Laatste Berichten. Nederland. Stadsberichten. Veiling van vaste goederen Herhalingsonderwijs. Markt- en Beursberichten. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. BURGERLIJKE 8 TAN IK met het bedienden-personeel. En toen daar onlangs een drnkkersjongendie er toevallig was, hem te voet viel en zijn ring knste, klopte de Paus bem vaderljjk lief kozend op het hoofd, vroeg vriendelijk naar zijne familie en gaf den knaap bevel den volgenden dag bij hem te komen. De directeur der drukkerij, verontwaardigd over de driestheid van deD knaap, zond hem naar huis en schorste hem voor 8 dagen. Toen de knaap den volgenden dag niet kwam, heette het dat hij ziek was. Maar de Paus, die den jongen liet ontbieden kwam toen spoedig achter de waarheid. Hij gaf den knaap 50 lire en zorgde dat zijn straf werd op geheven en dat niemand het hem lastig maakte 1 Men ziet dat het volk van Rome gelijk had toen het voorspelde, dat Pius X »de Paus der armen" zou zijn. N. v. d. Dag. ATJKH. Uit Batavia wordt aan »De Telegraaf" geseind: In een treffen met de bende van Polim sneuvelden 59 vijanden. De sultan en verschillende Atjehsche hoof den zijn te Seumaweh aangekomen ter ontvangst van Polim en Radja Keumala. Zij zonden berichtgevers uit naar de beide hoofden Ontploffing- Volgens mededeeling van Palembang kwam de hek- wieler »Ogan" der Koninklijke Paketvaartmaatschappij, op zijn reis naar Moeara Enim, 2 Aug. te Modong om petroleumresidu by te ladenbij het openen van het luik van de residuprauw volgde plotseling een hevige ontploffing en tastte een hooge vlam de hntten en tenten van het bovendek der »Ogan" aan, welke totaal afbrand den, terwijl bet dek geheel verkoolde. Door den schok werden de sergeant en vijf der inlandsche opvarenden weggeslingerd en werd het lijk van eerstgenoemde later gevonden, terwijl de overige lijken nog vermist worden; buitendien wordt een kind van een dekpassagier vermist, terwijl de kapitein en machinist lichte en 16 dekpassa giers zware brandwonden bekwamen. De dokter van Palembang verleende hulp. De oorzaak der ontploffing is onbekend. De opstand ln Macedonië. PARIJS, 2 Sept. Uit Sofia wordt aan de >Temps" geseind dat de opstand uitgebroken is in het district Struma. SOFIA, 2 Sept. Niettegenstaande de beloften der Porte, om de officieele personen die door de Russische en Oos- tecrijksche consuls beschuldigd worden van verkeerde praktijken, te ontslaan na het bezoek van do Russische schepen in de Turksche wateren, meldt de Bulgaarsche agent de Ueskjoeb dat de Porte er slechts negen van de vijftien ontsloeg, Drie werden zelfs bevorderd. SOFIA, 2 Sept. Een te Sofia gepubliceerd rapport ontkent dat de algemeene opstand geproclameerd is in Noord-Macedonië. Deze ontkentenis is gekomen van offi cieele zijde en uit de revolutionaire kampen. ISen Hongaarsch schip vergaan. KONSTANTINOPEL, 2 Sept. De agent van de Hon- gaarsche Levantlijn alhier heeft een telegram ontvangen, waarin mededeeling gedaan wordt van de vernieling van het stoomschip »Waskapu", gaande van Varna naar Burgas, tengevolge van drie verschrikkelijke ontplof fingen, welke schijnbaar op het dek plaats hadden. De kapitein, officieren, zes man der bemanning, ver schillende passagiens werden gedood. In het geheel ver loren 29 menschen het leven. Het schip vatte vlam. De machinist deed het op strand loopen in de Missiori-baai, 18 mijlen noordelijk van Burgas. «UP- In de op 1 Sept. j.l. gehouden vergadering van den raad dezer gemeente is met 4 van de 7 stem men tot wethouder herbenoemd de heer Dr. J. v. d. Vliet. De beer Post bekwam 2 stemmen en 1 blanco. De vroeger reeds gemelde commissie voor het organi- seeren van volksfeesten in de kermisweek heeft het vol gende programma vastgesteld Zondag den 13, 'snamiddags 