Groote Paardenmarkt te Alkmaar, Verjaring vao Schuldvorderingen. PLANTSOENEN. DELICIA No. 42. Honderd en zesde jaargang. 1904. WOENSDAG 6 APRIL. Groote V oorj aars-V eemarkt te Alkmaar. MAANDAG 18 APRIL 1904. op WOENSDAG 20 April 1904. TOELATING Kiezerslijst. Buitenland. van leerlingen op de vier Gemeentescholen. FEUILLETON. UIL 5 353 "37 -A.. noodigen de ingezetenen drin gend uit dergelijke beschadigingen zooveel in hun vermogen is tegen te gaan en mede te werken tot het bewaren van de goede orde in en de instandhouding van de plant soenen. SCHE CO Deze Courant wordt 9Mns da g-, Donderdag- an Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 0,§0j franco door het geheel a rijk f 1, 3 Nummers f 0,0«. Afzonderlijke nummers 3 ets. Telefoonnummer 3. Frjjs der gewone advertentlën t Per regel f 0,13. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N/V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOONVoordam C 9. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar noodigen belanghebbenden, die met 1 Het a.s. kinderen op eene der vier Gemeentescholen toegelaten wen- schen te ziennitdaarvan vóór 15 April 1904 aangifte te doen bij de hoofden dier scholen onder overlegging van het geboortebriefje en het inën- tingsbrlefje der kinderenwaarvan toelating ge vraagd wordt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 22 Maart 1904. C. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd eene snppletoire gemeentebegrooting voor den dienst van 1903, welke in drnk tegen betaling der kosten verkrijgbaar wordt gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 29 Maart 1904. C. D. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar herinneren belanghebbenden, dat de schuldvorderingen over het jaar 1903, ten laste der gemeeute, ingevolge de wet van 8 November 1815 (Staatsblad no. 51) vóór of op den laatsteu .lunl a.s. moeten zijn inge diend, bij gebreke waarvau zij verjaard en nietig zijn. Vroegtijdige inzending dier vorderingen wordt aan bevolen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 2 April 1904. O. D. DONATH, Secretaris. VAN MARIE COREL LI DOOR 8) Soms kreeg Delicia wel eens bezoek van eene »lieve vriendin", die door de lofwaardige zacht gedreven werd om onrust te stoken tusschen man en vronw en die dan van eene goede hoeveelheid praatjes voorzien, zich onge merkt liet ontvallen »0, ja ik zag onlangs uw echtgenoot te Ranelag'n met nog al wonderlijk slag van menschen waarop De licia zeer bedaard placht, te antwoorden»Zoo, is het waar Ik hoop dat hij zich amuseerde Dan voegde ze er met een strakken, verachtelijken blik van hare blauwe oogen aan toe: »Ik weet natnnrljjk wel, wat ge bedoelt Maar dat is een previlege van den man, dat hij zich mag onderhonden met wien hij wil, zelfs wel met een «wonderljjk slag" als hij dat verkiest. Dit soort menschen zijn altijd bjjzonder vermakelijk, omdat zij zelve niet in staat zijn hnnn.e dwaze abnormaliteit te erkennen. Boven dien speel ik nooit den verspieder van mijn man. Mij dankt de vronw, die zich verlaagt tot politiedienaar is wel de meest verachtelijke van alle schepselen 1" Hiermee werd de »lieve vriendin" geërgerd en nit het veld geslagen, dan zocht ze zich terngtotrekken met eenige banaliteiten en verkondigde later op alle .afternoons" en hniseljjke samenkomsten, dat mevrouw Carlyon er zeker wel eene bedoeling mee had, als ze zich zoo onverschillig toonde omtrent de handelingen van haren man. Ze was onbegrijpelijkheel onbegrijpelijkMaar ze wist wel eenige feilen! en misschien, wie weet! Paul Valdis zal er ook wel zijne bedoelingen mee gehad hebben, dat BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen naar aanleiding van art. 28 der kieswet, ter algemeene kennis, dat de kiezerslijst en de alptia- betbisehc lijsten van de namen en voornamen van ben die van de kiezerslijst zijn afgevoerd, en van hen die daarop zijn gebracht, op heden door hen zijn vastgesteld en vanaf dezen datum tot en met den 21 April e. k. voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, en tegen betaling der kosten in afschrift of afdruk verkrijgbaar gesteld. Verbetering der kiezerslijst kan tot en met den 15 April door een ieder worden gevraagd, die meent, dat hij zelf of een ander, in strijd mes de wet, daarop voor komt, niet. voorkomt, of niet behoorlijk voorkomt. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 22 Mrt. 1904. O. D. DONATH. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar, Overwegende, dat hun herhaaldelijk klachten ter oore komen over het beschadigen van den hout en de plant soenen Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 25 Maart 1904. C. D. DONATH, Secretaris. Oe Russisch-Japansche oorlog. De nadere berichten, die ons van nit Tokio en Peters- burg bereiken aangaande het voorpostengevecht der vorige wesk, werpen nog niet veel licht over hetgeen er werkelijk is gebeurd. Zeker is het dat men hierbij niet aan een volledigea veldslag moet denken, doch moet aan nemen, dat een afdeeling Kozakken poogden den Japau- 8chen post bij Chong-joe te nemen, wat hun na een vrij hevig gevecht is gelnkt. De Japanners, gedeeltelijk cavalerie, gedeeltelijk infan terie, hebben later na met 4 compagniën infanterie ver sterkt, de Rassen weer genoodzaakt te wijken. Deze hebben zich toen onder bescherming van een afdeeling cavallerie in het gebergte kunnen terugtrekken. De sterkte der troepen wordt verschillend opgegeven van Russische zijde wordt gemeld, dat 500 Rassen ston den tegenover 2000 Japanners. Als zeker mag worden aangenomen, dat het eerste ge- hjj haar met zijne donkere hartstochtelijke oogen zoo fix eerde, telkens als zij in hare loge was en hij den held in de Engeische vertaling van »Ernani" voorstelde. Het was waar, dat men Delicia zelden zag op die plaatsen, waar haar man het meest kwam, maar dat kwam omdat hij verzot was op harddraverijen en zij niet. Zjj had eenen afkeer van de ziunelooze, zelfzuchtige en hebzuchtige kant van het leven, die zoo schitterend ver toond wordt op de geliefkoosde renbaan, dat toevluchts oord van eene snoevende en pochende menigte »Het maakt dat ik slechte gedachten ga koesteren van iedereen," zeide ze op eenen morgen tot haren man, toen hg haar had trachten te bewegen mee naar de Oaks te gaan. »Ik moet mij altijd verwonderen, waarom Christus aan het kruis gestorven is, opdat Hij de zonden zou ver geven van znlk een hebzachtig, dwaas volk. Ik wil mijne medemenschen niet verachten, maar ik word er wel toe gedwongen als ik naar een wedren ga. Daarom is het beter dat ik thuis bigt en wat schrijf en tracht hen zoo goed mogelijk te beoordeelen." En zij bleef heel tevreden thuis, en terwijl hij met een partijtje van zijne eigen vrienden afwezig was en hen onthaalde op een kostbaar dejeuner en champagne, dat zij met haren arbeid betaald had, was zjj öf weer bezig aan een nienw letterkundig werk, of zjj bezocht de hutten der armen en bracht met hare liefelijke verschijning ver lichting, hoop en troost, waar ze ook kwam. Op dien morgen, toen de zon haar met hare gonden stralen kroonde, en een lichtbundel in de koude oogen van Antonins wierp, was za in eene bjjzonder vroolijke, opgeruimde stemmingze was tevreden met haar lot, dankbaar voor de vele zegeningen, en de gedachte kwam niet bij haar op, dat het eene geheel averechtsche schik king was, waardoor zij genoodzaakt werd door haren on- ▼ermoeiden arbeid haren knappen «zesvoeter" lieftehebben, te eeren, te gehoorzamen en hem bovendien ook nog te onderhonden en te kleeden, terwijl genoemd prachtex emplaar niets anders deed, dan zich vermaken. De mooie «Empire" klok, met haar cupido die het nnr aanwees, sloeg twee op de vergulde console aan den wand, vecht van belang, aan de Yaloe zal plaats hebben, doch voor de Russen is het noodzakelijk tijd te winnen, tot hunne strijdmacht groot genoeg en voor het gevecht ge reed is. Daarom moet generaal Mit-jinko de Japanners ophouden, hnn opmarseh vertragen en om hen af te mat ton hen telkens tot een gevecht dwingen. Zoo is de tactiek, die de Rassen thans in Korea volgen. Tevens is het de Rassen door dit gevecht zeer waar schijnlijk gelnkt op de hoogte te komen van de plannen der Japanners en heeft men het bewijs gekregen, dat het Japansche leger op Witschoe, aan don mond der Yaloe, aanrukt. Zeer goed is het thans mogelijk, dat de Japan ners, om de Russen geen tijd te gunnen om gebruik te maken