Openbare Verkooping T. CR0E, 'TVd' OORLOG .VREDE. H. PREÏJER7 Leo Tolstoï. CJastricum^ Een BOERENPLAATS met SCHUUR, ERF en uitmuntend WEU en BOUWLAND te Castricum, te zamen groot 15.5H.30 H.A. ZUIVERE MURWE Lijnzaadkoeken, Voorhanden Herms, Coster Zoon. Prijs ing. f 2,40, keurig gebon den f 2,90. op WOENSDAG 25 NOVEMBER 1903, des morgens 10* nnr, bij opbod afslag en combinatiën in het Koffiehuis van den heer L. A. VAN BENTHEMten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris. Mr. A. P. H. DE LANGE,van: Kassier en Oommissionnair in Effecten Fabrieksmerk gedeponeerd, van in den Boekhandel DE NIEUWE UITGAVE VAN De prijs van de vorige nitgave was ingenaaid f 0,75, gebonden f IS. Veehandel In Friesland. Do aanvoer van melk- on kalfkoeien was op do jongste markten groot en er heerschto over kot algemeen opgewekte handel. Het, gevolg daarvan is, dit ook de stalhandel na opgewekt iste meer, wijl de opkoopers op de hoofdmarkten goede zaken maken. Er waren vele vreemde kooplieden ter marktFrau- schen, Belgen en Spanjaarden, die ook onze grootste paar denmarkten bezochten om inkoopen te doen. Deze koop lieden stellen aan het vee hooge eischen, doeh willen dan ook goede prijzen betalen. De vreemdelingen kochten melk- en kalfvee, vette koeien en ook enkele le qualiteit graskalveren, waarvan de aanvoer zeer groot was. Daardoor was de handel in deze soort vee levendiger dan in de laatste weken. In vette kalveren goede handel met stevige prijzen. Nuchtere kalveren, waarvan de aanvoer niet groot was, waren minder gevraagd. De handel in lammeren en schapen was tameljjk, De aanvoer was flink, do omzet goed, doch de opkoopers maakten over het geheel niet veel winst. In vette varkens ging het tamelijk, maar do prijzen vielen niet moe. Wijl van Londen lagere prijzen kwamen, was de handel in export-varkens minder levendig met dalende prijzen, die op de vette varkens terugwerkten. De aanvoer was2500 melk- en kalfkoeien, 600 vette koeien, —0 pinken, 250 vette kalveren, 2000 graskalveren, 3000 schapen en lammeren, 250 vette varkens, 1200 vette biggen, 400 magere varkens en 600 kleine biggen. Do prijzen zijn: vette koeien, le kwal. 28 30ct., 2e kwal. 25—27 ct., 3e kwal. 20 —23 ct.. stieren 22—26 27 ct., vette kalveren 25 35x/2 ct., vette schapen 22i/225*/2 (t., vette varkens 1719 ct., Londenscbe biggen 16—17 ct., alles per kilo. Melk- en kalfkoeien f 120 a f 265, pinken f 60 f80, graskalveren f 50 k f80, nuchtere kalveren f 0. f weidoschapen f 19 k f 23, lammeren f 17 a f 21, mag0re varkens f 32—f 48— f 52, kleine biggon f 1. f 1.25 per week. (N. v. d. D.y Schade voor aardappelcttmeelfabrlkanten, Behalve de vele onkosten, zoowel door het vervoer te land als do rotting in de aardappelen, die de aard- appolmeelfabrikanten in de Prov. Groningen in deze tijden van watersnood hebben komt nog dat aan het halve mudvatwaarin de aardappelen gemeten worden van binnen en aan den bodem en aan de wanden zooveel aarde kleeft, dat het gemiddeld 5 ets. p. H.L. schade geeft. Dit is voor de fabriekon, die 200.000 H.L, vermalen een schade van f 10.000 zegge tien duizend gulden. Door den invloed der landbouwvereenigingen zijn in de laatste jaren aan den TjangcdiJk heel wat oodo gewoonten in den groontenhandel opgeruimd. De con tante betaling, welke dezen zomer werd ingevoerd, vol doet uitstekend. Thans worden pogingen aangewend om oene groote verandering te brengen in den handel in winterkool. Do groentenhandelaren komen des winters bij de bouwers aan huis en koopen tegen een gemiddelden prijs de ge- heele schuur met kool. De afdeeling St.