1 nur zal er een groote wielerwedstrijd plaats hebben over een afstand van 5 K. M. Donderdag den 17, ver schillende volksfeesten, waaronder boegsprietloopen, tobbe- spel enz., alles opgeluisterd door muziek. Jüdam. Den 1 vierde de heer J. Jöhler, te Edam, macninist van het stoomgemaal in »De Purmer", zijn 25-jarig ambtsfeest. Hem vielen zeer vele bljjken van waardeering ten deel. In den loop van den dag kwamen dijkgraaf, heemraden, secretaris en algemeen opzichter hem begroeten. De dijkgraaf sprak hem waardeerende woorden toe, en overhandigde den trouwen ambtenaar een zeer welkom geschenk. Na een langdurig lijden overleed te Uitgeest de heer D. Meijer, ond 73 jaar, in leven wethouder dier gemeente en dijkgraaf van den polder sDe Uitgeester en Heemskerker-Broek". Sehagen. Den 1 vergaderde de raad dezer ge meente. Tot wethouders werden herbenoemd de heeren P. Buis en W. Vader. De gemeenterekening over 1902 werd goedgekeurd en voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 39670,67 x/2, in uitgaaf op f 37055,05, batig saldo f 2615.62 '/2. De verordering op de marktgelden met uitzondering van die der kaasmarkt zal weer onver anderd ter goedkeuring worden voorgedragen aan Ged Staten. De laatste 5 jaren werd gemiddeld per jaar voor de markt uitgeven f 3565 en ontvangen f 3546. Uit 87 sollicitanten werd tot gemeentebode en waagmeester ge kozen de heer Th. Paauw. De afgetrokken f 50 voor het vuurwerk op harddraverij werd weer bij de f 150 gevoegd, zoodat dit jaar een schitterend vuurwerk mag verwacht worden. De heer W. Vader werd benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Te Farmsan is op Koninginnedag de vrouw van den daglooner Anwke Visser van een drieling beval len, alle meisjes. De beide eerstgeborenen zijn genoemd naar de Koningin en de Koningin Moeder. Karpers. In de Zaan vond de visscher G. Vel te Knollen dam de vorige week in een fuik 1166 karpers. Ze waren echter zoo klein, dat Vel ze weer heeft laten zwemmen in het Alkmaarder meer. Broek op Langedijk. Ter vervanging van den heer Slotemaker, benoemde de gemeenteraad alhier als wethouder den heer O. Wagenaar J. Gz. Zuidsckarvroude. In de gemeenteraadszitting van Dinsdag 1.1. werd als wethouder herkozen de heer Jb. Greidanus. Tentoonstelling te Groningen. De tentoonstelling te Groningen is den 1 gesloten. Zij levert een batig ^saldo op. Oudorp. De heeren H. Brnijn en J. Bijman wer den den le Sept. tot wethouders en ambtenaren van den Burgerlijken stand dezer gemeente herbenoemd. Brand. Te Rotterdam heeft gisterenavond een hevige brand gewoed in de groote remise der Rotterdamsohe Tramweg maatschappij. De brand ontstond in de hooiloodseen millioen Kg. hooi bevattende dat vermoedelijk is_ gaan broeien, 's Middags had men reeds een verdachte hooilucht waargenomen en de brandweer gewaarschuwd. Dank zij tijdig en krachtige maatregelen werd de brand beperkt tot de hooiloodsen. Paarden en wagens konden in veiligheid gebracht worden en niettegenstaande het blnsschingswerk zeer moeielijk was, hadden geene persoonlijke ongelukken plaats. Te Amsterdam is gisteravond de 40 meter hooge schoorsteen van de Waskaarsenfabriek ingestort. Niemand werd gelukkig gewond. De schoorsteen is van de fun deering naar het zuiden omgevallen. Het dak en de muur van het distillatie-gebouwtje werden verbrijzeld, in den achtersten ketel werd een gat geslagen en de zich daarin bevindende pek vatte vlam. De top van den schoorsteen sloeg over een breede sloot tusschen twee terreingedeelten tegen de ijsinrichting en verbrijzelde daar een gedeelte van den muur. Het ketelhuis bleef vrij. Het terreingedeelte tusscben de ijs- en de distilleerinrich- ting is met puin bezaaid. De reeds ingevallen duisternis maakte het onmogelijk de verwoesting