Ingezonden stukken. Advertentièn. Openbare "Verkooping JE O H O. Wat is er veel reeds wreed verwoest Marktberichten. tien dagen werd vermist, is terecht. Haar broeder vond haar in welstand aan het station te Highbury. Zij is ook al een slachtoffer der zonderlinge epidemie van geheugenverlies welke sinds ruim een half jaar in Engeland heerscht en waarvan nu wel al ongeveer 20 gevallen voorkwamen. Zij was, uit wandelen gegaan, plotseling vergeten (vie zii was, vanwaar zij kwam en waar zij heen moest. Zij had gedurende de tien dagen geleefd van de opbrengst van eenige kostbaarheden, haar bont, enz. an al dien tijd doorgebracht aan de spoorwegstations, in de hoop dat zij zich daar des te eerder de plaats barer bestemming zou herinneren. De eerste flauwe herinnering ontwaakte bij haar, toen zij te Highbury baren broeder zag. Maar zij begrijpt toch nog niet volkomen wat er gebeurd is. In December 1898 vertrok uit Hnll de Zweedsehe stoomboot »Tekla", van Oskarsbamn, naar Malmö. Sedert is niets meer van dit schip vernomen. Onlangs echter is te O. een Noorsch zeeman overleden, na op zijn sterfbed de bekentenis te bebben afgelegd, dat hjj zich op 13 December 1898 op een Engelsche stoomboot bevond, toen die met volle kracht op de »Tekla" invoer, zoodat deze weldra zonk. Ofschoon het mogelijk was hulp te verleenen, zette de Engelsche boot de reis terstond voort. De Engelsche gezagvoerder vreesde vermoedelijk dat hem de schuld zou worden gegeven en deed alle opvarenden plechtig zweren nimmer iets van het geval bekend te maken. De Engelsche viceconsul te O. verzoekt nn een ieder, die van deze vreeselijke gebeurtenis iets weet mede te deelen, zich bij hem aan te melden. »Een kerk van ongekorven hout", zoo noemt de dichtermond in 't woud of veldeen laan van trotsche boomen wier takken strenglen zich dooreen zooals in 't kerkgewelfvan steen de ribben kruislings samenkomen. Znlk schoon dat 'a wandelaars eerbied wekt zijn pad, met koele schaduw dekt, ons kan verrukken en ontroeren vindt geen genade in het oog van hem dien men alsnu het hoog gezag in ons plantsoen laat voeren. Zijn prachtig landschaps-ideaal is hier een vlaktedor en baal en daar een zonheet pad dat pryken mag met nn hier dan daar een boom maar mist den groen gesloten zoom waarmeö 't een boschlaan zou gelijken. Voor de enkle boomen voelt hij veel niets voor een lommerrijk geheel van boomen die aaneen zich scharen wat daarvan werd met zorg gewrocht en aan 't publiek behagen mocht kan bij met zijn systeem niet paren. Dan met de bijl er maar op in. Het daadlijk geldelijk gewin verblindt allicht de raadsleên de oogen 1 Zoo werd ook eens de hen geslacht die gouden eieren had gebracht wat zag haar eignaar zich bedrogen dat jaren lang nog dnren moest tot nnt en vreugd van duizendtallen wat boschjes zijn er weggevaagd gewiekte zangers dus verjaagd wat gave stammen deed men vallen Waar eik bezoeker prees het schoon (voor trouwe zorg 't verdiende loon waar 't buiten-zijn zoo deed genieten daar wendt men thans zijn schreden niet 't wandalenspoor dat men er ziet kan een natuurvriend slechts verdrieten. Och achtbre leden van den Raad Stuit toch dit woekerende kwaad dat ons het laatste schoon zal rooven vlecht Alkmaar wéér een groene krans vol ingevreten gaten thans de burgerij zon 't dankbaar loven. EGO. samenkomsten, door ons blad, door ijverige propaganda in woord en leven, er naar strevend veroordeelen nit den weg te ruimen, en zuiverder, billper, hooger begrippen van reinheid, ingang te doen vinden, zoekend het ver trouwen te winnen van allen, die wij zullen bereiken. Vele moeiljjkheden staan ons te wachten, vooroordeel en spotvalsche schaamte en kond cynisme, tegenwerking van verschillende zijden. Wij vreezen ze niet. Sterk door ons geloof, ons bewust van onze heilige roeping, zullon wij se overwinnen en Reinheid doen zegevieren. 