DE JONG's CACAO' Veiling van vaste goederen, Nederland. 1 Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. groot pl. m. 1 are 2 centiaren. 'Str. A. Asjes 695, in vierkante bussen van 1 K.G 2.20 V» K.G 1.3© 7< K.G 0.65 7io K.G In deze bussen T bevinden sick de STSHBOSGOOP-POTO'S. afdoend middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Zitting van 12 April J. P., Noordscharwoade, wederspannigheid en* mishan deling van een ambtenaar, 8 dagen gev. J. Z. Jzn., Caetricnm, wederspannigheid, 6 dagen gev J. D., Alkmaarfeitelijke aanranding van de eerbaar heid, 14 dagen gev. D. L. Jr., Wieringen, mishandeling, 2 maal gepleegd, f 30 boete of 15 dagen hecht. gehouden door den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE op Dinsdag 12 April 1904. 1. Winkel- en woonhuis met erf a/d Bleekerslaan, Alk maar, groot pl. m. 2 aren 86 centiaren. Str. P. Bak Kz. f 3500, 2. Burgerwoonhuis met erf ten oosten van per ceel 1, groot pl. m. 1 are 48 eentiaren. Str. T. J. Amersbeek q q. 2020, 3. Rentenierswoning (vroeger tolhuis) a/d Straat weg onder do gemeente Heiloo, groot pl. m. 3 aren 13 centiaren. Str. J. Frans 2445,— 4. Bouwterrein ten noorden van perc. 3, groot pl.m. 1 are 72 centiaren. Str. J. Huiberts 400,— 5. Bouwterrein ten zuiden van perc. 3 groot pl. m. 1 are 46 centiaren. Str. E. Kalverboer 260, 6. Bouwterrein ten zuiden van perc. 5, groot pl. m. 1 are 46 centiaren. Str. J. Balder 255, 7. Huis en erf nabij den Hertenkamp, groot pl. m. 1 are 71 centiaren. Str. J. Dijkman 2400,— 8. Pakhuis en erf ten westen van perceel 7, Perc. 1 en 2 gecomb. Verhoogd door P. Bak Kz. tot 5575, Niet toegewezen. Perc. 3 en 4 gecomb. Verhoogd door D. de Raat tot 2900, Gemijnd door J. Moijsqq, op 100, Perc. 5 en 6 niet verhoogd. Perc. 7 en 8 niet toegewezen. Uit de hand verkocht aan J. Mugs q.q. Warmenhuizen. Aan het posttelefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Maart behandeld 30 inlagen spaarbank 1 1554.65, 12 terugbetalingen f 1955.40, 175 pakketten, 122 kwitanties, 45 telegrammen. Over het le kwartaal worden die getallen aldus 116 f 6472.41, 29 f 5386.42, 456 619-141. Scliagen. Den 9 April vierde alhier in het lokaal Cérè3 met meer dan 200 genoodigden de gymnastiek- en sckermvereeniging Lycurgus" haar 25-jarig bestaan. Van onderscheidene plaatsen waren leden van zustervereni gingen overgekomen om het feest mee te vierenvan Den Helder, van Wieringerwaard, van Winkel, van Bar- singerhorn van Nieuwe-Niedorp en van Oudkarspel. Hunne oefeningen ter afwisseling verwekten veel bijval, vooral die van de dames-gymnastiek-vereeniging vHebe' van Nieuwe-Niedorp. Aan toespraken, toosten en voor drachten was natuurlijk geen gebrek. De feestvreugde be woog zelfs sommigen om na afloop van het vroolijk en gezellig nachtelijk bal een frisschon rijtoer in den morgen te maken naar Hollands duinkant. Daar was het ecbt»r Zondag wel wat heel lrisch voor. Hoe het ook zij, een en ander geeft zeker ieder de overtuiging, dat Lycurgus een lang in de herinnering blijvend 25-jarig bestaan heeft gevierd. Voor de ontwikkeling van kracht en vlogheid bjj Schagen's jeugd is het te hopen, dat de vereeniging ook eenmaal haar gouden feest zoo prettig mag vieren, met andere woorden: dat Lycurgus nog lang moge bloeien. Protest-adres. Door do Vereeniging van Oud leerlingen der Rijks- landbonwschool is een uitvoerig adres verzonden aan Z E. den minister van Binnenl. Zaken, ten einde te protesteeren tegen de uitlating van den minister in de kamerzitting van 4 Maart, waarin hij de school een mislukking noemde en van meening was, dat wanneer men den weg van hooger onderwijs op wilde, van deze school niets was te maken. Tegenover het beweren van den minister wijzen adres santen er op le. dat bijna alle Rgkslandbouwleeraren en tuinbouw- leeraren gevormd zijn op de Rijkslandbouwschool. 2e. dat het korps houtvesters bij het Boschwezen op Java en Madoera voor meer dan 2/3 uit oud-leerlingen der school is gevormd, 3e. dat de meeste zuivelconsulenten eveneens aan deze inrichting hun opleiding danken. 