HUISHOUDELIJK ABC. A B G N 0 I AL W X E. W. Vet—Elzas, Laat 69. Feijen 9 Payglop. EUTER, MCfebr. Sluijter in Rijwielen. G. Engelander. IJS en BROERS. M. DE WILl), Alkmaar. Banketbakkerij. Kokerij. Kantongerecht te Alkmaar. «J. J5. Jacobs, IJ S- Schoenhandel Schoenmakerij. Goedkoopst adres van Alkmaar. YEEREN-, KAPOKBEDDEN Gebroeders BRUNKLAUS. YAN DER WAL. O. L E V El R T, MODERNE MEUBELEERING. ezers en Lezeressen. Broodbakkerij „Alcmaria Victrix". E KREKIJKERS PrimaPrima MARINEKIJKERS Billijke prijzen Beste adres voor Koloniale Waren Z E R W A R E N, Comestibles en IJsbandel. KKMAARSCHE JOKHKI8, verpakt in luxe trommeltjes. Vraag üoecker's Mokka- koekjes. BANKETBAKKERIJ. Oudste Adres. Opgericht 1780. J. B. SOEOKERLangestraat, A 20. O. JI. J. BAHHEH, Hofleverancier van H. M. de Koningin, Handel in fijne Yleesehwaren, Comestibles enz. Natuurboter, onovertrefbaar in smaak, geur en qualiteit, 75 ets. de 5 ons. c I.aat 157, ALKHAAB, Hoek Payglop. Soliedste adres voor: Heeren-en Kinder-Confectle en Kleeding naar Maat. D WAPELTJES steeds versch voorhanden, 14 cents per onsalsmede vele andere soorten BISCUITS van af 4 cents per ons. Aanbevelend Hof. Wed. M. F. BEUDEKER. E enig adres van Koks- en Kanketbakkers- bul7.cn, witte en gele Slagersjassen, Machlnlstjasscn enz. F Het goedkoopste adres voor en Matrassen is bij G oedkoope Mroglsterij van XIEBOP di 8LOTHOIHER, Langestraat 83, ALKMAAR, in Drogerijen, Specerijen, Verfwaren. Binnen- en Buitenlandsche Specialité Verband- en Ziekenverplegings-Artikelen. H Brood-, Koek- en Banketfabriek, Nienwesloot B 11, Schapensteeg. Door de groote omzet, altijd versch goed. Fjjne Cacaopoeder, geurige Vanille stokjes, 5 Cents. I Nergens koopt men zulke elegante en sterke SCHOENEN als bij A. VAN DIJK, Haagsche Schoenwinkel Langestraat, hoek Pastoorsteeg. J Achterdam 21, ALKMAAR. Goedkoopst adres voor reparatiën van Rijwielen. Levering van Rijwielen, Handen en benoodlgdlieden. K achter de Vischmarkt. TAPIJTEN. GORDIJNSTOFFEN. L Drinkt uitsluitend u Koffie en Thee van li. EKZAS, Achterstraat B 27 Alkmaar, munt uit in kracht en geur. Voordeellgst In prijs. Grootste voorraad, laagste prijzen, Onderdeelen en reparatie scherp concurreerend. Magazijn van Sportkarren VoetballenKamerbuksen en Naai machines. Ritsevoort, ALKMAAR. Heeren Café- en Hotelhouders worden attent gemaakt op de fijn smakende Cadetjes en Kleine Lux voor hunne tafels. Adres: J. THR1IAAK, Ritsevoort 43. nzo nikkelen Thee- en Koffieserviezen worden met schriftelijke garantie verkocht. Grootste sorteering lepels, vorken en messen bladen, olie- en azijn- en zuurstellen, kristalwaren. H. BOSSERT ZOON, Hnigbrouwersteeg. P Q rachtvol is de collectie zwarte en gekleurde japon- stollen, in het MANUFACTURENMAGAZIJN »de Allemansgading" van IE. kilJPKU, Kraanbunrt, A. 14. Alles beneden iedere concurrentie. Het goedkoopste adres voor Naaisters- en Kleermakers Fournituren in het magazijn »de Zon", Achterstraat B. 22. R uime sorteering in speelgoederen, galanterlën en Luxe Artikelen, alsook in Spiegels. Eenig adres voor Poppen maken. F. PHKRII, Mi ent 17, ALKMAAR. LANttFSTRAAT 14, tegenover het Beddenmagazijn van den heer v. d. Burg. Goedkoopst en soliedst adres voor alle tot het jMANUFACTUURVAK behoorende Artikelen, alsook gemaakte Ondergoederen. Groote keuze. Uiterst lage prijzen. Aanbevelend E. H I LCKM ANN. u itgebreide sorteering in: Paraplule's, Hoeden, Petten en Barets. Ooncurreerende prijzen. Aanbevelend, A. D. BIJKAART, Mient B 20, Alkmaar. Firma HF en Comestibles. Men bestellen weder de zoo zeer gezochte Appel-, Frambozen- en Abrikozen Beignets, a 3 ets. per stuk. Aanbevelend A. N I E S S E N Banketbakker. Ritsevoort 42. IJ Uereedschap, Huishoudelijke Artikelen. z G. W. VAN HER VEEN, Alkmaar. Sint-Pankras. Voor het Herhalingsonderwijs aan de Openbare School alhier hebben zich aangemeld 5 jon gens en 5 meisjes. De belangstelling is dus nog niet bij zonder groot. Slnt-Pankras. Den laatsten tijd honden hier sommige jongens zich des avonds bezig met een spelletje, dat