80 meti t>cs medewerken Sluit U dan aan voor dit heerlijke, mooie werk. Houdt nw hart rein De vrucht van een rein hart is een rein leven. Mensbroek. 131 Jan. Ondertrouwd en getrouwd. Klaas Mooy en Grietje de Wit. Geboren. Anne, d. van Jan Bommezij cn Trijntje Benit. Anna Jacoba, d, van Abraham Hazelhoff en Jacoba de Vries. Sneek 2 Pebr. Boterprijs 1 Aangevoerd 5 vierde en 5 achtste vaten. Boter der Vereeniging le soort f 48.50 a 2e soort f a 3e soort Fabrieksboter aangevoerd 15/3 en 14/6 vaten, prijs f 50.—. Kaas. Aangevoerd 0Kg., ptijs f Amsterdam 5 Febr. De prjjzen der Aardappelen, waren heden als volgt Friesche borgers f 3.80 a 4.— dito Blauwe f 3.a 3.70 dito Franeker f 2.80 a 3.40, Zeeuwsche Sp. Jm, f 3.50 a 4.—, dito Borgers f 0.a 0.— dito Bonte f 4.10 a 4,30, dito Blauwe f 4.a 4,25, Geld. Blauwe f 3.60 a 3,90, Pruisische Hamburgers f 4.25 a 4.50, Westlandsche Zand f 5.a 6.I Jpolder Jamm. f3.40 Friesche Dokkumer Jammen f 2.80 a 3.50, N. Malta 11 ct. Delft, 4 Febr. Boter le soort f 65, 2e f 58, 3e f52, per Kg. f 1,23 a 1.63. Aangevoerd 198 achtste en 61 zestiende vaten, wegende samen 4570 Kg. Meppel, 4 Febr. Boter, le soort f 26, 2e soort f 25, 3e soort f 24, per 1.5 Kg. f 1.90 a 2.10. Aangev.1200 Kilogram. Edam, 4 Febr. Aangev. 4 partyen boter 78 a 80 ct de 5 Kg. kipeierec f 4.75 a 5.per 100. Leedwarden, 5 Febr. Noteering van de commissie le qual. fabrieksboter f 49.a 51.25. Aangev. 12 derde en 9 zesde vaten. Boter le soort f 49.Aangevoerd 8 vierde, 5 acht ste en 2 zestiende vaten. Kaas. Nagel f 21,a 30.Aangev. 14690 Kg. Leiden 5 Febr. Aangevoerd 0 venlens t a 0, 12 stieren f 76 a 340, 127 kalf- en melkkoeien f 126 a 278, 86 varekoeien f 112 a 231, 207 vette ossen en koeien f 127 a 285 of f 0.54 a 0.70 per Kg. 6 graskalveren f 21 a 47, 47 vette ido. f 37 a f 98, f 0.80 a 1.per Kg., 33 nucht. id. f 6.a 24. 587 vette schapen f 16.a 33.of f 0.46 a 0.48 per Kg., 324 weide dito f 12.- a 25.0lammeren f f 299 magere varkens f 15 a 36 of 32 a 34 ct., per Kg., 152 biggen f 4 a 14.—, 438 runderen, 80 kalveren, 911 schapen, 0 paarden f a 0—. Kaas. 12 stapels. Goudsche kaas f 20 a 27.50 per 50 Kg., Leidsche f a per 150 Kg. Zwolle, 5 Febr. Boter, per kg. f 1.20 a f 1.30, per I's vat f 23.50 a f 27.— afwijkende f a 2e soort f a per 1lle vat f a Aangev. 148 vierde en 123 achtste vaten en 490 stukken, wegende samen 4680 K.G. Schiedam, 4 Febr. Noteering Makelaars fJene ver t 13.75, Beurscommissie f moutwijn f 9.75, Ruwe Spiritus f Spoeling Oommissie f 0.Am- sterdamsche proef f 15.25. 5 Febr. Distillateurs f 9.75, Jenever f 13.75, Beurs commissie f9. moutwijn flauw, Rnwe Spiritus f8.75 spoeling-commissie f 1.50. Londen, 4 Febr. Vee. Aangev. 100 runderen 0.0 a a 0.0, 1000 schapen en lammeren 3.6 a 5.8, ip kalveren 0.0 a 0.0, varkens 0.0 a 0.0. Enkhdizen 3 Febr. Aangev. 0 stapels kaashoog ste prijs f boter f 0.78 a, 0.80 per kop. Enkhuizen, 3 Febr. Karweizaad f 11.a Mosterdzaad f 17.a 18.50, Maanzaad f 10 50 a 11*— Gran we erwten f 19.— a 21.50, Groene f 10.a 13.—, Va e f 16.a 19.50, Wijker Vale f 12.a 14.Paarden- boonen f 5.25 a 6.Bruine Boonen f 11.a 15.25, Gerst f 0.— a 0.Haver f 0.a 0. BROEK OP LANGEDIJK. De prijzen der groenten zyn tgans als volgt roode kool le s. f 8.a f 9 per 100. 2e s. f 6.50 a f 7.50 3e s. f4.50 a f5.50 4e s. f 3.50 a f 4 gele kool le s. f 7.50 a f 8 2e s. f 7.a f 0. 3e s. f 5.a f 5.50 4e s. f 4 a f 4.50 witte kool le s. f 7.a 8. 