Liefdadigheidsvoorstelling Waarschuwing IJS. M. A.ERKAMP. Aanleg Gas-, Stoom- eo Waterleiding, d van Inzet deNafuur-V/ollen Ondergoederen V ennootschap. Advertentièn. B E E G E N, Fnidsen C 60. Fnidsen C 60. SPREEKBUIZEN. Electrische Schellen, Meid-Huishoudster J, de Lange Corn8. Johs- Zn., Uit één stuk gebogen. Verschillende modellen. Zaadmarkt 78, ALKMAAR. „Johan Frederik Morra HU HG K HL 1.1 K 8 TAN 1). f. Rederijkerskamer „Bilderdijk". DINSDAG- 5 JANUARI 1904 Fabrieks- IMHULSEN Wegens vervoer van KOOL, wordt de vaart langs de linizen der gemeente SINT PANCRAS tot aan BROEK OP LANGENDIJK den geheelen winter opengehouden. Sint Pancras, 2 Jan. 1904. De Burgemeester, F. SMIT. Kassier en Commissionair in Effecten, Variété-Gezelschap P. Matron. In het lokaal Diligentia werd gisteren- en wordt heden, zaterdagavond, een soirée-amnsante gegeven door een spe cialiteiten-gezelschap onder directie van bovengenoemden heer. Vrijdag brachten we daar een bezoek en kannen dientengevolge het met gerustheid aanbevelen. De heer en mevr. Ricardo pakten de bezoekers reeds dadeljjk met een aardige huiselijke scène, die allen deed schateren van lachen. Op ben volgden de gebroeders Matron, hier reeds gunstig bekend, die in 't genre Solser en Hesse, met hunne refreinen en dansfiguren, ons zeker wel een uur aangenaam kunnen bezighouden. Een andere jeugdige artiste, een jonge dame van 13 jaar, werd met niet minder aandacht gevolgd en bij herhaling toegejuicht, om hare reeds keurige komische voordracht. En ten slotte de alom gevierde karakter komiek Abram de Win ter, wiens lof, na zijn herstel, door alle conranten nog dezer dagen werd verkondigd die was natuurlijk weder onbetaalbaar. Voeg daarbij nog, dat na afloop gelegen heid tot dansen wordt gegeven, hedenavond b.v. onder directie van den balletmeester Joh. Vestdijk van Am sterdam, dan blijft verdere aanbeveling voor heden en welhcht later herhaald bezoek, zeker overbodig. Rationale Militie. Het aandeel dezer gemeente, te dragen in de lich ting der Nationale Militie van 1904, is door Gedeputeerde Staten bepaald op 54 man, waarvan 16 man tot korte oefening zullen worden ingelijfd. Jubileum. De heer B. J. Selhorst, herdenkt heden den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de firma K. Kuiper en Zonen schilders alhier. Alkmaarsche IJsclub. Zoo plotseling als de dooi invalt en het schaatsen rijden weer gedaan is, even onverwacht valt dikwijlB de vorst in, kluistert de wateren en verandert het stille sombere landschap in een vroolijk wintertooneel. Wie had met Kersttijd kunnen denken dat een week later de liefhebbers van schaatsenrijden hun hart aan dien ge zonden wintersport konden ophalen Het was gisteren, op den Nieuwjaarsdag een prachtig gezicht de woelende en krioelende menigte op onze Singelgrachten gade te slaan. Van af het Texelsche hek waren alle singeigrach- ten thans onder het beheer der Alkmaarsche IJsclub, tot aan de Ijzerfabriek van flinke banen voorzien. Jam mer dat het in orde brengen der banen door kwaadwil ligen of onbezonnen hand zoo wo'dt bemoeilijkt door het ijs reeds te bederven met bet opwerpen van vuilnis of steenen. Door het gemeentebestunr is gelukkig goed gunstig beschikt op het verzoek der IJsclub