te overzien, waar schijnlijk is de ruïne wel een kijkje waard. Een begin van brand in den pekketel werd met zand gebluscht. Warmenhulzen. Gedurende de maand Aug. werden aan het post- en telegraafkantoor alhier behan deld 20 inlagen spaarbank f 1061.08, 14 terugbetalingen idem f 1217,95, 136 pakketten en 55 telegrammen. Tot wethouder alhier is herbenoemd de heer O. Frans' Limucn. Op de voordracht voor onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier zijn geplaatst de heeren P. Ooijkaas te den Burg J. 0. H. Winterwerp te Marken en J. P. Scheffener te Middelie. In de den 28 Aug. gehouden raadsvergadering werd de begrooting den raad aangeboden sluitende met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 8172,73'/2 en werd de rekening onveranderd vastgesteld zooals de aanbieding den 6 Juli plaats had. Den 1 Sept. namen de nieuwgekozen raadsleden J. Kleef en T. Valkering zitting en werd tot onderwijzer aan de O. L. School alhier benoemd de heer P. Ooijkaas, onderwijzer te Oude Schild op Texel. Tot tijdelijk: onderwijzer werd door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer J. P. Scheffener te Middelie, die bedankte waarna als zoodanig werd aangesteld de heer M. Laan mede aldaar. De Koninginnedag werd alhier op waardige en aan gename wijze herdacht. De schoolkinderen hadden eerst feest, waarbij zij, niet alleen door de feestcommissie werden onthaald, maar ook met een aardig prijsje werden verrastterwijl bo vendien de burgemeester en diens echtgenootewien door de schooljengd een kleine serenade werd gebracht, waarbij een bouquet werd overhandigd, de kinderen trac- teerden. Het Lirnmer Harmoniecorps verleende ook hier alweer zjju steun. Om 2 uur vereenigde men zich op »het Stet" om de volksvermakelijkheden te zien. Naald insteken en eieren rapen voor meisjes, hanengevecht, bolhappen, kikvorschen rijden en mastklimmen voor jougenB stond op het pro gramma. Nadat dit feest door den heer Bramer, voor zitter der feestcommissiewas geopend met een rede welke hij eindigde met een driewerf hoera voor de Ko ningin, werd er met de feesten een aanvang gemaakt die zeer in den smaak vielen. Nadat des avonds in het lokaal van Visser de prijzen door den voorzitter met een toepasselijk woord waren overhandigdvolgde later het eenvoudige doch niet onaardige vuurwerk. Men bleef daarna nog menig uurtje te zamen totdat de heer Bramer het feest sloot, uitende den wensch, dat Neerland's volk in het algemeen, maar Limmen's volk in het bijzonder aankomende en nog vele volgende jaren reden mag hebben den verjaardag van onze Koningin te vieren. Denzelfden dag vereenigde de burgemeester de leden van den raad, den gemeente-ontvanger en den ambtenaar ter secretarie aan een diner ten zijnent. CORRESPONDENTIE. Mej. Wed. J. M. De dame die onder de letters •F Meen brief heeft geschreven, wordt medegedeeld, dat ten onzent een voor haar bestemd schrijven ter afhaiing berust. Benoeming. Benoemd bij de Staf der Infanterie tot luitenant kolonel, majoor J. H. P. de Lille Hogerwaard, directeur der Cadettenschool. Onderscheiding. Bjj kon. besluit is aan den gep. luitenant-kolonel H. B. de Blij, militie-commissaris alhier den rang van kolonel verleend. Bijks Hoogere Burgerschool. Benoemd tot tijdelijke leeraren aan de Rijks Hoo gere Burgerschool alhier de heeren J. Timmer, P. H. Maschhaupt en H. Sellemans. Koninklijk Wapen. Aan den heer G, 91. J. Bakker, in fijne vleesch- waren alhier, is vergunning verleend tot het voeren van het wapen van H. M. de Koningin. Rijkspostspaarbank. Aan postkantoor alhier, en de daaronder behoorende hulpkantoren, werd gedurende de maand Augustus 1903, ingelegd f 42945,39s, terugbetaald f 20998.79. