De Nieuwe Breukband m te Ait P. Blaauw Zn., Hoofdagenten j. f. ni Aanbesteding. raiüxnididï Nederland. Advertentièn. WARENOORFs 1 9 O 4, HERMs. COSTER ZOON. opgericht 1853, ZONDER van Gebr. DIL. van Von Oteren- dorp en Slis. Ritsevoort 19. Zilverstraat 2 rriËlEFE'HOT or it mriiccir iirrrrrr Hiaat 27, Alkmaar. voor bevat dit jaar onder meer: 5 boeiende Novellen en Schetsen. 15 groote, oorspronkelijke platen. De prijs van dit alles te zamen is slechts 4Ö cents,, Verkrijgbaar in den BOEKHANDEL N.V. BOEK- en HANDELSDRUKKERIJ vdi ZXerms. Coster Zoon, De levering van het druk- en bindwerk, van de schrijf-, bureau-en schoolbeboeften, benevens van de schoolboeken, ten dienste der gemeente Alkmaar, gedurende de iaren 1904, 1905 en 1906. j DE LANGE DE M0RAAZ Eerste Levensverzekering-Maatschappij Geneeskundig onderzoek. Kapitaal volteekend. - Heerengracht 259, Amsterdam, JUU UU &U1UUJUU 1 Uill Vraagt; WITTE POETSPOMADE met Brillantine. Merk: Kroon in een driehoek. de Heeren hetwelk een stak wild op afstanden treftbniten den normalen kring liggend van onze schietwapenen en de daarbij passende ammnnitie, maar wel het schot, dat zoodanig aangebracht wordt, dat het wild op de plaa'.s dood blijft. Dat is het wat te veel over het hoofd wordt gezien." Een slaap van IS jaren. Na 18 jaar geslapen te hebben is een meisje Gesina Meyer, in het dorp Grambecke bij Bremen, eensklaps ontwaakt door het lniden der brandklok. Toen zij wakker werd, riep zij eerst om hare moeder en zuster. Men deelde haar voorzichtig mede, dat beiden al vele jaren lang dood waren. Zij was hierdoor zeer aan gedaan. Het meisje leeft nog in het verleden, dat zij vóór 18 jaren verliet. Van wat er met haar gedurende haar slaap gebeurde, weet zjj niets. Loopen kan zij niet meer maar zien gaat uitstekend. Uitgeest. In de le vergadering van »Nut en Genoe gen", trad als spreker op, den heer P. H. Lamberts van Amsterdam. 'tWas voor de 12e maal dat de begaafde spreker voor deze vereeniging optrad, en als altjjd had hij ook nu weder een buitengewoon succes. De hoofd nummers van 't, programma waren »Een wilde vogel" van Hoojjer en »Iets over de vrouwen" van Van Maurik. Do voorzitter was zeker aller tolk, toen hy den spreker lof toezwaaide voor zijn talent, en hem een welgemeend »tot weerziens" toeriep. Den 27en Nov. zullen in de »Ooie vaar" optreden de Gebr. Wilson van Hoorn. Koedijk. Zondag 29 Nov. zal alhier optreden voor de Ned. Herv. Gem,, de heer J. C. Kars, cand. b. d. H. Dienst. St. Pankras. In een vergadering van de vereeni ging »De IJsbreker" alhier, is besloten dat iedere bouwer in den a.s. winter dagelijks het ijs achter zijn woning zal openhakken. Verder zal de vaart van hier tot aan de laad plaats te Broek op Langedijk door 25 mannen worden opengehouden, door de verschillende bouwers om de beurt te leveren en wel 1 man op elke 10.000 in de schuur aanwezige kooien. In eene den 19 alhier gehouden vergadering hebben de bouwers, uit deze gemeente, met algemeene stem men besloten de huiskool niet anders te zullen verkoo- pen dan h contant, en de afrekening te doen geschieden door den betaalmeester. Dit gewichtige besluit zal ter kennis van de groenten- handelaren worden gebracht, terwijl de hoop wordt ge koesterd, dat ook de bouwers in de andere gemeenten van het kooldistrict een dergelijk besluit zullen nemen. Dat de Leerplichtwet in deze gemeente goed werkt, moge hieruit blijken, dat van Januari tot November van dit jaar geen der ouders voor de commissie tot wering van schoolverzuim behoefde te verschijnen, terwjjl vroeger deze gemeente behoorde tot die met het grootste school verzuim. Broek op Dangedijk. De vereeniging »Steunt elkander" alhier, (vereeniging tot uitkeering bjj ziekte), mag zich in een voortdurenden bloei verheugen. Het aantal leden bedraagt reeds ruim 200, terwijl er een groot aantal donateurs zijn. De finantieele toestand der ver eeniging is ook zeer gunstig. In het afgeloopen kwar taal bedroegen de ontvangsten f 410,95, en de uitgaven f 189,16, zoodat het batig saldo thans f 783,34 bedraagt. Op de groentenmarkt alhier zijn gedurende dit seizoen (sedert 