4e. dat zeer veel oud-leerlingen aan het hoofd staan van belangrijke ondernemingen of meer wetenschappelijke betrekkingen bekleeden. Het adres is namens het Bestuur der Vereeniging on derteekend door do heeren J. G. J. Kakebeeko eu H. Schuurman J.Wzn. lie Woord- en Zuidhollandsche Bank. Curatoren in het faillissement der Noord- en Zuid- hollandsche Bank te Haarlem hebben overgelegd den inventaris in dit faillissement. Zjj geven een uitvoerige uiteenzetting van de gebrekkige wijze van boekhouding, gewagen van het met groote licht vaardigheid verleenen van credieten, van de privé spccu- latiön van den directeur de Lanoy en schrijven ten slotte de hoofdoorzaak van den val der Bank toe aan haro verhouding tot de firma Westerkappel en Hoofd, welke op 31 Maart 1901 feitelijk reeds insolvent was, en op dat tijdstip een nadeelig saldo had van f 82,828,34'/j. Toen werd 1 Ap-il 1901 van deze firma de naaml. ven nootschap, de N.- en Zuid Holl. Bank gemaakt. Curatoren zijn er van overtuigd, dat de administratie op verre na niet aan de eischen voldeed, dat bevoegde controle ontbrak, dat de Lanoy zjjn privé-zaken vereen zelvigde met die der Bank. Hoeveel hot actief zal bedragen, zal afhangen van het geen het faillissement zal verkrijgen uit dal van De Lanoy. Het passief is echter f 1,200,000. Oplichting. Te Rotterdam is door de politie in verzekerde be waring genomen een bouwkundige uit Schiedamdie er zijn work van maakte om bij advertentie geld ter leen aan te bieden en dan na bij hen die daarop ingingen geld te hebben geïnd voor informatiekosteo, niets meer van zich hooren liet. Op deze wijze werden verscheidene ingezetenen opge licht. Kaar Texel. Van 1 Mei tot 1 October a.s. is het stoomboot- verkeer tusschen Texel en Den Helder bepaald op vijf malen per dag in beide richtingen. Er wordt dan een dienst ingelegd om 11 nur 's morgens van Texel en 12 uur van Den Helder. Inwoners van de steden in Gel derland, Utrecht, Zuid- en Noord-Holland vinden dan gelegenheid 's morgens van huis gaande, daar tegen mid dernacht weer terug te kunnen zijn, na vijf uren op het eiland te hebban doorgebracht. He Haarlcmsche quaestle. Door B. en W, van Haarlem is de termijn, waarbij den besturen van de Vereeniging en het Brongebouw gelegenheid werd gegeven in hare lokalen met het oog op brandgevaar, de veranderingen aan te brengen die door B. en W. werden gewenscht en welke den 12 ten einde liep, met een maand verlengd. Hijbcearspel. Mr. C. R. Donker, president-kerk voogd der ned. berv. kerk te Benningbroek, heeft wegens aanstaand vertrek naar Bloemendaal ook dat ambt nedergelegd. Xdmmen. Na een zeer langdurig ljjden is alhier overleden de heer P. Pepping Jz. Een mao, die door zijn veeltijds practische ideeën in zake waterschapsbelangen in vele Polderbesturen zitting had, naast zijn betrekking van Wethouder dezer Gemeente. Hij was o. m. Dijkgraaf van den Groot Limmerpolder, Lid van de Besturen van den Hondsbossche van Petten en Duin, van den Noorder- en IJpolder, van den polder St. Aagtendijk. Waar zijn familie in hem een trouwen echtgenoot en vader verliest, daar verliest de Gemeente Limmen in hem een der notabelste ingezetenen, wiens inzichten omtrent algemeene zaken nimmer tevergeefs bij hem werden ge vraagd en ook ten zeerste werden gewaardeerd. hlmmen. G e b o ren. 17 Mrt. Gunrtje, d. van Cornelia de Winter en Antje Liefting. 19 Theodorus Jacobus, z. van Theodoras Hollander en Johanna van Til. 20 Catharina, d, van Jacobus Admiraal eu Autjc Kraakman. 23 Anna, d. van Jan van der Eng on Sijtje Konjjn. Overleden. 21 Mrt. Margaretha Metzelaar, echtgen. van Cornells Nuijens, 26 j. 25 Dorotboa Johanna, d. van Johannes Hendrikus Hageman en Johanna Margaretha Koomen, 5 w. Koedijk. Geboren. 12 Maart. Dieuwertje, d. van Lourens van Veen eu Aaltje Groen. 