~BXN N E N Xa A NIT" gTAPSMIEÜWSr Nieuwst ij dingen. Gemengd Nieuws. KUNST EN XaKTTKHKN- gevecht met inboorlingen op de vlacht gegaan en sedert dien tijd heette het in het Japansche leger, dat de man nen van Osaka niet konden vechten. Nn wilden de man schappen de gelegenheid aangrijpen, om hin landgenoo- ten en hnn kameraden in het leger te bewjjzen, dat zjj tenminste onbevreesd konden sterven. Zij verzamelden zich allen aan dek eD openden een hevig vnnr op de Russische oorlogsschepen, dat echter geen uitwerking had. De Russen torpedeerden het schip. Een tweede torpedo spleet het zinkende schip in twee deelen en enkele minu ten later sloegen de golven over dek. Een daverend ♦banzai 1'* weerklonk, terwijl de Japanners elkander met de bajonet dooden, tot het schip met man en muis in de diepte van de zee gezonken was. Niet allen echter vonden zoo'n roemrijken dood. Ver scheidene officieren, machinisten enz. verkozen de Russi sche krijgsgevangenschap boven den dood en enkele ande ren van de opvarenden wisten een heenkomen te vinden in een sloep. Wat een kroning kost! De berekening der kos ten van de kroningsplechtigheid van Koning Edward van Engeland, is thans afgesloten daaruit bljjkt, dat de ge zamenlijke kosten dier plechtigheid bedroegen 359,339 pond sterling, of 4,312,068 gulden. Een dure plechtigheid, waarvan de Engelsche belastingbetalers de kosten zullen moeten dragen. Een ongewoon verlangen. Een vrouw in een dorp van het Engelsche graafschap Huntingdonshire, die een kind ten doop hield, wenschte dat het Port Arthur" zou heeten. Maar de geestelijke wilde heni dien naam niet geven en hij moest het dus doen met dien naam minus »Port". Een merkwaardige kraag. Op eene veiling te Londen is de Kamerijksche kanten kraag, welke Karei I bij zjjne onthoofding aan had, voor f 840 toegeslagen. Er zijn vlekken op, die voor bloedvlekken worden gehouden. Verleden week heeft de Koningin-Moeder van uit Schierke, in den Harz, een bezoek gebracht aan het nabijgelegen Sanatorium „Sorge", van de Johanniter-orde. H. M. werd, namens het curatorium der inrichting, begroet door kamerheer von Bila, en door den chef-arts en de moeder-diakones door alle zalen geleid. H. M. toonde voor alles de grootste belangstelling en voerde een levendig gesprek met den geneesheer en de moeder. Zondagmiddag heeft het Koninklijk Echtpaar een wandelrit gemaakt, waarbij in het rijtuig o. a. mede was gezeten de vroegere hofdame van H. M.. Barones Sloet. De Prins bestuurde het tweespan. Zaterdagavond bracht Dr. Roessingh weder een bezoek op Het Loo. De heer K. Limmen, R. C. candidaat voor den Ge meenteraad te Gndkarspel, heeft z ch als zoodanig terug getrokken en den kiezers verzocht, bij de herstemming hunne stemmen uit te brengen op den heer O. Jonker. Knlandsche paarden voor ons leger. Bg het afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer van het wetsont verp tot beschikbaarstelling van gelden wegens door het Departement van Oorlog gedane ver strekkingen voor den dienst van 1904, werd opgemerkt dat de prijzen waartegen de remonte voor de cavalerie is aangeschaft, vrij hoog schijnen. Men meende dat het wellicht de voorkeur zou verdienen zich bij den aankoop niet tot Engelsche en Iersche paarden te beperken, maar ook uit de inlandsohe paarden een keuze te doen. Ge vraagd werd of het niet mogelijk is bg het bepalen van het tijdstip der aaakoopen rekening te houden met de paardenmarkten. In de klasse van discipline. Zaterdag kwam weder een matroos der marine (de vijfde) te Vlissingen, om in de klasse van discipline aldaar te worden geplaatst. Deze man had aan boord op de portretten van de Koningin ec Prins Hendrik ongepaste en oneerbiedige woorden geschreven. landbouwtentoonstelling te Purnerend. De Gemeenteraad van Beemster (N.H.) heeft aan de afdeeling »Beemster, Purmerend en omstreken" der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw ean subsidie ver leend van f 75, voor de