-Pancras van de Landbouw- en Handelsvereeniging »Langedijk en Om streken" wenscht nn hierin verandoring te brengen en ook do winterkool op publieke markten op monster te verkoopen. Tot dat doel heeft deze afdeeling zich in verbinding gesteld met de andere afdeelingen, om, zoo mogelijk, reeds in den nu aanstaanden winter deze verandering in fe voeren. In oene vergadering van aandeelhonders van den proeftnin te li wait ijk is besloten dezen tuin op te heffen. Tot Voorzitter van do „Provincialen Bond van rundvee-fokvereenigingen" is benoemd de heer J. Avis, burgemeester van Mid wond. De groote najaarsveemarkt te Moorn zal ge houden worden op Maandag 9 November; de kleine najaarsveemarkt op Maandag 23 November. Tnsscheu Westerblokker en Zwaag brak den 21 de verbinding tusschen twee waggons, zonder dat het treinpersoneel iets bemerkte. Eerst te Zwaag werd opge merkt, dat twee wagens op den weg waren blijven stil staan. De machinist stoomde toen terug om die te halen heel ontging. Zij babbelde verder, onbeschroomd, vrien delijk, bijna hartelijk en terwij! ze sprak, aldoor sprak doofde den gloed in Mario's oogen. Men ging aan tafel, at een weinig van de spijzen, nam een teugje wijn. Joseph was de eenige, die dronk. Sprake loos zat hij daar en ledigde zjjn glas. Hij schonk in en dronk het nogmaals leeg. Jane hield hat gesprek gaande en Albrecbt geraakte langzamerhand in een goede stemming. Zij sprak zoo ongedwongen en zag hem met haar groote, lachende oogen zoo vriendelijk aan dat hij zich eerst niet op zijn gemak gevoelde, toen belang begon te stellen en eindelijk geheel gewonnen was. Het gesprek liep ever de onverschilligste dingenBos ton, de groote stoomschepen, Hamburg, het aantal in- woneis van Hannover. Maar zo had een botooverende manier van spreken, snel, met preeiese vragen, levendig, van den hak op den tak, een vroolijken lach en een streeler.de schittering der schoone oogen. En dan het bekoorlijke gebroken Duitsch met het vreemde, eigenaardige accent 1 Soms, in het vnnr van haar rede, sprak ze eeuig9 minuten Engclsch en of schoon Albrecht moeite had haar te volgen en zelis niet elk woord verstond, voelde hij zich gevleid door haar ver trouwen op zijn keunis van vreomde talen en met een knik zijn instemming betuigend, wijdde hij haar al zijn opmerkzaamheid. VaD Jane's zijde was het een opwelling van go:dhav- tigheid die haar noopte op deze, bijna geforceerde wijze de drie anderen over de vreeseljjke, benauwende stemming heen te brengen waarmede de avond begonnen was. Zij deod het terwille van Marie. Uit een diep, oprecht medelijden. Een modus vivendi was alleen te bereiken indien deze eerste avond van hun samenzijn niet eindigde met een schrille diaharmonie. Marie voelde het, zij het dan ook niet zoo duidelijk als Jane. Zij poogde het gesprek te volgen en nn en dan eeu woordje te zeggen, dat er ongeveer bij paste. Alleen Joseph sprak geen woord. Hij schonk zich nog maals in en de flesch wijn in de hand houdend, keek hij Amsterdam. Niet alleen aan den buitenkant, ook aan de binnenmuren van het nieuwe Beursgebouw beginnen zich hier en daar scheuren te vertoouen. Zoo een tweetal in de Effectenbeurs. Een er van loopt door den muur, welke de Effectenbeurs van de telephoon- afdeeling scheidt en wel van den bovenkant dier muur tot op een paar meters afstand van don grond. Een andere spijjt den muur boven de openbare afdeeling der Effectenbeurs, nagenoeg van de zoldering af. De scheuren gaan niet door de voegen van hst metselwerk, doch heb ben de steenen overal gebroken. In de 2de Yau Swindenstraat is den 22 plotseling een gezin in rouw gedompeld. Op de 2de étage van 't huis n°. 