H0RDENREN. fêtósSlja No. 128. Honderd en vijfde jaargang. 1903. "WOENSDAG STRAATBELASTING. VARKÉNSMARKT. Buitenland. 28 OCTOBER. Laatste Berichten. SPORTROMAN Inrichtingen, welke gevaar, schade of hin der knnnen veroorzaken. FEUILLETON. HkflAAKSCHi; OI IIAVT. Deze Courant wordt Btnsdig-, Bonderdag- en SBaterdagavoud uitgegeven. Abonnementsprp per 3 maanden voor Alkmaar f 0,80franco door het geheele rijk f 1> 3 Nummers f Afzonderlgke nummers 3 ets. wm felefoonnnmner 3. Pr(Js der gewone advertentiën :J Per regel f 0,15. Groote letters naar plaatsruimte Brieven franco aan de N/V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON Voordam C 9. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat het primitief kohier der Straatbelasting, dienst 1903, den 30en September 11. door den Gemeenteraad vastgesteld en bij besluit van den 21en October d.a.v. door de Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd, op heden aan den gemeente ontvanger ter invordering is uitgereikt, terwijl een afschrift daarvan gedurende vijf maanden ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Bezwaren tegen de aanslagen kuDnen op ongezegeld papier bij den Gemeenteraad worden ingediend binnen drie maanden na den dag der uitreiking vau de aan slagbiljetten, welke is bepaald op 26 October 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 24 Oct. 1903. C. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat op de Groote Najaars veemarkt, Maandag 2 November a.s., de VAB- KENI1BARKT zal gehouden worden op de STEENGNBRIIU, tegenover de Langestraat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 26 Oct. 1903. 0. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek, met de bijlagen, van P. L. WINDER, Schilder, wonende ta Znidscharwoude, om vergunning tot het oprichten van een brood- en koek- bakkerij met heetelncht-oven in een in aanbouw zijnd perceel op een terrein aan de Verlengde Landstraat sectie F No. 1524en dat op Maandag 9 November 1903 's voor middags te elf uur, ten stadhuize gelegen heid wordt gegeven, om tegen bet opricht n van die in richting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 26 Oct. 1903. C. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, ingevolge art. 8 der Hinderwet, ter openbare kennis dat zij bij beslait van heden No. 101 voorwaar delijk vergunning hebben verleend aan mej. de wed. J. KES, aldaar, tot het oprichten van eene stoomwasscherij op een terrein aan de Visscherslaan ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in sectie E nr. 1786. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 26 Oct. 1903. O. D. DONATH, Secretaris. Bevolking. Onderstaande persoon wordt beleef 1 verzocht, zichten spoedigste ter secretarie dezer gemeeite aan to melden, (afd. Bevolking). A. M. VAN GOOL, gekomen uit de gemeente Nijmegen. ENGEEiANB. De Morning Post" meldt, dat de assuradeurs te Liverpool beslist de risico vau Japansche booten weigeren, zelfs tegen 25 guineas per honderd. Bij de Londensche politie heeft zich een koetsier aangemeld, die verklaarde, dat hij op den dag der ver dwijning van miss Hickman uit hat »Royal Free Hos pital'' haar verscheiden uren te hebben rondgereden met iemand die het uiterlijk van een vreemdeling had. Men zou o. a. hebben stilgehouden voor het huis van hare ouders te Kensington, waar miss Hickman binnen ging, terwijl de vreemdeling in het rijtuig bleef wachten. Een der baren te Kensington deelde onmiddellijk mee, dat zij miss Hickman des Zaterdags het buiB harer ouders (die niet aanwezig waren) had zien in- en uitgaan. Door deze verklaringen, althanswanneer ze op waarheid berusten, worden de vermoedens van moord natuurlijk zeer ver sterkt. Het levensgedrag van miss Hickman was dit is boven elke twijfel verheven onberispelijk. FBANBBIJK. Het comité van vrienden der Ar meniërs heeft een bijeenkomst uitgeschreven van afge vaardigden van de buitenlandsche comités, ten einde er over te beraadslagen, welken weg zal moeten worden ingeslagen, ten einde te komen tot een spoedige pacifi catie van den Balkan. Frédéric Passy leidde de vergadering en heette de afgevaardigden welkom. Alle redenaars drongen op spoe dige interventie aan, om einde te maken aan het moorden en een duurzamen toestand te bereiken. ITALIEl. Een anarchist is te Rome gearresteerd, Miguneli Ohristi geuaamd, van