afdeelingstentoonstelling te Pur merend. Iianderijen op Texel. Door het polderbestuur op Texel zijn van de landerijen in den polder ♦Het Noorden" verkocht ruim 302 H.A. voor f 26445. Voor 112 H.A. heeft men geene koopers kunnen vinden boven f 7900, voor welke som dit terrein werd opgehouden. De zoogenaamde »Bol", het mooiste gedeelte van het bekende vogelgebied, door den heer Thjjsse een vogel- paradijs" genoemd, bleef in handen van bet bestuur van het waterschap. Het verkeer te Velzen. Gisterenavond omstreeks negen uur is de pont, die een drieweeksche reparatie onderging, weder gaan varen. De heer Peith was daarbjj tegenwoordig. Passagiers noch tram werden meegenomen. Door de H. IJ. S. M. is aanbesteed Bestek No. 7. Het maken van een gebouw met bijbehoorenae werken voor de electrische inrichting der spoorwegbrug over het Noordzee-kanaal, nabij Velsen. (Voor rekening van den Staat der Nederlanden). Raming t 23000. Ingekomen 20 biljeiten. Laagste inschrijver de heer T. H. J. Ver- zjjlberg, Haarlem, t 22,487. Onder curateele. Door den heer E. de Lanoy te Haarlem is aan de Rechtbank het verzoek gedaan tot zijne onder curateele- stelling, wegens zwakheid van vermogens. Kolven. Te Gouda is Maandag gehouden de algemeene verga dering van den Nederlandschen Kolfbond, die geopend werd met een opwekkend woord van den voorzitter dr. Vrendenberg uit Koog aan de Zaan. Aftredende be stuursleden waren de heereu dr. C. W. Vrendenberg te Koog aan de Zaan, J. Halff te Alkmaar en J. N. van der Weiden Lzn. te Haarlem, die allen werden herkozen en hunne benoeming aanvaardden. De rekening en verantwoording, die sloot met een batig saldo van f 105.werd nagezien door de af gevaardigden uit Zuidscharwoude en Spanbroek. De pen ningmeester werd voor zijn gehouden beheer gedechargeerd. Het voorstel van de club »Onder Ons" te Krommenie om in het vervolg uit te loven alslen korpsprijs, een groote verguld zilveren medaille met 3 kleine verguld zilveren herinneringsmedailles voor de korpsspelers en als 2en korpsprgs, een groote zilveren medaille met 3 kleine zilveren herinneringsmedailles, werd verworpen. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd aangewezen Spanbroeken als plaatsvervangster Goes. Hen ontvlucht krankzinnige. Zondag wist een krankzinnige, Prins genaamd, uit het Rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik te ontvluchten. Ook de politie te Purmerend kreeg daarvan kennis. Op onderzoek uit, mocht het den Inspecteur en den Veld wachter H. v. Linge gelukken, den vluchteling in de gemeente Beemster aan te houden. Op last van den Burgemeester, werd hij onmiddellijk weder naar Medemblik getransporteerd. Bedorven vleesch. Uit Wieringerwaard schrijft men ons Dat het eten van bedorven vleesch hoogst gevaarljjk is, is ook hier weer gebleken. Verleden Dinsdag at een ge zin van vijf personen hier gerookt vleesch van wie weet welke koe. Oogengchijnlijk was aan dit vleesch niets verdachts, doch na het gebruiken werden allen ern stig ongesteld. Ook de buren, die er iets van gegeten hadden, werden onpasselijk. Eerst thans zijn allen weer zoo goed als normaal. Te veel wordt nog bet vleesch van zieke koeien in den handel gebracht. Clt Schermerhorn. Zondag j.l. had te Schermerhorn een vrij ernstig ongeval plaats. Twee heeren n.l. reden op den Beemsterdijk, naast den tramweg, toen juist de tram in volle vaart voorbij ging. Pogende haar bij te houden, had een van hen het ongeluk van zijn fiets te vallen, met het gevolg, dat hij met zijn hoofd onder een wagen viel, waardoor hij ern stige verwondingen bekwam. Zoo spoedig mogelijk werd hij in den tram opgenomen en naar Stompetoren gebracht, waar dr. ten Veldhuis de eerste hulp verleende; vervol gens is hij naar het St. Elizabeth-gasthuis te Alkmaar vervoerd. Te Schermerhorn worden door de Tuinbouwvereeniging »Schermerhorn en Omstreken" pogingen aangewend een wintertuinbouwcursus op te richten, waartoe zich reeds meer dan 20 