1 Juli) m er dan 10 millioen kooien aangevoerd, en wel S1^ millioen bloemkoolen, 41/2 millioen roode kooien, l'/2 millioen witte kooien en bijna 1 millioen gele kooien. Jonge slangen In Artls. Werden in het vorige jaar een groot aantal jongen geboren van de Anaconda-Boa (Eunectes murinus L.), waarvan nog velen in het leven zijn gebleven, thans vond dit plaats bjj een andere soort, eveneens uit Suriname afkomstig, n.l. bij de Afgod- of Tapijtslang (Boa con strictor L.)ruim een dertigtal jongen, ongeveer 45 c.M. lang, kwamen ter wereld. Koninklijk Wapen. Naar aanleiding van het ook door ons opgenomen bericht, schrjjft iemand uit Gouda aan de >N. R, 0." »Ruim een week geleden was ik bij een grooten bleeker om over arbeidsaangelegenheden te spreken. Deze deelde mij medeHet is nog niet lang geleden dat hier iemand is geweest en mij vroeg, zelfs dringend, of ik niet het Koninkljjk wapen (als hofleverancier) wilde voeren. Deze persoon vroeg daar f 600 voor. »De bleeker" vertelde mij, dat hjj dit daar niet voor over had en ook dat hjj er geen heil in zag het Konin klijke wapen te voeren. >De bedoelde persoon is nog bij andere bleekers geweest." De pogingen van de afdeelingen van den Volks bond tegen drankmisbruik om drankzuchtigen uit den werkenden stand in het asyl voor dronkaards »Hoog- hullen", te Eelde (Dr.) op te nomen, heeft ten gevolge gehad, dat in de derde klasse thans 18 patiënten ver pleegd worden. Ook de plannen voor het stichten van een sanatorium voor drankzuchtige vrouwen nemen vasteren vorm aan. Het doel is dit sanatorium op te richten nabij het land goed »Hooghullen." Drijfzand. Nabij den Dookschen berg onder Groesbeek zakte een knaapje, dat met zijn zusje speelde, steeds dieper in het mulle zand weg. Zijn zusje bon het kerel tje er niet uithalen en riep om hulp. Weldra kwam iemand opdagen, die hoofd en bovenljjf van het kind, dat bijna geheel onder het zand was geraakt, daarvan wist te be vrijden. Toen kwam nog iemand te hulp en met schop en spade mocht men er in slagen, den kleine uit het zand te graven. Benoemingen. Tot lid van het dagelijksch bestuur der banne Span broek, is benoemd de heer J. Bootstot hoofdinge land de heer C. Heddes Pzn. De heer J. Kraakman is gekozen tot bestuurslid der banne Zwaag. Bloedvergiftiging. Te eisen is een tuinman, die, nadat hij een kies had laten trekken, en flinke pruim tabak in don mond nam, aan bloedvergiftiging van nicotine overleden. In het postkantoor le Botterdam is aangehouden een 17-jarige kantoorbediende, in dienst van een firma aan het Haringvliet aldaarwegens het vervalschen van postzegels. Hij had zich er op toegelegd postzegels te verzamelen welke slechts aan een der hoeken waren afgestempeld. Deze knipte hij dan door en plakte de ongestempelde gedeelten tegen elkaar op aangeteekende en andere brieven, welke hg ten postkantore had te bezorgen nadat hij vooraf de ongeschonden en ongestempelde postzegels van die brieven had verwijderd. Bij zijne aanhouding werden brieven op hem bevonden welke hjj reeds sinds vier dagen van zijn patroon ter bezorging bij zich had. De zaak is in handen van de Justitie gesteld. Een zeldzaam geval. Onlangs deelden wij mede, dat een matroos der Koninklijke Nederlandsche Marine wilde huwen met eene dochter uit een ander huwelijk des vaders. (Die vader had hem nl. erkendhoewel hij de vader niet was) Genoemde persoon heeft zich gewend tot Hare Majesteit de Koningin om hulp in deze aangelegenheid. Naar gemeld wordt, is aan adressant te kennen gegeven, dat de Koningin niet kan beslissen. (»Stand.") Door hollende paarden gedood. Te Burgercompagnie gingen twee paarden op hol. De bestuurder, de negentienjarige P. Bronsema, geraakte onder de wipkar en is tengevolge van zijne verwondingen spoedig overleden. Een vondst, die te pas kwam. Een kleine kleuter van ruim 5 jaar te Bolsward vond, toen hij in de onmiddellijke nabijheid der ouderlijke woning bij de »Njjlanderzijl" bezig was in een ouden, afgeknotten hollen boomstam te wroeten, een verzameling blikjes", die er erg vuil uitzagen, maar hem toch zeer geschikt als speelgoed voorkwamen. Fluks