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 13863. Doopsgezinde Kerk. Zondag 6 Sept., zal de dienst in bovengenoemde kerk, 's morgens om 10 nnr, worden vervuld door Ds. A. C. de Regt. Zitting van 25 Aug. 1903. J. Z., Utrecht, diefstal, 3 maanden gev. W. B., Arnhem, diefstal (bij herh.), 7 maanden gev. Beiden gedetineerd in het Huis v. Bewaring te Alkmaar. Zitting van 1 September. H. R., Enkhuizen, mishandeling, f 6 boete of 4 dagen hecht. P. L., Abbekerk, wederspannigheid, 5 dagen gev. E. K, Graft, diefstal, 14 dagen gev. P. B., Berkhout, mishandeling, f 7 boete of 7 dagen hecht. W. M., Helder, mishandeling, f 5 boete of 5 dagen hecht. 2 September. Door den Notaris J. P. BACKX te Wieringerwaard. 1. Winkelhuis met tuin schuur en erf, te Alkmaar, aan de Steenenbrug of Mient, no. 11, sectie B, no. 3009, groot 1 are 18 cent. Str. P. J. Q,uax f 7310, 2. Winkelhuis en erf te Alkmaar, aan de Krebbesteeg, sectie A, no. 2493, groot 67 cent. Str. D. Ranzijn f 2520, De afslag zal plaats hebben op Woensdag 9 Sept. a s., des avonds 7 uur, in het Hotel van den heer van 'T HULLENAAR. Door den Notaris M. GOUVERNE. Van perceelen te Alkmaar. 1. Het Koffiehuis genaamd „Het Laatste Stuivertje aan het Ritsevoortwjjk A, no. 21, groot 73 cent. Strijkgeld Jb. Prins Sz. f 4050, 2. Het Woonhuis achter het vorige perceel groot 20 cent. Strijkgeld J. Muijs 205,— 3. Het Woonhuis achter het vorige perceel groot 20 cent. Strykgeld W. Swager 205,— 4. De Woonhuizen achter de vorige perceelen, samen groot 45 cent. Strijkgeld C. Piet 290, 5. Het huis en grond aan de Westerburgstraat, wijk D, no. 5, groot 68 cent. Strijkgeld O. Slegtkamp 1245, 6. Het huis en moestuin aan de Lindelaan wijk E, no. 27, groot 382 cent. Strijkgeld W. F. de Jong 16U>4 Combinatiën en alslag zullen plaats hebben op Woens dag 9 September 1903's avonds ten 6 ure in het koffiehuis van den heer A. Peperkamp. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het bovenbedoelde onderwijs zal aanvangen op Maandag 7 September a.s. voor de jongens des namiddags 6 ure in de 3e gemeenteschool aan den Konings weg en op Woensdag 9 September a.s. voor de meisjes des namiddags '2 ure in de burgerschool aan de Brillesteeg. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 3 Sept. 1903. C. D. DONATH, Secretaris. GETROUWD. 3 Sept. Jan Overeem en Aafje van der Meer, wed. Paulns Valk. GEBOREN. 2 Sept. Johanna Antonia d. van Johannes Antonius Pels en Agnes Duijneveld. 3 Pieter Jacobus, z. van Rembertus Peerdeman en Helena de Hoger. OVERLEDEN. 1 Sept. Reuse z. van Meindert van Rijs en Antonia Margaretha de Boer, 2 j. en 5 m. li uidseharwoude. Ondertrouwd: 21 Aug. P. Tromp en K. Bekker. Geboren: 25 Aug. Maria Hendrika, d. van G. Bergen en E. M. de Wildt. 29 Nicolaas, z. van P. Bekker en O. Kardinaal. 30 Maria Cornelia, d. van S. Kraakman en S. van den Gragt. Overleden. 15 Aug. M. Kansen, 61 j. C. Kroon Jb.Az., 39 j. 21 M. J. v. d. Vliet, 3 m. 27 R. Metselaar, 12 j. Scfauen, 3 Sept. Aangevoerd 13 paarden f 80 a f 150, 12 stieren f 80 a f 200, 42 geldekoeien f 140 a 190, 52 vette koeien f 180 a f 260, 50 balfkoeien f 200 a f 250 6 veulens f 70 a 100 20 nuchtere kalveren f 10 a f 24, 225 vette schapen f 20 a 28,50, 17 magere id. f 12 a 14,260 lammeren f 11 a f 16,—, 17 magere varkens f 12.a 14.9 vette varkens f 40 a 43 ct. p. K.G., 115 biggen f 5,— a 8.—, 600 kop boter 57* a 62J ct. 10,000 kipeieren f 3,25, a f 3,75, 200 eenden dito f 3,10, 27 pinken f 90 a f 150, 0 graskalveren f a f Schagen, 2 Sept. Kaas. Aangevoerd 72 stapels, 67 st. kleine f 27.— hoogste prijs, 1 st. middelbare f23.— en 4 stapels commissie f 24.50. Gewogen 25,912 Kgr. Telegrafisch Bericht. Hoorn, 3 Sept. Kleine kaasf27.—, commissie f25,— middelbare f Aangeveerd 241 stapels. Gewogen 79485 Kgr.

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 3