personen hebben aangemeld. Daar tot 1 Juli nog gelegenheid is, zich aan te melden, is te ver wachten, dat nog meerderen zich zullen opgeven. Zondag j.l. herdacht Mr. J. P. Kraakman den dag, waarop hij vóór 50 jaar promoveerde. Van den kant zijner vrienden en kennissen werden onzen stadgenoot bij deze gelegenheid vele blijken van harteljjke belang stelling geschonken. Den 13en November a. s. hoopt de heer Kraakman een niet minder zeldzaam feit te herdenken. Dan toch zal 't een halve eeuw geleden zijn, dat hij zich hier ter stede vestigde als advocaat en procureur. De bij het 8e regiment infanterie tot kapitein benoemde eerste-luitenant J. W. G. Peltzer van den staf der infan terie, adjudant van den directeur der Cadettenschool al hier, komt te Doesburg in garnizoen. Op het drietal bij de Ned. Herv. Gemeente alhier (vacature Dr. A. P. Krull) komen voor Dr. J. P. de Bie, te Kethel en SpalandDr. A. Troelstra, te Bnrgwerd, en H. Visser, te Workum. Eerstgenoemde bad reeds eerder voor de toezegging van beroep bedankt. Te Amsterdam slaagde voor het examen voor scheeps meter o.a. onze stadgenoot, de heer Van Bill, ambtenaar bg den actieven dienst van 's Rijks belastingen. Aan de Cadettenschool is de sergeant A. J. Krans aangesteld als fourier. Wcdrennen te Bergen. Zondag 26 Juni is 't voor alle liefhebbers van paar densport weer een dag van beteakenis dan toch is er weer een moeting van de Ken nemer Sportclub in ons mooie Bergen. Op een talrijk bezoek wordt gerekend en dit mag ook stellig worden gedaan. Wat zeker met belangstelling zal worden vernomen is, dat een groote verbetering is aan gebracht. Tot hiertoe was er één totalisator op het pad- doek en één op het middenterrein dit was niet vol doende en daarom is er nn gezorgd dat men op bet paddock zal vinden één totalisator (gagnant) a f 2,50 en één (placé) a f 5,terwijl er op het middenterrein zijn één gagnant en één placé beiden k f 2.50. Ziehier het programma naar volgorde van den tijd l'/j nur. Angelos-prijs. Hordeuren. Afstand 3400 M. Ingeschreven 4 paarden. Ie prjjs f 300,2e prijs f 100,— 3e prijs f 50,—. 2 Uur. Alkmaar-prgs. Harddraverij. Handicap. Minimnm-afstand 2400 meter. Ingeschreven 12 paarden. Prijs f 400,waarvan f 300,voor den eerste, f 75, voor den tweede eu f 25,voor den derde. 2'/j Unr. Bergen-prijs IV. Wedren vlakke baan. Afstand 3200 M. Ingescbreven 7 paarden. Ie prjjs f 00,—, 2e prjjs f 250,3e prijs f 100. 3 Unr. Bergen-prijs. Harddraverij 3e klasse. Han dicap. Afstand 1600 M. Ingeschreven 23 paarden. Prjjs f 350,waarvan f 250,voor den eerste, f 75, voor den tweede en f 25,voor den derde. 31/, Unr. Uilenvlak-prgs. Verkoopswedren. Afstand 1800 M. Ingeschreven 8 paarden. Ie prijs f 400,2e prjjs f 75,3e prijs f 25, 4 Unr. Schoorl-prjjs. Record-Harddraverij 2c klasse. Afstand 2600 M. Ingeschreven 14 paarden. Prijs f 500,waarvan f 250,voor den eerste, f 100, voor den tweede en f 50,voor den derde. 4'/2 Unr. Hondsbosch-prijs. Harddraverij. Handicap le klasse. Minimnm-afstand 3000 M. Inge schreven 22 paarden. Prjjs f 550,—, waarvan f 400,— voor den eerste, f 100,voor den tweede en f 50, voor den derde. Collecte Gewapende Dienst. De in de vorige week gebonden collecte voor het fonds ♦Gewapende Dienst" heeft hier ter stede opgebracht f 170,09. Postduiven. Door omstandigheden kon de eerste wedvlucht, ge- honden op Zondag 12 Juni 1.1. door do postduivenver- eeniging »de Postduif" alhier, niet als geldig worden beschouwd en werd er jl. Zondag door twee duiven, toe- behoorende aan J. Egbergen en H. Sjoers, van nit Dord - recht (100 K.M.) overgevlogen. Uitslag van deze vlucht was, dat de dnif van laatstgenoemde in 1 n. 55 m. van Dor drecht naar hier vloog en den lsten prjjs bekwam. Van een tegeljjkertjjd gehouden wedvlucht van uit Dordrecht bekwam P. L. Volkers Jr. den lsten en H. Sjoers den 2den prijs in 1 n. 54 m. en 1 n. 55 m. A.s. Zondag zal een derde vlucht gehouden worden van uit Rozendaal (130 