2e s. f 6.a 6.50 3e s. f 4 a f 4.50 4e s. f 3.a f3.50» welke wijze en in welke hoedanigheid ook, medegewerkt hebben tot het zoo uitmuntend slagen van het schoone weldadigheidsfeest in het Paleis voor Volksvlijt mijn hartgiondigen dank uit te spreken. Ik ben ontroerd diep getroffen door de hulde mij gebracht door de ondubbelzinnige bewjjzen van liefde en aanhankelijkheid die ik te Amsterdam in en buiten let Paleis mocht ontvaDgen. Emma." Door het departement Oudkarspel van de»Maat schappij tot Nut van 't Algemeen" zijn wederom, Zang- Tooneel- en Reciteerwedstrijden georganiseerd. Aangezien de deelname tamelyk groot is, besloot het departement, twee buitengewone vergaderingen ait te schrijven, en wel op 11 en 15 Februari a.s. Voor 11 Februari is het programma als volgt samen gesteld «Wedstrijd in kwartetzingen en voordragen." le Afdeeling. 1. Gemengd kwartet: »Bede voor het Vaderland." Uit te voeren door de dames M. C. Schagen en E. Dirkmaat en de heeren J. Schagen en j] Deküer te Broek op Langedijk. 2. Mannenkwartet»Via Crusis, Via Lncis." Uit te voeren door de heeren H. Leering, le tenor; A. Boon, 2a tenor; H. Mol, le bas en C. Henselmans 2e bas, te Zuidscharwoude. 3. Vrou wenkwartet: Afscheid van de Alpen." Uit te voeren door de dames A. Langedgk, A. Slooves, A. Frank en A. v. d. Oord van Noordscharwoude. 4. Voordracht met zang»Studentenwraak." Uit te voeren door de heeren A. K:st, 0. Groot en T. Kosteliik te Zuidscharwoude. 5. Voordracht: »Een praatje van Kees en Jaap," door den heer Schoonenberg te Broek op Langendijk, 2e A f d e e 1 i n g. 6. Gemengd kwartet»Het avond klokje." Uit te voeren door de dames A. Largedijk en A. v. d. Oord en de heereu J. van Twuijver en S. Opper does te Noordscharwoude. 7. Mannenkwartet: Het Kerk hof." Uit te voeren door da heeren C. Kostelijk, J. Schagen, B. C. Balder en J. Dekker te Broek op Langendijk. 8. Vrouwenkwartet: »Des wandelaars nachtgebed." Uit te voeren door de dames A. Roropelman, M. G. Schagen, E. Dirkmaat en N. Schagen te Broek op Langendijk. 9. Voordracht met zang: »Dr. Snuif." Uit te voeren door de heeren A. Boon en C. Henselmans van Zuidscharwoude. 10. Voordracht»Martha," door den hear T. Kostelijk Pz., te Zuidscharwoude. 3e Afdeeling. 11. Gemengd kwartet: Avondlied." Uit te voeren door do dames N. Schagen en T. Schagen en de heeren O. Jopyn en K. Dikstaal te Oudkarspel. 12. MannenkwartetHarmonie." Uit te voeren docr de heeren H. Leering, le tenor; A. Boon, 2e tenor; H. Mol, le basC. Henselmans 2e bas, te Zuidscharwoude. 13. Mannenkwartet: »Des krjjgers Nachtlied." Uit te voeren door de heeren W. Dorsman, K. Opperdoes, W. Böttger en S. Opperdoes te Noordscharwoude. 14. Voor dracht: Robert en Julia." Uit te voeren door Mrj. Ca. Berkhouwer en de heer O. Groot van Zuidscharwoude. Voor 15 Februari is het programma als volgt samen gesteld: Wedstrijd in tooneelspel en voordragen." le Afdeeling. 1. Drama in één bedrijf, getiteld: »Het Kind," uit te voeren door de dames 0. Zomer Berkhouwer, N. Ootjers en A. Slooves en de heeren A. Zeeman en P. v. d. Molen te Znidscharwonde. 2. Voor dracht met zang: »Haan en Kip," door Mej. N. Schaven en den heer J. Dekker te Broek op Langendijk. 3. Voor dracht met zang »Me?>renberg en Medemblik," door Mej, A. RootjesHofland te Ondkarspel. 2e Afdeeling. 4. Blijspel in één bedrgf: »De Schcolrijdster," nit te voeren door Mej. M. Schagen en de heeren P. v. d. Molen, R. Slot en J. Dekker te Broek op Langendijk. 5. Voordracht met zang: »Mijn man en ik," door Mej. Ca. Zomer—Berkhouwer te Zuidscharwoude. C. Voordracht met. zang: »De vroolijke Kaalkoppen," door de heeren J. Glas, P. Zeeman en T. Kostelijk Pzn. te Zuidscharwoude. 