in zijn gevolgen uiterst gevaarlijk kan zijn. Zy spannen namelijk een draad over den weg om voorbijgangers daar tegen te doen loopen en paarden te doen schrikken. Woensdagavond keerde de Heer V. uit Alkmaar naar de stad terng. Zijn paard kwam tegen den gespannen draad en schrikte zoo, dat het begon te slaan en het rijtuig stuk sloeg. De passagiers moesten uitstappen en verder den weg te voet vervolgen. Is het niet diep treurig, zulk eene verregaande balda digheid HOOFDSTUK VI. »En dat is haar portret." Marie nam de photographic die Albrecht haar reikte. Met vreemden, bijna onverschilligen blik beschouwde ze het portret en legde het eenige seconden later naast zich neer. »Marie," zeide hy, zich tot haar buigend, »je bent geen kind meer. Neem de zaak zooals ze is. Er liggen vijf jaar tusschen toen en nu, dat moet je niet vergeten." »Ik vergeet het niet," zeide zo dof. Hy liep eenige malen de kamer op en neer, bleef voor het venster staan en keek langen tijd naar buiten. Toen hij zich omwendde, had Marie het portret weer in handen genomen en bekeek het zonder aan Albreohts tegenwoor digheid te denken. Snel trad bij nader, op hetzelfde oogenblik schrok ze als iemand die op een slechte daad betrapt wordt. Eerst aarzelend alsof ze niet recht wist wat ze doen zou, toen met een plotselinge, snelle beweging legde ze de photo weer op tafel. »Ik geloof dat wjj met deze oplossing zeer tevreden kun nen zijn," zeide bij, »een oplossing in ons aller belang. Vijf jaar lang heeft bij ginds in Noord en Zuid rondgezworven zonder ergens een houvast te vinden. Eindelijk en nog ter juister tijd heeft hy ingezien, dat een huwelijk alleen hem weer op de been kon helpen en staande houden. Ben je dat met mij eens »Ja," zeide ze beschroomd. »Das Hij zweeg even en vervolgde »Joseph is zeven en twintig of acht en twintig jaar oud. Uit eigen kracht zooals anderen die den oceaan over steken, zou hij zich nooit een positie hebben veroverd. Mij dunkt, dat is glashelder, is het niet Precies en scherp als altijd stelde hij de vraag en wetend dat hij op antwoord wachtte, prevelde ze zacht >Ja." »Hij is een Yankee geworden zooals iedereen daar, na tuurlijk. Er zijn menschen die mijn broer altijd zeer hoog gewaardeerd en als een soort idealist beschouwd hebben. Phu 1" Hij lachte minachtend. »Overigens ik heb niet de minste reden of lust den zedemeester te spelenhij kon eenvoudig niet anders. Voor men verdrinkt grijpt men naar naar nu naar wat? Een stroohalm is een al te belachelijke vergelijking." Wordt vervolgd. Inbraak. In dan gond- en zilverwinkel van de wed. Korver op het Kleine Noord te Hoorn is in den nacht van 1 op 2 ingebroken. Door opschuiving van een raam heeft de dief (of dieven) zich toegang verschaft tot de gang die naar den wiDkel leidt. Ongeveer 20 horloges en eenige sieraden zijn ontvreemd. De juffrouw, die door het rumoer wakker werd gemaakt, durfde niet om hulp roepen. Schermerliorn. Ter gelegenheid van haar 45- jarig bestaan, zal de rederijkerskamer «Amicitia" alhier, eene openbare uitvoering geven. Opgevoerd zal worden »Dokter Klaus", blijspel iu 5 bedrijven, van J. H. Rössing, ter vijl tevens 2 tableaux worden vertoond, voorstellende Amicitia gehuldigd en Amicitia hulde brengend aan het publiek. De groote afname van entreékaarteu getuigt van veel belangstelling voor deze dagen, die voor de Kamer zoo belangrijk zijn. - Uit Beverwijk meldt men De brand, welko onlangs is ontstaan in de bollenschuur van de Engslseh-Hollandscho Kweekerij-Maatschappij te Beverwijk, houdt steeds de aandacht der Justitie bezig, wijl het vermoeden van kwaadwilligheid meer en meer op den voorgrond treedt. In overleg met de Directie van genoemde Maatschappij, heeft de Officier van Justitie thans een premie uitgeloofd van 200 gulden aan dengene, die den dader kan aanwijzen. Kostbare dahlia's. Een bekend bloemkweeker hier te lande hoeft f 2000 geboden voor een 8-tal verscheidenheden enkelbloemige dahlia's, waarvan er enkele ter bezichtiging waren gesteld op de tuinbouwtentoonstelling