61 in die straat woont de weduwe Balke mot 4 kinderen, waarvan de oudsteoen jongen van ruim 15 jaar, hakkorsleerling is, de tweede, een jongen van 13 jaar, die bij een oom het schilderen leerde. De beide jongens kregen een kleiue ruzie en toen nam de oudste een schaar op en wierp die zijn jongeren broer naar het hoofd met het ongelukkig gevolg, dat eon scherpe punt van de schaar de hals-slagader trof. De buurman kwam op het geval toeloopen en wilde don gewonden knaap naar het Burgerziekenhnis brengen doch onder weg bezweek de arme jongen al aan bloedverlies. Het diep treurige geval, waarbjj van opzet geen sprake is, verwekt veel deelneming in de buurt. Hollands Noorderkwartier. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier zal hare najaars-vergadering houden op Woensdag 4 November a.s., des voormiddags half elf, in het Café Nenf, te Xaandau. Behalve huishoudelijke aangelegenheden zullen in-die vergadering aan de orde komen Rapporten omtrent: a. de eiqnSto voederen rundvee, uit te brengen door den heer dr. J. J. Ott de Vries; b. de proeven ter bestrijding van unjer c. de aar- dappelproefveldon b. en c. uit te brengen door den heer O. Nobeld. het onderzoek naar eene doelmatige inrichting van stallen voor jonge paarden, uit te brengen door den heer D. C. Rezelman e. het onderzoek naar het gebruik van één of meerjarige stierenuit te brengen door den heer J. Koopman. Voorstellen van het bestuur a. om instemming te betuigen met hot adres der Gro ninger Maatschappij van Landbouw en Nijverheid aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ter zake van het bij de Kamer aanhangige ontwerp van wet tot wijziging van de wet van 2 Mei 1897 (St.bl. Nr. 124), tot herziening van de belastbare opbrengst der bebouwde eigendommon. Iu te leiden door deu heer R. Visser Lz. b. om aan de Commissie voor de Weerstandskas der Schager kaasmarkt eene bijdrage te schenken van f 100 In te leiden door den heer D. Brander Tz. Bespreking van de belangen waarvan men de beharti ging voor het volgende jaar aanbeveelt a. het voortzetten van de prooven tot bestrijding van anjer. b. het aanleggen van aardappelproefvelden a. en b. in te leiden door den heer C. Nobel. c. het opleiden van veeverlosknndigen, in te leiden door den voorzitter, den heer K. Breebaart Jzn. d. het nemen van voederproeven bij mestvee, in te leiden door den heer dr. K. H. M. van der Zande. e. het bevorderen van het plaatsen van vee-bascules in de nabijheid van de voornaamste veemarkten in Hol- landsch Noorderkwartier, in te leiden door den heer O. Kooij Hz. J, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot hot gebruik van electriciteit voor verlichting en be weegkracht op het platteland, in te leiden door den hear J. J, Winkel. g. Welke middelen kannen worden beraamd om goed melken te bevorderen, in te leiden door den heer Dr. L. T. C. Scheij. Bij p. Den 22 is door do Vennooten der Maatschappij tot bevordering van Nijverheid alhier, tot Commissaris diet Maatschappij herkozen de heer P. N. Lafeber. 36» W&F»h3«£&2i;3S»5SSSSaaSRE langen tijd naar de etiquette»Chatean Portets, Bor deaux." Telkens en telkons hei haalde hy da paar woorden. Tot Jano zich glimlachend tot hem wendde Joseph wat ga je beginnen! Je drinkt Voor het eerst hief hij het hoofd op. Hg zag naar Jane en dan naar Albrecht, toen nam bij zijn glas en met een loome beweging opstaande en den strakken blik op zijn broer vestigende, zoide hij »Ik verheng mij en mijn vrouw verheugt zich mija broer en Mario weer te zien ja ik bon lang weg geweest en en het is nu immers alles goed, en dit hier dit drink ik op uw aller welzjjn." Jane lachte. Bravo, Joel" Men klonk, de glazen rinkinkten, bij het aanstooten keek Joseph links Doch rechts, maar onkel zijn broer aan. Jano nam een sigarette en vroeg haar