wieu beweerd wordt, dat hij een aanslag wilde doen op het leven van den Koning van Italië. BACBDONIE. Eenige malen reeds verspreide zich het gerucht dat. de leider der Macedonische opstandelin gen Boris Sarafofi gesneuveld zou zijn. Thans blijkt echter dat deze geruchten onwaar zijn. Uit Konstantinopel toch wordt aan de »Köln. Ztg." gemold dat de Turksche politie ijverig nasporingen doet naar de verblijfplaats van Sarafoff, omdat uitgelekt is dat hij van plan was een grooten slag te wagen. VKBMMNIttBM STATMN. De Amerikaansche anarchisten wet. De inspecteurs dor immigratie te New- York hebben aldaar, onder beschuldiging van tot anar chisme te hebben aangezet, een Engelschman in hechtenis genomen in de zaal, waar deze eene bijeenkomst leidde. Bij deze gelegenheid is voor de eerste maal in toepassing gebracht de wet, welke in~Maart jl., na den moord op president Mc Kinley, in 't leven werd geroepen. Een ernstig ongeluk had plaats iu Broadway (New- York). Een in aanbouw zijnde tunnel in de 195ste straat stortte in. Verscheidene arbeiders werden gewond, terwijl een tiental, meest Italianen, gedood werden. Het staat thans vast, dat de heer Wentz, de sinds eene week in de bergen van Virginlë verdwenen millionair, door roovers is opgelicht. De vader van den heer W entz heeft een brief ontvangen, waarin gezegd wordt, dat men den gevangene zal uitleveren tegen betaling van honderd duizend dollars. 5ÈUIB-AFKIKA. De »Standard" verneemt nit Pre toria dd. 24 October, dat de oeeonomische toestand met den dag ongunstiger wordt. De prijzen blijven steeds op dezelfde hoogte en vermindering van het spoorwegvervoer blijft in dezelfde verhouding voortduren. Uit Kaapstad wordt bericht, dat generaal Delarey en zijne echtgenoote, wier woning en boerderij verwoest zijn gedurende den oorlog, genoodzaakt zijn met hun acht kinderen in twee kamers te leven. De Engelsehe regeering heeft hun geen cent toegekend van de schadevergoeding, welke fann toekwam. 'Pe Kaapstad wordt eene synode gehouden van de Gereformeerde Kerk, waarop de predikanten uiting hebben gegeven aan hnn verontwaardiging en bijbeltektsten heb ben aangohaald, om de moeders op te wekken van nage slacht tot nagelacht te wijzen op »de gruweldaden, door Engeland bedreven gednrende den oorlog, en te voor spellen, dat de machtige arm van den God der wrakö zich op zijn tijd zal doen voelen." De pers, welke Lord Milner en Chamberlain goed ge zind is, vaaagt >strenge vervolging tegen de verraders, die een dergelijke taal spreken." Be Macedonische opstand. SALONIKA, 26 Oct. Balgaren trachtten gisteren den posttrein bij Smokwitza in de lacht te doen springen. Niettegenstaande de rails beschadigd werden, ontspoorde de trein niet. Be toestand In Oost-Azlë. YOKOHAMA, 26 Oct. De Russische gezant had heden een onderhoud met den Japanschen minister van buiten landsche zaken Komura. De ministerraad vergaderde eveneens. De toestand schijnt echter onveranderd. TOKIO, 26 Oct. Hagiwara, den secretaris van de Japansche legatie te Seoul, die op een inspectiereis was in de Yalu-vallei, werd het landen te Yongampho belet door gewapende Russen. De Russische gezant te Seoul gaf toe dat dit een onwettige handelwijze was. Hij zond omstandige instructies te gelijker tijd naar Yongampho. De Japansche dagbladberichten nit Yalu zijn zeer over- droven. Uit Seoul wordt gemeld dat de Russische kust van de Tuman-rivier over een uitgestrekt gebied afge- patronilleerd wordt door de Russische troepen. DOOR W. MEIJEK-FÖBITCIB. 34) »Drink uit, Marie. Ben je ook big Bg God, ik ver heug mij dat wij hen bij ons hebben." Hij klopte Joseph op zijn schouder. »Drink nit, Joseph." Zich tot Jane bnigend, vulde hij haar glas. »Je moet nog meer zingen Jane, en dan moet je ons beloven lang hier te blijven Dat hebben we hier noodigvroolijkheid en en want, ziet ge, het is hier niet waar, Marie" hij ging een schrede naar zijn vrouw toe »wij beiden zijn niet bijster opgewekt." Hij lachte met een gedwon gen, schrillen lach en Jane weer naderend, vervolgde hij: 5 Wij leiden hier een slavenleven, nooit stroomt er een frissche wind door. Wees zoo goed nog een liedje te zingen." Jane was gauw bereid, Hoe ze dozen grimmigen man dien men op tien schre den afstands de verbittering op het gelaat kon lezen, het eerste unr gewonnen had. Een ware triomfTerwijl bij