om voortaan, reeds vóór dat het ijs vertrouwbaar is verklaard, daarop werkzaamheden te verrichten en in overleg met de politie het publiek te weren zoolang het ijs nog als onveilig is aan te merken. Moge het publiek in dezen medewerken om tot eenen gezonden toestand te komen. Het is toch zeker voor ieder een groot voordeel dat er thans op het ijs gewerkt wordt en de baan veger van weleer daar niet meer den bezem zwaait als bet teeken van brutale macht. Langs de Bleekersloot is nu een verbinding tot stand gekomen met Heiloo, Limmen en Akersloot, alle afdeelingen van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier''eveneens staat na de Hoever- vaart in verbinding met de Afdeeling de 3 Egmonden en kan men rechts ou slaande, langs de Wognnmmerbunrt in verbinding komen met de afd. Bergen, die langs het kanaal, achter de spoorbrng, aansluit met de richting afd. Koedijk. Vanaf de jjzerfabriek zal bij bljjvende vorst, vorbinding worden gezocht met de Noordervaart. Daar het jjs op het Groot Noordhoilands Kanaaldoor het bevaren der stoombooten gewoonlijk zeer slecht is, zoo kan dit beter dan vroeger in een berijdbaren toestand worden gebracht, nu de IJsclub van betere hulpmiddelen is voorzien en aan haar personeel uitstekende werktuigen kan ter hand stellen. Wanneer het publiek nu maar begrjjpt dat het deze zaak moet steunen door toetreding tot het lidmaatschap wat tot neg toe wel wat te wen- schen overlaatdan kan op deze wijze eene gezonde toestand en doelmatige werkverschaffing tot s and komen. Er zijn door het Bestuur vele moeilijkheden te overwin nen en daartoe is aller zedelijke steun en veler geldelijke hulp noodig. Voor het lidmaatschap vervoege men zich bij den heer H. Stikkel op het Hof, ook kan men zich bij een der Bestuursleden daarvoor opgeven, tegen eene jaarlijksche contributie van f 1 of als donateurs tegen eene van f 2.50 of hooger. Als strikt persoonlijk bewijs wordt aan de leden een bondskaart nitgereikt, die, zicht baar gedragen, het recht geeft om vrij te mogen rijden op alle verkeerswegen der aangesloten afdeelingen van »IJ. H. N." Aan vrouweljjke bnisgenooten van leden en mannelijke beneden 18 jaar, kan alsdan eene bondskaart worden verstrekt f 0.25. Deze kaai ten mogen niet aan anderen worden afgegeven bij misbruik wordt de kaart ingenomen. Dat ieder die kan, dan ook niet langer wachte, docb, nu bet nog ijs is daar spoedig toe besluiten. Daar nog niet voldoende berichten zijn ingekomen omtrent be trouwbaarheid en den toestand der banen kan op morgen geen Clubtocht naar Hoorn worden uitgeschreven, doch het voornemen bestaat om a.s. Donderdag een ijsfeest te organiseeren op het Paardenwed, bestaande in schoonrijden, hardrijden en des avonds lampionrijden, te besluiten met prijsnitdeeling en bal in ce Harmonie, alles vrij, toegan kelijk voor leden en huis gonooten, aangesloten bij de Alkmaarsche IJsclub. Voor een en ander s. v. p. nader te letten op advertentiën en aanplakbiljetten. Dat even als de voorgaande jaren dit feest met prachtig winterweer moge worden opgeluisterd is zeker de wensch van velen. Alkmaar, 2 Jan. Aangevoerd 4 paarden t 80 a 120, 4 koeien en ossen f 160 a 200, 21 nuchtere kalveren f 12 a 20, 0 v. kalveren f a 80 magere schapen f 8 a 20, 30 magere varkens f 14.a 16, 199 biggen f4. a 8.8 bokken f 2 a 4, 0 kleine bokjes f 0, boter (hoogst betaalde prijs 70 ct., gemiddelde prijs 65 ct., laagst betaalde prijs 60 ct., aangevoerd 3U02 P., kipeie ren f 5.en 6.per 100. Hoorn, 2 Jan. Tarwe f 7.