zwager of hij rookon voor dames gepast vond. Hij had het nooit gepast gevonden, maar heel galant verzekerde hij haar het tegendeel. »U moet ons den volgenden zomer komen bezoeken," zoide ze. »Dat moet ge beidon vast beloven. De hand er op, Albrecht." Hij voelde haar zachte hand in de zijne eu hield ze een oogenblik vast. Dat Albrecht" klonk zoo eigenaardig uit haar mond, de gehoele vrouw had iets betooverends dat hem omstrikte. Hjj vnlde de glazen opnieuw en gelastte don oppasser die in een livreipakje bodiende, champagne nit den kelder te halen. Het bezoek van zijn broer en zijn nieuwe schoonzuster had hij tegemoet gezien met de verbittering van iemand, die temidden zijner eigon ellende gedwongen wordt ge tuige te zjjn van het buitengewoon groote geluk van anderen, deze verbittering was tot een matelooze toorn gestegen toon Joseph bij het weerzien van Marie zich op zoo'n onbehoorlijke wijze gedroeg. Maar de zeldzaam lieftallige wijze waarop (ie mooie vrouw hem tegemoet kwam, deed zijn toorn en wrok vervliegen. Hij lachte en vertelde, hij werd bijna uitgelaten. »Drink Marie," »Joseph, drink," en toen de champagne kwam te Behoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw de Wed. KL BOS. Te aanvaarden het land Kersttijd 1903 en het hnis en erf 1 Mei 1904. Inlichtingen verstrekt voornoemde Notaris ten zijnen kantore aan de Breedstraat. beveelt zich aan tot het koopen en verkoopen van Effecten inwisselen van Coupons eu verder alios wat op het Bassiersvak betrekking heeft. UAHTOOB Breedstraat 419. Verkoopers en gebruikers hebben op aanvrage steeds toegang tot mijne stoomfabriek »de Wachter", om zich van de zuiverheid te overtuigen. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h Vertaling van TITIA VAN DER TUUK. en ingeschonken was, verhief hij zich op zijn eenigszins linkecho wijze en met opgewonden gelaat. »Miju vrouw en ik zjjn u dankbaar voor uw bezoek. We zijn nu in de gelegenheid een nienw familielid te leeren kennen, van wie wij vroeger enkel maar gehoord hadden. Wy zijn verrukt over haar beminnelijkheid en bekoord door haar schoonheid. Ik verzoek dit woord niet als een beleefdheidsfraze op te vatten, maar als de woergeving van ruiju innerlijke overtuiging als ik" hy stotterde en vond niet dadelijk het logisch vervolg f »als ik dit glas ledig op de gezondheid van mijn schoon zuster Jane von Hoidenstamm.'' Zijn woorden werden door een kort zwijgen gevolgd. Marie zag een oogenblik haar echtgenoot aan en Joseph wierp eveneens vluchtig een blik naar zijn broer; beiden waren verrast. Uit den mond van ieder ander zonden déze woorden als een niting van hoffelijkheid beschouwd kunnen worden, nit den zijne klonken zo nienw en vreemd. Jane moest een bnitengewonen indruk op Albrecht gemaakt hebben dat hij op znlk een wjjze had kunnen spreken. Jane met haar scherp verstand en groote menschen- kennis zag dat mogelijs zolf in. Naar hem toebuigend stiet ze met haar zwager aan, een enkel moment ont moetten hnn oogen elkaar, toen sloeg zij ze neer en dronk glimlachend een teugje uit haar glas. Het werd haast een vroolijken avond. Jane zong en accompagneerde zichzelf eerst Schotsche romanees, dan Dnitsche volksliederen, die zij in zulk een vermakelijk veranderden tekst weergaf dat zelfs Marie moest lachen. En toen de stemming wat opgewekter werd zong ze een grappig Naw-Yorksch liedje, dat Albrecht in vervoering bracht en ze op zijn dringend verzoek her balen moest. Hg ging met den wgnflesch van den een naar den ander en schonk nogmaals in. Zjjn vrouw streek hij over de zware, asblonde vlechten. (Wordt vervolgd.) Stoomdiuk van Herms.Coster Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 10