met het glas in zijn hand naast haar stond on sprak en aldoor sprak, monsterde zij hem. Goed veertig jaar ond, niets aantrekkelijks hoe langer men hem aanschouwde, hoe meer bij verloor. Zij had zich van haar beminne- lijksten kant getoond om zich en de anderen over dezen droeven avond te helpen en meteen, zinder eenige moeite, en passant een nieuwe verovering gemaakt. Ja, het goede wordt beloond I Een glimlach gleed langs haar trekken Als die man eens wist hoe onverschillig hij haar was Toen werd ze ernstiger en haar vrooweiijk medelijden begon opnieuw te spreken, Terwjjl Albrecht sprak dwaal den haar oogen heen en weer van hem naar Maria en van Marie naar hem een somber huwelijk, een treurig huwelijkde vrouw ontstemd en levensmoede, de man een gevoelloos, alledaagsch mensch die het onvervuld blijven zijner iilnzies der vrouw laat ontgelden. Ze zag dat alles duidelijk en klaar, ze behoefde de vooraf gegane jaren niet te kennen om Josephs broer te be grijpen. Maar vanavond dat alles vergeten, in Godsnaam er niet aan roeren 1 Nu vroolijk zjjn Jane zong een Eransch liedje waarvan de guitige voordracht haar te Boston en te New-York, bij het ge zelschap op de stoomboot en bij ieder die hst hoorde een enorm succes bad bezorgd. Marie zat sprakeloos, ze begreep de woorden niet en evenmin den zin. Joseph die voor dit liedje haar zoo dikwijls zijn bijval had betuigd, hief niet eens het hoofd op. Maar de gastheer was buiten zichzelf van verrukking. Bravo Bravo!" Hg vulde de glazen met champagne en terwgl hg glas op glas naar binnen goot, spookten vage, vermetele gedachten hem door het breinMisschien werd het onmogelijk mogelijk Kwam deze Amerikaansche om hem eindelijk hem die nooit een troetelkind van het for tuin was geweest het gelnk te brengen Het was al laat in den nacht toen Joseph en zijn vrouw het huis verlieten en naar hun hotel te gaan. Albrecht wilde hen begelijden maar koel en rustig en uit de hoogte had Jane zijn verzoek afgeslagen. Zwijgend schreden ze door de leege, doodstille straten. Onderwijl Jane sprak en lachte en zong had maar een gedachte haar beheerscht: Straks, als je met Joseph alleen bent zal je hem zeggen dat je niet hoos op hem bent, dat je begrijpt hoe het weerzien van de geliefde zijner jeugd hem in tranen heeft doen nitbarsten. Maar nn ze met hem alleen was, zeide ze niets. De koele nachtwind streek lanes haar slapen en hoe langer het zwijgen dunrde hoe minder ze haar woorden wist te vinden. Van welken kant zij het nu bekeek het viel niet te ontkennen ds.t »iets" zich tnsschen haar en haar man had gedrongen. In de warme kamer, bij het helle licht en de cham pagne, bij de kunstmatige opwinding van het gesprek was ze niet tot nadenken gekomen, wel had ze zichzelf voorgehouden »Pe strijd waarvoor je naar Dnitschland bent gekomen, is vooibij, bestaat niet omdat de tegen partij ontbreekt." Nu echter, in den koelen wind en het nachtelijk zwg- gen kwam ze tot bezinning. Wat had ze gezegd Geen tegenpartij Was ze dan blind geweest Deze gebroken, verouderde vrouw was een tienmaal sterkere tegenpartij dan een jong, gezond schep sel waarmede zij, Jane, spelend den stiijd had kunnen ondernemen. Bedaard en kalm was Joseph met haar de kamer binnen getreden, op hetzelfde oogenblik echter waarop bij Marie zag, had hij zjjn zelfbebeersching verloren Jane was in geen enkel opzicht in staat de kracht van deze sentimenteele gewaarwordingen te begrijpen, maar instinctmatig voelde ze dat het eerste gevecht met haar mededingster, waartoe zij zich volkomen zeker van haar overwinning had uitgerust, verloren was. Zij lachte luid, een korte, sngdende lach die Joseph een oogenblik deed stilstaan. Ze gingen verder met een spotlach om de lippen en een blik vol verachting staarde zij in de stille straat door de eerste bchemering van den aanbrekende dag verlicht. Best, de eerste slag was verloren, de tweede zou ze zeer zeker winnen. En eiken daarop volgenden en ten slotte den eerepi jjs In haar welde op de eerzucht die de Amerikaansche meisjes op het tennisveld leeren men kan eens verliezen, wellicht ook een tweede maal, maar ondanks dat volharden 1 Volharden is de leuze Met haar scherpewitte tanden beet zij in den fijnen zakdoek die ze met den linkeihand voor haar mond bield. Jane I" »Wat?" (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 1