Aannemen en Trouwen. DamesLaarsjeScfleereQ-Bottines J. B. SOECKER, M. A. ERKAMP. en Notaris M. GOUVERNE Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping de Herberg, Veiling van vaste goederen, Advertentièn. ITan Mieuwkuyk's C/hroom BROODBAKKERIJ, Het MIDDEL ter verdelging van üatten en Muizen J. SCHOUTEN Co., li. SPRUIT, Mokkakoekjes. Oublies. Wilhelminakoekjes. Fnidsen C 60. Enidsen C 60. SPREEKBUIZEN. Ulectrische Schellen. M utsspaarhank. Het Huis, Erf en Weiland, te ALKMAAR, Bouw- en Weiland, te AI.KMAM, Winkel- en Woonhuis, - overtreffen elk fabrikaat. Men vindt daar de x-ij kste sortee- riïig- en byzonder lage prijzen. Gr r o o t e keuze in B A L S C H O E N TE Ff. STADS-H0KL0GEMAKER. - Heerenstraat. LANGESTRAAT 20. Ontvangen de nieuwste soorten BONBONS. Het bijschrijven van rente over 1903 heeft plaats op Woensdag', Donderdagen Vrijdag 9, 10 en 11 Maart, 's morgens van 9 tot IT'/2 uur in het Spaarbank-gebouw aan de Nieuwesloot. HET BESTUUR. te BURGERBRUG, gemeente Rotterdam, om aldaar een afslagmarkt voor de groenten op te richten. Tot secretaris der banne Hoog- en Aartswoud is benoemd de heer J. Breebaart Dz. te Hoogwoud. Herdenkings-feest. Zondag 3 April zal te Amsterdam op grootsche wjjze hef feit worden herdacht, dat F. Domela Nieuwen huis 25 jaar geleden het eerste nummer van Recht voor Allen" uitgaf. Berkhout. Om zich van velerlei willekeur, zoo mogelijk te ontdoen, vereenigen de boeren in den omtrek van Hoorn, welke hunne belangen nader inzien, zich meer en meer en zijn vele plaunen in aantocht tot hat stichten van kaasfabrieken. Ook ontvangen reeds bestaande kaasfabrieken thans en van lieverlede meer melk, véélal van hen, welke steeds gewoon waren elders te leveren, omdat de uitbetaling over het geheel genomen, in vergelijking tegenover anderen, vooral niet tegenvalt. Daarbij gerekend, is het wei, hetwelk men terugontvangt, in goede kwaliteit een onmisbaar prodnkt bij het opfokken van vee, enz. Een waarlijk niet gering te schatten voordeel, blijkbaar het vee van hen, die dit niet hebben ontvangen, toch is zeer véél ten achteren zoodat het niet te veel gezegd kan zjjn, dat door onthouding van dit voortbrengsel b.v. aan het kalf, den geheelen veestapel kwijnt. Beenster. De kaasfabriek »de Toekomst" aan den Neckerweg heeft wederom toezegging ontvangen van nieuwe melkleverantiën. Hrosthuizen. Bij de sedert eenig n tjjd alhier opgerichte kaasfabriek tWelgelegen" hebben zich wederom vijf leveranciers aangesloten. Voorzeker geen kwade teekenen. Ultbetallug der melk naar gehalte aan kaasfabrieken. Bovenstaand onderwerp is den laatsten tijd op ver gaderingen en in de couranten ter sprake gekomen en het kan geconstateerd worden, dat thans door de leveran ciers van vele kaasfabrieken aandacht aan deze zaak wordt geschonken. Het is nu geenszins mijne bedoeling de kwestie te bespreken, maar gaarne zon ik door deze regelen weggenomen zien een misverstand, een verkeerde opvatting van of uitlegging aan de zaak, welke den zoo gewenschten vooruitgang in de wijze van uitbetaling der melk kau afbreuk doen. In courantenberichten wordt soms medegedeeld: »die of die kaasfabriek gaat er toe over de melk naar vetge halte te betalen." Onschuldig lijkt zoo'n berichtje en toch weet ik, dat die onnauwkeurigheid kwaad sticht. Er zijn altijd menschen, die niet in de gelegenheid zijn of ver zuimen zich op de hoogte te stellen van het wezen eener zaak en die als uitgangspunt hnnner gedachten en be schouwingen daaromtrent zoo'n oppervlakkig en niet geheel juist bericht nemen. Zij zeggen dan»Die nienwigheid is niets voor onsgoed voor boterfabrieken, waar men alleen volle melk levert en die het er om te doen is, zooveel mogelijk vet uit de melk te halen. Dan is het natuurlijk, dat melk met meer vet er in, ook meer waard is. Maar wij maken kaas en leveren niet enkel volle melk en daarom kunnen wij het vetgehalte niet gebruiken als maatstaf." Zij hebben gelijk, een Noordhollandsche kaasfabriek kan de melk ook niet betalen naar vetgehalte alleen. Maar dat wordt ook niet gedaan. Er wordt rekening gehouden met het vetgehalte èn met het gehalte der melk