DREGGEN Insehrjjving Nationale Militie No. 3. Honderd en zesde jaargang. 1904. WOENSDAG 6 JANUARI. Hondenbelasting. De nevelen geweken. Buitenland. Onderzoek geoefendheid van lotelingen voor de lichtingen 1903 en 1904. zijn gedeponeerd l> ij Stadstlmmerwerf, Oudegracht. FEUILLETON. voor de mannelijke geborenen van 1885 op DINSDAG en VRIJDAG van iedere week van 12—2 ure tot 20 JANUARI a.s. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. tl.klUAAIISIHi; COURANT. Deze Courant wordt Oinsda g-, Doaderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkhaab f 0,80franco door het geheele rijk f 1, 3 Nummers f 9,06. Afzonderlijke nummers 3 ets. felefoonnunmer 3. Prp der gewone advertentlën t| Per regel f 0,15. Giooto letters naar plaatsruimte.', Brieven franco aan de N/V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOONVoordam C 9. Aan de jongelieden die zich voor het deelnemen aan bovengenoemd onderzoek hebben aange neld, wordt kennis gegeven dat zij zich tot het doen van examen ter ver krijging van militaire getuigschriften op Doaderdag ld Januari a.s. des voormiddags 9>/2 nar moeten aanmelden aau de Infanterle-kazerne binnen het fort Urfprlns te HHLBBB. Alkmaar29 Dec. 1908. De Burgemeester van Alkmaar G. RIPPING. P. J. v. Hugten, Oudegracht, hoek Klein Nieawland W. F. Adolf, Oudegracht hoek Hofstraat. P. Blauw, Ritsevoort, bij de HeiloSrpoort. Achterpaud Waaagehouw, Kaasmarkt. Oasfabrlek, Kanaalkade (schaftlokaal). J. Bek, Peperstraat, brugwachter. H. Helenlus, Hoornscheweg, Friesche brug. Stolker, Heiligland, Vlotbrug. J. F. mnsbach, Bierkade, Café Kauaalzicht. J. Coppens, Verdronkenoord, naast Café Wapen van Munster. Wed. Zervaas, Zeglis, tapperij. Overtoom, Schedeldoekshaven, hoek Geest. Wortel, Kennemersingel, bij de Hoevervaart. U. v. d. Sleesen, Geesterweg, Bergerpoort (i/d stal). Bureau van politie, Langestraat. C. Dulnker, Geestersingel, hoek Druivenlaan. Alkmaar De Commissaris van Politie 5 Jan. 1904. S. M. S. MODDERMAN Jr. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaab brengen in herinnering, dat volgens de op 20 September 1882 vastgestelde verordening op de heffing eener belas ting op de honden ieder eigenaar, bezitter of houder van een of meer aau de belasting onderworpen honden verplicht is, daarvan jaarlijks vóór 31 Januari ten kan tore van den gemeente-ontvanger aangifte te doen. Die aangifte geschiedt door de inlevering van een be hoorlijk ingevuld en door den belastingschuldige onder teekend biljet, kosteloos aan dat kantoor verkrijgbaar. De betaling der belasting geschiedt dadeljjk bij de aan gifte tegen kwitantie en afgifte van een penning, onver minderd het recht, om, zoo de aangifte onjuist bevonden wordt, herziening te doen plaats hebben. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 5 Jan 1904. C. D. DONATH, Secretaris. D O O B DEBORA VAN DE VELDE. 9> En toen Leo hoe langer hoe meer begon te vertellen, van wat hij zich meende te herinneren, knikte de oude man met het hoofd en zei »Het zal wel zoo wezen, jongenlief, maar ge moet er niet te veel over peinzen bewaar de beeltenis maar goed en houdt je herinnering vast. Zooals ik al meer gezegd heb, zij zal nog wel eens terugkomenik reken aaarop." Maar zij kwam niet terug. Er bleef Leo geen andere troost, dan het portret te beschouwen en er met Steven over te praten hij kon het met niemand anders doen. Zijne makkers zouden hem niet begrijpen, en evenmin zjjn geheim bewaard hebben en aan zjjne grootouders durfde hij geene inlichting vragen hij begreep dat het niet geraden zou zijn, om dat to doen, want al besefte hg ook niet waarom, eene geheime stem in zyn binnenste waarschuwde hem, dat er eene re len was, waarom zij hem van de verzorgster zijner eerste kinderjaren verwjj- lerd hielden. En zoo ging de tjjd voorbij en het beeld der herinnering 'erflauwde weer, en zou misschien langzamerhand, geheel 'ijn uitgewiacht, indien niet het fraaie prentenboek, welks ïhoud door Leo werd gelezen en herlezen, en de pho jgrafie met dat innemende gelaat en de daarachter ge ahreven woorden, er waren geweest om hem er aan te oen vasthoudenhet was geen droombeeld, wat hem voor den geest stond, maar eene werkelijkheid, al kon hg de sluier dan ook niet oplichten, waarachter dat ver leden verborgen lag. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis: dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlagen van P. A. WALLA.ART, wonende aldaar, om vergunning tot het. oprichten van een smederij in het te bouwen perceel Nieuwpoortslaan Wjjk E, no. 78 en dat op Maandag 18 Januari 1904, 's voormiddags te elf uur, ten Stadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING Voorzitter. 4 Jan. 1904. C. D. DONATH, Secretaris. OUKTSCHliAAB. In de gebruikelijke Nieuwjaars toespraak tot de officieren der garde regimenten heeft Keizer Wilhelm het officierkorps aangemaand, den naam van het Duitsche leger hoog te houden, door een waardig levensgedrag tot voorbeeld te zijn voor soldaten en burgers en met alle ernst te zorgen dat het misbruik der soldaten-mishandelingen wordt uitgeroeid. De reis van Keizer Wilhelm naar het zuiden zal plaats hebben in het laatst van Februari of het begin van Maart. Te Hamburg is een plan in de maak om de beide Elbeoevers te verbinden door een tunnel onder de rivier, tevens voor het rijtuigverkeer. De quarantaine van het stoomschip .Cordoba" is opgeheven. EWGELA3IO. In antwoord op de uitnoodiging van het Bondsministerie om Australië te bezoeken, ant woordde Chamberlain, dat hij zeer dankbaar is voor de uitnoodiging en de voordeelen van zulk een bezoek zeker erkent, maar dat bij, voordat hem een opdracht gegeven is, in do onmogelijkheid is voor langen tijd Engeland te verlaten. Hij hoopt, dat hij in een niet ver verwijderde toekomst, die uitnoodiging zal kunnen aannemen. RUSLAND. Volgens berichten uit Japan en China zou de oorlog tusschen Rusland en Japan onvermijdelijk zijn. Naar men verneemt, heeft Japan in zijn jongste nota IV. Had Elze kunnen weten, hoe zeer haar lieveling naar hare komst verlangde, zij zou nog wel eens eene poging gedaan hebben, om hem te ontmoeten. Maar zjj ver moedde het niet. Zij dacht hem gelukkig en zorgeloos, te midden van zijne makkers, en tevreden met zijn te huis bij zijne grootouders, die natuurlijk trotsch op hun kleinzoon zonden wezen en hem wel d.ep zouden inpren ten, zich niet af fe geven met iemand beneden zjjn stand. Waarom zij dan dat geschenk had gegeven, om hem aan haar bestaan te herinneren Omdat zij behcefte had iets van hem te hooren en hem een bewijs van liefde te doen toekomen. Och, ze had immers zooveel, zoo onnoemelijk veel ge leden. Hoe zwaar was het haar gevallen in den eersten tijd na den dood van haar man, om staande te blijven en te volharden bij haar besluit geeu rechte te laten gelden en van de familie geene ondersteuning aan te nemen. Doch het was toch gelnktzij kreeg werk in over vloed, de menschen waren goed voor haar, zij verwierf meer en meer de achting van wie haar leerden kennen, en haar kleine Nettie werd haar troost en vergoedde haar eenigermate het gemis van Leo. Ze had alles gedaan, om het geluk van haar dochtertje te bevorderen ze ont zegde zich zelf iedere weelde, ja, soms zelis het noodige om haar kind maar alles te schenken en nog iets te be sparen, om, als het grooter werd, eene uitstekende op voeding te geven, want dit was hare illusie eens als die opvoeding voltooid was, met haar dochtertje naar Hol land te gaan en dan tot de familie te kannen zeggen hier is Gustaaf's dochter, Leo's zuster, ik geloof, dat men zich niet over haar zal behoeven te schamen. Maar die illusie was wreed verstoord, doordat Nettie door eene ernstige ziekte werd aangetast, die haar in weinige dagen ten grave sleepte, In het eerst scheen het de moeder, of zij nimmer zou kuunen scheiden van het graf, waar haar lievelinge bij den vader was neergelegd doch na eenigen tijd werd haar het gevoel van eenzaamheid te zwaar. Een onbeschrijfelijk aan Rusland de volgende voorwaarden gesteldhet genot in Corea van geheel dezelfde rechten als die Rusland iu Mantsjoerije eischt. Japan zon dan Rusland's suprematie in Mantsjoerije erkennen. Men zegt, dat Rusland hierin niet wenscht toe te stemmen, van oordeel zijnde, dat Japan genoegen behoort te nemen met een wjjziging van het handels-tractaat ten aanzien van Corea. Intnsschen hoopt Rusland nog steeds, dat de moeielijkheden langs diplomatieken weg zullen kunnen worden vereffend. Door het Permanent Internationale Vredes-bureau te Bern