— a 8.50, roggo i 0.— a o.—, gerst f 4.50 a 5.25, haver f 3.— a 3.75, witte erwten f .0 a groene id. f 12.a 15.—, grauwe id. f 22.a 23.vale id. f 13.a 18, bruine boonen f 11.a 14.50, karweizaad f 11.a mosterdzaad f 18.50 a 9 paarden f 60 a 100, - koeien f 0 a —0, 252 schapen f 20,a 29, 0 lammeren t 0, a 5 kalveren 10 a 16, 0 varkens f a 163 biggen f5.a 7.—, kipeieren f 6.— a 6 50,1425 kop boter f 0 67j a 0.70 per kop. Scbagen, 31 Dec. Asrgovoerd 6 paarden f 60 a f 150, 0 stieren f 0a f 06 geldekoeien 1 120 a 140, 26 vette koeien f 180 a f290, 4 kalf koeien f 120 a f 180, 0 venlens fa ,13 nuchtere kalveren t 8 a f 18, 60 vette schapen f 20 a 32,500 overhouders id. f 12,0 23,0lammeren f af 4 magere varkens f 6.a 10.—, 18 vette varkens 34 a 39 ct. p. K.G., 80 biggen f 4.a 7.600 kop boter 60 a 70 ct., 3500 kipeieren f 5,—, a f 6,0eenden dito f 0, - Schagen, 30 Dec. Kleine kaas f 27.commissie f24, middelbare f 28, Aangevoerd 14 stapels, gewogen 6083 Kgr. ONDERTROUWD. 31 Dec Johannes Martinns Nijssen te Haarlem, onlangs alhier en Catharina K eft, alhier. Willem Alexander Bnddendorf en Elisabeth Dijkman. Dirk Wokke, wednr. van Engeltje Molenaar te Bergen en Catharina Anna Brons alhier. Gerrit Visser, alhier en Maria Oiasina Dekker te Koedijk. Arie van d n Keuvel, wednr. van Bartje van Zessen te Schoonhoven en Eli zabeth de Graaf, wed, v Maarten KoopmaD, alh. GEBOREN. 1 Jan. Jacobns Evert, z. van Jacob Houtkoopor en Maaltje Groot. Hendrik, z. vaB Heudrik Bakker en Trijntje Osinga. Wilhelmina Jacoba, d. van Theodoras IJpelaan en Neeltje Vreeker. 2 Alida Catharina. d. van Petrus Blankendaal en Alida Emke. OVERLEDEN. 31 Dec. Pietar Stroomer, 67 j. 1 Jan. Petras, z. van Dirk Grootjes, en Maartje Bakker, 17 dagen. Leentje Scbuitemaker, wed. van Hendrik Lindiloo, 82 j. Heden morgen is onze geliefde dochterzuster en behnwdzuster PAULINE! JOHANNA VAN HEElïEN, na een lijden van vele jaren zacht en kalm overleden in den ouderdom van 36 jaren. Uit aller naam W. J. VAN REENEN geboren Rendorp. Bergen 2 Januari 1904. G. GROOT en Echtgenoote. Kooltuin. Met wederkeerigen heilwensch, betnigt "onder- geteekende zijn dank voor de op 1 Januari 1.1. ontvangen wenschen. C. O. nONATH. Aan allen, die mij op de een of andere wijze hunne wenschen brachten, bij den aanvang van het jaar, mijn barteljjken dank en wederkeerig mijne beste wenschen voor 1904. Alkmaar, A. O. DE REGT. Januari 1904. Remonstr. Pred. ln het lokaal „Harmonie", van den heer W. MEI LANGE}. AANVANG 's avonds 71/, nnr. Plaatsbespreking op den dag der uitvoering 's morgens van 1012 nnr. LotiDg 10 uur precies. Alsdan zijn nog toegangsbiljetten te bekomen a f 1, HET BESTUUR. 