cactus-dahlia's tnsschen fijne varenssaamgebonden met gloeiend-rood en wit lint, verwierf den len pr. den zilveren lauwerkrans, door den burgemeester aangeboden. Na de uitreiking der prijzen, nam de tocht door de stad een aanvang, 's Avonds was het Stadhuis fraai ge ïllumineerd, en tot zeer laat bleef een vroolijke feest stemming heerschen in Haarlem's straten. He opstand ln Macedonië. SALONIKA 30 Ang. De Turken bezetten Klissnra zonder eenigen tegenstand Smilevo Mokrino en andere Bulgaarscho dorpen zijn verbrand. De Servische troepen steken de grens over onder aan voering van Dragomir Bratovitsj vroeger hoofd van de Servische school te Salonika. Sarafoff, leider van het Macedonisch comité, is aange komen in de bunrt van Salonika om zich aan het hoofd te stellen der beweging. SOFIA31 Ang. Het gerucht vermeldende dat in het sousterrain van de woning van den minister-president een dynamietmijn ontdekt zon zijn is geheel verzonnen. Honing JEldward te Weenen. WEENEN, 31 Ang. De koning van Engeland kwam hier te 5 uur. Hij word geestdriftig outvangen. Benoemingen. Benoemd tot Officier in de Oranje-Nassau-orde de heer ds. A. J. P. Oort voorzitter van het college van regenten over het Rijks Opvoedingsgesticht alhiertot Ridder de heer dr. W. Jelgersma Gz., predikant te Schoorl. Aan de heeren D. Koster, Brigadier-Majoor bij de Rijksveldwacht en J. Louwen gevangenbewaarder beiden alhier, werd de Zilv. medaille uitgereikt. Landbouw-tentoonstelling. Belanghebbenden worden herinnerd, dat de termijn van aangifte voor de op den 22 en 23 dezer te Alkmaar te houden landbouwtentoonstelling den 8 gesloten wordt. Voor dez9 tentoonstelling worden prijzen tot een bedrag van ongeveer f 1400 beschikbaar gesteld. De commissie tot vorbetering van het varkensras in de provinciën Noordholland Zuidholland en Utrecht looft f 200 nit voor de Afdeeling varkens terwijl, behalve de reeds bij het Programma beschikbaar gestelde prijzen door het Bestonr van den Nederlandschen Sla gershond 1 75 wordt uitgeloofd voor de Afdeeling vet vee. Programma's zijn verkrijgbaar bij den Secretaris W. Teengs te Alkmaar. Feeverloskundigen. Even als vorige jaren nam de Vereeniging tot Ont wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier ook na weder de opleiding van veeverloskundigen ter band. Personen met een gezond gestel en eenige geschikt heid, die zich onder leiding van den heer J. Pronk te Warmenhnizen wenschen te bekwamen tot het verlossen van vee kunnen zich in persoon vervoegen te Alkmaar in het Café Gentral, op Zaterdag 19 September, des middags 12 ure voorzien van bewijzen van geschiktheid. Leergeld betaalt de Vereeniging, verblijfkosten en ge reedschappen komen voor rekening van den leerling. De Secretaris der Vereeniging W. Teengs te Alkmaar geeft gaarne inlichtingen. Circus Carré. Het rijk voorzien varieerend programma, dat iederen avond in dit circus wordt atgewerkt, blijft steeds vele bezoekers trekken. Zaterdagavond was er bijna geen plaats onbezet, terwijl ook Zondag, vooral de tweede en derde rangen flink waren gevuld. Van de verschillende nummers, blijven die, waarin de heeren Oscar en Albert Carré optreden met hun vrijheidsdressuren, den meesten bijval verwerven, terwijl ook de schoolrijderessen mej. K&tchen Carré, en de dames Ar mande en Helena Oorradini, welke laat- sten ook de dubbele hoogeschool rijden, bij elke voorstel ling luide werden toegejuicht. De wedrennen van het wereldrecord. Wielrijders gezelschap worden iederen avond tot groote voldoening herhaald, en de komische intermezzo's van August de Domme zoowel als de tEntree komiek" van de clowns Adolf en Alfred als de Rens en de Dwerg, brengen steeds alge meene, vaak luidruchtige vroolijkheid te weeg. Zondagavond werd voor het eerst als nieuw slotnummer opgevoerd Episoden uit den Oorlog inZnid- Afrika, een groote prachtpantomime, met een sym bolisch ballet, voorstellende de schatten van Transvaal edele metalen en edelgesteenten, 't is een schitterende rij van danseressen m-t zeer gracieuselijk uitgevoerde dansen en standen, in éen woord: toorerachtig schoon. De verschillende bedrijven der pantomime doen natunrljjk slechts vluchtig, aan ons oog voorbijgaan enkele gebeurtenissen uit den oorlog in Transvaal, doch laten niet na indruk te maken op het publiek, dat o.a GEBOREN. 30 Ang. Edward Jean Nicolas Marie, z. van Joannes Ferdinandus Marie Endel, en Anna Mfiia Peperkamp. Andries Willem, z. van Pieter Swier, en Trijntje Stam. 31 Wiibelmina Cornelia, d. van Johannes Cornells Bom en Hillegonda Anna Strooker. OVERLEDEN. 29 Aug. Gerardns Henze, bijna 56 j. 30 Andries Snijders, 46 j. en 8 m. 31 Trijntje Goudsblom, echtgen. van Pieter Tesse- laar, eerder wede. van Nicolaas Zwerver, 57 j. en 6 m. VAX ALKMAAR, op Dinsdag I September 1903 's namiddags 1 nnr. Voorzitter de Burgemeester. Secretaris: de heer C. D. Donath. Allereerst wordt overgegaan tot 1. Beëedlglng van de berkozen leden en het gekozen lid. Na het afleggen van den vereisehten eed en gelukwensch van den voorzitternemen de heeren Mr. H. Boelmans ter Spill, G. de Groot, Mr. J. P. Kraakman, N. Glinder- man en H. J. F. Wanna plaats. Tegenwoordig zijn thans 16 leden. Afwezig met ken nisgeving de heer van den Bosch. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 3. Mededeellngen en Ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dai de herstellingen aan den Waagtoren zeer zijn tegen gevallen en de kosten de raming ongeveer met f 1500 zullen overschrijden. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen zijn: a. Dankbetuiging van den heer IJpma te Andjjk voor zijne benoeming tot hoofd der 2e gemeenteschool. b. Idem van den heer P. Schipper te Groetvoor zijne benoeming tot onderwijzer aan de 3e gemeenteschool. c. Idem van den heer L. Groen voor zijne benoeming tot leeraar aan de burgeravondschool. d. Alsvoren van den heer van den Hof. e. Alsvoren van den heer L. W. Russcher. Deze missives worden voor kennisgeving aangenomen. Dankbetuiging van mej. E. M. Buijs, voor het weder aan haar in gebrnik afstaan van een lokaal der bur geravondschool. Voor kennis-geving aangenomen. g. Adres van de firma G. A. Conijo, in zake het hnren van water ter berging van hout. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad.

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 2