aan vetvrije droge stof. Deze bestaat in hoofdzaak uit kaasstof en en melksuiker. Hoe hooger het gehalte aan vetvrije droge stofdes te meer kaasstof bevat de melk, des te meer kaas kan zij opleveren. Rekening honden met het gehalte der melk aan beide bestanddeelen, welke behalve 't vocht de kaas samenstellen, daarbij een zekere waardeverhou ding tusschen het vet en de vetvrije droge stof aanne mende, ziedaar het principe, waarop de uitbetaling naar gehalte berust. HoornDr. L. T. C. SCHEIJ, 29 Eebr. 1904. Znivelconsnlent. Vlctorlabron-Oberlalmsteln. Men verzocht ons het volgende op te nemen Op de Internationale Tentoonstelling, welke te Rome in het paleis voor schoone kunsten gehouden is onder de hooge bescherming van Z Ex. Guido Baccolli, minister van landbouw, handel en nijverheid, is het Viotoriawater uit de bron te Oberlahnstein bekroond geworden met de gouden medaille. Dit is binnen zeer korten tjjd de tweede maal, dat het Victoriawater in het buitenland de hoogste onder scheiding is te beurt gevallen, wat met het oog op het nationaal karakter van de Maatschappij, die het Victoria water exploiteert, zeker door onze landgenooten zal wor den toegejuicht. Klimmen. In de heden gehouden raadsvergadering werd tot onderwijzeres aan de O. L. S. benoemd Mej. E. T. Stroyk te Helmond, met wie in alphabetische orde op de voordracht stonden: Mej. Kapper te Schoorl, Maas te Grootebroek, Tonneman te Alkmaar, Verweer te Koog aan de Zaan. Met ingang van 1 April 1904 zijn tot ambtenaren van den burgerlijken stand dezer gemeente benoemd, de h.h. Jhr. J. L. Nahnys, burgermeester C. Vis, lid van den raad en O. Bramer, ambtenaar ter secretarie. De met 1 April a.s. aftredende commissie tot wering van schoolverzuim, bestaande uit de h.h. C. v. Twuijver, C. J. Kieft, J. Adrichem, G. J. Meijer en J. v. Veen werd herkozen. De verpachting van het grasgowas laags de wegen, bracht heden op f 40,35. WarinenhulKen. Aan hot post-telefoonkantoor al hier, zijn gedurende de maand Februari jl. behandeld, 40 inlagen"spaarbank, f3689,21 6 terugbetalingen spaarbank, f 522,55 356 kwitanties, 138 pakketten, 57 telegrammen Het kweeken van chrysanthemuns uitsluitend met kunstmest. Als liefhebber van chrysanthemuDS, heb ik dit jaar voor het eerst een proef gonomen met kunstmest. Tot mijn genoegen kan ik meedeelen, dat de resultaten uitstekend waren. De plant ontwikkelde zich krachtig en vooral na eenige malen met chili bemest te hebben werden de bla deren forsch en donker groen. Het geheel verried een krachtig leven. De bladeren, die bij chrysanthemnns zoo spoedig verdorren, zoodat men kale takken met bloemen overhoudt, bleven bij deze bemesting veel langer groen. Liefhebbers van deze bloem dnrf ik met volle vertrou wen een proef aanbevelen. De bloemen zijn gestekt in 't begin van Februari in gewonen dekgrond, d. i. blad' grond vermengd met scherp zand. Toen ze goed wortel hadden geschoten en de kleine stekpotjes te klein werden, zijn ze overgepot in gewone bloempotten, bovenwydte 13 cM. Voor grond namen we tuingrond, bem|st met patent kali en soperphosphaat. Deze grond was reeds in 't na jaar er voor klaar gemaakt. Na een dag of tien, toen de worteltjes door den bemesten grond begonnen te dringen, werden ze met een chili oplossing begoten. Daarvoor werd eerst een zwakke oplossing genomen, zoowat 1 gram chili op 1 liter wafor. Dat bekwam de plant uittteke: d. De donker groene bladklecr wees al spoedig op de wer king dezer meststof. Hoe meer de plant wortelde, hoe sterker we de chili oplossing namen, maar meer dan 3 gram per liter werd niet gegeven. Weldra was voor de plant ook deze pot te klein en kwam ze in een andere boven wjjdte plm. 22 cM. De grond bemest met patent kali en superphosphaat, werd ook nu voor deze laatste overpotting genomen. De chili bemesting eens per week gegeven, werd voortgezet tot de knop zich zette. Na de knopzetting brachten we iederen tak op één bloem door den hoofdknop te laten doorgroeien en de zrjkaoppen weg te nemen. Dit laatste mogen liefhebbers van chry santhemnns niet vergeten. Daardoor krijgt men krachtige en forsche bloemen. W. Helloo. Getrouwd. 