31 December 1903, bij opbod ge- goederen bij de notitiën 1205,— 2 f525,— 3 f 690,— 6 f 2820,- 7 f 2905,- 8 10 f4125,- 11 f4425,— 12 14 f1040,- 15 f 5255,- en de afslag afzonderlijk en daarna plaats hebben te Uitgeest- in de 1904, des voormiddags 11 nnr. B. W1ELAN» LOS, Notaris. der te Uitgeest op veilde onroerende gemeld als nummers 1 f 4 f 625,— 5 f 655,— f 4-60,-9 f4405, f 6325,- 13 f 3015, 16 f4875,waarvan de combinatiën zullen Ooijevaar op 7 J nuari De beer en Mevrouw RIPPING—Bunnik betuigen met wederkeerige heilwensch hnn dank aan allen, die met de jaarswisseling bli.iken van belangstelling gaven. De Heer en Mevrouw SLEES WIJKDE BOER zeggen vriendelijk dank voor de ontvangen gelnkwenschen en biedeD wederkeerig de hnnne aan. De President der Arrondissements-Reehtbank betnigt zijn dank voor de hem op 1 Januari jl. getoonde belang- s telling. De ondergeteekende betnigt zijn hartelijken dank voor de zeer vele blijken van innige deelneming, betoond ge durende de ziekte en bij het overlijden van mijne ge liefde Echtgenoote. F. SCHUTZ. Alkmaar, Januari 1904. Te HUUR aangeboden de geheele vrije helft eener gemeubeleerde »VILLA", voorzien van alle gerieven, afzonderlijken ingang en grooten tuin. De Villa is ook in haar geheel en ongemenbeld te huur. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij Mejuffrouw DORBECK, Mient 17. iM'dïTSv krygba GEVRAAGD wegens teleurstelling om dadelijk in dienst te treden mooie betrekkingbjj een alleen stillevend HEER leeftyd onverschillig. Br. fr. lett. R buraau dezer courant. belast zich met het koopen en verkoopen van eflfec ten, inwisselen van coupons, sluiten van beleeningen en prolongatlënverzekeren <egen koersverlies bij nitloting van effecten en premieloten, neemt gelden a déposlto enz. Kantoor PA8TOOH8TE1E1G. Prijscouranten en Altesten op aanvrage FABRIEK en MAGAZIJN Blijkens akte den 22 December 1903 door den Notaris H. DE BOER te Hoogwoud verleden, hebben *de onder- geteekenden JOHAN FREDEhIK MORRA, koopman en EVERT ELIAS STOEL, particulier, beiden te Alkmaar, met elkander aangegaan eene Vennootschap, ten doel hebbende bet gemeenschappelijk drijven vaneen handel ln hulpmeststoffen en aanverwante artikelen, welks Vennootschap wordt gevestigd te Alkmaar, onder de firma voor den tijd van tien jaren, ingaande 1 Januari 1904 en alzoo eindigende 31 December 1913. Zij wordt stil zwijgend voor den tijd van vijf jaren verlengd, indien niet 6 maan- en voor het eindigen der Vennootschap, alzoo voor 1 Juli 1913 een der Vennootcn schriftelijk heeft (e kennen gegeven dat hij aan de Vennootschap een einde wil maken deze wjjze van verlenging is toepasselijk op elk volgend tijdvak van vijf jaten. Ieder der Vennoo- ten is bbvoegd ten name der Vennootschap te bandelen, voir haar gelden uit te geven en te ontvangen en de Vennootschap aan dorden en derden aan haar te ver binden en met den naam der firma te onderteekenen. De toestemming en onderteekening van de beide Vennooten, met bijvoeging van hnnne gewone handteekening, wordt echter gevorderd tot het afgeven, accepteereD, endosseeren en voor aval teekenen van wissels en ander handelspapier, tot, het buren, verhureD, aankoopen, verpanden en ver vreemden van onroerende goedeien, bet ter leen opnemen van gelden, bet aangaan van verbintenisssen, van borgtocht, het slniten van dadingen en het verrichten van alle handelingen welke niet tot den gewonen werkkring dor Vennootschap behooren. JOH. F. MORRA. E. E. STOEL.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 2