werd de buit in de pet geledigd en toog hij er mee naar zijne moeder, die hem echter gelastte, dien vuilen rommel weg te weipen. De kleine man had daarin echter weinig lust en zou er mee naar 't >stal" gaan om ze te reinigen. Doch voor hij daartoe overging, nam moeder toch eerst eens een kijkje, en nu kwam ze tot de ontdekking, dat het toch iets anders dan vuile blikjes waren, want er stonden koppen en stempels op en bij nader onderzoek bleek, dat het Nederlandsche munten waren en wel guldens en kwartjes. Spoedig werd nu de »vuile rommel'' ge reinigd en geteld en zie, het was een schot tot een bedrag van twee-en-dertig en een halven gulden. Hoe die in den hollen boomstam gekomen was? Men vermoedt dat de munten daar verstopt waren door een arbeider, die ongeveer zes jaar geleden overleden, daar vroeger woonde en wel moer, om naar het schijnt voor hem overwegende redenen, de eigenaardige gewoonte had iets voor zijn vrouw te verbergen. De schat kwam goed te pas 't jongetje maakt deel uit van een arbeidersgezin, dat dertien kinderen telt en reeds zijn de »vuile blikjes" dan ook omgezet in eenigen wintervoorraad van brandstof en aardappelen. Demoeder is, gedachtig aan het »onder dezen pot zit nog een pot" nog al eens gaan zoeken, maar er was niets meer te vinden. Ieder kooper ontvangt bovendien gratis a. een kleurboek voor kinderen, ontworpen door J. VAN GELDROP, getiteld »Vrooljjk NederlandJ" b. een stel verfjes om dit kleurboek te kleuren. c. een heeren Portefeuille-almanak. d. een dames-Portemonnaie-almanak. INHOUD: Volledige Kalender met Kasboek, muattafelzegel tarief enz. Novellen en bijdragen van SCRUTATOR, Wat het afgeloopen jaar ons bracht. Geïllustreerd. JUSTUS VAN MAURIK, Sammetje op de groenmarkt. F. DE SINCLAIR, De wraak van meneer Smits. B. CANTERLaatste Ontgoocheling. HEINZ TOWOTE, De Slaapstee, 15 groote illnstratiën premiën enz. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h FABRIEKSWERK 'W IF" Meyrignacvoor lies- dij- navel- enbnikbrenken, zonder onderbeensbanden zonder veer langs rng en henpen (de veer is volgens geheel nieuw 'principe aangebracht) is de eenige die goedgekeurd is door deVereeniging voor Heel kunde (Société de Chirurgie) te Pargs. Verschillende, Nederl. Artsen hebben hem toegepast en eenparig ver klaard dat hij alle bezwaren, aan breukbanden verbonden, opheft. Attesten van Doctoren en Patiënten ter inzage. Th. A. A. ÜimonlsBandagist. Eenig eoncessionnaris voor Nederl. Den Haag. 36 Groenmarkt. Amsterdam, 164 Keizersgracht iederen DONDERDAG van 10—1 en 26'/a unr BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR znllen op Donderdag, den 3en December 1903, des namiddags één nre, in het openbaar aanbesteden De voorwaarden van aanbesteding, de inschrijvings- lijsten, alsmede de verschillende modellen, liggen ter secretarie der gemeente ter inzage op alle werkdagen van 92 nre, terwijl een afdruk van de voorwaarden en het tarief voor de levering van het drukwerk aldaar tegen betaling van f 1,verkrijgbaar is gesteld. Inscbrjjvingsbiljetten (op zegel) in te leveren ter ge meente-secretarie vóór of op Donderdag 3 December a.s., des middags 12 ure. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. C. D. DONATH, Secretaris. verleent Credieten tegen eene rente in verhouding tot het disconto der Ned. Bank. Neemt Gelden a déposito, rente thans met 1 dag opzegging 2°/o 1 maand vast 23/4 8/0. Belast zich met Incasgeerlnguitbetaling, enz. DE DIRECTIE. AGENTSCHAP, AKKHAAR: BREEDSTRAAT A 48. Inspecteur voor de provincie Noord-Holland, de Heer P. J. STEENHOVEN, Boterstraat 18a te Alkmaar. Steeds verkrijgbaar RIDDERSTRAAT 5. Aanbevelend, A. DEKKER. ASSORTIMENTSKISTEN ft f 2,—, 2,50, 3,—, 4,—. Ook hebben wij evenals vorige jaren een ruime keuze in kistjes van 3ft, SO en ÏOO stuks, gevuld met onze eigen bekende merken, b.v. „Kleine 5" in kistjes van 35 st. a 55 ets., Blaauwtjes in kistjes van 35 st. «5 et., C. 8. in kistjes van 35 st. ft 75 ct. Tevens hebben wij nog eenige merken in fraai blik verpakt. _„_JT Jr., Amsterdam, Fabrikantjvan_Poetspomade w

Alkmaarsche Courant | 1903 | | pagina 6