te Leiden. Foor het arme kind. Op initiatief van den heer L. J. Oohen van Amster dam, is onder de geregelde reizigers op de H. IJ. S. M. een vereeniging opgericht, tot betaling van slechts 10 cents per week, ten einde van het aldus bijeengebrachte geld in het seizoon arme kinderen naar buiten te doen gaan tot herstel van gezondheid. Dadelijk traden verschillende heeren toe, en werd be sloten zooveel mogelijk propaganda voor dit liefdeswerk te maken. Wie zich wil aansluiten, kan zich aanmelden bij den heer Cohen voornoemd en de heeren Léon Tonlet, Spuistraat 38, Amsterdam en Ant. L. Akkerhnijs, Lange- weg 61, Watergraafsmeer. Een slimme baas. Uit Breda schrijft men aan De Maasbode Een zeer typisch geval heeft zich hier voorgedaanEen sigarenwinkel in de Brugstraat verkoopt voor 10 ct. sigaren, doch geeft dan bovendien een lot cadeau op een der aan lokkelijke prijzen in de étalage. Een slagersknecht, kocht voor een dubbeltje en vroeg, hoeveel loten er wel waren, en mede, of alle pryzen wel in die loten waren opgenomen. Op het antwoord, dat er 1450 loten waren en alle prijzen er in zaten, zeide de slagersknecht »mijn", be taalde f 145 en vond het, daar alle pryzen er toch in zaten, niet noodig ze te controleeren, maar begon eenvoudig de winkel-étalage leeg te dragen. Een fiets, een gouden hor loge enz. enz,, bovendien een groote hoeveelheid sigaren, daar men voor elk dubbeltje nog 4, 5 of meer sigaren koopt, waren de buit van deze zeker niet onhandig be dachte streek. Zitting van 2 October 1903. P. J., S. B., Noordscharwoude, H. C. S., J. K., M. de S., Alkmaar, dronkenschap, de le f 2 boete of 2 dagen hecht., de 2e f 1 boete of 2 dagen hecht. de 3e en 5e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e f 1.50 boete of 2 dagen hecht. O. v. B., Limmen straatschenderij f 3 boete of 2 dagen hecht. R. L,, Groningenovertreding Algemeen Reglement van vervoer, 1 1,50 boete of 1 dag hecht. J. de N„ N. W., O. de N., N. B., P. J., Alkmaar, nachtrust verstoren, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. J. V., C. D., J. BA. H., Alkmaar, D. K., Broek op Langedijk, K. S., Bloemendaal, J. B., Schermeer, J. de H., Oost-Knollendam, D. H., Heerhngowaard, politie- overtreding, de le 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht., de 2e, 6e, 9e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 3e, 4e en 8e ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht., de 5e f 1,50 boete of 1 dag hecht., de 7e f 10 boete of 5 dagen hecht. Koedijk. z. van Gerrit Woutering en Antje Geboren. 7 Sept. Johannes Ridder. 12 Trijntje d. van Abraham Blaauboer en Jansje Vredenburg. Catharina, d. van Cornells Pioe- ger en Albertina de Vries. 17 Maria Wilhelminad. van Willem Ridder en Trijntje Rniterman. 25 Corneliad. van Cornells Beets en Cornelia Stam. Overleden. „1 Sept. Pietertje Slot9 m. 2 Marijtje de Jong 24 w. 2 (te Alkmaar) Klaas Koning, 23 j. 13 levenloos aangegeven kind van Pieter Blokker en Cornelia Butter. 24 Simou Pieter de Groot, 4 j. en 11 m. G eb 2 Sept, 6 8 9 13 15 24 25 28 O v e 1 Sept 6 17 22 23 26 30 Egmond aan Zee. oren. Gerrit, z. van Albert Visser en Aagje Zwart. Jan. z van Cornelis Blok en Elisabeth de Groot. Johannes, z. van Albertus Oorthuis en Catharina Kempe. Jansje, d. van Engel Prins en Aafje Zwart. Pieter Johannes Cornelis, z. van Cornelis Groen en Elisabeth Blok. Kos, z. van Kos Zwart en Pietertjo Glas. Grietje, d. van Pieter Prins en Grietje Stoker. Garritje, d. van Jacob Groen en Betje Grave- maker. Pieter, z. van Pieter Dekker en Aafje Blok. rieden. Een levenloos aangegeven kind van Jan Visser en Aafje Krab. Albertus. z. van Pieter Dekker en Maria de Graaff, 5 m. Cornelia de Groot, 28 j., (ongeh.) Kos, z. van Kos Zwart en Pietertje Glas, 2 d. Cornelia de Graaff, 23 j., (ongeh.) Gerrit Bergwerf, wednr. van Cornelia Boeken- stein, 72 j. Margaretha, d. van Cornelis Druiven en Johanna Maria Bruin, 5 m. Gerard Jurgen Paul Bnisset, 65 j., (ongeh.) Drukkery v. Herms. Coster Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 6