14 Gerrit, z. van Klaas Ruiter en Jantje vau der Neer. 17 Johanna, d. van Willem Hes en Maria Schoen. 21 Klaas, z. van Pieter Mulder en Antje Half. Overleden. 5 Maart. Gerrit Visser, 26 dagen. 15 Maartje Molenaar, wed. van Jan Koorn, 63 j. Zutdscharwoudc. Geboren. 8 Mrt. Brechtje, d. van J. Muller en M. Over. 10 Maria, d. van W. Kraakman en J. Molenaar. 12 Hermanns Gerardu3, z. van C. v. Veen en M. E. Buter. 23 Theodorus Johannes, z. van J, Kos en T. Gilde- meijer. 29 Marijtje, d. vau A. Klingeier en A. Kooij. Overleden. 4 Mrt. Lavenldos aangegeven kind van H. Plak. 21 Aafje Mienes. 1 j. 31 Dirk Jan Biesboer, 6 j. Johannes Kraakman, 16 w. Hergen. Getrouwd. 15 Mrt. Hendrik Schujjt, te Zijpe, en Anna Elisabeth Tegel, te Bergen. Pieter Liefhebber, wednr. van Aaltje Boogaard, en Willemina de Bruijn, gescheiden echtgen, van Abraham de Haan, beiden alhier. Geboren. 10 Mrt. Simon Jozef, z. van P. van Wonderen en A. Apeldoorn. 15 Simon, z. van H. Schotten en O. Klauker. 20 Margaretha, d. van J. Wokko en Gr. Kraakman. 29 Johannes, z. van M. Min en A. M. Revers. Cecilia Elisabeth, d. van A. J. Leijen en A. van Diepen. Over leden. 1 Mrt. Margaretha Veldboer, eohtgen. van Anthonie Kleine, 58 j. 11 Gaële Bomma, 60 j., overl. te Delft. 25 Hensbroek. 131 Maart. Ondertrouwd. Ariën Knijn en Marijtje de Jong. Getrouwd. Jan Druif van Venhuizen, en Ida Baan. Geboren. Tames, z. van Gerrit Iusing en Aafje van Baan. Geertje, d. Jacob Dekker en Aagje Sehnfiel. Johannes, z. van Simon Pieter Molenaar en Grietje Komen. Akersloot. Getrouwd. 6 Maart. Cornelia Strooker en Trjjntje Kuiper. Geboren. 7 Maart. Ewoud, z. van P. Spaan en E. Water. 20 Gnurtje, d. van N. Verduin en G. Gjjzen. 29 Grietje, d. van P. Kerssens en P. Metselaar. Overleden. 8 Maart. Jan Hoogvorst, 73 j. Henderika Koek, wed. van P. Klooker, 83 j. Schoorl. 1-31 Maait. Ondertrouwd. 31 Mrt. Sieuwert Jonker en Jansje Slot. Geboren. Jacoba, d. van Jan Smit en Trijntje Kuiper. Cor nelia, d. van Cornelis Kager en Trijntje de Wit. Anna, d. van Willem Koog en Antje Kreijger. Overleden- Wiltetus Jelgersma, wednr. van Catharina Peeck, 87 j. Levenloos aangegeven zoon van Bernardus Beemster- boer en Catharina de Groot. Jan, z. van Jan Hoog vorst, (wonende te Schoorl), en wijlen Klaasje Hoog vorst, 15 j. Jannetje Praat, echtgen. van Jan Roo- zendaal, 56 j. Barslngerhorn. 1—31 Maart. G e b o r en. Nicolaas, z. van Jacob Otsen en Grietje Timmerman. Dieuwertje Maria, d. van Adriaan Buik en Anna Vis ser. Klaas, z. van Pieter van der Klooster en Maartje Bakker. Engelina, d. van Adolf Jan Tonnis Geertsema en Geertje Dgkhnis. Guurdina Cornelia Maria, d. van Jan Portegijs en Maartje Smit. Anna, d. van Gerrit Wagen en Trijntje de Graaf. Overleden. Jacob, z. van Pieter Sevenhuizen en Aagje van Essen, 2 m. Oornelis Walkuiter, 43 j. n 99 K 6.3Ö .„Hl SANGIM0SE Onze wederverkooper, de Heer Weber, te Scheveningen, zendt ons de hier volgende dankbetuiging die hij van een zijner klanten ontving »Ik was van jong meisje of altijd vreeselijk'zwak en zenuwachtig, leed aan pijn in den rug, pijn in de lenden, had erge hartkloppingen en was heel beverig. Ik had allerlei middelen geprobeerd en veel geld uit gegeven, doch niets mocht baten. Gelukkig dat ik in de courant den goeden uitslag van de Sanguinose heb gelezen ik ben dat toen ook gaan probeeren en heb er veel baat bij gevonden. Mijn beverigheid is veel minder, en de pijnen en hartkloppingen zijn geheel overwonnen. Kóö heeft mij nog nooit één middel geholpen als de Sanguinose.'' Scheveningen, Maart 1904. Mej. K. HARTEVELD. In de meeste gevallen is tweemalen per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt de flacon 10 dagen en kost U de behandeling slechts 12»/i of 15 ets. per dag. Mat Is goedkooper dan eenlg ander dergelijk middel. Prijs per fl. f 1 50, 6 fl. f 8.—, 12 fl. f 15.— Te Alkmaar bij SCHOUTEN Co., NIEROP SLOTHOUBER en ANSINGH MESMAN, VAN DAM Co., fabr., den Haag.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 6