is een poging gedaan den vrede in Oost-Az S te bewaren. Op grond van artikel 2 der Haagsche conventie heeft dit bureau de mogendheden bjj circulaire uitgenoodigd hare goede diensten aan te bieden, teneinde het geschil tusschen Rusland en Japan te doen onderwerpen aan arbitrage en daardoor tot een vredelievende oplossing te geraken. Uit Petersburg wordt aan de .Daily Chronicle" geschreven Minister Plehwe heeft besloten de zone, waarbinnen de Joden voortaan mogen wonen, uit te breiden hij heeft 57 stedeu aangewezen in 23 districten gelegen, welke tot dusver voor de Joden gesloten waren. In het rapport aan den Czaar wijst de minister op de ollende in de Joodsche gemeenten door het gebrek aan voldoenden arbeid. Ondanks het verzet in hooge kringen, heeft de Czaar besloten het ontwerp van den heer van Plehwe te bekrachtigen. YEREENIGDE STATEST. Uit de nadere berichten blijkt dat de Sehoawburgbrand te Chicago nog ontzet tender geweest is dan eerst gemeld werd. Volgens de officieele opgave zijn 587 menschen bij deze ramp omgekomen. Ongeveer 100 personen werden door de brandweer en de buren gered. De brand brak uit tjjdens de tweede acte van de pan tomime. Pogingen om het asbestgordjjn te doen zakken faaldenhet gordijn bleef halfweg steken en doordat de voordeuren van den schouwburg open stonden werd d6 zaal een vnurgang. Vreeselijke tooneelen hadden plaats. Het publiek (1300 personen) rende in dolle opgewon denheid op de uitgangen toe. In de corridors werd wan hopig gevochten vrouwen raakten onder de voeten van de opdringende massa. De bezoekers van de eerste gaan- derjj zaten als in een val opgesloten eenigen zijn levend verbrand, anderen zijn gestikt door den rook. Tusschen de stoelen werden lijken gevonden. Enkelen sprongen in de stalles, waar ze in de vlammen omkwamen. De brandweermannen klommen met ladders naar de bovenste verdiepingen en slaagden er in, een aantal per sonen van de galerijen naar buiten te brengen, van wie het meerendeel bewusteloos was. Bij een onderzoek door den commandant der brandweer vond deze op het balcon sterk heimwee, naar haar geboorteland, greep haar aan. Wat deed zij langer in den vreemde Dtór op het kerkhof waren hare dooden toch niet De berinnering nam zij overal mede. Zij had behoefte weer hare eigen taal te kunnen hooren en spreken en zoo mogelijk iets te vernemen van Leo. Ze was gegaan. Maar niet naar L. waar de familie Hoogenbeek woonde, maar naar A. waar zij met hare moeder gewoond had en ze had vandaar geschreven aan Leo's grootmoeder om to vragen, hoe het hem ging. Doch zij had geen antwoord bekomen, toen had zij zich op andere wijze inlichting trachten te verschaffen en zoo was zij te weten gekomen, dat de jongen op het instituut te Z. was eu het plan was bij haar gergpt hem daar op te zoeken doch, eenmaal in zijne nabijheid, had zij ingezien, dat het beter was, den knaap niet te ont moeten. Immeis hij zou haar toch niet meer kennen en gestold eens, dat hij zich haar wel herinnerde, en er nog een gevoel van liefde voor haar in zijn hart was over gebleven, dan zou hare komst voor hem geen zegen zjjn, maar mogelijk ten gevolge hebben, dat bij verder af ge zonden werd en strenger bewaakt. Neen, juist ter wille van zijn geluk, moest ze haar eigen hart al weder het zwijgen opleggen en hare begeerte, om hem te zien, on derdrukken. Zij wilde voor alles getrouw blijven, aan wat ze zich had opgelegd, maar toch een teeken van haar bestaan en van onveranderlijke liefde moest zij hem geven, opdat hij niet in later dagen, als hij de geschie denis 'van zijne ouders vernam er in zijn hart haar een verwijt van kon maken, dat zy zich nooit meer over hem had bekommerd. Maar nadat ze dit plan had volvoerd, was ze ook weer heengegaan en het was haar gelukt in eene andere pro vincie, ver genoeg van L. en ook van Z. verwijderd, om toevallige ontmoetingen te voorkomen, eene werkkring te vinden die geheel beantwoordde aar haar idee en aanleg en die' hoofd en handen genoeg te doen gaf, om haar er voor te bewaren zwak te zijn, of ontrouw te worden aan zich zelf. En, opdat niemand iets vermoeden zou, aanvaardde zg die werkkring onder hare eigen naam en niet onder die, waarop zij toch recht had. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 1