2Febr. Lauwris Knjjn te Limrneu, en Adriana Kabel te Heiloo, laatstelijk te Limmen. 3 Febr. Pieter Verhoeve, weduwn. van Neeltje Kloote alhier, en Hermina Eshuis te Amsterdam. Geboren. 7 Febr. Helena, d. van Cornelis Reik en van Johanna Christina Kreuning. 14 Nieolaas, z. van Lourens Houttuin en van Antje Schut. 17 Jacobus, z. van Jacob Adrichem en van Theodora de Wit. 20 Petrus, z. van Arie Kaandorp en van Cornelia Catharina van der Park. 21 Johanna, d. ran Pieter Berkhout en van Engelina Theresia Eaken. 24 Jacobs, d. van Willebrordus Name en van Agnes Adrichem. Overleden. 3 Febr. Maarten, z. van Cornelis Reik en van Antje Kansen, oud 4 dagen. 8 Trijntje Kooij, wed. van Gerrit Boekei, ond 70 jaar, wonende te Callantsoog. 22 Pieter Bakker, weduwn. van Jacoba Groen, oud 72 jaar. op Donderdag 3 Maart door Notaris J. van der Veen, een winkelhuis (slagerij) in den Kooltuin, toegewezen aan G. van Os voor f 4500. Mevrouw HOEKSTRA—VAN SETTEN te Helloo vraagt tegen half April of 1 Moi Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. die een goed Burgerbestaan oplevert, te KOTTER- Mm, voor 11 3000 le Hoop aangeboden. Fr. br. lett. K 2 aan het Bureau dezer Courant. (zie verslag van het N. v/d Dag, overgenomen in de Alkmaarschs Conrant van Maait), is voor HOiiIiAWfiJ alleen verkrijgbaar bij de flruia ALKMAAR' ALKH/1AH. Telefoonnummer 11?. Groote keuze UURWERKEN. Inrichting voor alle reparatiën. Abonnement voor opwinden. te AHK.MAAR, zal verkoopen op Donderdag 1? Maart 1904, de3 avonds ten 6 ure, te Alkmaar, in het koffiehuis van den Heer N. KONIJN. te Alkmaar aan den Omval, kadaster sectie G, Nos. 197 on 198, groot 86 aren, 60 centiaren. Behoorende aan Mej. de Wed. A. VAN DER VEER. te HH1LOO, op Donderdag den 31 Maart 1901 bij opbod en afslag, des voormiddags ÏO uur, in na te melden heiberg, ten overstaan van den te Alkmaar ge vestig den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van genaamd *Het Wapen van Heiloomet Vergunning, bestaande nit sterk HUIS, koestallen, kapberg, TUBA en ERF, gelegen naast de R. K. Kerk, te HEILOO, groot 9 aren 70 centiaren. Eigendom van de Erven van den Heer O. van der VELDEN Jr. Te aanvaarden den 1 Mei 1904 of bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van genoemden Notaris aan de Breodstraat te Alkmaar. op Vrijdag 11 Maart 1904, bij opbod, en Vrij dag 18 Maart, bij afslag, telkens des avonds te ïes nur, ia na te melden perceel, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van: - Het uiterst soliede en zeer ruime KOFFIEHUIS met vergunning, genaamd »Graanhandel", met vrye Steeg, Schuren en Erf, alles zeer gunstig gelegen aan het Lattik Oadorp en Wortelsteeg, naast de Graan- en Botermarkt te Alkmaar, kad. sectie B, No. 2883, groot .02 80 H.A. Gemeld perceel is bovendien zeer geschikt in te richten voor het houden van pension, alsmede voor vele an dere doeleinden. Dagelijks te bozichtigen en inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden notaris, alsook bij den eigenaar en bewoner. gemeente ZIJPE op Woensdag 16 Maart 1904 bij opbod afslag en combinatiën des middags 13 uur, in de herberg »Het Zijper Welvaren" van BIERSTEKER, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, vanA perceelen aan do Zijpersluls, gemeente SOHOORL. Perc. 1 Bouwland groot 0,70,90 H A. 2 0,83 30 3 Weiland en Water 1,50,70 4 1,13,20 Samen groot 4,18,10 H.A. Eigendom van den heer 0, W. GROOT en verhuurd tot Kersttjjd 1905 aan dew» heer E. PAARLBERG voor f 475 per jaar. Inlichtingen worden gegeven door voornoemden Notaris te Alkmaar. op Dinsdag 33 Maart 1994, bij opbod en op Dins dags 39 Maart 1964, bij afslag, telkens de? avonds 6 nar, in het koffiahuis van den heer J. van Tellingen, aan de Nieuwesloot, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van Hen nieuwgebouwd waarin Behangers- en Stofifeerdersaflaire, met Erf, aan de Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar, groot 89 centiaren. Eigendom van den heer Jl C. MULDER. Te aanvaarden bjj de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaris, aan de Breedstraat.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 10