7. Blyspel in één bedrijf: »Dat is Gari baldi," door Mej. Gr. Stam en M. Barkhout Jb.dr. en de heeren S. Kuiper, K. Slikker en G. Kramer Kz. te Zuidscharwoude. Na afloop zullen de prjjzen worden uitgereikt, In de Jury voor den Zangwedstrijd hebben zitting, de heeren W. van Baar te Warmenhuizen, W. de Boer te Haring- hnizen en G. H. Hulsman te Schagen. De Jury voor de beoordeeling der voordrachten bestaat uit de heeren E. Kluiver te Winkel, Ds. P. R. A. van Menrs te Oudkarspel en P. Schnitemaker te Barsinger- horn, terwijl als Juryleden voor den Tooneeiwedstrijd zullen optreden de heeren M. Escen Jz. te Oudkarspel, Jb. Greidanus te Zuidscharwoude en G. Smelik te Noord- Scharwonde. Een paar aangename avonden staan de ingezetenen van «Langedijk en Omstreken" te wachten.' Van de vergiftiging aan de kookschool te Darni^ stadt is nu al het tiende slachtoffer gestorven. In he geheel zijn de vergiftige boonen voorgezet aan 52 menschen de helft er van bedankte om de vieze lucht. Van de 26 andoren die er wel van aten, zyn er nog 14 ziek en 10 overleden. Enkele van de slachtoffers zijn dadelijk gestorven, o.a. de directrice, die, om te toonen, dat zij in de boonen geen kwaad zag, zelve daarvan een groote portie atanderen zijn pas acht dagen later bezweken. De bus waarin de boonen ingemaakt waren was er eene van de soort, die met behulp van een guttapercha ring gesloten en telkens opnieuw gebruikt worden. Vroeger had zij gediend voor verduursaming van vleesch en van dat vleesch waren waarschijnlijk kleine resten aan den ring blijven kleven. De leerlinge die de bus openmaakte, rook dadelijk dat de inhond niet goed was en waarschuwde de directriee. Deze echter hield vol, dat de boonen niet bedorven konden zyn en met haar eigen leven boette zij voor haar ver keerd inzicht. Uit Breinen wordt meegedeeld, dat de voor Aale" sund liggende stoomschepen Weimar" en «Phoenicia" de terugreis zouden aanvaarden. Groote voorraden pro viand zijn in de magazijnen opgestapeld, wat voldoende is om de bevolking gedurende 14 dagen te voeden. De inwoners gedroegen zich steeds zeer ordelijk ofschoon zij vaak met duizenden tegelijk op de schepen waren om de proviand in ontvangst te nemen. Den laatsten dag dien de Weimar" voor Aalesnnd doorbracht, warden 1130 personen verpleegd; 180 personen sliepen aan boord. Miss Masson, eene Londeneche jongedame die sinds „KK1K JLM VJKÜV." Wie wij zijn en wat. wij willen. Niet een vereeniging, niet een bond zelfs, niets dan een groep eenswillende jonge mannen en vrouwen, weinig in aantal nog, maar allen bezield met een heilig vunr, allen gedreven door denzelfden Geest. In menig opzicht verschillendin opvoeding, in werk kring, in kannis, in geloof, maar één in streven naar volkomen reinheid van lichaam en ziel. Tot nog toe elk werkend op zich zelf, nu verbonden om gezamenlyk te brengen aan anderen de boodschap va,n Reinheid, om te steunen wie zwak zijn, om te helpen wie trachten te ontkomen, om te redden wie vergaan. Wij zullen dit doen ieder op zijn wijze elkander hel pend, elkander aanvullend. Door persoonlijk gesprek, door te OPIIEËKop Dinsdag 23 Februari 19041 des morgens lO uurin de herborg «Kromhout" van den heer J. SCHOTSMANten overstaan van den Notaris Mr. A. P. M. Did I<A!ï€}E, van: 2 stukken best vruchtbaar genaamd »het Witte Hek", gelegen nabij de Tram en de Ringvaart in de Mnlmeer gemeente OPMEERzeer geschikt voor het teelen van vroege kool en andere veldvruchten groot 4.53.90 H.A. Te veilen in diverse perceelen. Inlichtingen worden gegeven ten Kantore van voor noemden Notaris aan de Breedstraat te Alkmaar. 1

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 6