K.M.) Nadere kennismaking gewenscht. Soms ziet men in de advertentie-kolommen van de groote bladen een annonce staan met het opschrift: ♦Nadere kennismaking gewenscht". Dan behoef je niet over groote verbeeldingskracht te beschikken om je voor te stellen, hoe die enkele woorden het hart van hem of haar, voor wie(n)ze bestemd zijn, sneller zullen doen kloppen. Wij willen ook iemand's hart wat vlugger in bewe ging brengen, zij 't dan ook door andere motieven. Er is namelijk een persoon, met wien ook nadere kennis making wordt begeerd evenwel door onze politie. Zij zoekt iemand van 30 jaarklein van ge stalterond van gezicht en getooid met een zwarten, stekelachtigen knevel, gekleed in zwart kamgaren colbert- co8tuum, bont front, witte boord, g. kleurde das, nn eens dragende een petdan weer een fantasiehoed. ^nze politie zou tot dien persoon de vraag willen richten, of hij denkt, dat 't niet stralbaar is om, zooals hij hier ter stede gedaan heeft: le. een valschen naam en gephanta- seerde betrekking op to geven (de man noemde zich Willem de Vries en beweerde conducteur te zjjn bij de Hollandsche Spoor) 2e. bij een weduwe kost en logies te vragan en na een dag cn nacht aldaar te hebben doorgebracht, zonder betaling te vertrekken met mede neming van eenige zegels, die zijne bostvronw in voor raad bad 3e. die zegels aan een kantoor hier ter stede te verkoopen. Als hjj op al die vragen afdoeode kan antwoorden, dan is er geen reden voor hem om langer voortvluchtig te zijn, zooals nn het geval is. Inmiddels zijn alle ingezetenen en alle wednwen, die soms ook een dag en een nacht logies beschikbaar zouden willen stellen, bg dezen gewaarschuwd. Je kunt tegen woordig niet te voorzichtig zjjn 1 Farasletlsche nelgingen. Onze politie heeft de hand gelegd op een mannetje, dat zich te Zaanaam had schuldig gemaakt aan diefstal van een heeren nikkelen remontoir-hologe en bezig was op de meer en meer gebruikelijke manier een logementhou der voor vrijen kost en inwoning op te lichten. Niet weinig verrast keea de gearresteerde op, toen de politie hem meedeelde, dat hij T. Thoma heette, dat hij een zwervend leveD leidde, dat hjj eigenlijk nietsanderBait voerde dan teren op de goedgeloovigheid van het publiek geen haar op zjjn hoofd had eraan gedacht, dat hij zoo bekend was. Wel werden nog pogingen door hem gedaan om zijn levensopvatting in een heelwat mooier licht te doen voor komen, maar dat baatte niets. Praatjes mogen misschien heipen bij goedgeloovige menschen, maar bij de politie behoef je daarmee niet aan te komen. Hen botsing. Op den hoek van den Dijk en den Voordam kwam 't vanmiddag tot een noodlottige botsing tusscheu twee wielrijders. Het karretje van den een bleek daartegen niet bestand en 't werd erg beschadigd. Bovendien be kwamen beide rijders ook lichte kwetsuren. Het Witte Kruis. In de week van 13 tot 18 Jnni zijn in het badhuis van het ♦Witte Kruis" genomen: 63 Kuipbaden, 87 Regenbaden le klasse en 189 Regenbaden 2e klasse, tezamen 339 baden. Onder patronage van De Nederlandsche Yereenigiag te Londen zal op Vrijdag 1 Juli a. s. in het Royal Albert Hall Theater aldaar de Heer Henri de Vries een op voering geven van zijn bekend successtuk „De Brand in De Jonge Jan", dramatische schets van Samuel Falk land (Heijermans). Vooraf zal de heer De Vries eenige komische monologen, o. a. van Justus van Maurik, voor dragen, terwijl verder op het programma voor dien avond zangnummers, uit te voeren door Miss Annie Purcell, zijn geplaatst. De heer Jan Sol is uitgenoodigd den 3en October e. k. in de Sing-akademie te Barljjn onder leiding van prof. Georg Schumann, de bassoli te zingen in Handel's „Jodas Maccabeus". Na langdurig lijden overleed te Zutphen in den onder- dom van ruim 63 jaren de bekende uitgever Cornelia Schillemans, hoofd der firm: W. J. Thieme Oo aldaar, lid der firma Schillemans en Van Belkom, eigenaar van

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 2