van hetgeen deze weten en zich gereed te maken tot een slag, met meer snelheid zullen handelen. Aan de »Morning Post" werd den 1 uit Tokio bericht ontvangen van een nieuwen aanval der Japanners op Port-Arthur, die zoa hebben plaats gehad in den nacht van Woensdag op Donderdag, met het doel om te zien in hoeverre de pogingen, om de haven te blokkeeren, was geslaagd. Naar gemeld wordt, was men over de laatste operaties daar ter plaatse tevreden. Latere telegrammen spreken echter tegen, dat er een nieuwe aanval heeft plaats gehad. Van hetgeen er op zee gebeurde in de laatste dagen, valt alleen te vermelden, dat het Russisch eskader den 26 Maart naar de Miantan-eilanden koerste en op dien tocht heeft aangehouden een Japansche Stoom boot «Hauien-m .ru" met een Cbineesche jonk op sleep touw. De bemauning werd aan boord genomen van het Russische schip, de stoomboot op sleeptouw en later liet men haar zinken. Wat Afoetsjwang betreft, er wordt ijverig gewerkt aan de voorbereiding om de stad in staat van verdediging te brengen. De quaestie over den staat van beleg schijnt tusschen de mogendheden weer zjjn bijgelegd, althans men bericht, dat de consul der Vereenigde Staten de heer Miller heeft medegedeeld, dat zjjne regeeriüg berustte in de proclamatie, waarbij den staat van beleg was af gekondigd. Verder wordt er gemeld, dat elf stoomschepen in de haven ankeren om lading in te nemen. Op bevel van den Stadhouder is alleen de uitvoer naar neutrale havens toegestaan. Een te Nioetsjwang aangekomen koerier, die van de Yaloe is vertrokken, bericht, dat tot den 27 Maart daar nog geen gevecht is geleverd. Het terrein ten Zuid-Oosten van Yantpotsjan werd volgens hem beheerscht door 4 Russische kanonnen. Ook bevonden zich daar veel troepen. Te Atijoe, 20 K.M. van Antoeng, waren troepen en had men kanonnen en verder ook in andere steden in den omtrek. FRANKRIJK. Uit Marseille wordt bericht, dat het in een verkiezingsvergadering den 3en tot een ernstige botsing kwam. Vijf personen werden met revolverschoten gewond en naar het hospitaal overgebracht. Op last van den Pranschen minister zullen alle afbeeldingen van den gekruisigde uit het Paleis van voordat ze voor dien dag hare pen neerlegde. Toen stond ze op, rekte hare mooie ronde armen boven haar hoofd uit en glimlachte tegen de gele nare ssen in het vaasje vriendelijke bloemen, zij schenen den zonnegloed van dien glimlach te voelen. Aanstonds stond ze op en ging naar de breede vensterbank, waar een groote, mooi Sint- Bernardshond zich in zjjne volle lengte had uitgestrekt en onophoudelijk met de oogen knipte voor de vroolijke zon nestraaltjes die om zijnen fijnen kop speelden. «O, Spartan, jij luie schalm!" riep ze, terwijl ze haren voet op zjjn ruigen, bruinen rng zette, »schaam jij je niet Spartan zachtte eens, dacht even over de vraag na, keek toen op en likte het geborduurde muiltje van zjjne meesteres. «Het is tjjd om te dejeuneeren, Spartan," vervolgde Delicia, terwijl ze zich bukte en hem str elde. »Zoa de baas thuiskomen om met ons te outbjjten, Spartan, of niet Ik vrees wol van niet, oude jongen. Wat denk jjj er van Bg deze vraag nam Spartan eene opmerkzame houding aan, hjj richtte zich half op, geeuwde eens flink en schee» toen eens ernstig over een antwoord te denken, waardoor zjjn mooie kop bjjna iets menscheljjks kreeg. »Neen, Spartan," ging Delicia voort, terwjjl ze op een knie lag en haren arm om zjjn hals legde, »dat moeten we maar niet verwachten; wij ontbijten gewoonlijk ai- leen, en we znllen maar eens gauw naar beneden gaan en eens kjjken wat de goede geesten ons klaargezet heb ben, ga je mee?" Maar Spartan spitste eensklaps zjjne ooren en richtte zich in zjjne volle majesteit opdaarop begon hjj lnid te blaffen en keek eerbiedig naar zjjne meesteres, als wilde hij zeggen «Vergeet mg, maar ik hoor iets, dat mijne aandacht trekt." Delicia, met de hand op den kop van haren hond, lnisterda met ingehoaden adem, toen glimlachte ze en haar gelaat straalde van blijdschap, toen de fluweelen portière van haar studeervertrek haastig opzij geschoven werd, en haar man, de belichaming van mannelgke schoon-

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 1